Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.09.2009, 20:02
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552
Privzeto Re: Na računalniku TV in Internet preko enega kabla

Kabel od interneta vtakneš v WAN kabel od IPTV pa v LAN1 potem LAN2 povežeš z računalnikom in mora delat samo ker na mrežni ne moreš nastavit poljubnega IPja ti ne bodo delali vsi programi.
Odgovorite s citatom
Staro 28.10.2009, 00:50
matejdro Uporabnik matejdro ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 335

Sedaj sem se odločil še enkrat vso stvar sprobat in je stanje takšno:

Če priklopim STB/računalnik direktno na modem(video port) ali na port na ruterju, ki je na ločenem VLANU brez interneta skupaj z povezavo iz video porta stvar deluje.

Če pa STB/računalnik preklopim na port, kjer je še poleg internet, mi deluje samo program ki sem ga prej vključil na direktni povezavi, pa še to samo do takrat ko zaprem VLC oz. vgasnem komunikator. Če streama ne vklopim na direktni povezavi, nič ne deluje.

Torej moj zaključek: ruter blokira začetek streama, če pa se je že stream začel pošiljati/prejemati podatke in sredi gledanja prestaviš iz direktnega na ruter vse skupaj dela.

Citat:
za spremljanje televizije pa sem nastavil dodaten IP naslov
Kako to misliš. A ni limit 1 kartica/1 ip?

Nazadnje uredil matejdro : 28.10.2009 ob 00:55.
Odgovorite s citatom
Staro 05.10.2011, 23:35
anderssen Uporabnik anderssen ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 112

Sposojam si temo za svoj problem:
v osnovi je problem isti kot pri začetniku teme.
Vendar imam drugo možnost. Port bi nastavil na trunk, kar je pri novem modemu možno.

Pred tv komunikator pa postavil switch, na katerega bi priklopil tv komunikator in računalnik oz. v mojem primeru wdtv live. To sem naredil, vendar internet dobim, tv komunikator pa ne deluje(to velja tudi, če je komunikator priključen samostojno in vklučen trunk na portu).
Zadeva naj bi delovala v kombinaciji s Siol Box, s Sagemom pa ne. Je kakšna varianta, da bi delovalo tudi s slednjim?
Odgovorite s citatom
Staro 11.10.2011, 21:24
dekoman Uporabnik dekoman ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 19

Pozdravljeni spet.

Zanima me sledeče, če mi boste lahko seveda pomagali.

http://sites.google.com/site/multica.../vlan-trunking

Tukaj sem videl, da bi se dala ustvariti virtualna kartica in bi tako lahko spremljali TV in internet preko enega ethernet kabla in ene mrežne kartice.

Zdaj sam imam Windows 7. Realtek 8169 PCIe Gbe family controller. Tisti RTL TOOL sem si sicer dol potegno, ampak me je opozoril, ko sem ga želel installirati, da to že imam. Imam Realtek ethernet diagnostic utility, kjer imam zavihka VLAN in Teaming, če je seveda to to, kar rabim modificirati.

Pod VLAN mi piše: VLAN ID, Connection name in Adapter name, opcije za kliknit so Add, Delete in Modify VID. Če kliknem Add, se mi takoj pod VLAN ID napiše okence v katerega pa bi naj nekaj vpisal?

Če pa kliknem na Teaming, pa piše tole:

Teaming is an advanced feature for server environment. With teaming, many physical adapters can be combianed to be a team with virtual adapters that have features of load balance and fail over. Click the follow button to create a team.

Potem, če kliknem na Create Team, se mi pa pokaže okence, kjer piše:

Pod Basic Info lahko vpišem Team Name:

Pod Settings lahko izbiram med tremi opcijami, seveda samo ena je lahko aktivna:

General Switch Mode
Fast/Giga EtherChannel (FEC/GEC)
Link Aggregation \ LACP (802.3ad)

Pod Add Members, mam pa seveda mojo mrežno označeno Realtek PCIe GBE Family Controller #

Potem pa sta samo še OK in Cancel za klikniti.

Installiral sem si tudi Wireshark, sicer na njega se ravno ne spoznam, ampak ko dam Capture mi napiše pakete, in vmes vidim pod Protocol: IpV4, MPEG PES, MPEG 1 (audio stream), RELOAD Frame, TCP, UDP.

Zdaj trenutno je pa moja situacija taka. Rad bi, da bi mi delala preko Trunk porta na Sinope R3, kot ga trenutno sedaj uporabljam, Tv in internet preko enega UTP kabla cat.6 15m. Ta kabel gre skozi steno. Prej sem uporabljal dve mrežni in dva kabla, ampak že tega je bilo težko skozi spraviti steno, ker je zelo ozka luknja. Wireless odpade, ker ni stabilen na Sinopu. Kupoval routerja ali switcha pa tudi ne bi rad. Zdaj, da bi sam kabel, ki ga imam ločil, kar sem tudi videl po paricah na dvoje, pa mi tudi ne diši oziroma nikoli sam kabla nisem sestavljal, vedno sem sestavljenega že kupil.

Dela mi TV brezhibno na rač. le na ta način, če na Sinopu spreminjam med DATA in VIDEO namembnostjo porta.

Ko imam sedaj nastavljen na TRUNK port, mi internet dela brezhibno, Multicasttv pa mi predvaja le tisto, kar se na Sagemu vrti, tisti kanal, ostalo je črno.

Trenutno imam nastavljeno na Sinopu, da je DHCP vklopljen, sam se povezuje na internet.

Lepo Vas prosim za pomoč, jaz bi pa rad vse softwarersko naredil, če se seveda da. Glede na to, da se na Linuxu da, se pomoje da tudi to na Windowsu, le mogoče je potrebno vložiti več časa in dela. Sam pa vem, da imam premalo izkušenj in znanja in se zato obračam na vse vas. Hvala!

Nazadnje uredil dekoman : 11.10.2011 ob 21:26.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
enega, internet, kabla, preko, računalniku

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
počasen internet preko ruterja haineken1864 Tehnična pomoč 1 17.04.2009 16:51
internet nastavitev Windows XT preko bluetooth na GSM? demetrij Mobilna telefonija 0 28.03.2009 14:49
Povezava mobitela E51 na internet preko sinope 568 wifi tv2 Tehnična pomoč 7 14.12.2008 13:03
Povezava mobitela na internet preko sinope 568 jurijkr Tehnična pomoč 1 02.10.2008 09:25
SiOL internet preko TV-ja ilokar Tehnična pomoč 6 05.02.2008 07:16

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:22.