Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 15.01.2007, 08:59
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234
Privzeto Re: Evroforija!

Ne sekiraj se Kajtimar, tudi ti boš prišel na svoj račun, ko bodo tvoji srbski prijatelji uvedli srbski €. Takrat si boš lahko nadel svojo šajkačo in opanke ter ob poplesavanju užićkega kola vzklikal: opa-cupa, opa-cupa....
Staro 15.01.2007, 10:48
ata
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a strašljivka
...za ta dnar bi lohk vsem plešcem v vladi nardil novo naravno lasišče korejskih donatorjev. tko se dela, fajnancer lejta !

t.i. levaki (za nekatere komunajzarji) bomo pa verjetno doma praznoval pogreb tolarja...
Ta pravi komunajzarji še vedno dinar objokujejo
Staro 15.01.2007, 10:50
ata
Guest

Citat:
Objavil-a DrOnyx
Kar se mene tiče, sem čez noč izgubil praktično 10% zaradi devalvacije. Kaj v bistvu slavijo? Ali bo zakuska z zaseko?

V bistvu šele sedaj razumem, zakaj je Bajuk postal finančnik leta. Ker mu je uspelo izvesti to pretvorbo brez pretresov. Tu v bistvu ne gre za toliko finančni čudež, ampak to, da so ljudje mirno sprejeli, da se jim čez noč vse podraži.
Kakšne devalvacije? Kakšnih 10%? A si spet kaj pozabil vzeti danes zjutraj?
Staro 15.01.2007, 10:56
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Cene z evrom skokovito rastejo, tile naši " ritolizniki" pa nas prepričujejo, kako super dogodek je to za ljudstvo. Raja uživa, ljudstvo strada. Pa saj je to za Slovence nekaj normalnega. To se pač dogaja povsod.
Res super ja, ko boš za iste izdelke plačeval dražje!
Staro 15.01.2007, 11:14
Banned

A če bi bili na oblasti Ropovi fantje, bi se pa zagotovo pridružil rajanju?
Jaz pozdravljam €. Meni se je v 20 letih izpolnilo mnogo več kot sem mogel sanjati leta 1987. Še nedolgo tega nazaj (komaj 5 let), se je tudi pri nas vse računalo v DM. Proti DM ni imel nihče nikoli nič proti, zdaj pa kar naenkrat nasprotovanje Evru. Velikih praznikov je zdaj konec. Čaka nas edino vsakdanje trdo in dolgočasno delo.
Staro 15.01.2007, 11:33
ata
Guest

Citat:
Objavil-a čudežni
Cene z evrom skokovito rastejo, tile naši " ritolizniki" pa nas prepričujejo, kako super dogodek je to za ljudstvo. Raja uživa, ljudstvo strada. Pa saj je to za Slovence nekaj normalnega. To se pač dogaja povsod.
Res super ja, ko boš za iste izdelke plačeval dražje!
A dosedaj se pa ni prav nič podražilo?

Seveda je super dogodek, samo ljudstvo bo malo kasneje občutilo koristi. Samo moj primer ti povem: v teh 15 dneh mi je uvedba evra privarčevala natančno 31,32 EUR - (3x 10,44 EUR kolikor sem prej plačeval banki za nakazila iz tujine).
Za primer: samo v novembru in decembru lani sem banki za provizije iz tujine zmetal 104,40 EUR, pa sem majhna riba, one-man bend.

Čeprav je nadzorovanje cen odlična zadeva, se je zraven zaradi nedomišljenega nastopa v javnosti pojavila tudi vsesplošna psihoza o podražitvah. Vsi vehementno govorijo, da se je vse podražilo, običajno pa ne znajo našteti pet vsakdanjih artiklov, ki so zares dražji (pa ni mi s kavicami, frizerji in vstopnicami za kino, nobena od teh zadev ni življenjskega pomena).
Staro 15.01.2007, 11:41
1313 Uporabnik 1313 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce 1313
Član od: Jan 2007
Sporočila: 45

Citat:
Objavil-a Kajtimar
V Slovenijo, ki bo v ponedeljek s slovesnostjo Dobrodošlica evru v Cankarjevem domu obeležila prevzem evra, prihaja osem predsednikov vlad evropskih držav, predsednika Evropske komisije... poroča Dnevnik.

Ljudje božji pa kaj se mi gremo! Kaj Slovenci res ne premoremo nobenega ponosa? V časih, ko so Zahodnoevropejci sami kritični do euro valute, se mi obnašamo, kot da se nam je Marija prikazala! Bljak!
Res je, pač ritolizniki in klečeplazci!

Nazadnje uredil 1313 : 15.01.2007 ob 11:43.
Staro 15.01.2007, 12:17
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Citat:
Objavil-a Jelengar
A če bi bili na oblasti Ropovi fantje, bi se pa zagotovo pridružil rajanju?
Jaz pozdravljam €. Meni se je v 20 letih izpolnilo mnogo več kot sem mogel sanjati leta 1987. Še nedolgo tega nazaj (komaj 5 let), se je tudi pri nas vse računalo v DM. Proti DM ni imel nihče nikoli nič proti, zdaj pa kar naenkrat nasprotovanje Evru. Velikih praznikov je zdaj konec. Čaka nas edino vsakdanje trdo in dolgočasno delo.

Jelengar, če bi bili na oblasti Ropovi fantje, bi enako kritiziral kot to počnem sedaj!
Mogoče bo evro res priložnost za trgovce, podjetnike, proizvajalce itd..., ampak prosim, povej mi, zakaj se čez noč cene tako dvigajo ( na prejšnjih straneh sem prilepil kar nekaj strani, kjer so cene dobesedno " ponorele". Pa ne za 1 ali dva izdelak,a mapak kar na splošno! )???
Razen tega, da mi ne bo treba več v menjalnice in da je to postala enotna eurospka valuta, v tem ne vidim nekih +. Če je pa tebi Jelengar všeč,da se stvari tako ( ne)normalno dražijo, potem te pač ne razumem.
Pa še nekaj, zakaj nekaj niso tudi Angleži uvedli evro? Zakaj imajo lahko oni kot Evropejci takšen privilegij,da tega ne naredijo, če je pa res tako super zadeva? Zakaj nekaj se upravičenje v to denarno valuto po drugih državah, katere so novo valuto sprejeli že leta nazaj, manjša?
Oprosti, ampak jaz osebno sem govoril že z nekaj "vsakdanjimi ljudmi" ( ne elito, katera je že zdavnjai zgubila kompas ) v različnih državah in na (ne)srečo še nisem niti enega samega naletel, ki bi evro tako hvalil.
Mogoče sem pa jaz čuden...
Staro 15.01.2007, 12:36
Banned

Saj se ne čez noč. Saj so se že začele dvigovat konec lanskega leta. Ampak ne povsod. Prej obratno, torej samo ponekod. Pač, ljudje izkoristijo "gužvo". V tem nismo od drugih nič boljši ne slabši. Pa saj je bilo isto ob uvedbi tolarja. Sicer ti je pa Ata lepo povedal. Namesto, da jadikuješ in zganjaš defetizem, raje zavihaj rokave, da bi zaslužil čim več €.
Staro 15.01.2007, 14:35
ata
Guest

Citat:
Objavil-a Kajtimar
Zgrešil si poanto!
Veš kako sem se svojčas režal Hrčkom, ko so prepevali svojo "Danke Deutschland", ali ko so ob pristopu k pogajanjem za vstop v EU na trgu Bana Jelačića v Zagrebu izobesili zastavo EU, kot da so že notri... črvi ponižni... sedaj pa nam naši (nimam ustreznega izraza) v Ljubljani priredijo tole! Bljak!

Lep večer vsem skupaj...
Ti si malo zgrešil poanto.
Hrčki so delali proslave, pa jih je povohal komaj kakšen tretjerazredni uradnik, ki je bil slučajno brez dela.

Za razliko od tega so se vabilu Ljubljane odzvali ljudje s precejšnjo težo. Uvedba evra je uspeh tudi ta Evropo oz. evroobmočje, začetek pristopnih pogajanj pa je obroben dogodek, pomemben morda samo za državo, ki se pogaja.

Značke
evroforija, evru, razmišljanja, vsa

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
€ kalkulator in evro Mowgli Slovenija 48 24.12.2006 20:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:29.