Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 28.05.2009, 19:07
rahonet Uporabnik rahonet ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2008
Sporočila: 15
Privzeto Siol TV mpeg2 določeni programi ne delujejo več

Po dolgem čakanju so mi priklopili sioltv v mpeg2 kodiranje tako da imam sedaj lahko dva priklopa. Prvo tv gledam prek komunikatorja in deluje dokaj v redu (vsi programi) drugi tv gledam pa prek pc-ja in se je po 1 mesecu delovanja začene komlicirati in to tako da se določeni programi ne kažejo več. Poizkusil sem z obemi ki so navoljo(vlc in multicast / aditeya ne podpira mpeg2 dvomim da bi bilo kaj drugače z freeiptv) in isto delujejo slo1,slo2,pop,kanala, hbo in se kašen ostalo nič. potem sem poizkusil namesto x.x.4.x ip-ja kanalov v playlisto vnesti x.x.0.x in so nekateri programi začeli delovati. Do tega da sem poizkusil z 0 ničlo nomesto 4irke sem prišel tako ker sem z wiresharkom pregledoval promet ki mi teče skozi mrežno na kateri gledam tv in opazil da mi pri ne gledanju tv-ja na pc-ju tečejo skozi podatki od komunikatorja in ki imajo destinacijske ip-je x.x.0.x . Ali ve kdo zakaj je prišlo do tega in ali je prav da vidim v wiresharku podatke od komunikatorja ko snifam po mrežni na pc-.ju

hvala
Odgovorite s citatom
Staro 29.05.2009, 07:09
rahonet Uporabnik rahonet ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2008
Sporočila: 15
Privzeto Re: Siol TV mpeg2 določeni programi ne delujejo več

Za***u sm - ceu post sm pisu mpeg2 mislu sm pa mpeg4. Drugo kot sm razbrau iz forumov se mpeg 2 kodiran signal prenaša po ip-jih ki imajo nulo v C klasi in mpeg4 ima pa štirico tko da sm poklici centr za pomoč uporabnikom in so mirekli da pri njih kaže da imam še vedno nastavljene dve tv in mpeg4 kodiranje in da moram po forumih ogledat ce se je kaj spremenilo s playlistami in da ne ve ali so kaj spreminjali ipje kanalow. Tko da sem za enkrat stvar re šil delno in gledam tv dejansko v mpeg2 formatu čeprav imam odprto pipico za mpeg4 a še vedno določeni programi ne delajo ne v enem ne v drugem načinu.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
delujejo, določeni, mpeg2, programi, siol, več

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
razdelitev siol tv na več računalnikov jan050 Tehnična pomoč 3 14.05.2007 19:17
SIOL TV - vedno isti programi frizajo in štekajo! tommyboy7 SiOL TV 5 12.04.2007 18:40

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:11.