Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 08.02.2010, 14:54
hypertrax Uporabnik hypertrax ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2010
Sporočila: 3
Privzeto Nedelovanje dveh tv hkrati

Pozdravljeni,

V uporabi imam 2 Stb, prvi je Sagem drugi pa Amino.
Če je je prižgan samo en od obeh, lahko gledam tv normalno, takoj ko pa sta prižgana oba, pa televizije ni mogoče gledati.

Siolov serviser je prišel zadevo pogledat in premerit napeljavo, vendar je vse v redu, tudi dovod je dovolj močan za gledanje dveh televizij hkrati.

Diagnoza je bila, da Amino komunikator dela "zmedo" in naj ga zamenjam za Sagema. Do pred kratkim teh težav nisem imel in sem lahko gledal obe tv hkrati.

Če ima kdo kakšno idejo, če je res problem samo v komunikatorju ali je kaj drugega, ker res nebi za brezveze novega komunikatorja kupoval, če bo potem rezultat isti.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2010, 15:41
antireal Uporabnik antireal ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 76
Privzeto Re: Nedelovanje dveh tv hkrati

Verjetno imaš prižgan signal mpeg4 kateri na aminotu ne deluje. Tam deluje zgolj mpeg2. Zato takrat ko prižgeš aminota vse počepne, saj mpeg2 zasede celotno hitrost.

Rešitev? Menjava aminota za sagem.
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2010, 16:26
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.075

Bo verjetno kar držalo,da amino in sagem ne gresta skupaj.Ker sam sem želel stestirati linijo z enim sagemom in pa dvema aminotoma pa to ni možno,ker aminoti so na mpeg2.
Najenostavneje je ,v primeru da testiraš linijo kot drugi televizor uporabiš računalnik in lahko poskusiš z mpeg2 in mpeg4 playlisto.
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2010, 16:57
Novinec

Cveto, računalnik kot drugi televizor mi ne pride v poštev, tako, da sem se odločil za nakup Sagema.

Hvala za odgovore

lp
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2010, 17:40
ntadej Uporabnik ntadej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2008
Sporočila: 354

Mogoče bi pa šlo, če bi imel vključene 3 kanale za TV. Meni tega še niso vključili, zato ne morem preverit.
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2010, 18:17
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.075

Ja ,Hypertrax zato sem pa rekel ,da uporabiš računalnik za test da vidiš če sploh gre druga linija skozi.
Tako sem tudi sam preveril.
Ntadej, mislim da tudi če imaš vključene 3 kanale za tv ne moreš mešati sagem in amino komunikatorjev.
Pa kolikor vem ti dodatne kanale vklučujejo na mpeg4,zaradi manjše pasovne širine.
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2010, 19:31
Novinec

Cveto, še pred dobrim mesecem sem normalno lahko gledal 2 televiziji naenkrat, tako da mislim, da je problem samo v kodiranju ja.

Ko dobim komunikator povem če zadeva deluje.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2010, 20:25
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 936

Meni dela Sagem v Mpeg2 in na dveh računalnikih IPTV v Mpeg4 sočasno. Ob tem ni nobenih težav. Važna je le skupna pasovna širina.
Torej, kot govorijo že same številke formatov, lahko na povezavah, katere so omogočale dve Mpeg2 IPTV gledate do največ 4 TV v Mpeg4 formatu ali 1+2 v mešanem načinu.
Staro 17.03.2010, 07:32
tusi Uporabnik tusi ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2009
Sporočila: 2

Jaz imam pa sledeč problem. Dve leti imam doma Sagem komunikator. Dela vse OK. Nato sem dobil od soseda Aminota. Stvar mi je delala le če je bil Sagem ugasnjen ali obratno, skratka, ko je bil prižgan samo en komunikator. Nato sem klical in so mi rekli, da moram namesto Aminota imeti Sagema. Jih lahko kako prepričam, da mi povečajo pasovno širino, da bi mi delala 1x Amino in 1x Sagem, ali ni varjante, in bom moral kupiti še enega Sagema?
Odgovorite s citatom
Staro 17.03.2010, 09:22
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.851

Za delovanje aminota in sagema hkrati potrebujete dovolj pasovne širine, če imate mpeg4 potem boste morali imeti naročene 3 tv kanale, če pa imate mpeg2 potem morate imeti 2 tv kanala. Vse pa morate uradno naročiti preko naše naročniške službe.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dveh, hkrati, nedelovanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol v dveh stanovanjih larisa O storitvah 9 17.02.2010 09:07
siol na dveh tv sprejemnikih sanchy SiOL TV 4 22.01.2010 19:28
Kockanje slike preko 2 hkrati delujočih TV kanalov kikus20 SiOL TV 7 13.07.2009 15:49
Siol TV in internet hkrati na prenosniku - nastavitve? Kaya SiOL TV 5 02.12.2007 19:03
nujno - lastništvo dveh avtov hkrati randius Avtomobilizem 5 29.04.2007 15:24

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:30.