Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 22.06.2006, 23:28
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto Re: nova vera?

Citat:
Objavil-a mrjerry
Kar pozabi na tak spas. Krst je sveti zakrament in kot taksen neizbrisljiv. Isto, kot cerkvena poroka, katere ni mozno razveljavit. Ko si not, si not. Ampak mene to ne moti, ker cerkev ne posilja na dom nikakrsnih letakov, reklam in podobnega sranja, kot to pocnejo raznorazni rutarji, hardiji, harveynormani, mercatorji itd. in to dejstvu navkljub, da jim nisem nikdar dal svojega naslova niti izrazil zelja ali zanimanja po tem, da bi me na dom obvescali o svoji ponudbi.
Ma sej razumem to njihovo vero in prepricanje, ceprav sam vanjo ne verjamem, ker vidim, kaksne neumnosti se ucijo in govorijo pri verouku in kar je zapisano v svetem pismu, itd.... Sej v bistvu me ne moti toliko, ce sem krscen, ker to itak ni moja volja in jaz sem ta krst itak unicu, torej sem storil nemogoce, pac po njihovi veri je to nemogoce storiti, jaz pa lahko to sam storim sebi, saj ne verjamem tem neumnostim, samo mi pa gre na zivce, da potem oni morda e res imajo za enega izmed njih in se potem hvalijo, koliko pripadnikov imajo. Krstiti otroka je zame greh, ki ga bog ne bi smel dopustiti, saj to je obred, kot ga imajo satanisti, pac proti otrokovi volji storjen.

Ce bi res toliko verjeli v boga in v svojo vero, potem bi lastnim otrokom zaupali, da bodo sami sli zavestno v to vero, ko bodo odrasli, ker bodo vidli, da je res dobra vera, tako, pa jih dajo ptroti njihovi volji krstiti in oprati ozgane po moznosti, ter morda celo kaj spolno zlorabiti. In to je vera? To je zame sekta in nic vec.
Staro 22.06.2006, 23:40
Banned

Citat:
Objavil-a mrjerry
Vem kaj hoces povedat, ampak zakrament je neizbrisljiv, pa ce to verjames ali ne. Preprosto ni mozno uniciti dokumentacije o tem, da si bila krscena. To mislim s tem, da ko si not si not. Kaksno dajes pa temu tezo in ali se s tem obremenjujes, je pa pac osebna izbira. Jaz se ne in se ne bom toliko casa, dokler se na mojih vhodnih vratih ne namala pismo, kjer pise, da kot kristjan MORAM spakirati zobno scetko in tatezke cevlje ter jit v krizarsko vojno.

Vse o svetosti, enosti z bogom, sprejetjem med izbrance in podobno pa je seveda bulls.hit.
No ja, saj tudi, ko se cepis, si potem imun morda za celo zivljenje na doloceno bolezen in temu se prav nic ne pritozim, saj to je v mojem interesu ce pa sem krscen, nimam nic od tega, to je zame glupost in oni streljajo o neki svetosti.

Biti krscen je, kot, da so te okuzili z virusom in, da si zdaj bolan, sedaj pa zelis, da ne bi imel vec virusa. Torej to se da, se enostavno da protivirus in si zdrav. Mogoce bi mogli ustvariti antikrst, tako, da nisi vec krscen in si izven te cerkve, antikrst se pa lahko izvede, cene drugega, se gre morda h kaksnemu satanistu, ki bi mogu tole delati, torej cerkev te lahko ima evidentiranega kot krscana zaradi mene, in njihovih blodenj, ti pa lahko gres k satanistu, da ti naredi antikrst in si potem evidentiran tam, da nisi vec krscen, ker si dobu antikrst, torej si izven cerkve in znotraj satanisticne sekte morda, samo itak je vseeno, saj je vse ena in ista pasta, no jaz sem si zato dal sam antikrst.
Staro 23.06.2006, 20:19
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681

pejd patentirat:D
če bo res uveden cerkveni davek, bojo množično hodili k tebi po nasvet, kako se to naredi
Staro 23.06.2006, 23:31
Banned

Citat:
Objavil-a pk
pejd patentirat:D
če bo res uveden cerkveni davek, bojo množično hodili k tebi po nasvet, kako se to naredi
Ja res bi mogli narediti eno taksno vero, ki je specjalizirana za to.
Staro 28.06.2006, 20:42
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a sJavorshek
Vem, da bo mal off topic, ampak, če se bo uvedu tale davk na verstva, k so registrirana v sloveniji, prsežem, da ustanovim svojo cerkev.

In zarad tega tut po moje nova vera.

Se kdo jav za mojo ovčico. :D
Samo, če bom soudeležen pri dobičku.

Značke
nova, vera

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:49.