Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 11.11.2014, 13:04
MihaNa Uporabnik MihaNa ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2014
Sporočila: 24
Privzeto Optika

Zanima me kako je to mogoče da Telekom pri nas gradi optično omrežje (dobro grqdi ga GVO), naročila so že pobrali (zgleda jim sedaj nekje ležijo), ko pa sprašuješ ljudi na telekomu kdaj bo zadeva zalaufalapa se vsi izgovarjajo na to da jim GVO tega podatka še ni dal in ne morejo nič. Medtem pa tako Amis kot Telemach že ponujata optiko na našem naslovu in tudi na njihovih straneh so podatki da je optično omrežje pri nas na voljo.

Sepravi ima Amis več informacij od GVOja kot Telekom čeprav gradijo omrežje za Telekom.
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2014, 12:11
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.374
Privzeto Re: Optika

Citat:
Objavil-a MihaNa Prikaži sporočila
Zanima me kako je to mogoče da Telekom pri nas gradi optično omrežje (dobro grqdi ga GVO), naročila so že pobrali (zgleda jim sedaj nekje ležijo), ko pa sprašuješ ljudi na telekomu kdaj bo zadeva zalaufalapa se vsi izgovarjajo na to da jim GVO tega podatka še ni dal in ne morejo nič. Medtem pa tako Amis kot Telemach že ponujata optiko na našem naslovu in tudi na njihovih straneh so podatki da je optično omrežje pri nas na voljo.

Sepravi ima Amis več informacij od GVOja kot Telekom čeprav gradijo omrežje za Telekom.
Mi v ZS sporočiš točen naslov in preverim?

Lp
Jure
Staro 17.11.2014, 00:23
koble Uporabnik koble ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce koble
Član od: Aug 2007
Sporočila: 434

Kdaj boste uplovd zvišali na optiki da nebo samo 20 pri paketu 100/20.
Odgovorite s citatom
Staro 17.11.2014, 15:15
Puky Uporabnik Puky ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 16

Še huje je to, da smo uporabniki siolovih storitev dobrih 12 let in, da je optični kabel slabih tristo metrov proč od naše hiše in nam ga ne mislijo napeljati. Skupno smo tri gospodinstva (dve novi gradnji) in na siolu nimajo posluha. Na telemachu so pa takoj potrdili, da se zadeva lahko napelje in priklopi. Vsi vemo, da gre optično omrežje pri telemachu prek telekoma slovenije in zaradi njihovih ne interesov smo se sedaj prisiljeni prestaviti ponudniku, ki omogoča povezave na optičnem omrežju.
Odgovorite s citatom
Staro 17.11.2014, 17:48
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Tako ti je življenje v SLO.
Pri nas gre skozi vas cel šop kablov pa ni bilo nič. T-2 je moral čakat na prekop par 100m ceste s strani občine (neka medobčinska kanalizacija), da je lahko zvezal vas s centralo. TS-ove rezervne cevi, ki so pod pločnikom kakih 10 let pa so prazne in bodo tudi ostale. Da bi eno dali konkurenci seveda ni opcije. Raje vse skopat na novo. V neuporabljenih pa naj podgane kraljujejo.

So raje na balkan in drugam "vlagali" kot da bi doma posodobili omrežje. Razumljivo, če bi bila firma privat. Glede na to da je državna pa ni. A očitno to toleriramo.
O lani obljubljenem FTTN ni nič slišati. Je bilo kje kaj narejeno? Očitno se leta le še na prodajo čaka in noče nič konkretnega narediti. Vsak mio, ki pride v proračun je za naše vladarje več vreden kot kakovostno morežje, ki bi omogočilo razvoj profitabilnih dejavnosti in posledično več davkov cesarju. A SLO cesar ne vidi do konca svojega nosu.
Staro 17.11.2014, 19:00
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Citat:
Objavil-a Puky Prikaži sporočila
Še huje je to, da smo uporabniki siolovih storitev dobrih 12 let in, da je optični kabel slabih tristo metrov proč od naše hiše in nam ga ne mislijo napeljati. Skupno smo tri gospodinstva (dve novi gradnji) in na siolu nimajo posluha. Na telemachu so pa takoj potrdili, da se zadeva lahko napelje in priklopi. Vsi vemo, da gre optično omrežje pri telemachu prek telekoma slovenije in zaradi njihovih ne interesov smo se sedaj prisiljeni prestaviti ponudniku, ki omogoča povezave na optičnem omrežju.
To ni še nič. Pri nas so cel kraj prekopali, v vsako hišo. Spomladi bodo še do blokov, stolpnice. V skopano luknjo je bilo treba samo položit kabel. Telekom ni imel interesa, Telemach pa se je takoj javil in položil kable. Telekom bi že zaradi nižjega vzdrževanja svojega omrežja lahko potegnil svojo optiko. Pa še veliko več uporabnikov bi obdržal. Še na vodovod sem klical in so mi zamenjali celo napeljavo do števca, ker je luknja že bila. Upam, da se bo Telemach dogovoril z Elesom in bo šel po njihovi optiki promet v kraj. Še tega denarja si ne zaslužijo...
Odgovorite s citatom
Staro 18.11.2014, 10:29
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Sporočila: 1.374

Citat:
Objavil-a koble Prikaži sporočila
Kdaj boste uplovd zvišali na optiki da nebo samo 20 pri paketu 100/20.
V bližnji prihodnosti se spremembe ne obetajo. Vsekakor spremljamo navade in potrebe uporabnikov. Ko bo nastopil čas sprememb na tem področju boste vsekakor obveščeni.

Lp
Jure
Staro 19.11.2014, 00:06
anderssen Uporabnik anderssen ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 111

Pri nas so tudi hodili okoli Telekomovi ljudje dobro leto nazaj. Pri meni so bili 2x zaradi optike. Od takrat jih ni bilo več okoli, optike pa še manj.
Odgovorite s citatom
Staro 01.12.2014, 13:48
MihaNa Uporabnik MihaNa ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2014
Sporočila: 24

No danes sta mi podizvajalca od GVO optiko potegnila po hiši in vse skupaj zrihtala da dela. Sedaj čakam samo še Telekom da se zdrami in da dobim vso opremo in priklop. Sem pa dogovorjen tudi z Amisom, tako da sedaj samo čakam kdo se bo prej zganil in h tistemu ponudniku potem grem.

Me prav zanima koliko časa bo zdaj to trajalo....
Odgovorite s citatom
Staro 01.12.2014, 15:43
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Če ima Amis BRO varianto prek TS optike se neglede na ceno ne splača k njim. Edino, če si zelo nezahteven je morda smiselno.
Odgovori

Značke
optika

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Optika v Šmarju-Sap nescafe O storitvah 0 24.11.2013 13:51
Optika in delovanje Kingsix O storitvah 12 22.04.2010 07:18
Optika na ralaciji Kranj-Trboje cmrlovski O storitvah 8 27.08.2009 09:14
Par vprasanj preden pride optika... (hisa, dva modema?) Katsumi O storitvah 7 04.05.2008 21:52
Optika deluje sploh ?! Steinmetz Tehnična pomoč 1 04.01.2008 08:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:15.