Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.12.2014, 18:05
gorann3 Uporabnik gorann3 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2012
Sporočila: 615
Privzeto Re: MulticastTV - program za gledanje sioltv na računalniku

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Meni je Kodi super za veliko zadev. Za IPTV pa ga za moje dojemanje uporabniške izkušnje in enostavnosti MC poseka na celi črti. Že stara verzija ga je. Posodobljena pa je praktično optimum, če odmislim, da manjkajo časovne funkcije.
problem multicast tvja je samo v tem, da strojno ne pospesuje hd programov, kar je pri mojem htpcju, zgrajenega na qc5000-itx/wifi plati http://www.asrock.com/mb/AMD/QC5000-ITXWiFi/ , prevelik zalogaj
procesor ni dovolj mocan, docim mi v vlcju ne stekajo nic, tano player tudi lepo predvaja, ampak to ni to
ce bi mi laufalo v multicast tvju, sploh ne bi spraseval za kaj drugega
Odgovorite s citatom
Staro 24.12.2014, 18:41
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a gorann3 Prikaži sporočila
problem multicast tvja je samo v tem, da strojno ne pospesuje hd programov, kar je pri mojem htpcju, zgrajenega na qc5000-itx/wifi plati http://www.asrock.com/mb/AMD/QC5000-ITXWiFi/ , prevelik zalogaj
procesor ni dovolj mocan, docim mi v vlcju ne stekajo nic, tano player tudi lepo predvaja, ampak to ni to
ce bi mi laufalo v multicast tvju, sploh ne bi spraseval za kaj drugega
MC uporablja VLC knjižnice. Razlike v predvajanju med VLC in MC ni.
Uporabi 2.1.5 ali 2.2.0 RC knjižnice in novo verzijo MC.
Staro 24.12.2014, 20:21
Uporabnik

mi lahko poves, kaksen postopek je s temi knjizicami? ker ce je samo v tem problem in da bo strojno pospesevanje, potem bom zelo vesel
Odgovorite s citatom
Staro 24.12.2014, 20:40
Mojster

tole preberi (je pa že podobna jara kača kot tale topik na tem forumu) glavnina informacij in linki za dolvleko so v prvem postu avtorja in proti koncu:
https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t=8438
Staro 24.12.2014, 20:45
Uporabnik

zdle sm povleku multicasttv vlc oznako in je precej boljse, dela vecina programov brez zatikanja
slo2hd in planet tv hd pa stekata in je zelena slika, pa se ene par programckov ga serje na podoben nacin
v vlcju delata fajn
oznacen imam dxva in strojno pospesevanje

edit: sem pa ze tole bral, ampak samo za xbmc
Odgovorite s citatom
Staro 24.12.2014, 20:50
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

Sam imam tak 10 let star laptop pa mi v XBMC HD programi deluje s tam 50% obremenitvijo procesorja. V Stari verziji Multicasta sem videl le sive kvadratke. V novi verziji (s knjižnico 2...) pa mi HD programi tudi delujejo tekoče.
Je pa namestitev v XBMC povsem preprosta. Naložil sem add-on in povedal, kje je lista programov, sam je našel na kateri kartici imam video signal... Preklop programov je hiter, predvajanje tekoče...
Dostop do filmov in serij preko XBMC in tekoče delovanje IPTV-mislim, da ne potrebujem kaj drugega za moje potrebe.
Staro 24.12.2014, 21:06
Uporabnik

sem zdaj kopiral knjizice od vlcja v mctv mapo, zdaj tudi tisti programi delajo tekoce, ki so prej stekal, ampak se je pa pojavil novi problem
prej je bilo razpletanje nastimano na bend in je bilo dobro, po namescanju teh knjizic je se vedno blend in se pojavljajo pri premikih ravne crte, kot da bi bilo napacno razpletanje

telex, a to si po tistem postopku delal, jaz sem samo enablal livetv in izbral iptv add on kot so mi predlagal, povedal kje je .m3u datoteka za kanale in nic od nic
Odgovorite s citatom
Staro 24.12.2014, 21:18
Mojster

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Sam imam tak 10 let star laptop pa mi v XBMC HD programi deluje s tam 50% obremenitvijo procesorja. V Stari verziji Multicasta sem videl le sive kvadratke. V novi verziji (s knjižnico 2...) pa mi HD programi tudi delujejo tekoče.
Je pa namestitev v XBMC povsem preprosta. Naložil sem add-on in povedal, kje je lista programov, sam je našel na kateri kartici imam video signal... Preklop programov je hiter, predvajanje tekoče...
Dostop do filmov in serij preko XBMC in tekoče delovanje IPTV-mislim, da ne potrebujem kaj drugega za moje potrebe.
Meni je KODI preokoren za nonstop uporabo. Serije filmi n podobno pa gredo pretežno prek njega.
Z MC je IPTV veliko bolj enostaven in hitreje. Sploh pa mi je na optiki super ker mi do 5 kanalov HD teče povsem tekoče. 3 kar pogosto uporabljam in se uspešno znebim reklam. PIP se obnaša odlično.
Staro 24.12.2014, 21:27
Mojster

Citat:
Objavil-a gorann3 Prikaži sporočila
sem zdaj kopiral knjizice od vlcja v mctv mapo, zdaj tudi tisti programi delajo tekoce, ki so prej stekal, ampak se je pa pojavil novi problem
prej je bilo razpletanje nastimano na bend in je bilo dobro, po namescanju teh knjizic je se vedno blend in se pojavljajo pri premikih ravne crte, kot da bi bilo napacno razpletanje

telex, a to si po tistem postopku delal, jaz sem samo enablal livetv in izbral iptv add on kot so mi predlagal, povedal kje je .m3u datoteka za kanale in nic od nic
Če uporabiš drug način razpletanja ali directX so tudi težave?

Kakšno osveževanje uporabljaš na ekranu? Sam opažam nekaj anomalij ker imam output 60 Hz. Ni pa sile. Pri 50Hz ("bug" na pani) mi ekran občasno rahlo utripa pri mirni enobarvni sliki in imam raje kako anomalijo pri TV sliki in povsem OK mirno sliko.
Staro 24.12.2014, 21:37
Uporabnik

ekran nima veze, pred kopiranjem knjizic je delalo fajn in brez teh crt

v cem je razlika med direct3d in directx?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
gledanje, multicasttv, program, računalniku, sioltv, še

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL TV na računalniku za telebane fogy SiOL TV 3289 20.07.2019 11:09
programi za gledanje SiolTV dekoman SiOL TV 4 12.01.2009 15:18
SiOLTV na računalniku N0Name SiOL TV 1 06.11.2007 07:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:26.