Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.12.2009, 22:17
doli Uporabnik doli ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce doli
Član od: Nov 2005
Sporočila: 368
Privzeto Re: Kabelska tv optika

Ej, kaj ko bi SIOL namest 160 digitalnih radijskih programov, ki ne delajo, prekinjajo in hreščijo (ne morš verjet, res, kako jim tud to uspe) dal nazaj vsaj par digitalnih TV na dvb-c, teli radii so strel v prazno. Al jih pa vsaj dajte v kvaliteti da bodo za poslušat.

EDIT: Al pa raje ne, ker tud če bo sound kvaliteten, nit eden ni za poslušat.
Odgovorite s citatom
Staro 26.12.2009, 10:48
-JM- Uporabnik -JM- ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 689

So že dali na 850Mhz kompleten DVB-T muxA + RTVSLO HD, število radijskih kanalov pa zmanjšali na 62
Se mi pa zdi, da je slika slabša, kot na DVB-T, še vedno pa boljša, kot na analogni kabelski.
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2009, 07:31
verby Uporabnik verby ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2009
Sporočila: 101

2 multiplexa sta...vi2 govorita vsak o svojem
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2009, 10:00
TDtrax Uporabnik TDtrax ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 394

hm.. DVB-T je prizemna televizija, katere signal loviš z digitalno anteno (sobno ali zunanjo)... Siol kabelska pa ni DVB-C ampak navadna analogna kablska..
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2009, 10:13
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

DVP-T Terestial - zemeljsko, klasično preko oddajnikov na hišne antene
DVP-C Cable - vse sorte kabli
Staro 28.12.2009, 10:43
verby Uporabnik verby ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2009
Sporočila: 101

Siol tudi poleg analogne kabelske oddaja (posilja v omrezje) 2 multiplexa DVB-C...res pa je da je koncno "zazivel" tudi MUXa (DVB-t) - s ponovnim prihodom najvecjih Slo komercialk nazaj na oddajnike...
Odgovorite s citatom
Staro 29.12.2009, 09:09
error3 Uporabnik error3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce error3
Član od: Dec 2009
Sporočila: 242

Citat:
Objavil-a -JM- Prikaži sporočila
So že dali na 850Mhz kompleten DVB-T muxA + RTVSLO HD, število radijskih kanalov pa zmanjšali na 62
Se mi pa zdi, da je slika slabša, kot na DVB-T, še vedno pa boljša, kot na analogni kabelski.
Iz tvojih odgovorov razbiram, da lahko hkrati spremljaš DVB-C na kabelski ter DVB-T . Nekje mislim da sem "ulovil" da si lastnike sony serije V4500, lahko se motim. No, v primeru da si, me zanima kako imaš nastavljen tuner TV-ja ?
Da razložim. Imam Tv serije W4000. V primeru da pri instalaciji izberem "CABLE" in opravim scan mi na kabelski (optika) najde seveda vse SD kanale + nekaj digitalnih (DVB-C), nimam pa kasnejše možnosti opraviti MANUL scan na "Digital", da bi poiskal DVB-T kanale (signal iz antene). Pri izbiri "CABLE" lahko kasneje le analogne iščem.
Obratno pa če pri instalaciji opravim scan z izbiri signala "Antena" potem najde vse DVB kanale iz "zraka", po opravljenem analognem scanu na kabelski pa še
SD kanale na optiki, Digitalnih na kabelski pa ne najde. To je vse prav. Zanima me na katero državo imaš nastavljen TV, jaz sem testiral na nem. in ita. pa ni razlik ?

LP.
Odgovorite s citatom
Staro 29.12.2009, 13:29
-JM- Uporabnik -JM- ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 689

Sony žal nima možnosti, da bi sprejemal dvb-t in dvb-c hkrati. Če skeniraš eno, ti povozi drugo. Verjetno po logiki, da tako ali tako moraš še anteno "preklopiti". Seveda bi lahko softwer vsaj obdržal že skenirane kanale, sedaj pa moraš še ponovno skenirat, ko preklopiš anteno.
Odgovorite s citatom
Staro 29.12.2009, 19:17
luka24 Uporabnik luka24 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2009
Sporočila: 878

Citat:
Objavil-a error3 Prikaži sporočila
Iz tvojih odgovorov razbiram, da lahko hkrati spremljaš DVB-C na kabelski ter DVB-T . Nekje mislim da sem "ulovil" da si lastnike sony serije V4500, lahko se motim. No, v primeru da si, me zanima kako imaš nastavljen tuner TV-ja ?
Da razložim. Imam Tv serije W4000. V primeru da pri instalaciji izberem "CABLE" in opravim scan mi na kabelski (optika) najde seveda vse SD kanale + nekaj digitalnih (DVB-C), nimam pa kasnejše možnosti opraviti MANUL scan na "Digital", da bi poiskal DVB-T kanale (signal iz antene). Pri izbiri "CABLE" lahko kasneje le analogne iščem.
Obratno pa če pri instalaciji opravim scan z izbiri signala "Antena" potem najde vse DVB kanale iz "zraka", po opravljenem analognem scanu na kabelski pa še
SD kanale na optiki, Digitalnih na kabelski pa ne najde. To je vse prav. Zanima me na katero državo imaš nastavljen TV, jaz sem testiral na nem. in ita. pa ni razlik ?

LP.
Država mora biti Norveška ali Finska in dela o.k.!!
Odgovorite s citatom
Staro 29.12.2009, 19:26
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683

Citat:
Objavil-a gregor975 Prikaži sporočila
Blo bi pa super,če bi začeli tržiti DVB_C za tiste,ki imamo optiko. Nekako po vzgledu UPC-ja. to bi bilo pa čez vse,nekompresirana slika in to je to. TIP-TOP. mogoče pa kmalu!
Se bolje po tvoje bi bi bilo, ce bi zaceli trziti DVB-T preko optike. Imas pa ideje...

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kabelska, optika

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kaj predlagate TRIO? Kabelska? majstor O storitvah 17 18.11.2008 10:13
Slaba kvaliteta slike - Kabelska TV Recycler Tehnična pomoč 5 12.11.2008 10:15
Par vprasanj preden pride optika... (hisa, dva modema?) Katsumi O storitvah 7 04.05.2008 21:52
TRIO in kabelska TV predlog za nov paket Dravlje O storitvah 2 02.03.2008 13:18
Optika deluje sploh ?! Steinmetz Tehnična pomoč 1 04.01.2008 08:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:25.