Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 07.10.2006, 15:23
jurka Uporabnik jurka ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce jurka
Član od: Feb 2006
Sporočila: 53
Privzeto Lita platišča pozimi?

Prosim vas za en nasvet.

Moj mali avtek ima lita platišča in seveda zaenkrat še letne gume, vsekakor pa ga bo treba kmalu preobuti v zimske gume.
Pa me zanima, kakšno je vaše mnenje - mu natakniti nove zimske gume na ta platišča, ali kupiti nova platišča in zimske gume? Res ni dobro imeti litih platišč pozimi, češ da se hitreje uničijo?

Avto dopušča tudi gume 175/65/14, ki so nekoliko cenejše od trenutnega profila 185/55/15.
Katere zimskei svetujete (kateri profil), da mu nataknem?

Bom vesela vsakega vašega nasveta, mnenja...

Hvala!

Nazadnje uredil jurka : 07.10.2006 ob 18:05.
Staro 08.10.2006, 13:04
Jakec Uporabnik Jakec ni prijavljen
Mojster
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.194
Privzeto Re: Lita platišča pozimi?

ponavadi ima folk komplet letnih na litih, zimske pa na navadnih platiščih.
Staro 08.10.2006, 13:06
ta-mala Uporabnik ta-mala ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ta-mala
Član od: Jan 2006
Sporočila: 42

No js k sm končno našparala dnarčka za litke, so mi začel usi neki pametvat da pozim morm met pa une ta železne gor... Ja haloooo?!?! Js sm litke kupla zato da bojo na avtu, ne da bojo v garaži stale. Tko da lepo zimske gume na litke pa je stvar rešena.
Staro 08.10.2006, 13:32
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Js sem pred leti bil v situaciji:
lita 16 colska platišča, za katere guma dimenzije 205/16/50 = 25k sit
jekleno 15 colsko platišče(10k sit) + guma dimenzije 195/15/55(15k sit) = 25k sit

Kupil sem jeklena platišča in origanlna pokrove, mam pa zard tega pozimi do 10k sit cenejše gume.

Govorim o goodyearu.

Drugače pa kolikor vem, sol škoduje litim platiščom, pravtako je več peska na cesti, čeprav na očetovem avtu sledov tega še ni opaziti, po eni zimski sezoni. Bomo vidli spomladi, ali bojo že kakšni rezultati. Je pa res, da je dodaten komplet litih platišč dobil za smešno nizko ceno in tako ima ena platišča za poleti, druga za pozimi. Enako tudi na partnerkinem avtu. In mu je vseeno, kaj se z njimi zgodi.

Nazadnje uredil nejc : 08.10.2006 ob 13:42.
Staro 08.10.2006, 22:28
WRC555 Uporabnik WRC555 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce WRC555
Član od: Jan 2005
Sporočila: 1.834

Skoda alu platisc za cez zimo, ze tako ali tako se otolcejo poleti...kaj sele pozimi, ko jih se dodatno sol razjeda. Govorim o dodatno kupljenih alu platiscih, namrec moj je imel original jeklene. Ce se ti jih ne zdi skoda, potem samo gume menjaj...pa tud odvisno kake mas. sklepam da originalne.
Staro 09.10.2006, 15:53
kobek Uporabnik kobek ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2005
Sporočila: 5

Dobijo se tudi zimske lita platišča, ki niso draga (cenejše je kot jeklena pkatišča+ okrasni pokrovi).
Staro 09.10.2006, 17:07
jurka Uporabnik jurka ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce jurka
Član od: Feb 2006
Sporočila: 53

Citat:
Objavil-a WRC555
Skoda alu platisc za cez zimo, ze tako ali tako se otolcejo poleti...kaj sele pozimi, ko jih se dodatno sol razjeda. Govorim o dodatno kupljenih alu platiscih, namrec moj je imel original jeklene. Ce se ti jih ne zdi skoda, potem samo gume menjaj...pa tud odvisno kake mas. sklepam da originalne.
Platišča mam originalna, ja...

Sprašujem vas za mnenje zato, ker se relativno malo vozim (8-10000 km/leto) in mi je v bistvu škoda dajat ne vem kakšen denar za nove gume + nova platišča. Sploh zato, ker se, ko zapade sneg, raje spravim na bus - iz enostavnega razloga, ker pred službo nimam zaradi snega kje parkirati.
Vem, da je sol na cesti celo zimo, ampak a se platišča res tolk uničijo zaradi nje?
Staro 09.10.2006, 18:00
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a jurka
Platišča mam originalna, ja...

Sprašujem vas za mnenje zato, ker se relativno malo vozim (8-10000 km/leto) in mi je v bistvu škoda dajat ne vem kakšen denar za nove gume + nova platišča. Sploh zato, ker se, ko zapade sneg, raje spravim na bus - iz enostavnega razloga, ker pred službo nimam zaradi snega kje parkirati.
Vem, da je sol na cesti celo zimo, ampak a se platišča res tolk uničijo zaradi nje?
Moje izkusnje pravijo, da se unicijo, ja...

Moj oce je imel prejsnjo celo zimo platisca gor in ima zdej (domnevam, da zaradi soli) ze kar precej olupljena Zdej se je za to zimo posledicno odlocil kupit jeklene.

Midva s fantom pa tut celo zimo furava lita platisca, samo je pa res, da pri nas ne posipajo kej dosti, ce je pa snega vec kot 5cm, kar je zelo redko, se pa ne obdrzi dalj kot kako urco, tko da ni ravno nujno ...
Staro 23.10.2006, 17:37
rhino17mar Uporabnik rhino17mar ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2005
Sporočila: 6

Če nisi s primorske,pol ne rabiš menjavat.če pa si od kje kjer je veliko oz. povprečno snega,pa ti zeloooooooooooo priporočam da si nabaviš železna platišča za zimo,ker ti bo čez dve leti žal,ko boš morala dat obnavljat platišča(kar niti ni poceni).Greš lepo na kak odpad pa daš ene "13 gor pa ene 175/70R13 gume gor(takšna dimenzija zato ker predvidevam da imaš mali avto),pa te ne bo prišlo več kot 30k sit.Za gume je pa tak..ne rabiš kupovat neke drage goodyearke al pa michellinke.jaz osebno mam na avtu lasso,katere lastnik je bridgstone in morm povedat da je to zelo kvalitetna guma.In zimske in letne.
V glavnem,če ti je kaj mar za lita platišča,jim menjaj pozimi z železnimi.Pa tudi če jih boš hotela prodat,jih boš bolj težko ker se kr hitro vidijo pikice in manjše poškodbe(pol ti bo pa po leti žal ko se ne bojo več tak svetle)
@ta-mala
no comment
Staro 25.10.2006, 20:43
phil350 Uporabnik phil350 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce phil350
Član od: Oct 2006
Sporočila: 36

Škoda je platišč, če pa misliš varčevat je pač vseeno za lita platišča tudi obstajajo paste da se jih
polepša ko so že malo obrabljena, če se ne voziš veliko kot si napisala je finančno bolj ugodno
zamenjati gume ,cena v dimenziji pa znaša na gumo od 3 do 1 tisoč tolarjev. Za gotovinsko plačilo
pa še manj.

Značke
lita, platišča, pozimi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:56.