Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 28.01.2007, 11:21
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589
Privzeto Re: beton ali narava?

Citat:
Objavil-a TuNina Prikaži sporočila
sem djevojka sa sela, ki ji je mesto priraslo k srcu. in nekje bogu za levo uho bi umrla od dolgčasa. narava je finofajna za izlete, se bom pa vedno znova vrnila na beton.

ne laži se....ko enkrat tam zrasteš je to v tebi.....nekaj divjega in diši na šmarnico:D

v bistvu so eni v mestu full hecni, ko ne vejo kaj je sekolar

Sploh sem gledal nekaj malega na TV; ko so se ljudje v stanovanjih kregali kar v etru o tistih garažnih lopah čigavo je kaj

Nazadnje uredil spartan : 28.01.2007 ob 11:24.
Staro 28.01.2007, 12:03
TuNina Uporabnik TuNina ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce TuNina
Član od: Apr 2003
Sporočila: 17.953

jaz tud ne vem, kaj je sekolar

saj ne pravim, da nimam rada podeželja.. doma mi je super, ko stopim iz bajte in sem sredi zelenja. ampak vseeno.. mestno življenje mi dosti bolj ustreza.
Staro 28.01.2007, 16:45
Landon89 Uporabnik Landon89 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Landon89
Član od: Aug 2006
Naslov: Slovenia
Sporočila: 140

predmestja so zakon
Staro 28.01.2007, 17:03
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

iz lj sem se preselila v mahno, zaspano mestece ... ni zame ...

po 20 letih sem prišla nazaj ... obožujem mesto, njegov utrip ... to, da nisem vedno vsem na očeh ... da se lahko skrijem v vrvežu ... da si lahko privoščim nočni lajf ... da se vedno najde kaj, kar se dogaja ...

narava pa ostaja za užitek med vikendi ...
Staro 28.01.2007, 22:16
Balthazar Uporabnik Balthazar ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Balthazar
Član od: Dec 2005
Sporočila: 107

Mesto ima svoje prednosti in čare. V bolj človeškem mestu bi se celo dalo živeti :D. Žal je ljubljana še daleč od tega, ima pa lepe kotičke in trenutke.
Staro 28.01.2007, 23:36
Smaug Uporabnik Smaug ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smaug
Član od: Dec 2001
Sporočila: 27.719

Moram reci, da sem se v teh letih kar navadil zivljenja v Ljubljani. Pocasi mi zacenja ugajati majhna kolicina populacije, topel utrip mesta, to, da se vedno lahko najdem đabe parking kaksno minuto od vsake destinacije (odkar sem enkrat fasal lisice jim iz principa ne dam niti tolar...pardon, centa), da si lahko zagotovim vsakdanje potrebe, ki jih imam sam/firma (tako ali tako se vecina stvari naroca preko neta in tukaj so ljudje dokaj azurni, ce parkrat dozivis zivcni zlom), kulturoloska razvejanost poletja,...
Ne vem, ko sem zacel malo laziti po Evropi, sem se kar zaljubil v Ljubljano. Povsod je lepo, a doma najlepse
Drugace pa imam zeljo nekoc imeti hiso na samem, da ne vidim nobenega soseda, s svojim vrtom, gozdom, psi...in terabtinim dostopom do interneta :D
Staro 28.01.2007, 23:55
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Zanimivo, kako romantično je vedno prikazano podeželje. Saj ne rečem, je lepo, ampak večina ga pa ni takega - hiška na samem, sredi gozda, potoček žubori in ptički pojejo.
Velik del našega kvazi urbi-ruralnega območja je precej manj romantičnega: malomeščanstvo, sosedje gledajo, kdaj greš na wc in kaj kupuješ v trgovini in ojoj, pa nič več ne hodi tisti k vam? Tista samota je tako-tako, ker imaš sosede vsenaokoli, če imaš srečo, pa je eden od njih težak kmet, ki ima kar pred hišo odpadke iz hleva... tisto o terabitnih povezavah pozabi... če v kakem mestu zmanjka elektrike za 10 minut, je to po poročilih, pri nas pa je lahko zmanja za dan, dva, vode tudi, dobrih avtov se ne splača imet, ker so ceste preslabe (pozimi si lahko odrezan od sveta, in včasih je to romantično, včasih pa prav za***ano)...
Ok, zdaj sem malo predstavila vse slabo, samo trapasto se mi zdi nekaj romantiziras vse znajmestno, nazajknaravi pa to... Ni tako črno-belo (oziroma beton-drevesa). Tiste hiške sredi ničesar pa z vsemi pritiklinami modernega sveta so bolj na redko posejane.
Staro 29.01.2007, 00:02
Smaug Uporabnik Smaug ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smaug
Član od: Dec 2001
Sporočila: 27.719

:D, ni mi potrebno razlagati negativnih lastnosti. Sicer se grdo slisi, ampak denar je sveta vladar; nekega dne si bom privoscil kaj takega samo v primeru, ce se bo ujemalo z mojimi ideali in bo temu primerna financna podpora v ozadju. V nasprotnem primeru bom pak nasel najboljsi priblizek temu.
Taksna idila mi tako ali tako pritice sele potem, ko se odlocim, da je cas, da koncam s sluzbenimi aktivnostmi (ok, nikoli :D), imam vzgojenih in razrastlih tistih X pankrtov, ki sem jih/jih bom zelel prinesti v ta svete. Potem si bom koncno lahko vzel cas samo zase (zeno bom zakopal na vrtu :D) in vzil se tisti par minutk, ki mi jih je ostalo.
Staro 29.01.2007, 06:08
Cavallo Uporabnik Cavallo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Cavallo
Član od: Jan 2004
Sporočila: 384

Vas-narav = mir zakon Že tko nonstop neki ruputa okol kamorkol gres tko da ko sem doma hocem met mir in pika Ce pa hocem met ringilspil se pa usedem v avto in ga imam za 10 min Kaj ces lepsega
Staro 29.01.2007, 07:05
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a TuNina Prikaži sporočila
jaz tud ne vem, kaj je sekolar

saj ne pravim, da nimam rada podeželja.. doma mi je super, ko stopim iz bajte in sem sredi zelenja. ampak vseeno.. mestno življenje mi dosti bolj ustreza.
bova šla enkrat drevje ven iz goše vlačit, pa rezat:D

no...saj...če mi pa še rečeš, da ne znaš furat bečeeske, pa bom res mislil, da si že čist urbanizirana...

Značke
beton, narava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:02.