Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 27.04.2006, 18:03
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157
Privzeto Re: Eksplozija cen elektrike?

Citat:
Objavil-a matt
Hehe, metka, ali, ferdo & co. operirajo izkljucno na sluzbenih masinah ... dons je pa kao praznk, a ne? :D
hja - kaj čmo -- enim, nam je samoupravljanje še vedno v krvi...
Staro 29.04.2006, 10:42
FerdoX Uporabnik FerdoX ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 1.504

Citat:
Objavil-a matt
Hehe, metka, ali, ferdo & co. operirajo izkljucno na sluzbenih masinah ... dons je pa kao praznk, a ne? :D
Ferdo ti pa res po živcu skače a ne parkplac majster?

Seveda sem zadnjič ob polnoči samo zato, da sem se malce s teboj dajal tekel v službo. :D

Eni imamo tudi drugo življenje in ne samo računalnik. S tem se sprijazni oziroma: get a life bimbo.

Da boš pa malo pomirjen se pa samo zate oglasim za prvi maj. Da malce razbijem paradazarski gangbang.
Staro 29.04.2006, 12:11
matt Uporabnik matt ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce matt
Član od: Jun 2001
Naslov: SCO
Sporočila: 0

Citat:
Objavil-a FerdoX
Ferdo ti pa res po živcu skače a ne parkplac majster?

Seveda sem zadnjič ob polnoči samo zato, da sem se malce s teboj dajal tekel v službo. :D

Eni imamo tudi drugo življenje in ne samo računalnik. S tem se sprijazni oziroma: get a life bimbo.

Da boš pa malo pomirjen se pa samo zate oglasim za prvi maj. Da malce razbijem paradazarski gangbang.
Sori, k sm te dal sele na tretje mesto .. hebatga, bl pridno bo treba sodelovat na forumih, ce hoces boljs rejting. Mimogrede, a greva stet frker na VSEH forumih, kjer sva se pojavljala .. in potem modrovat, za koga bi blo bl nujno "to get a life"?

Aja, dej vcash si bil vsaj originalen .. tuje fore uporablat je .. khm .. mam mem, no ...

http://www.flags-and-anthems.com/imgs/flags/303x003.gif
Staro 29.04.2006, 17:36
cactus Uporabnik cactus ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cactus
Član od: Dec 2004
Naslov: McDowell Mountain Preserve
Sporočila: 271

"Aja, dej vcash si bil vsaj originalen .. tuje fore uporablat je .. khm .. mam mem, no ..." se nad tipkovnico hahlja mojster matt....

osat bo reku takole:
ne ti srat po ferdotu.
A si pozabu Mladino ..... leta nazaj? Eh, sej ne vem, če si bil tut ti zravn.... blo je pa divje. Ferker za nkol ponucat.

In po tolkih letih tuljenja ene in iste neumnosti je fejst težko bit originaln. De moust izi je forum menat, pa je.

Ajd, en kufr sonca,iz paradajzarske stejt, de moust red in US.
Staro 29.04.2006, 19:49
FerdoX Uporabnik FerdoX ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 1.504

Citat:
Objavil-a matt
Sori, k sm te dal sele na tretje mesto .. hebatga, bl pridno bo treba sodelovat na forumih, ce hoces boljs rejting. Mimogrede, a greva stet frker na VSEH forumih, kjer sva se pojavljala .. in potem modrovat, za koga bi blo bl nujno "to get a life"?

Aja, dej vcash si bil vsaj originalen .. tuje fore uporablat je .. khm .. mam mem, no ...

Aja.. ti na forumih nastopaš zaradi rejtinga?

Pa ti si bolnik. Najt si šrinka....

O tujih forah pa se tapravi oglaša mister Demidzen wanabe. Sicer pa ... kdo pa je tak butelj da si lasti original fraze "get a life"?
Staro 29.04.2006, 19:53
papak Uporabnik papak ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2006
Sporočila: 1

ta elektrika je čist pocen nimaš kej
Staro 29.04.2006, 20:13
Novinec

Citat:
Objavil-a FerdoX
Aja.. ti na forumih nastopaš zaradi rejtinga?

Pa ti si bolnik. Najt si šrinka....

O tujih forah pa se tapravi oglaša mister Demidzen wanabe. Sicer pa ... kdo pa je tak butelj da si lasti original fraze "get a life"?

Cak mal, dej se zber: o pogostosti pojavljanja na forumih in o posledicni odsotnosti real lifa si ti zacel. Ce se pr cist vsaki fori v kolen ustrelis, ti boh pomagaj. In od kod hudica teb ideja da jest damjana spilam? A se ti je spet poslabsal? In kje naj bi si jest lastil tisto frazo?

pa dej ser ga tolk kot je prav, no ...

Staro 29.04.2006, 20:17
Novinec

Citat:
Objavil-a cactus
"Aja, dej vcash si bil vsaj originalen .. tuje fore uporablat je .. khm .. mam mem, no ..." se nad tipkovnico hahlja mojster matt....

osat bo reku takole:
ne ti srat po ferdotu.
A si pozabu Mladino ..... leta nazaj? Eh, sej ne vem, če si bil tut ti zravn.... blo je pa divje. Ferker za nkol ponucat.

In po tolkih letih tuljenja ene in iste neumnosti je fejst težko bit originaln. De moust izi je forum menat, pa je.

Ajd, en kufr sonca,iz paradajzarske stejt, de moust red in US.
Ma mal trapast se mi zdi, da en zavali eno kao foro pol pa vsi kokodajsajo .. sam spomn se "napumpanih balonov" ... ****** ...

Mladina? Ja valjda sm bil zravn .. sam tkrat se mi je se mal vec dal ...

Od tam sem spokal kufre zato, ker je ratala brezvezna greznica (ni blo logina in te je lahko vsak debil spoofal). Hej, a ves kaj sem opazu? Kamor kol grem, prcaplja ferdi za mano. Res me ma rad. Zdej mora bit ze ornk zivcn, k se ne spokam nkamr .. on bi tud rad kam odhlacal ..:D

Staro 29.04.2006, 20:47
BMX Uporabnik BMX ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce BMX
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.873

@matt
Nehaj s tem medsebojnim bockanjem in pojasni tisto, kar sem te že v enem prejšnjih postov vprašal: kako je bilo v VB s cenami elektrike, vode, plina ipd. ko so sprostili konkurenco?
Staro 29.04.2006, 21:22
Novinec

Ups, sori falil tvoj post...

Hja, pojma nimam - tle zivim sele tri leta, sprostil so pa dolg casa nazaj. Verjetno so sle mal dol. Tako kot vse privatizirane zadeve - enostavno, noben qrc ne vlaga nazaj. Drgac so nam pa plin podrazl k svina - sicer mas eno morje providarjev, ampak to so samo marionete. Zaej mas par gigantov, ki te komandirajo. To s privatizacijo in sproscanjem konkurence so plrice za malu dijecu. Ja, ko se sfura taka "revolucija", cene malo zanihajo, ponavadi navzdol, da ovcice bolj voljno svojo ritko nastavijo, potem pa ka-bum!

Tko se je zgodilo recimo v mojem okrozju z javnim prevozom. Ful so ferdoidi in nimdoidi simfal drzavno firmo, zacel so uvajat konkurenco, fri market je zacvetel... rezultat tega je bil, da so po mestu svigali minibusi vseh barv in oblik, ki se niso mogl dogovorit za vozne rede, tako nisi imel pojma, kater avtobus pripelje in kolk bo stvar kostala... to je blo pred kakimi dvajsetimi leti. Drzavni prevoznik je natiho gavznil .. in se pojavil v obliki delnicarskega novokomponovanega giganta, ki pokriva celo drzavo (pazi, samo napis so zamenjal).

Kaj je rezultat?
1. Folk je zacel besno kupovat avtomobile, ker so cene sfrcale v nebo. Namrec, samo RES debilni podjetniki bojo spilal konkurenco na trgu. Tle se dela drugace - poleg ze omenjenih pogovorov na golfu, se ustanovi joint venture "sesalno" firmo - kao se eno kompanijo v istem fohu, katere naloga je pozaugat povzpetnike, ki bi hotel spustit cene.
2. avtobusi so na nivoju bangladesa. Toliko muzejskih primerkov, ki smradijo in skripljejo po cesti, ne vidis nikjer. Amortizacija, je rekla nora krava? Bah! Ne vem, a ti kaj to pove, ampak tle resno razmisljajo o podrzavljanju vsega tega sranja
3. Cela podrocja so postala odrezana od sveta, ker niso bla dost profitna za novokomponovane japije. Da se je zacela degradacija sosesk, ni treba poudarjati.
4. tisti velikan, ki je prisel nazaj na sceno, je pozaugal vecino mini firmic (prezivele so samo tiste, ki imajo fiksne pogodbe s solami ali firmami, ki subvencionirajo). In spet smo pri base one - en zatezen monopolist, ki se obnasa se slabse kot prej drzavne firme.
Voda hvalabogu NI sprocsena in je se vedno v domeni councilov.
No, s plinom in stromom je podobno. Zadaj stojita scottish gas in scottish powre, en s svojimi vrtinami v severnem morju, drugi pa s svojimi parimi jedrskimi elektrarnami. Big lads. In zato, da bi fejkali konkurenco, si njuni sales representativi nadevajo razlicne maske in prepricujejo, kolk manj te bojo nategnil .. v bistvu na konc leta prides do identicnih rezultatov...
Eh, BTW, tud skor vsi internet in telefon provajderji so veezan na BT linijo ...

Kaj sem hotu povedat? Ja, so lepe pravlce in rad jih slisim .. ampak da bi vse po vrsti verval, ma za tako mono me pa res ni treba met ...

Bottomline: vcas so nase starse nabrisal z vazelinom. Debilkoti, ki vrescijo tle in cepetajo o fri ikonomi in liberalnem sranju, vam bojo tist teglc vazelina zapravil.

Serves you right, dummies.

Značke
cen, eksplozija, elektrike

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:58.