Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 11.09.2006, 22:53
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719
Privzeto Re: Siol TV na računalniku

V tej temi so trije linki do članka v Monitorju, napisanem za telebane.
Staro 12.09.2006, 09:29
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Meni ni bilo treba nobenih IPjev pisat... Sicer sem stimal za T-2jev TV in ne za siol, ampak si ne bi mislil, da je kaksno vecje odstopanje.

U glavnem, sam sem bil pri sebi prav presenecen, kako gladko je celotna stvar potekala.

Edino, kar ima bluemax MORDA drugace, so nastavitve IPjev na mrezni kartici. Torej bluemax, poglej, ce imas v control panel -> network connections -> local area network -> properties -> TCP/IP settings nastimano na `automatically obtain IP adress' (skratka, vse na automatic)
Staro 12.09.2006, 20:13
kvaka Uporabnik kvaka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kvaka
Član od: Jan 2003
Naslov: somewhere over the network
Sporočila: 3.712

mrjerry: mislim, da na siolu ne gre kar z avtomatskimi nastavitvami. Pa vsaj včasih je bilo treba IP kartice vnest še v VLC (za povrh pa te nastavitve niti ni bilo v enih verzijah VLCja).

Avtorju teme: če si uspel nastavit, ok, sicer pa povej, pa bom spesnil, kako gre pri meni.
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2006, 20:36
ursika Uporabnik ursika ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 4

Pozdravljeni,
Ne bom odpirala nove teme, saj se moje vprašanje nekako nanaša na tole temo.Že vnaprej se opravičujem za zelo amaterski opis situacije. Torej, pred kratkim smo dobili paket trio z možnostjo 1 TV. Na internet bo povezanih največ 6 računalnikov hkrati (preko routerja, to že dela) ter en TV sprejemnik. Zdaj imamo hitrost 1M, vendar smo že poslali prošnjo za nadgradnjo na 10M, da bo normalno delalo. Zanima me, če obstaja kakšna možnost, da bi, kljub temu, da imamo samo 1 amino in naročen samo 1 TV, istočasno gledal televizijo še kdo v stanovanju (na računalniku, na primer).
Še bolj pa me zanima, koliko pasovne širine bo pobral TV. Ali se bo, ko bo prižgan teve, dalo normalno surfati in kaj malega zdownloadati? Se vam zdi, da bo nova hitrost prenosa dovolj za 6 računalnikov in teve?
Hvala in lep pozdrav!
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2006, 20:56
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279

Citat:
Objavil-a ursika
Pozdravljeni,
Ne bom odpirala nove teme, saj se moje vprašanje nekako nanaša na tole temo.Že vnaprej se opravičujem za zelo amaterski opis situacije. Torej, pred kratkim smo dobili paket trio z možnostjo 1 TV. Na internet bo povezanih največ 6 računalnikov hkrati (preko routerja, to že dela) ter en TV sprejemnik. Zdaj imamo hitrost 1M, vendar smo že poslali prošnjo za nadgradnjo na 10M, da bo normalno delalo. Zanima me, če obstaja kakšna možnost, da bi, kljub temu, da imamo samo 1 amino in naročen samo 1 TV, istočasno gledal televizijo še kdo v stanovanju (na računalniku, na primer).
Še bolj pa me zanima, koliko pasovne širine bo pobral TV. Ali se bo, ko bo prižgan teve, dalo normalno surfati in kaj malega zdownloadati? Se vam zdi, da bo nova hitrost prenosa dovolj za 6 računalnikov in teve?
Hvala in lep pozdrav!
Hmm, a bo šlo 10 mega priklopit, če je možnost samo 1 tv?
Staro 12.09.2006, 21:05
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Teoretično to kar praviš dela.
V praksi pa je odvisno predvsem od dolžine parice in njene kvalitete. Tko na palc bi reku da če ste bljiže kot km od centrale se bo izšlo. Kako je,in na kakšen način če sploh je, izvedena omejitev za TV mi ni znano. Naroči še dodaten TV saj nič ne stane.
Nimaš druge kot počakat kaj ti povejo in potegnit kompromis med netom in TV. Pač izberete varianto, da tisto kar boste plačali tudi dobite.
Sej 6 ljudi tud ni skoz aktivno na netu. Pomoje je 4 mbps dost za normalne osnovne zadeve. Pri videu pa se sevede kmal zatakne.
2 TV rabta med 6-10 mbps. Odvisno od kombinacije kanalov.
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2006, 21:07
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a MrBoombastic
Če to razumeš tko, da je fizično možen le en TV ne bo šlo. Je pa sploh vprašanje, če ima 1 mbps trio sploh na ADSL2+. Verjeten je kar na ADSL.
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2006, 21:16
Pripravnik

Samo potem ji verjetno tudi 10Mb ne bo šlo.
Staro 12.09.2006, 21:18
ursika Uporabnik ursika ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 4

Citat:
Objavil-a MrBoombastic
Kolikor vem, so se za 1 TV odločili, ko so naročali paket (ne vem, ker me ni bilo zraven). A je ziher drugi TV zastonj?
Smo pa klicali na 0801000, pa je rekla, da naj preko spletne strani sami zahtevamo nadgraditev hitrosti, tak da očitno gre.
Drugač pa mamo navaden ADSL, stanujemo pa 2 ulici stran od sedeža telekoma, če je tam mogoče centrala..? A potem bo normalno delal internet tudi, ko bo gorel TV, in obratno? 10mbps smo pa vzeli zato, ker je sam za slabe 4 jurje dražji, to pa ko razdeliš med 6 folka ni taka grozna razlika. Torej potem pravite, da bi šlo?
LP Urša
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2006, 21:20
Pripravnik

Ja, drugi TV je zastonj, samo moraš aminota drugega dokupit.
Odgovori

Značke
računalniku, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:43.