Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 02.04.2006, 11:06
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060
Privzeto Čistila za lita platišča

Prve dve leti nisem preveč posvečal pozornosti litim platiščem in imam kr lepo zažgane "opilke" od diskov oz. ploščic na platiščih v nekaterih robih. lani sem si kupu Sonax R2000(daleč najbolše, kar se da na petrolu kupit po mojih izkušnjah) pa sem moral kr enih 10x vse našpricati pa orng drgnat z zobno ščetko. 2 platišči mi je uspelo spucat. z ostalimi dvema pa imam večje probleme.

pa me zanima, kaj pomaga v takem primeru? je to sploh možno zares odstranit. rad bi se pa seveda tega znebil.
Staro 02.04.2006, 11:21
slick Uporabnik slick ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce slick
Član od: Dec 2005
Naslov: dolomiti
Sporočila: 164
Privzeto Re: Čistila za lita platišča

nejc, od motula "chain clean" si kupi... je sicer namenjen za čiščenje verige od motorja, ampak ga uporabljam tudi za druge stvari... s kovinske podlage ti bo spravil čisto vsako vrsto svinjarije, ki si jo lahko zamisliš...
Staro 02.04.2006, 12:36
Mojster

na bencinski? grem zdle po kosliu gledat. hvala, če pa ma še kdo kako idejo, pa slobodno
Staro 02.04.2006, 12:40
spaceruner Uporabnik spaceruner ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce spaceruner
Član od: Mar 2006
Naslov: tu...čisto blizu...
Sporočila: 411

Citat:
Objavil-a nejc
na bencinski? grem zdle po kosliu gledat. hvala, če pa ma še kdo kako idejo, pa slobodno
jest sem si pomagal s parnim čistilcem na grobo, potem spoliraš s pasto na fino- ko novo
Staro 06.04.2006, 21:33
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Kup drugič kakšne s prevleko(podobn k eloksacija). Pril, pa je čista.
Mak recimo.
Staro 29.04.2006, 23:34
gerchy Uporabnik gerchy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce gerchy
Član od: Jan 2006
Naslov: 03
Sporočila: 26

Purol pasta + zobna ščetka. Ali pa Meglio (v Intersparu), Dexal (Eurospin), vendar je prva opcija bolj "zmogljiva". Ob rednem čiščenju zadostuje tudi voda.
Staro 30.04.2006, 00:10
GiGi Uporabnik GiGi ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2003
Sporočila: 1.652

Jaz raje uporabljam Sonax namensko že omenjeno čistilo, ki sem ga dobil v šparu in sem dol spravu 1 leto zasušeno in zapečeno umazanijo ki se je nabirala 40.000km.

Purola ali katere ostale abrazivne preprate bi odsvetoval saj so lita platišča barvanain lakirana, ko to dol spraviš z raznimi polirni pastami ki odbrusijo poleg umazanije tudi lak in barvo platišča dobiš najprej črno podlago in kasneje barvo litine lahko si mislite da noben nima ravno željenega efekta. Ta namenska čistila pa delujejo na bazi encimov in emulgatorjev ki topijo umazanijo brez možnosti za mehanske poškodbe platišč.
Staro 30.04.2006, 00:40
gerchy Uporabnik gerchy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce gerchy
Član od: Jan 2006
Naslov: 03
Sporočila: 26

Ja, res so malce agresivnejša (Purol), ampak zaenkrat še nisem slišal, da bi kdo poškodoval platišča, vsaj ne kakšna kakovostnejša (ali prvovgradna). Za ostale "made in italy" je seveda večja možnost poškodbe, saj se izredno hitro poškodujejo že ob uporabi močnejšega baromata ali tudi enoletne zimske uporabe.

Sam uporabljam vodo, včasih tudi razredčeno Meglio, vendar brez vsakršnega drgnjenja. Samo obris z gobo.

Pomaga tudi voskanje, kjer se zavorni prah ob pranju enostavno spere. No, res pa je, da so to že bolj "napredne" tehnike bolj picajzlastih lastnikov .

P.S.: zelo priporočljivo je čistiti hladna platišča!
Staro 05.05.2006, 14:47
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a nejc
Prve dve leti nisem preveč posvečal pozornosti litim platiščem in imam kr lepo zažgane "opilke" od diskov oz. ploščic na platiščih v nekaterih robih. lani sem si kupu Sonax R2000(daleč najbolše, kar se da na petrolu kupit po mojih izkušnjah) pa sem moral kr enih 10x vse našpricati pa orng drgnat z zobno ščetko. 2 platišči mi je uspelo spucat. z ostalimi dvema pa imam večje probleme.

pa me zanima, kaj pomaga v takem primeru? je to sploh možno zares odstranit. rad bi se pa seveda tega znebil.
purola nikakor ne....je preveč agresiven.

stari dobri bencin pa te ziher ne bo pustu na cedilu

Nazadnje uredil spartan : 05.05.2006 ob 18:35.
Staro 06.05.2006, 13:18
Mojster

probu sm chain clean, pa ne gre. meglio uporabljam za odstranjevanje mršeca:našpricaš, pustiš 2-3 min in odstraniš z vapom.

za platišča bom probal še bencin. sem že na začetku napisal. problem je, ker je umazanija vžgana v platišča. možno tudi, da so trajno poškodovana.

vsekakor hvala vsem, da ste se razpisali.

Značke
Čistila, lita, platišča

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:19.