Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 13.01.2009, 10:58
Svetopisec Uporabnik Svetopisec ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Svetopisec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 2.559
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Prva doba - EFEZ - ciljati na nekaj, ( od leta 53 do 170 ). Zakaj tako ime? Tu je satan že ciljal na prvo cerkev, ki je bila ustanovljena na binkoštni dan. To je bila v resnici prava Kristusova Cerkev, ki pa jo je na vsak način hotel uničiti. Na kakšen način? Tako da se je infiltriral, vtihotapil v njo. Postal je del te cerkve. Za to je uporabil posameznike, ki so si hoteli podrediti iskrene vernike. Ta proces se imenuje NIKOLAIZEM, kar pomeni »osvajanje laikov«. Zato lahko beremo v Raz 2,6: »Vendar ti je v dobro to, da sovražiš dela nikolajevcev, saj jih tudi sam sovražim
Ta proces se je stopnjeval vse do leta 312, ko je nikolaitski duh končno prevladal in si podredil vse vernike. Na Nicejskem kocilu je bilo vse to samo zapečateno in potrjeno. Zgodovina vam bo to gladko potrdila.

Zato se druga cerkvena doba imenuje SMIRNA - grenak, ker z grenko izkušnjo v tem času pravi verniki umirajo v preganjanju.

Tretje obdobje pa se seveda ne more imenovati drugače kot PERGAM - resnično poročeni, ( od leta 312 do 606), ker se je v tem obdobju padla cerkev poročila z državo. Z njo se je poročilo rimsko cesarstvo , ki je bilo takrat že smrtno ranjeno. (predstavnik cesarstva je bil Konstantin.) Raz 13,3: »Ena od njenih glav je bila videti ranjena na smrt, a njena smrtna rana se je pozdravila..« Pozdravila pa se je zato, ker je umirajoča politična sila dobila novo svežo religiozno moč.
In ta cerkev, ki je bila ob ustanovitvi na binkoštni dan čista devica, je postala vlačuga, in se je pričela vlačugati s političnimi silami. Postala je celo njihova prva in vodilna »dama«. Njo opisuje Razodetje 17,2: »…Z njo so se vlačugali kralji zemlje, prebivalci zemlje pa so se upijanjali z vinom njenega vlačugarstva
Lahko poveš kaj več o tem nikolaizmu? Zdi se mi, da osvajanje laikov (ali kratko malo ljudi) ne pomeni nič drugega kot misjonarjenje. Prevsem pa se mi zdi zanimivo, da je cerkev določila knjige Svetega pisma in med temi še posebej Razodetje, ravno ko je nikolaizem prevladal.
Staro 13.01.2009, 12:29
primmy Uporabnik primmy ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2008
Sporočila: 29

Citat:
Žaljitve, žaljitve in žaljitve!
Ali je to vse, kar en izobraženi ateist premore?
... to se tud jst sprašujem ...
Staro 13.01.2009, 12:33
Whitezero Uporabnik Whitezero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Whitezero
Član od: May 2004
Naslov: Vis Uban
Sporočila: 194

Citat:
Ali se ti sploh ne zavedaš, da s svojimi izjavami o vestvih, obstoju namišljenih bitij in raznih enačb o času žališ zdravi razum racionalistov, torej nisi nič boljši od mene, ki te skušam z argumenti spodbijat. In niti enkrat nisem izrekel hujših žaljivk, mogoče kakšno malo žaljivko, ampak to tudi ni pomembna.

Vera/Religija sta zelo veliki žalitvi za razum in racionalnost, pa se sploh pogosto oglašam s tem, ne ne morem, ker je večina ljudi vernih.

Takole, uradno najavjam, da ne bom več komentiral na odgovore oseb kot je Vernik, ker je debata z njimi nemogoča.

Pa uživajte v guncanju te teme do smrti.

"Hallowed are the Ori!!!" :cool2:
Staro 13.01.2009, 12:41
Novinec

Citat:
Objavil-a Babi2 Prikaži sporočila
Amen.

PS. Pred časom sem že rekla, da se v tole debato ne bom več oglašala in kot mi dokazujejo še nadaljnji posti Vernika, sem imela prav. Dvomim, da ima kak smisel, da kdorkoli poskuša kakorkoli komentirati njegove prispevke, razen, če je kdo od nas usposobljen in kompetenten za obravnavo kliničnih primerov, ima voljo in vidi smisel v izvajanju postopkov preko interneta.
Lej, ČIST NOBEN te ne sil da to bereš ali komentiraš. Ti pač drugače dojemaš stvari in se s tem sprijazni. Naslov te teme je Razlaga razodetja, zadnje biblijske knjige, tako da tvoji komentarji niso pod pravim naslovom. Babi2 in Whitezero, ustvarita si novo temo ki bo nastrojena proti Bogu in napišita vsa svoja dognanja, dokaze, svoje več desetletne študije (ane Babi2?) ki kažejo na to, da Bog ne obstaja.
Staro 13.01.2009, 12:43
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Citat:
Ne, lahko dodam še eno: v slovenščini se zgoraj ponavljana beseda napiše takole: žalitve.
Staro 13.01.2009, 12:54
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Citat:
Objavil-a primmy Prikaži sporočila
Naslov te teme je Razlaga razodetja, zadnje biblijske knjige,.
Oh, ko bi ti vedel, koliko razlag tega besedila so ljudje že spravili skupaj ...

Citat:
Objavil-a primmy Prikaži sporočila
svoje več desetletne študije (ane Babi2?) ki kažejo na to, da Bog ne obstaja.
Me veseli, da si si zapomnil kakšne od mojih zapisanih besed , žal pa vsaj tistih, ki so bile napisane ob zgoraj navedenih, očitno nisi razumel, saj iz njih izvajaš sklep, ki ga nisem zapisala.

Zdaj pa čisto zares dokončno - veliko veselja ob pogovorih z enako mislečimi želim!
Staro 13.01.2009, 12:56
Novinec

Citat:
Objavil-a Whitezero Prikaži sporočila
Ali se ti sploh ne zavedaš, da s svojimi izjavami o vestvih, obstoju namišljenih bitij in raznih enačb o času žališ zdravi razum racionalistov, torej nisi nič boljši od mene, ki te skušam z argumenti spodbijat. In niti enkrat nisem izrekel hujših žaljivk, mogoče kakšno malo žaljivko, ampak to tudi ni pomembna.

Vera/Religija sta zelo veliki žalitvi za razum in racionalnost, pa se sploh pogosto oglašam s tem, ne ne morem, ker je večina ljudi vernih.

Takole, uradno najavjam, da ne bom več komentiral na odgovore oseb kot je Vernik, ker je debata z njimi nemogoča.

Pa uživajte v guncanju te teme do smrti.
Zahvaljujem se vama (Babi2 in Whitezero) za sodelovanje
Staro 13.01.2009, 17:27
Kal-El Uporabnik Kal-El ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Kal-El
Član od: May 2007
Sporočila: 158

še vedo sem mnenja, da so jehovci zavzeli forum ... Ali pa res nekateri živijo v nekem svojem čudnem svetu in ne priznavajo napredka, znanstvenih dognanj in podobnega... Ne vem no... zase vem da sem dovolj razgledan, o veri, religiji in tem imam svoej mnenje in prepričanje...ne spuščam se pa v raziskovanje svetega pisma in podobnega...zato imamo ljudi, ki se šolajo zato in se jim reče Teologi.
Staro 13.01.2009, 17:32
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Citat:
Objavil-a Svetopisec Prikaži sporočila
Lahko poveš kaj več o tem nikolaizmu? Zdi se mi, da osvajanje laikov (ali kratko malo ljudi) ne pomeni nič drugega kot misjonarjenje. Prevsem pa se mi zdi zanimivo, da je cerkev določila knjige Svetega pisma in med temi še posebej Razodetje, ravno ko je nikolaizem prevladal.
Ta tema je zelo občutljiva.
Nikolaizem je bil proces, ki je deloval predvsem znotraj cerkve in njegov cilj je bil vzpostaviti sistem nadzora nad verniki. Hotel je imeti nadzor nad tem, kaj se bo v cerkvi učilo, kako delovati, kdo bo kaj učil itd. Tu seveda ni več skrivnost, da je iz tega izšel sistem, ki ga poznamo pod imenom rimo-katoliška cerkev. Veliko ljudi se je že spraševalo, zakaj nastopa v imenu ta »rimo«. To je maziljenje umirajočega cesarskega Rima, ki je prešlo na to cerkev. Umirajoča politična sila je dobila novo religiozno moč.
Njo opisuje v Razodetju 13,3: »Ena od njenih glav je bila videti ranjena na smrt, a njena smrtna rana se je pozdravila. Vsa zemlja je šla polna začudenja za zverjo

Nikolaizem je deloval približno tako:
Na binkoštni dan so bili vsi ljudje v tej cerkvi polni Svetega Duha. Vodil jih je Jezus Kristus v formi Tolažnika, ki pa je Sveti Duh.

Z leti je cerkev rasla in v njo so se vključevali tudi tisti, ki niso bili iskreni verniki in zato niso bili napolnjeni s Svetim Duhom. Videli so veliko moč v cerkvi, zato so se vključili in so začeli uvajati razna izobraževanja in usposabljanja, da bi lahko nadzirali vodstvo posameznih skupnosti celotne cerkve. Niso bili sposobni prisluhniti Duhu, zato so našli »nadomestek«. To je bila stroga organiziranost. To so začetki NIKOLAIZMA, ki so nastali v prvi Efeški dobi in zato pravi v Razodetju 2,6: »…Vendar ti je v dobro to, da sovražiš dela NIKOLAJEVCEV, saj jih tudi sam sovražim
Pred tem delovanjem jih svari še v Pergamonu, 3. cerkveni dobi. Razodetje 2,15: »Prav tako imaš tudi ljudi, ki sledijo nauku NIKOLAJEVCEV

Razmerje teh članov se je z leti v cerkvah začelo drastično spreminjati. Kmalu so prevladali ambiciozni učeni posvetni člani, ki so bili pametni in učeni ljudje ter so začeli uvajati hierarhijo. Določili so vodilne ljudi, katerim so bili podložni nižji vodje in tako vse do najnižjih pastirjev, ki so vodili ljudstvo. Tako niso iz cerkve izpodrinili samo SVETIH ljudi, ampak celo samega Svetega Duha. V 3. Cerkveni dobi (od leta 312-606) je bilo tako rekoč že vsega konec. Satan je zavladal v cerkvi, zato pravi v Razodetju 2,13: »Vem, kje prebivaš: tam, kjer ima satan svoj prestol…… , …. kjer domuje satan

Ta preurejena skupnost ni več Kristusova Cerkev. In ta institucija je odslej zelo preganjala pravo Kristusovo Nevesto.
Prvotna cerkev je preganjala svojo »dvojčico« Kristusovo Nevesto. To pa je vzorec, ki ga je Bog razkril v začetku Svetega pisma v zgodbi o dvojčkih Kajnu in Abelu. Popolnoma isti princip se odvija med dvojčkoma Jakobom in Ezavom.

Seveda so se v tej instituciji vedno znova pojavljali ljudje, ki bi si želeli reformirati cerkveni sistem. Ampak niso uspevali, ker še ni bil čas za to. Čas je napočil komaj leta 1520 z nastopom Martina Luthera. Končno so se odprla vrata za pobeg iz obstoječega religioznega sistema. Vendar njegovi pripadniki pozneje tudi sami ustanovijo cerkev in s tem novi sistem. Niso se zavedali da so s tem »rodili« hčerko velike matere cerkve. Odvrgli so stare in si napisali nove svoje veroizpovedi, doktrine in zemeljske nauke. Torej pojavil se je popolnoma enaki vzorec. Zato tudi opisuje njeno ime v Raz. 17,5 kot: »Véliki Babilon, mati vseh vlačug in gnusob na zemlji.« Če tu nastopa kot mati, očitno morajo nekje biti tudi hčerke.

Ti sistemi so se ogradili tako močno, da so v njih lahko vstopali samo »njeni«in tisti, ki so sprejeli »pravila igre«. In tako je še danes. Ne moreš biti katoličan, metodist in binkoštnik hkrati. Enostavno moraš izbrati, komu boš pripadal.

Seveda so vse te cerkve misionarile med neverniki. To ni nikolaizem. Na grobo rečeno je misionarjenje povečevanje članov, pridobivanje v svoje vrste. Tu gre za princip večji si, močnejši si. Pri tem so uporabljali vsi različne metode in prijeme. Tudi humanitarne, človekoljubne, hvala Bogu.

RKC je enostavno morala sprejeti kanon Svetega pisma. S tem ni naredila škode pisani Besedi, ker je v njej zajeto vse, kar je za nas potrebno. V ta kanon je sprejela tudi Razodetje in ravno ta knjiga opisuje dramatični padec tega cerkvenega SISTEMA. Pravim sistema in ne vernikov, da ne bi bil kdo od katoličanov užaljen… Na videz paradoksalno, ampak očitno Bog tako deluje.
Tudi knjigo o Ruti so enostavno morali sprejeti v ta seznam, pa dolgo niso vedeli zakaj.
Staro 13.01.2009, 17:51
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Še proces nikolaizma v skici:

Ime: Cerkev.jpg
Pogledi: 345
Velikost: 48,8 KB

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:27.