Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 03.02.2009, 22:43
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Ojoj, podobne primere sem že slišal...
Sicer pa, kdo je mene postavil za vašega sodnika in obratno...
Staro 03.02.2009, 22:49
Pripravnik

VERNIK!
Čestitam.
Nekaj sem pa le dosegel. POPRAVIL si svoj NASLOV- v oklepaju seveda. Sedaj bodo vsi vedeli, da gre zgolj za BRANHAMOVŠČINO- za neke neumnosti, ki jih je o tej temi trosil W. BRANHAM (1909-1965) ameriški odpadnik.
HVALA BOGU!
Odslej naprej piši kar te je volja; vsi bodo vedeli - in potrudil sem se razkriti - kdo je ta osebek. Hvala ti, da si popravil ta svoj naslov.
Vsekakor, JE tako BOLJ POŠTENO!
Odslej mirne duše piši kar hočeš...

Vstopil bom samo takrat, ko boš, v imenu W. Branhama, kogar NAPADAL! In NEVEDNE, ki se ne znajo braniti, šopal z odpadniškimi razlagami, ki jih zavajajo, ne da bi vedeli. In delo nekega odpadnika imenoval delo Duha. To je namreč blasfemija.
Braniti se namreč sme vsak! Vendar, se ne zna vsak! Posebej še, če so mu HOTE prikrita nekatera dejstva, kot je bilo v tvojem primeru.

Pa zdrav mi bodi. Veliko ljubezni.

Nazadnje uredil drstane8 : 03.02.2009 ob 22:59.
Staro 04.02.2009, 10:41
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188

Oh, Vernik saj nočem postat njegov odvetnik samo sprevračanje resnice pomeni popolnoma nekaj drugega.
Lahko bi temu dejal, da je posmehljiv, ciničen.

Sprevračanje resnice je trditi nekaj kar ni res, v dobro tvojega argumenta. Mislim pa, da je lepo napisal, da se je namenoma poigral tako, da ne trdi, da je to res. Mislim, da boš to tudi sam ugotovil, če se boš poglobil v zadevo.

Takoj pa moram tukaj dodati, da nikakor ne podpiram tega popravljanja imen ali vzdevkov, pa če se z dejanji in idejami še tako ne strinjam. To je za argument, ki ga hočeš na tak način predstavit popolnoma nepotrebno.

Lp.
Staro 04.02.2009, 11:09
Whitezero Uporabnik Whitezero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Whitezero
Član od: May 2004
Naslov: Vis Uban
Sporočila: 194

Hvala za odgovore drstane8, se mi je zdelo, da Vernik ni ravno pošten s svojimi razlagami.

Lahko bi uporabil kar tale izraz: Maske so padle (ko se je ugotovilo od kje črpa informacije).

Sicer pa to za mene ne pomeni dosti, ker sem ateist, nekdanji kristjan, ki je uvidel vso resničnost religij in vere in ob čednem kupu dokazov opustil nesmiselno verovanje.

Veš Vernik, nihče se ti ni zarotil proti tebi, ne jaz, samo skušamo ti odpreti tvoje misli, ker si pozabil misliti in delati samostojno. A očitno se temu upiraš in je bolje, da živiš v svetu lažne utopije, lažne ideje.

Verjemi mi meni je veliko bolj hudo gledati ljudi, ki se obračajo k božanstvam in zanemarjajo resnične probleme. Če bi vsi odprli oči bi namesto tega dejanja izbrali drug višji cilj - da se izboljšajo in izboljšajo svoj planet v tej smeri, da ga manj uničujejo.

Človek bi bil tako veliko bolj človeški, kot pa je trenutno z religijami/verami/politiko.

Evolucijsko gledano bi bil to nov preskok.
Tako pa ostajamo v miselnosti bolj ali manj primitivni, tehnologija pa divje napreduje. Če se miselnost ne bo spremenila se bo znala zgoditi ena futuristična vojna v kateri bo miselnost enaka, bitke pa se bodo dogajale v vesolju in žrtev bo čedalje več, tudi škoda ekosistemu bo ogromna.

Sami si kopljemo jamo, le sprememba miselnosti, dvig našega obnašanja nas bo rešila pred pogrebno jamo.

"Hallowed are the Ori!!!" :cool2:
Staro 04.02.2009, 11:20
Pripravnik

WHITEZERO,

imaš povsem prav. Prav to sem hotel, da je podal izvir svojih "razlag", da bodo sedaj vendarle vsi vedeli, da sumljiva jabolka iz košare pripadajo W. Branhamu (1909-1965), ameriškemu odpadniku od baptistov, sektašu, vedeli torej iz kakšne in čigave košare jemlje.

Trenutno mi to zadostuje, da je to vpisal v naslov. Nekatere druge stvari sem pa razložil zaradi bralcev. Njemu tako ne bo nič koristilo.

To si v prejšnjih diskusijah tudi ti sam ugotovil. Njegovega občutka, da ima čedalje več sovražnikov, ker je na božji strani, se verjetno ne da pozdraviti...

Hvala tudi za tvoje prejšnje poskuse, kjer si se Verniku ( trenutno brez svoje verske skupnosti) trudil dopovedati tudi nekaj drugih modrih stvari, pa žal ni uspelo. Koristile pa so gotovo bralstvu.

Hvala.

Nazadnje uredil drstane8 : 04.02.2009 ob 11:26.
Staro 04.02.2009, 11:51
Pripravnik

[quote=Vernik;1403265]Hvala Bogu, poizkus blokade normalnega komuniciranja je mimo.
Kaj je bilo to?
To je isti duh, ki je tekom zgodovine sprevračal, prikrival in spreminjal pomen in vsebino Svetega pisma. Njegov edini cilj je SPREVRAČANJE RESNICE. Ta duh sedaj hodi naokrog in išče, koga bi se polastil.

NE, dragi vernik (brez verske skupnosti). To ni nikakršen duh zgodovine..., kakor ti praviš! Oprosti, spet si v SVOJIH UTVARAH. Šlo mi je, kot se povsem jasno vidi, samo za to, DA SEM RAZKRINKAL "tvojo razlago Apokalipse", ki SEVEDA NI TVOJA in kar si s tem, kar si moral dopisati v oklepaju naslova, tudi (končno) priznal. Šlo je pač za tvojo plonkarijo - nič drugega. Nobene aureole si s tem nisi dodal... kvečjemu tisto, ki UTAJUJE, prikriva! To pač.

Ves čas si se držal "BENHAMOŠČINE" ( seveda ne znaš prevesti moje besedne igre, ker pač ne znaš hebrejsko). Ne znaš razbrati pomena "benham" (to je ravno besedna igra iz BRANHAM). Vendar trud v tej smeri bi bil zaman...

TI SI TOREJ po tvoje prikrojal branhamovsko razlago Apokalipse in vsemu svetu, ki te je želel brati dopovedoval, da je prav to kar počneš, delo DUHA samega. Tvoje prikrivanje izvora je torej DELO DUHA! Je edino zveličavna razlaga Apokalipse!
In kaj si dokazal?
Če se ozreš par svojih odgovorov nazaj, sem ti dokazal, da niti tega, kaj apokaliptična literatura je, ne veš, tak IGNORANT si! V NZ je pač samo ena knjiga, ki sodi v to literarno vrsto, izvenkanonskih pa je CELA VRSTA. Seveda tebi, ki razlagaš po BENHAMOVSKO (spet ta igra besed), tovrstno ZNANJE sploh ni potrebno...

Žal, "Vernik, brez verske skupnosti", očitno ti tudi Branham ni mogel koristiti, v vsem svojem odpadništvu in sektaštvu ne. Tudi o njem njegova bivša skupnost baptistov že za časa njegovega življenja ni želela nič slišati. Kot rečeno pa so mu najbolj nasprotovali zaradi njegovega okultizma...

Verjetno ti ne bo spet treba razlagati o nekem zgodovinskem duhu. Veš bralci znajo tudi sami BRATI. Tudi Pismo, brez branhamovščine!

Veliko ljubezni!
Staro 04.02.2009, 14:32
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Da si bost še lažje predstavljali pojem Kristusove Neveste, vam naj predstavim priliko, ki jo je Jezus povedal v Mateju 25,1-13. Govori o petih pametnih in petih nespametnih devicah:
»Takrat bo nebeško kraljestvo podobno desetim devicam, ki so vzele svoje svetilke in šle ženinu naproti. Pet izmed njih je bilo nespametnih in pet preudarnih. Nespametne so vzele svoje svetilke, niso pa s seboj vzele olja. Preudarne pa so s svetilkami vred vzele v posodicah olje. Ker se je ženin mudil, so vse podremale in zaspale. Opolnoči pa je nastalo vpitje: ›Glejte, ženin! Pojdite mu naproti!‹ Tedaj so vse device vstale in pripravile svoje svetilke. Nespametne so rekle preudarnim: ›Dajte nam svojega olja, ker naše svetilke ugašajo!‹ Toda preudarne so odvrnile: ›Verjetno ga ne bo dovolj za nas in vas. Pojdite raje k prodajalcem in si ga kupite!‹ Medtem ko so šle kupovat, pa je prišel ženin, in tiste, ki so bile pripravljene, so šle z njim na svatbo in vrata so se zaprla. Pozneje so prišle še druge device in govorile: ›Gospod, gospod, odpri nam!‹ On pa je odgovoril: ›Resnično, povem vam: Ne poznam vas!‹ Bodite torej budni, ker ne veste ne dneva ne ure

Zgodba je sama po sebi dovolj nazorna, da takoj vidimo razliko med preudarnimi in nespametnimi devicami. Morda se nam bo celo zdelo krivično, čemu ženin ni vzel na svatbo tudi slednjih. Saj so vse bile device in so živele čisto deviško življenje. Pogoj je bil samo eden in to je olje. Olje pa je simbol Svetega Duha. Torej vsi tisti, ki nimajo Svetega Duha, ne morejo priti notri. Kako ga dobiti?
Kot smo videli, je bil pogoj za device olje. Brez njega so bile v temi. Olje pomeni krst v Svetem Duhu. Vemo namreč, da je za rojstvo vseh stvari na svetu potreben tristopenjski proces. To so voda, kri in duh, kar pomeni opravičenje, posvečenje in krst v Svetem Duhu. Vse troje.
Poglejmo si primer rojstva otroka. Najprej se izlije voda, potem pride kri in nato dih življenja. Voda, kri in duh. Podobno se dogaja z rojstvom planeta Zemlja. Stari svet je bil uničen z vodo, da je postal opravičen, potem je bil posvečen s krvjo Jezusa Kristusa in sedaj čaka da bo obnovljen z ognjem. Ogenj je tudi simbol Svetega Duha.
Popolnoma enako je z rojstvom novega duhovnega človeka. Najprej mora biti krščen v vodi, kar pomeni opravičenje, nato sledi posvečenje s krvjo Jezusa Kristusa, ko se zavestno opredeli za Njega in nato pride krst v Svetem Duhu. Taki človek ima olje v svoji svetilki. On pride v Kristusovo Nevesto. Če pa imate samo dvoje od teh treh, pa pridete pod sodbo. Če nimate nič od tega, prav tako pridete pod sodbo. Vi ste lahko ne vem kako sveti, deviški, brez graje. Če nimate olja v svoji svetilki, ne pridete skozi. Morali si ga boste iti kupiti, kar pa pomeni da boste šli skozi proces trpljenja. Zamudili ste priložnost dobiti zastonjski dar. Zato pa se nam kaj hitro lahko zgodijo tiste besede, ki smo jih brali zgoraj v Pavlu: »... ki potepta Božjega Sina, tisti, ki ima za navadno tisto kri zaveze, s katero je bil posvečen, tisti, ki zasramuje Duha milosti?«

Torej, vse troje je potrebno. To pravi sam Kristus v svoji Besedi. Pravi, ne poznam vas. Devicam, ki so živele čisto življenje brez graje pravi: »Ne poznam vas!« Človeka kar pretrese. Tukaj so nekateri izmed tistih ljudi, ki so hoteli reformirati cerkveni sistem, ampak brez Svetega Duha. Imeli so čiste namene, globoko vero, prizadevnost, mučeništvo, trpljenje in ne vem kaj še vse. Ampak Beseda pravi drugače.

In še o tem, kdaj pride. Iz prilike vidimo, da je opolnoči nastalo vpitje. Glej, ženin prihaja. Ali bolje rečeno, glej Jezus Kristus prihaja. Kot vemo, so v tistih časih merili čas drugače, kot danes. Dan se je končal in začel ob 18h po našem času. Do polnoči je torej minilo 6 ur. Ko je nastopila 7 ura, je nastalo vpitje. Ali ni to vpitje že nastalo? Seveda je. Sedma cerkvena doba je nastopila leta 1906. Po napovedih glasnika in preroka Branhama bo to obdobje zelo kratko. To vpitje, da ženin prihaja, je intenzivno trajalo preko 30 let. Glasnik je dobesedno 7 krat obkrožil zemljo in pri tem skoraj fizično »izgorel«. Na samo eni od njegovih številnih službah je bilo manifestiranih več Božjih znamenj, kot skozi bilo katero cerkveno obdobje.
Ure so torej simbolika za cerkvene dobe. Jezusov prihod bo najavljen, ko bo nastopilo vpitje v 7. cerkveni dobi. Tega časa ne smemo zamenjati s stavkom na koncu zgodbe, kjer pravi: »Bodite torej budni, ker ne veste ne dneva ne ure!«. Ta stavek na koncu se nanaša na uro vzetja Neveste, za katerega ne ve nihče. Kdaj pa bo nastopilo vpitje, pa je natančno opisano.
In poglejmo, kaj se je dejansko zgodilo po letu 1906. Vse krščanske cerkve so si zelo močno začele prizadevati, da bi dobile Svetega Duha v taki obliki, kot se je tega leta začel izlivati čez vse ljudi. Nikoli v zgodovini cerkva še ni obstajala tako močna želja po svetem Duhu. Naj jih naštejem samo nekaj. Babtistična cerkev, prezbiterijanska, luteranska, Kristusova cerkev, adventisti in celo katoličani. V katoliški cerkvi se je recimo razvilo gibanje »Prenova v Duhu«. Februarja leta 1967 se je zgodil tako imenovani Duhovni vikend v Duquesnu v Pittsburghu. Katoliški študentje so pod vodstvom binkoštnikov molili k Svetemu Duhu, da bi milost prvih binkošti tudi sami doživeli. Iz tega se je spontano razvilo močno duhovno gibanje z manifestavijami Svetega Duha, ki pa so ga počasi spet prekrili z »marijanskimi pobožnostmi« in češčenjem »najsvetejšega zakramenta«. In poglejte, ljudje, ki so bili najbolj deležni darov in čudežev Svetega Duha, so ustanovili svojo Binkoštno cerkev, in tako postali »nespametne device«, saj so zamenjali njegovo vodstvo s svojo veroizpovedjo, doktrinami in cerkvenimi pravili. Kaj je bila njihova glavna doktrina? To je govorjenje v jezikih, kot je bilo to v prvih dneh rane cerkve, ko se je Sveti duh izlil čez vse prisotne v dvorani. Trdijo namreč, da je znak krsta v Svetem Duhu govorjenje v jezikih. To pa ni res. Celo razni vrači in vedeževalci znajo govoriti in tolmačiti v neznanih jezikih. To je napravilo ogrado okrog njih in postali so ena izmed mnogih, mnogih cerkva. Vsi ti bodo morali iti skozi proces trpljenja. Zapomnite si. Vse te denominacije so imele DAROVE, niso pa imele DAROVALCA. To pa je Sveti Duh.
Vrata, ki vodijo v Nevesto pa se počasi zapirajo.
Staro 04.02.2009, 17:40
Pripravnik

Še vedno kdo dvomi o Nevesti ? Prikazal vam bom še eno priliko. Tudi to je povedal Jezus v Mateju 22,1-14: »Jezus jim je spet spregovoril v prilikah. »Nebeško kraljestvo je podobno kralju, ki je napravil svatbo svojemu sinu. Poslal je svoje služabnike, da skličejo povabljene na svatbo, vendar ti niso hoteli priti. Znova je poslal druge služabnike, rekoč: ›Povejte povabljenim: Glejte, pojedino sem pripravil. Moji voli in pitana teleta so zaklani in vse je pripravljeno; pridite na svatbo!‹ Ti pa se niso zmenili, temveč so odšli: eden na svojo njivo, drugi po svoji kupčiji; ostali pa so zgrabili njegove služabnike, jih osramotili in pobili. Kralj se je tedaj razjezil in poslal svojo vojsko, da so pobili tiste morilce in njihovo mesto požgali. Nato je rekel svojim služabnikom: ›Svatba je pripravljena, toda povabljeni je niso bili vredni. Pojdite torej na križišča in povabite na svatbo, kogar koli najdete.‹ Služabniki so odšli na poti in zbrali vse, ki so jih našli, hudobne in dobre, in svatovska dvorana se je napolnila z gosti. Ko je kralj prišel pogledat goste, je opazil tam človeka, ki ni imel oblečene svatovske obleke. Dejal mu je: ›Prijatelj, kako si prišel sem, ko nimaš svatovske obleke?‹ Ta pa je molčal. Tedaj je kralj rekel strežnikom: ›Zvežite mu noge in roke in ga vrzite ven v najzunanjejšo temo. Tam bo jok in škripanje z zobmi.‹ Veliko je namreč poklicanih, a malo izvoljenih.«

Ali ste v tej priliki spoznali Pogansko Kristusovo Nevesto? Poglejte, kje je.

Kot vidimo na začetku prilike, povabljeni gosti, ki so Izraelci, niso hoteli priti na svatbo. Izmišljali so si razna opravičila, češ opravke imamo. Še več, njihove služabnike so mučili in pobili, kar so bili Božji preroki. Na koncu je Bog poslal celo vojsko, to pomeni, da je dovolil Rimljanom, da so uničili Jeruzalem, vse prebivalce pa okrutno pobili. Iz zgodovine poznamo, kaj je napravil veliki rimski vojskovodja Tit z Jeruzalemom. Celo mogočni tempelj je bil požgan in od takrat ne obstaja več. Saj beremo v priliki: »da so pobili tiste morilce in njihovo mesto požgali
To sovraštvo do Izraelcev se je potem nadaljevalo skozi vso zgodovino Nove zaveze. Svatba je bila torej pripravljena, toda povabljeni je niso bili vredni. Tako so prišli na vrsto pogani, kar smo mi. Gospodar jih imenuje hudobni in dobri. Vsi so lahko prišli na svatbo. Tukaj vabi svojo NEVESTO. In tu smo mi. Kristusova Nevesta.
Pojasniti si moramo še način, kako so nekoč prihajali ljudje na svatbo. Ženin je čakal ob vhodnih vratih in vsaki gost je dobil posebno obleko – pregrinjalo, v katerega se je oblekel. Tako so bili na svatbi popolnoma vsi enaki. Ni bilo ne reveža in ne bogatega. Vse obleke so bile enake. Vidite, kako se to čudovito sklada z odlomkom iz Razodetja, kjer opisuje Jezus svojo Nevesto. Tam pravi: »Stali so pred prestolom in pred Jagnjetom, ogrnjeni v bela oblačila, v rokah pa so držali palmove veje ...«
Torej, vsak je dobil svojo svečano obleko.
Bil pa je v dvorani nekdo, ki ni imel svatovske obleke. Ali vam ni bilo to nikoli čudno, če ste mogoče že kdaj brali to priliko. Kako je ta prišel notri?
Očitno ne skozi vrata. Če bi prišel, bi ga ženin ustrezno oblekel. Vemo pa, da je Ženin tukaj sam Jezus Kristus. Prilika se namreč nanaša na nebeško kraljestvo. Jezus sam o sebi pravi v Janezu 10,9: »Jaz sem vrata. Kdor stopi skozme, se bo rešil; hodil bo noter in ven in bo našel pašo.«. Jezus si je vzel prispodobo pastirja, ki se je vsak zvečer vlegel pred vhod ograde, v kateri so bile ovce. Dobesedno je tako skrbni pastir postal "vrata". Kdorkoli bi vstopil v ogrado, bi moral trčiti v pastirja in ga zbuditi. In Jezus Kristus je ta "vrata" On je Beseda, in samo skozi Besedo pridemo na svatbo. Držati se moramo Besede. Ampak ne Besede iz preteklosti, temveč iz sedanjosti. Bog je vedno JAZ SEM. Če mi verjamemo v dejanja, ki so že preteklost, to ni več vera v Besedo ampak v izvršena dejstva. Marsikdo verjame v zgodovinskega Jezusa, marsikdo v zgodovinskega Mojzesa, ampak verjeti moramo v Besedo tega trenutka.
Ko torej kralj, nebeški Oče tega človeka vpraša: »Prijatelj, kako si prišel sem, ...« je ta molčal. Ni imel kaj reči. Notri ni prišel skozi Jezusa Kristusa. Ni prišel skozi Besedo. Ni imel krsta Svetega Duha. In poglejte, imenovan je bil celo prijatelj. Torej je bil iz sorodne Cerkve, zelo blizu torej. Ne vemo, skozi kaj je prišel. Mogoče skozi kakšno dogmo, kakšno veroizpoved, skozi kakšno pripadnost določeni cerkvi, skozi lasna dobra dela. Ampak to ni bilo veljavno. Nekaj bistvenega mu je manjkalo in zato je bil vržen ven, v najzunanjejšo temo. Tam bo jok in škripanje z zobmi.
Vendar pazite. To ni bil pekel, kot to nekateri učijo ampak čas velike stiske, jok in škripanje z zobmi. In skozi veliko stisko bodo šli vsi tisti, ki so sicer dobri, pošteni, tisti, ki nikoli niso slišali o Jezusu Kristusu, skratka vsi z enim imenom NESPAMETNA DEVICA.
Staro 04.02.2009, 19:25
Pripravnik

Ker počasi prihaja pomlad, bom napisal samo še nekaj postov. Potem bom zaključil. Zato sedaj malo bolj pospešeno pišem, ker še imam čas.

Marsikomu je pojem Jezusove Neveste nejasen.
Ali ni Cerkev, kateri pripadamo Jezusova Nevesta? Odgovor je presenetljiv. Ne. Nobena cerkev ni Jezusova Nevesta. Noben človek se ne bo rešil preko človeške ustanove ali pripadnosti neki cerkvi. V Kristusovi Nevesti so posamezniki, in to ljudje iz vseh časovnih obdobij od Binkoštnega dneva pa do drugega Jezusovega prihoda. Bog samo z Izraelom deluje kot z nacijo, ker so Izvoljeno ljudstvo. S pogani pa Bog deluje kot s posamezniki.

Za naše odrešenje je najpomembnejše, da pridemo v to skupino Kristusove neveste. Zakaj? Ta Nevesta nima sodbe. Ona je eno s Kristusom, ker je njegova. Nevesta ne more biti nevesta, če zapade pod sodbo. Ona je bila torej odkupljena in očiščena s Kristusovo krvjo. Tako postane del njega. Saj tudi apostol Pavel pravi v pismu Rimljanom 8,1: »Zdaj ni torej nobene obsodbe za tiste, ki so v Kristusu Jezusu.«
Torej tisti, ki so v Njem, ne pridejo v sodbo Belega prestola. Zato si prizadevajmo, da bi prišli pod njegovo kri. Če boste brali knjigo Razodetja, boste lahko sami videli, kje se nahaja Kristusova Nevesta.
Navajam odlomek iz knjige Razodetja 7,9-17, kjer je Nevesta opisana: »Zatem se mi je prikazala velika množica, ki je nihče ne bi mogel prešteti, iz vseh narodov, rodov, ljudstev in jezikov. Stali so pred prestolom in pred Jagnjetom, ogrnjeni v bela oblačila, v rokah pa so držali palmove veje. In vpili so z močnim glasom: »Odrešenje je v našem Bogu, ki sedi na prestolu, in v Jagnjetu.« Tedaj so vsi angeli, ki so stali vsenaokrog prestola in starešin ter štirih živih bitij, padli pred prestolom na svoje obličje in molili Boga: »Amen. Hvala in slava, modrost in zahvala, čast in oblast in moč našemu Bogu na veke vekov. Amen.«
Tedaj je spregovoril nekdo izmed starešin in mi rekel: »Tile, ki so ogrnjeni v bela oblačila, kdo so in od kod so prišli?« Rekel sem mu: »Moj gospod, ti veš.« On pa mi je rekel: »To so tisti, ki so prišli iz velike stiske in so oprali svoja oblačila ter jih pobelili z Jagnjetovo krvjo.
Zato so pred Božjim prestolom in noč in dan služijo Bogu v njegovem svetišču; in on, ki sedi na prestolu, bo razpel svoj šotor nad njimi.
Ne bodo več lačni in ne bodo več žejni in nič več jih ne bo žgalo sonce ne kakršna koli pripeka.
Kajti Jagnje, ki sedi na sredi prestola, jih bo paslo in jih vodilo k izvirkom živih vodá; in Bog bo obrisal vse solze z njihovih oči

Beseda lepo pravi, da so tile oprali svoja oblačila in jih pobelili z Jagnjetovo krvjo, ki je Jezus Kristus. Poglejte še enkrat, tu ni niti najmanjše sledi o bilo kakšni sodbi. Samo slavje in čudovite obljube. Bili ste odkupljeni namreč za visoko ceno.
In v tem je moj osnovni namen, da vidite svojo pozicijo, da vidite svoj položaj in da vidite svoje pravice, ki vam pripadajo. Naj vas nihče več ne straši.

Pomislite, kako čudno bi bilo, če bi Bog dvakrat obravnaval naše grehe. Prvič preko žrtve Jezusa Kristusa in drugič na sodbi Belega prestola, kjer bomo sojeni vsak po svojih delih. To bi bilo podobno, kot če bi šli v trgovino, si izbrali nek artikel in to plačali na blagajni. Dolg ste poravnali in nič niste več dolžni. Nimate nobene potrebe, da bi se čez čas spet vračali tja z namenom, da bi izdelek še enkrat plačali. To bi izpadlo neumno, ali ne? Zato tudi Božja Beseda ne more priti sama s sabo v nasprotje. So pa razni nauki, ki podpirajo ravno takšno početje, to pa je v nasprotju z Božjo Besedo.

Nekdo se bo vprašal, kdo pa so tisti, ki pridejo na to sodbo. To pa so vsi tisti, ki niso v Kristusovi Nevesti. To so vsi ljudje, ki so kdajkoli živeli na zemlji. Vsi, ki so poznali Kristusa in kateri ga niso poznali. To je drugo vstajenje. Na to sodbo pridejo torej vsi narodi in ljudstva, ki svojih oblačil niso oprali v Jagnjetovi krvi. Nekateri od teh bodo sicer prišli v večno življenje, vendar skozi trpljenje, drugi pa v večno smrt. To je druga smrt. Poglej si odlomek iz knjige Razodetja 20,11-15, kjer je opisana SODBA Z VELIKEGA BELEGA PRESTOLA: »Zatem sem videl velik bel prestol in njega, ki je sedèl na njem. Zemlja in nebo sta pobegnila izpred njegovega obličja in zanju ni bilo prostora. Nato sem videl umrle, velike in majhne, kako stojijo pred prestolom. In odprle so se knjige. Odprla pa se je tudi druga knjiga: knjiga življenja. Umrli so bili sojeni po tem, kar je bilo napisano v knjigah, po svojih delih. Morje je vrnilo mrtve, ki so bili v njem. Tudi smrt in podzemlje sta vrnila mrtve, ki sta jih hranila. In vsak je bil sojen po svojih delih. Nato sta bila smrt in podzemlje vržena v ognjeno jezero. To je druga smrt, ognjeno jezero. In če koga niso našli zapisanega v knjigi življenja, je bil vržen v ognjeno jezero

Vidiš, kako strašni je opis te sodbe. Pravo nasprotje prejšnjega opisa. Še nebo in zemlja sta pobegnila izpred njegovega obličja. Kako bi potem mi mogli obstati pred njim in se zagovarjati. Tu ni nobene sledi o Jagnjetu, o milosti, o odkupitvi s krvjo. Tukaj bodo ljudje sojeni po svojih delih. Vsak človek v svojem srcu ve, kakšna so njegova dela. Misli, besede in dejanja. Po vsem tem bodo ljudje sojeni.
Jaz se resnično ne bi trudil s tem pisanjem, če ne bi bil prepričan, da se tej sodbi lahko izognemo. Še enkrat bom napisal. Tej sodbi se lahko izognemo. Ne govorite v svojem srcu, ah saj ni tako hudo, saj to ni res, pa saj hodim v cerkev, bo že nekako, o tem bom razmišljal pozneje, ...
Sedaj je skrajni čas, ne dopustite, da gre mimo vas.
Staro 04.02.2009, 19:43
Pripravnik

Na koncu vam prilagam še časovni diagram dogodkov, ki so se zgodili v Laodicejski dobi in dogodkov, kakor si bodo sledili naprej.

To je samo laodicejska doba podrobneje:
Ime: Laodiceja1.jpg
Pogledi: 241
Velikost: 79,4 KB

In to je celotno obdobje do konca:
Ime: Laodiceja.jpg
Pogledi: 237
Velikost: 51,8 KB

Nazadnje uredil Vernik : 04.02.2009 ob 19:53.

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:33.