Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 08.01.2007, 09:29
albundy Uporabnik albundy ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce albundy
Član od: Oct 2003
Sporočila: 4.040
Privzeto Re: taužnt' tolarjev, jurj, čuk... Kako bomo rekli Evrom?

Citat:
Objavil-a kekez

Ni bilo tako rečeno. Reče se, posodi mi enega hajderja. :D
Sicer pa, kaj bi s hajderjem, ko je tako malo vreden?
Tako kot včasih kučan (tako se je reklo 50 stotinom), ker je bil majhen, siv in ničvreden :D

Mogoče bi moral biti jur po novem kar 1€, ker se podobno reče (EUR - jur)
1EUR je premal za jurja. Ponavadi smo rekli "posodi mi jurja" za eno tako mejno vrednost, za katero si dobil kako pijačo in kak sendvič in ki si še nekako lahko posojal.
To bi bilo danes edino 5EUR . Seveda pa je bil jur ponavadi tisočak.

So bili tudi izrazi nežka (pet para - podoben kovanec kot danes 1cent), pa pet kovačev....
Staro 12.01.2007, 21:06
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961
Privzeto Evroforija!

V Slovenijo, ki bo v ponedeljek s slovesnostjo Dobrodošlica evru v Cankarjevem domu obeležila prevzem evra, prihaja osem predsednikov vlad evropskih držav, predsednika Evropske komisije... poroča Dnevnik.

Ljudje božji pa kaj se mi gremo! Kaj Slovenci res ne premoremo nobenega ponosa? V časih, ko so Zahodnoevropejci sami kritični do euro valute, se mi obnašamo, kot da se nam je Marija prikazala! Bljak!
Staro 12.01.2007, 21:11
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531
Privzeto Re: Evroforija!

Citat:
Objavil-a Kajtimar
V Slovenijo, ki bo v ponedeljek s slovesnostjo Dobrodošlica evru v Cankarjevem domu obeležila prevzem evra, prihaja osem predsednikov vlad evropskih držav, predsednika Evropske komisije... poroča Dnevnik.

Ljudje božji pa kaj se mi gremo! Kaj Slovenci res ne premoremo nobenega ponosa? V časih, ko so Zahodnoevropejci sami kritični do euro valute, se mi obnašamo, kot da se nam je Marija prikazala! Bljak!
Kar se mene tiče, sem čez noč izgubil praktično 10% zaradi devalvacije. Kaj v bistvu slavijo? Ali bo zakuska z zaseko?

V bistvu šele sedaj razumem, zakaj je Bajuk postal finančnik leta. Ker mu je uspelo izvesti to pretvorbo brez pretresov. Tu v bistvu ne gre za toliko finančni čudež, ampak to, da so ljudje mirno sprejeli, da se jim čez noč vse podraži.

Nazadnje uredil DrOnyx : 12.01.2007 ob 21:15.
Staro 12.01.2007, 21:12
ElQurc Uporabnik ElQurc ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce ElQurc
Član od: May 2004
Sporočila: 236
Smile Re: Evroforija!

Citat:
Objavil-a Kajtimar

ne pretiravaj :D
sadaj grem z enim tošelnom po evropi, prej pa sem imel najmanj tri
Staro 12.01.2007, 21:28
ervin34 Uporabnik ervin34 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce ervin34
Član od: Mar 2006
Naslov: Sežana
Sporočila: 297

Za navadne smrtnike pa ne bo nič.
Staro 12.01.2007, 21:54
ervin34 Uporabnik ervin34 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce ervin34
Član od: Mar 2006
Naslov: Sežana
Sporočila: 297

Taka je politika.
Staro 12.01.2007, 21:54
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a ElQurc
ne pretiravaj :D
sadaj grem z enim tošelnom po evropi, prej pa sem imel najmanj tri
Zgrešil si poanto!
Veš kako sem se svojčas režal Hrčkom, ko so prepevali svojo "Danke Deutschland", ali ko so ob pristopu k pogajanjem za vstop v EU na trgu Bana Jelačića v Zagrebu izobesili zastavo EU, kot da so že notri... črvi ponižni... sedaj pa nam naši (nimam ustreznega izraza) v Ljubljani priredijo tole! Bljak!

Lep večer vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 12.01.2007, 22:31
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372

Citat:
Objavil-a Kajtimar

Hja...aktualna politika se mora dokazat pred svojimi ovčicam. In če se že ne moremo dokazat z nekimi realnimi dejanji v zunanji politiki, in da skrijemo našo »neopažanje«..., bomo pač priredili neki žur, da bo zgledalo »kao da ma naša politika neko veljavo«...

Nazadnje uredil Faust : 12.01.2007 ob 22:34.
Staro 12.01.2007, 23:22
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Meni gre itak na jetra, ker bo spet pol Ljubljane zaprte, kot da prihaja sam sveti oče. Naj grejo žurat nekam v hosto, kjer ne bodo nikogar oviral s svojim evrom... Vsa življenja se morajo ustavit, ker se oni vozijo gor in dol od Brnika do CDja...
Staro 13.01.2007, 07:41
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711

...za ta dnar bi lohk vsem plešcem v vladi nardil novo naravno lasišče korejskih donatorjev. tko se dela, fajnancer lejta !

t.i. levaki (za nekatere komunajzarji) bomo pa verjetno doma praznoval pogreb tolarja...

Značke
evroforija, evru, razmišljanja, vsa

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
€ kalkulator in evro Mowgli Slovenija 48 24.12.2006 20:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:42.