Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 13.01.2007, 19:24
Blue111 Uporabnik Blue111 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 2
Privzeto Dobrodelna akcija ''Zamenjam tolarje za toplo posteljo'' tudi v Novem mestu

V okviru dobrodelne akcije z naslovom ''Zamenjam tolarje za toplo posteljo'', poteka tudi v BTC City Novo mesto zbiranje prispevkov vse do 3. marca 2007.

V ustrezno označene zbiralnike v dvoranah A in D v BTC City Novo mesto lahko obiskovalci prispevate svoj delež v obliki kovancev ali bankovcev, v tolarski ali euro valuti. Zbrana sredstva bodo predana Društvu za zaščito živali Novo mesto za urejanje življenjskih razmer zapuščenih živali v zavetišču.

V okviru omenjene akcije bo Društvo za zaščito živali Novo mesto, v soboto 20. januarja 2007 in 10. februarja 2007, od 9.00 do 13.00 ure, pripravilo predstavitveno stojnico.

Vabljeni vsi prijatelji živali, ki želijo pomagati živalim in izboljševati odnos človeka do živali. Predstavili vam bomo delo našega društva, dobili boste lahko tudi koristne nasvete o pravilni negi in ravnanju z domačo živaljo, o zavetišču, o možnostih posvojitve živali iz zavetišča ipd.

Zaključek akcije bo 3. marca 2007 s priložnostno prireditvijo in s predajo donacije Društvu za zaščito živali Novo mesto.
Staro 06.02.2007, 19:01
55 Uporabnik 55 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 109
Privzeto Vabilo na shod proti krznu

Vsako leto je na svetu za krzno pobitih 40 milijonov živali.

To pomeni okrog 101 tisoč živali na dan.

Vsako sekundo je več kot ena žival ubita samo zaradi krzna.

To pomeni 72 živali vsako minuto.

Uboj zaradi krzna nikdar ne more biti moralno upravičen in dovoljen.

************************************************** ************************************************** ******************************

Vabljeni na povsem neobicajen shod proti krznu na pustno soboto,

17. februarja 2007, ob 11. uri v Ljubljani,

s katerim se bomo prikljucili tradicionalni pustni prireditvi. Zbor udelezencev bo ob 11. uri na Krekovem trgu v Ljubljani.

Mucenje in ubijanje nista in ne smeta postati del tradicije! Tisto, s cimer se odlikujemo pred ostalimi, je tradicija spostovanja vsakega zivljenja, zato trdimo, da mora v Sloveniji prevladati tradicija ne-nosenja krzna. In pust nam bo pri tem pomagal. Pomagal nam bo odgnati zimo in skupaj s hladnimi dnevi tudi hlad iz cloveskih src.

LjudjeZa.org

Nazadnje uredil 55 : 15.02.2007 ob 19:20.
Staro 13.02.2007, 20:17
Pripravnik
Privzeto Transport

Pozdravljeni,

spodnji link mi je poslala prijateljica, ki se ze vrsto let v okviru organizacije Animal Angels ukvarja s transporti zivali, ki so namenjene v klavnice. Ce ze opravicujete ubijanje zivali za hrano, pa nikar ne opravicujte sredstva s katerimi to pocnejo dobicka pohlepni in zeljni ljudje - naj cilj ne opravicuje sredstva. Vsi skupaj se borimo vsaj za to, da zivali do trenutka zakola prezivijo zivljenje brez trpljena.

Redko vam pošljem karkoli v zvezi s svojim delom, največkrat zato ker takih filmov ne dajemo v javnost. Na spodnjem linku si lahko pogledate kaj smo skupaj s kolegi počeli lani poleti. To se dogaja nedaleč od nas v Italiji. Prosim pošljite naprej.

Animals' Angels

www.animals-angels.de

http://canali.libero.it/affaritalian.../lavB0802.html
Staro 15.02.2007, 14:30
HOLLAND Uporabnik HOLLAND ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce HOLLAND
Član od: Nov 2006
Sporočila: 239
Privzeto Re: Transport

En dan bi blo za dat tiste ljudi v vlogo tiste krave!
Staro 15.02.2007, 19:18
Pripravnik
Privzeto Shod proti krznu

Vabljeni na povsem neobicajen shod proti krznu na pustno soboto,

17. februarja 2007, ob 11. uri v Ljubljani,

s katerim se bomo prikljucili tradicionalni pustni prireditvi. Zbor udelezencev bo ob 11. uri na Krekovem trgu v Ljubljani.

Mucenje in ubijanje nista in ne smeta postati del tradicije! Tisto, s cimer se odlikujemo pred ostalimi, je tradicija spostovanja vsakega zivljenja, zato trdimo, da mora v Sloveniji prevladati tradicija ne-nosenja krzna. In pust nam bo pri tem pomagal. Pomagal nam bo odgnati zimo in skupaj s hladnimi dnevi tudi hlad iz cloveskih src.

LjudjeZa.org
Staro 19.02.2007, 09:17
Nota Uporabnik Nota ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Nota
Član od: Jan 2005
Naslov: Malo tukaj, malo tam ...
Sporočila: 31
Privzeto CenejŠe Sterilizcije/kastracije Psov In MaČk ...

.. v KLINIKI ZA MALE ŽIVALI, OSOJNIKOVA 10 / POBREŽJE, MARIBOR - http://www.klinika-malezivali-mb.si/ .

Akcija bo potekala med 19. februarjem in 3. marcem 2007, cena pa je znižana za 15 %.
Žal občina tokrat ne prispeva ničesar.

Naročite se lahko na telefon: 02/480 12 19.
Staro 20.02.2007, 19:40
many Uporabnik many ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2007
Sporočila: 1
Privzeto prispevki za živali!

Živjo!

Imam prošnjo za vse ljubitelje živali, ki bi meni in živalim lahko pomagali. Izvajam projekt v šoli, kjer bom zbirala ali denarne prispevke ali pa razno hrano za živali ali pa pripomočke, ki jih potrebujejo živali v zavetiščih. Vse zbrane prispevke bom odnesla zavetišču v Ljubljani, lahko pa se mi boste tudi vi pridružili. Kogar zanima in bi rad pomagal živalim mi lahko pošlje mail na manca_r@email.si ali pa naj tukaj odpiše.

Hvala že vnaprej!

Ljubiteljica živali...
Staro 25.02.2007, 23:00
doody Uporabnik doody ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce doody
Član od: Jan 2005
Naslov: Ljubljana - okolica
Sporočila: 2.208
Thumbs down Re: Transport

Preveč takih in podobnih posnetkov sem videl,zato sploh več ne komentriam.Se ne izplača več karkoli povedat.To se bo dogajalo še naprej zaradi denarja.Druge razlage ni.Na žalost.
Staro 11.03.2007, 17:36
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ...

malce v nesramnem tonu bom tole zapisala, a ko berem srčne zgodbe ljubiteljev živali, ne morem mimo dejstva ... da na vodnikovi cesti v lj, nasproti bolnice petra držaja, na očeh vseh ... tudi okoljevarstvenikov, živalo-ljubcev in ostalih, že nekaj let na onesnaženem prostoru za ograjo živi kar nekaj srn, 2 srnjaka, med ostalimi pa tudi oven, ki je že slep na eno oko pa verjetno še ni videl veterinarja ...

občasno kak entuziast pa tudi sama kadar se zjutraj tam mimo spravim v šport, vržemo kakšno zeleno vejico, sicer pa so te živalce pozabljene od vseh ... vsaj zgleda tako ...

sama sem že leto nazaj klicala znanko, ki je neverjetna aktivitska za pravice živali ... ki ob srečanju nikoli ne pozabi omeniti, kako sebična sem, ker nočem nobene zavržene mačke ... a učinka ni bilo nobenega ...

danes sem šla spet tam mimo in sem trdno odločena, da se jutri ko bo delovni dan vržem na telefon in zadeva sama prijavim ...

ker od društev za zaščito živali do posameznikov, ki bi kar cele dneve protestirali, če bi le lahko ... od njih očitno ne bo nič ...
ker so te živalce zaprte že dolga leta, pa se še nihče ni zganil ...
Staro 25.03.2007, 17:04
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81
Privzeto Re: tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ...

Poznam to zadevo. Zadeva je resnično grozna, o njem sem že predlani decembra pisala v Tednik, Preverjeno, nikomur se ni zdelo vredno, da bi sploh odgovoril, kaj šele ukrepal. Seveda sem dala prijavo tudi na Veterinarsko inšpekcijo, kjer so mi po nekaj dneh odgovorili, da so pristojni le za domače živali, ne za divje - te živali, ki jih opisuješ, so damjaki. K sreči so ravnali vsaj toliko zakonito, da so zadevo predali pristojnemu inšpektoratu, česar večina inšpekcij ne bi naredila. Pristojen pa je Inšpektorat za okolje in prostor, ki v dobrem letu (zadeva jim je bila predana 6. februarja lani), ni ukrepal, niti me niso o ničemer obvestili, čeprav sem tako želela. Pred mesecem sem jim poslala novo prijavo in poskušala izvedeti, zakaj (še) niso ukrepali, in odgovora spet ni. Malo bom še počakala, potem jih bom prijavila Upravni inšpekciji in naj jih ta gnjavi glede zakonitosti njihovega ravnanja...

O zadevi sem obvestila tudi Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice, a se ne zganejo. Dosti bolj udobno je le organizirati shode in se kazati pred kamero, ukrepanje v konkretnih primerih pa jih ne zanima. Cinično so zame preverili le, kako velika mora biti obora za tolikšno število živali, čeprav so vedeli, da je težava v neukrepanju inšpekcije.
Društva za varstvo živali? Oddajo nekaj muc in psov, kar je sicer lepo, vendar je to za njih žal dovolj. Bog obvaruj, da bi bil kdo kritičen do njih, takoj jih bo slišal od njihove nasilne predstavnice... Žal večini ljubiteljev živali ni jasno, da nasilje do ljudi posredno škoduje tudi živalim. Tudi drugače bi lahko še veliko napisala o njih...
Res me boli, kako je to mogoče, da zadeva ostaja nerešena, čeprav sem poskušala kaj narediti. Sprašujem se, kaj še lahko naredim... Upam, da bom dobila kakšno pomoč pri tem, saj res več ne vem, kaj naj naredim. In najbrž nisem bila prva, ki je karkoli poskušala. Lep pozdrav!
Barbara

Značke
dobrodelna, društva, makarovič, obveščanje, peticije, prireditev, razstave, sterilizacija, svetlano, tema, živali

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:54.