Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 08.01.2007, 00:16
Jack Blues Uporabnik Jack Blues ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 7
Privzeto Priklop Amina 110 preko YpbPr priključka

Amino imam priključen na Samsung LCD 32" in moram priznat da je slika kar porazna. V par člankih sem zasledil da so s priključitvijo preko YpbPr dosegli bistveno boljše rezultate. V prospektu sem med opcijami zasledil "Component Video Cable* (YpbPr)" vendar zraven ni nobene oznake ..
Kje je možno ta kabel nabavit ? ali ima kdo shemo omenjenega kabla ?
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2007, 07:22
Wampek Uporabnik Wampek ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 170
Privzeto Re: Priklop Amina 110 preko YpbPr priključka

Citat:
Objavil-a Jack Blues
Amino imam priključen na Samsung LCD 32" in moram priznat da je slika kar porazna. V par člankih sem zasledil da so s priključitvijo preko YpbPr dosegli bistveno boljše rezultate. V prospektu sem med opcijami zasledil "Component Video Cable* (YpbPr)" vendar zraven ni nobene oznake ..
Kje je možno ta kabel nabavit ? ali ima kdo shemo omenjenega kabla ?
Kupiš ga lahko v Big Bang trgovini. Cena za 1.5m je 1.990 SIT. Izgleda pa nekako takole:

Zadevo sem kupil za priklop Sagem STB-ja, ki ima tudi te izhode ampak kot sem zvedel so tam samo za okras...
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2007, 12:06
Novinec

Žal ni tako enostavno. Amino ima na zadnji strani mini-din 10 polni priključek. Iz tega priključka bi moral dobit ven YpbPr.
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2007, 12:26
moglasi Uporabnik moglasi ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce moglasi
Član od: Jun 2006
Sporočila: 93

SCART RGB je mogoče dobiti iz amina, kakor tudi samo composite.(na SCART izhod)
Če uporabimo SCART RGB je slika boljša kakor na composite. TV mora podpirati tak način (večina novih TV ima možnost nastavitve kakšen scart vhod uporablja)
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2007, 13:29
uporabnik2 Uporabnik uporabnik2 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2005
Sporočila: 367

Jack Blues govori o component video (YPrPb) povezavi, ta je običajno malenkost boljša od RGB (ki se ji tudi lahko reče komponentna povezava), ni pa nujno, odvisno od predvajalnika in sprejemnika, kako obdelujeta posamezno vrsto signala.

Jack Blues: predlagam, da dobiš pretvornik iz SCART na komponent video, lahko ga sam narediš ali pa daš komu naresti. Component video uporablja iste pine na SCART priključku kot RGB: http://www.hardwarebook.info/SCART, kjer sicer niso napisane komponente, vendar morajo biti 7, 11 in 15 zaradi specifikacije 0.7V. Composite video namreč uporablja 1V. Potrebuješ torej "ženski" SCART, 5 x RCA (činč), 3 x koaksialni 75ohm kabel in 2 x audio line kabel (tudi priporočljivo, da je koaksialni). In to je to. Lahko pa tvegaš in razdreš Aminov original konektor, vendar boš ostal brez, če gre kaj narobe :-) Morda pa kje dobiš takšen konektor, na katerega neposredno naspajkaš ustrezne kable.

Drugača pa, kot sem že omenil, Component video je malenkost boljši kot RGB, vendar ne toliko, da bi se splačala gornja komplikacija :-) Ti se samo izogibaj Composite video signala, vse ostalo je OK. Preveri, da nisi Aminov SCART priklopil na vhod TV-ja, ki je označen kot S-Video ali S-VHS. Ker boš v tem primeru gledal Composite signal. Pa še to, na LCD TV ne boš videl lepe slike trenutnega TV signala, ne gleda na video povezavo. Na to temo sem že pisal v nekem drugem postu.
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2007, 14:18
Novinec

Hvala za vse informacije uporabnik2. Najverjetneje bom razstavil SCART priključek in na omenjene vode priključil činče.
ko bom porihtal bom sporočil rezultate.

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2007, 18:30
uporabnik2 Uporabnik uporabnik2 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2005
Sporočila: 367

SCART ni potrebno razstavljati, kupiš "žennskega" na katerega prispajkaš ustrezne kable. Tako ohraniš original.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2007, 14:29
falotXP Uporabnik falotXP ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 86

Se pravi, da razen tega kabla, ki je poleg Amina 110 (neki čuden 10 pinski DIN in SCART priključek) ni v SLO nikjer za dobiti kakega drugega (npr. čuden 10 pinski DIN in RCA kabel)? Se motim?
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2007, 14:44
moglasi Uporabnik moglasi ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce moglasi
Član od: Jun 2006
Sporočila: 93

Citat:
Objavil-a falotXP
Se pravi, da razen tega kabla, ki je poleg Amina 110 (neki čuden 10 pinski DIN in SCART priključek) ni v SLO nikjer za dobiti kakega drugega (npr. čuden 10 pinski DIN in RCA kabel)? Se motim?
Kabli obstajajo, poglej v navodila za aminota.
Verjetno jih servis / dobavitelj lahko naroči.
http://www.aminocom.com/products/pdf...T110_flyer.pdf
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2007, 16:08
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Moj občutek je da z drugim kablom ne boš nič popravil! Problem je v signalu, ki je v mpeg2 in posledično to nosi slabšo kvaliteto.

Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
110, amina, preko, priključka, priklop, ypbpr

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Priklop SIOL TV preko switcha samomas SiOL TV 4 24.10.2006 14:33

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:04.