Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.01.2012, 10:23
gradin Uporabnik gradin ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2012
Sporočila: 1
Privzeto Samsung UE40D6530+ SIOL BOX S ( tzežave z sliko)

živijo 1mesec nazaj sem kupil zgoraj navedeno led 3d tv samsung 400hz osveževanja, včiraj pa siol boxS. Po vseh nastavitvav boxa in tv na koncu slika je ostala nespremenjena oz se že zmeraj rahlo pači, kljub temu da sem od tv odaljen 3 metre se napake alike opazijo.Perd vsemi nastavitvami katereih sem se lotil je kabel hdmi od boxa bil nastavljen na full hd 50hz, po spremembi na full hd 60hz so se samo izboljšali podnapisi katersi so zdej bistri ko souza niso izpačeni slika pa je ostala ista rahlo izpačena.
Njabolj banalno pa je da sosed ima slabšo delevizijo od moje katera ni led in je priklobljena na navadno anteno preko scart kabla in njegovi digitalni programi se vidijo super se pravi brez namake slika je čista, bistra.
Zanima me če je imel kdo podobne težave i kako jih odpravit da se slika vidi čisto bistra.

Hvala že vnaprej za odgovore,poz bojan
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2012, 06:26
mking Uporabnik mking ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2009
Sporočila: 260
Thumbs down Re: Samsung UE40D6530+ SIOL BOX S ( tzežave z sliko)

Ali eni sploh pogledate kako napišete.
Odgovorite s citatom
Staro 27.01.2012, 08:02
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.591
Privzeto Re: Samsung UE40D6530+ SIOL BOX S ( tzežave z sliko)

Citat:
Objavil-a gradin Prikaži sporočila
živijo 1mesec nazaj sem kupil zgoraj navedeno led 3d tv samsung 400hz osveževanja, včiraj pa siol boxS. Po vseh nastavitvav boxa in tv na koncu slika je ostala nespremenjena oz se že zmeraj rahlo pači, kljub temu da sem od tv odaljen 3 metre se napake alike opazijo.Perd vsemi nastavitvami katereih sem se lotil je kabel hdmi od boxa bil nastavljen na full hd 50hz, po spremembi na full hd 60hz so se samo izboljšali podnapisi katersi so zdej bistri ko souza niso izpačeni slika pa je ostala ista rahlo izpačena.
Njabolj banalno pa je da sosed ima slabšo delevizijo od moje katera ni led in je priklobljena na navadno anteno preko scart kabla in njegovi digitalni programi se vidijo super se pravi brez namake slika je čista, bistra.
Zanima me če je imel kdo podobne težave i kako jih odpravit da se slika vidi čisto bistra.

Pozdravljeni,

po evropskem standardu je 50hz, ameriški pa 60hz. Predlagam, da nastavite na 50hz in nam na ZS posredujete vaše uporabniško ime in kontaktno številko.

Zraven pa nam bolj podrobno opišite težavo, (npr. kockanje, zmrzovanje....)

Lep pozdrav
Sašo
Staro 31.01.2012, 15:03
Metek Uporabnik Metek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Metek
Član od: Aug 2005
Sporočila: 365
Privzeto Re: Samsung UE40D6530+ SIOL BOX S ( tzežave z sliko)

Citat:
Objavil-a gradin Prikaži sporočila

Glede primerjave s sosedom si sam odgovoril.
- pri kakovosti slike na TV zaslonu bo vedno obveljalo pravilo najmanjšega skupnega imenovalca- ki je ozko grlo. V tvojem primeru je ozko grlo TV signal (verjetno SD PAL MPEG4 z veliko kompresijo), pri sosedu pa je ozko grlo slabši model TVja.

Kaj pri kakovosti slike igra večjo vlogo pa tudi ni težko uganiti:
- primerjaj sliko na istem TV signalu pri TV aparatu za 1500€ in 500€ je morda 10% razlike (pa sem mislim da kar radodaren).
- primerjava Siol IPTV signala in kvalitetnega DVB-T signala od soseda pa je očitno več kot 10%.

Če ne verjameš, priklopi na tvoj TV sobno anteno in jo postavi na okno, ter vključi DVB-T sprejemnik na TV aparatu in skeniraj programe, ter poglej sam.

Značke
box, samsung, siol, sliko, tzežave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
obrazlozite mi kako deluje siol box in zakaj howrude1 SiOL TV 10 31.12.2011 21:55
O SiOL storitvah oz. zgodba za na WC Straus O storitvah 18 27.01.2010 12:01
Novosti od 1.6.2009 naprej krenUporabnik SiOL TV 885 29.08.2009 13:22
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:34.