Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.02.2010, 19:52
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.693
Privzeto Re: 3 televizije hkrati???

Citat:
Objavil-a Sedlarko Prikaži sporočila
Mislim, da bi ti vseeno morale delovati že vse tri(če ti izhod 2 že zdaj dela), če se motim naj me pa kdo popravi
Če nima linije za 3 tv mu verjetno ne bodo delale 3 hkrati. Na 2 portu pa mu dela, ker ima spremenjeno iz data v video, lahko spremeni tudi na prvem portu in mu bodo delale na vseh 4 a ne hkrati, resda bo pa ostal brez interneta.
Fora je le v nastavitvi modema ali data ali video, torej internet ali tv, privzeto je 1 in 2 sta data, 3 in 4 pa video. Tudi če imaš le eno tv jo lahko priklopiš ali na 3 ali na 4 vhod bo delalo, hkrati pa ne, če imaš linijo odprto samo za en tv oz. v njegovem primeru bo dalalo na dveh, na treh vhodih hkrati pa ne, dokler mu na liniji ne sprostijo malce več prostora. Vsaj jaz zadeve tako razumem.
Staro 10.02.2010, 20:41
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

pravilno jih razumeš rambo013 , (sedi 5 :P)
Odgovorite s citatom
Staro 11.02.2010, 15:30
Uporabnik

Citat:
Objavil-a 080 Dunja Prikaži sporočila
pravilno jih razumeš rambo013 , (sedi 5 :P)
Namesto 5 bi se dalo kaj drugega zrihtat, nazaj na mpeg2 mogoče.
Se hecam, sem obsojen na mpeg4, vas bom pa držal (ne vas osebno, vas bom vikal čeprav ste zanesljivo mlajša od mene) za besedo, naj bi se letošnje leto to uredilo in enkrat (ko pridejo novi komunikatorji) bom tudi jaz naročil 3 linije in ne glede na nekatere "težave" na liniji jih bom že dobil.
Pa malce iz teme, v drugi temi je bila omenjena telegraf štanga, kdo pa je pri telekomu odgovoren za vzdrževanje (čiščenje) linije. Enkrat zadnjič sem po sili razmer šel pač peš domov in sem opazil, da je okrog kabla kar precej drevje zraslo in bi verjetno bilo potrebno malce linijo očistit. Mogoče tudi zaradi tega meni ob vetru linijo ven meče.
Kakšen nasvet ali odgovor bi bil zaželjen.
Staro 11.02.2010, 15:35
080 Nina Uporabnik 080 Nina ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2008
Sporočila: 329

Lahko mi na ZS sporočite lokacijo in mogoče tudi stacionarno številko (ali uporabniško ime), pa bomo poslali oglednike, da uredijo.
Staro 11.02.2010, 15:40
Uporabnik

Citat:
Objavil-a 080 Nina Prikaži sporočila
Lahko mi na ZS sporočite lokacijo in mogoče tudi stacionarno številko (ali uporabniško ime), pa bomo poslali oglednike, da uredijo.
Takega nasveta nisem pričakoval, ampak kdo je pristojen za te zadeve GVO ali kdo drug. Glede ZS najlepša hvala ampak imam tudi telefonsko številko tehnika monterja na mojem koncu in ko bi dobil kakšen dan dopusta, bi se tako ali tako z njim poizkusil dogovoriti za pregled napeljave pri meni, čeprav sumim na linijo, kajti problemi so ob vetru stalni, pa se ne mislim več tukaj jeziti in nakladat.
Še enkrat hvala za ponudbo (ZS) a jaz bi raje izvedel bolj konkretno, če lahko seveda.
Staro 11.02.2010, 15:54
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

načeloma manjše napake odpravljajo telekomovi tehniki, če je štanga podrta/povešena ipd pa pride na teren GVO.
Odgovorite s citatom
Staro 11.02.2010, 16:09
Uporabnik

Citat:
Objavil-a 080 Dunja Prikaži sporočila
načeloma manjše napake odpravljajo telekomovi tehniki, če je štanga podrta/povešena ipd pa pride na teren GVO.
Najlepša hvala za odgovor, torej bi bil za čiščenje primeren GVO, če prav razumem. Jih bom že pobaral, ko jih bom kaj videl.
Sicer pa o njih kroži ena zanimiva prispodoba/oznaka kratic, ki jih uporabljajo.
GVO pomeni .............................ni za javnost.

Dunja, hvala še enkrat za razlago.
Staro 22.02.2010, 15:32
Uporabnik

Evo sem le izvedel. Ni GVO zadolžen, za čiščenje linije je zadolžen Telekom. GVO je njihova hčerinska družba tako kot Siol, zadolžen je zato Telekom. Oni pač dajo nekomu nalogo, da očisti in če je to GVO je GVO, lahko pa dajo tudi kakšnemu privat za čiščenje.
Staro 22.02.2010, 15:58
dott Uporabnik dott ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2009
Sporočila: 232

Citat:
Objavil-a rambo013 Prikaži sporočila
Evo sem le izvedel. Ni GVO zadolžen, za čiščenje linije je zadolžen Telekom. GVO je njihova hčerinska družba tako kot Siol, zadolžen je zato Telekom. Oni pač dajo nekomu nalogo, da očisti in če je to GVO je GVO, lahko pa dajo tudi kakšnemu privat za čiščenje.
SiOL sicer že kar nekaj časa ni hčerinska družba, ampak samo še blagovna znamka. Telekom "popapal", sicer bi ostal na koncu brez vsega, saj se postopoma vse seli na ip in mobilna omrežja
Odgovorite s citatom
Staro 22.02.2010, 16:02
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719

Po mojem bi moral delati tv tudi preko switcha, v kolikor je port na modemu na katerega je priklopljen switch nastavljen na video.

A ni še nihče tega poskusil? Kdor ima sicer 4xtv seveda...

Sam sem dal prošnjo za 4x tv, ker sem blizu centrale in imam to možnost, vendar mi zmanjka portov na modemu za internet. V tem primeru bi bila edina rešitev switch, če seveda deluje?

Nazadnje uredil kikus20 : 22.02.2010 ob 16:05.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hkrati, televizije

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nedelovanje dveh tv hkrati hypertrax SiOL TV 19 30.03.2010 11:02
Kockanje slike preko 2 hkrati delujočih TV kanalov kikus20 SiOL TV 7 13.07.2009 15:49
4 televizije - trio matejdro SiOL TV 16 01.12.2008 10:05
Siol TV in internet hkrati na prenosniku - nastavitve? Kaya SiOL TV 5 02.12.2007 19:03
nujno - lastništvo dveh avtov hkrati randius Avtomobilizem 5 29.04.2007 15:24

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:39.