Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 14.01.2009, 08:13
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Ah vernik ko bi le znal angleško:

Priročnik o življenju.
Staro 14.01.2009, 17:35
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Citat:
Objavil-a ARP Prikaži sporočila
Ah vernik ko bi le znal angleško:
Hvala.

To, kar se vidi iz te risane animacije, sem jaz doživel v resničnosti. To je bila zame kruta resničnost, če je zate mogoče samo dobra zgodba. Jaz sem doživel popolnoma isto, kot ta mali deček.

Vendar je v življenju potrebno dosti več kot pa lepa teorija iz risank. Potrebno je enostavno iti skozi ta proces, se sam prebiti in na lastni koži občutiti pritisk.
Jaz sem bil tako kot ta mali deček zelo zgodaj potisnjen v kalupirano okolje. Vse je bilo določeno, splanirano, »omarica je imela dva predalčka«. Vse je bilo v redu in vsi zadovoljni. Hodil sem v cerkev ministriral, bil maksimalno aktiven, član molitvene skupine, vendar sem nekega dne vzel v roke Sveto pismo in pričel brati. Bral sem in bral ter ugotovil, da ni vse tako kot so me učitelji učili.
Spoznal sem, da obstajajo ljudje, ki so si po navodilu iz Svetega pisma naredili drugačno »omarico«.
Moji so jih zaničljivo imenovali protestanti. Spraševati sem se začel, zakaj so oni imeli drugačne omarice (drugačno doktrino). Pokukal sem k njim. Hotel sem videti njihov načrt.
»NIKAR, NIKAR«, so me opozarjali, »Na tankem ledu si, padel boš, izgubil boš božjo milost, vero itd.«
Pa vendar mi ni dalo mira. Vzel sem Sveto pismo in začel sam po svoje zbijati svojo omaro. Seveda sem imel pomanjkljivo znanje, marsikaj sem si predstavljal po svoje in omarica seveda ni stala. Tudi jaz sem jo moral podpreti s knjigami. Imel sem izpisano in razčlenjeno celotno Razodetje, pa si nisem mogel s tem nič začeti. Moral sem svoj izdelek razbiti. V okolju, kjer sem prej deloval med prijatelji, so me začeli imeti za »jehovca«, ljudje, s katerimi sem prej molil z ramo ob rami me niso nikoli več poklicali.
Tudi jaz sem ugotovil, kaj je to. To je STRAH. Njih je strah.
Ujeti so v okovih religioznega sistema in ne morejo ven. Nenadoma sem ugotovil, da me ni več ničesar strah. Nekaj časa sem hodil naokrog s svojo novo lastno »omarico«, in občudoval dela drugih mojstrov ter njihove »omarice«: Kenneth E. Hagina, Merlin R. Carotersa, Davida Wilkersona, Dereka Princa, Ellen White, Anthonyja De Mello-a, posebno pa Smitha Wiggleswortha. Ta mi je bil zelo drag.

Za večino se tukaj zgodba konča. Tako kot v tej animaciji. Vsi se imajo radi in vsem je lepo!

Vendar v realnosti ni tako. Stvari niso tako preproste in nedolžne. Obstaja NATANČEN NAČRT OMARICE. Bog ga je razodel in ne človek.
Bog je v tej zadnji dobi zopet objavil sebe in to skozi glasnika zadnje 7. cerkvene dobe. Skozi William Marrion Branham-a. Bog je najavil konec poganskih časov in razodel svoj načrt v popolnosti. Zato je naslov tega foruma RAZODETJE, ker Bog danes razodeva, kar je bilo zagrnjeno. Res je, da je »kip« mojstra bil že zdavnaj izdelan, ampak ravno sedaj pregrinjalo pada iz njega. Pada, da bi bil vsem viden.

O tem so v prejšnjih časih vsi govorili. Sedaj je to tu. Sedaj se dogaja. Drugi Kristusov prihod. V zgodovini še ni bilo močnejše Božje manifestacije, kot v času Branhama. Prebrskajte po internetu in se prepričajte sami.
Zaradi izredno slabe informiranosti ter blokade v takratnem jugoslovanskem prostoru o velikih dogodkih na področju pridiganja evangelija ljudje ne vedo praktično NIČ.
To, kar se je zgodilo v preteklem stoletju, ne sme ostati skrito. Moja želja je, da na nek način našim bralcem približam vsaj nekaj izredno pomembnih dogodkov, ki so se odvijali po celem svetu.
Če vam je bil prerok zadnjega časa do danes skrit, od tega trenutka to ne bo več tako.
To vam obljubljam kljub smešenju.
Pa saj smo »bedaki« za Kristusa in ni nam žal.
Staro 14.01.2009, 20:12
dcerovse Uporabnik dcerovse ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2008
Sporočila: 12

Potem ko si se zbudil ..... o glej --RAZODETJE.
Zadnji stavek pa velja samo za tebe..... mene ni zraven.
Staro 14.01.2009, 22:55
mizarstvo.lorencak Uporabnik mizarstvo.lorencak ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 396

Ker je geneza zelo povezana z Razodetjem, bom napisal nekaj mojih razlag o stvarjenju.

No, jaz razumem genezo ali prve dni stvarjenja, kot pot človekovega duhovnega razvoja in mislim, da ima malo skupnega z materijalnim stvarjenjem zemlje. Zato moramo gledati povsem z duhovne plati. Besede, ki opisujejo materijalno, so zgolj prispodobe in ob enem služijo za opis duhovnosti. Duhovnosti ne moremo na papir drugače zapisati kot z materijalnimi črkami in materijalnimi prispodobami.

Ko pa bomo nekoč prerojeni v Duhu, pa ne bomo več rabili črk in papirja, da bi se lahko sporazumevali, ampak bo vsa modrost in duhovnost vsak trenutek prisotna v nas samih.

Od prvega do četrtega dne v stvarjenju so opisane štiri razvojne stopnje duhovnega razvoja človeka, od začetno mračno materijalno grobega človeka, ne sprejemljivega za kanček duhovnega, do razsvetljenega človeka, popolnoma duhovnega in prežetega z Svetim duhom.

V začetku je Bog ustvaril nebo in zemljo. Zemlja pa je bila pusta in prazna in bila je tema nad globinami; Božji duh pa je lebdel nad vodami.
In Bog je rekel: Bodi svetloba!" In bila je svetloba Bog je videl, da je svetloba dobra; tedaj je ločil svetlobo od teme. Svetlobo je imenoval dan in temo noč. Tedaj je iz večera in jutra nastal prvi dan.

V pomenu teh besed se da razbrati zgolj duhovni pomen, nebo pomeni, v človeku ustvarjeno duhovno, zemlja, pa kar je naravnega; materijalnega v človeku. In ta je še bila pusta in prazna. Vode; so naša slaba spoznanja v vseh stvareh, nad katerimi pač lebdi Božji duh, toda človek Ga še ne spozna.

Zaradi prevelike teme človeka, Bog pošlje Svojo svetlobo človeku in vidi, da mu svetloba dobro dene za njegovo temo, ampak človek tega noče in ne more sprejeti. Zaradi tega se potem tudi zgodi delitev v človeku in dan in noč se namreč ločita in človek v sebi spozna prejšnjo noč svojega srca.

Človekova naravna bit je pozni večer, torej noč. Ker pa Bog človeku da svetlobo, je ta svetloba človekova prva jutranja zarja, in tako iz človekovega večera in jutranje zarje resnično nastane njegov prvi dan življenja.

Pa lep pozdrav.
Staro 14.01.2009, 23:51
Svetopisec Uporabnik Svetopisec ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Svetopisec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 2.559

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Ta tema je zelo občutljiva.
Nikolaizem je bil proces, ki je deloval predvsem znotraj cerkve in njegov cilj je bil vzpostaviti sistem nadzora nad verniki. Hotel je imeti nadzor nad tem, kaj se bo v cerkvi učilo, kako delovati, kdo bo kaj učil itd. Tu seveda ni več skrivnost, da je iz tega izšel sistem, ki ga poznamo pod imenom rimo-katoliška cerkev. Veliko ljudi se je že spraševalo, zakaj nastopa v imenu ta »rimo«. To je maziljenje umirajočega cesarskega Rima, ki je prešlo na to cerkev. Umirajoča politična sila je dobila novo religiozno moč.
Najprej nalepša hvala, da si si vzel čas in mi obširno odgovoril. Odgovor ni do kraja potešil moje radovednosti, toda sam priznavaš, da je vprašanje občutljivo, zatorej je moč pričakovati nekaj nestranjanja ali dvomov. (Mimogrede sva si tudi sicer na nasprotnih nazorskih bregovih, moj vzdevek nima zveze s Svetim pismom).

Ne vem, ali se kdo res sprašuje, zakaj je katoliška cerkev rimska, ko pa je vendarle jasno, da se s tem označuje cerkev rimskega patriarha, papeža, katerega prvenstvo katoličani utemeljujejo s SP. Rimska cerkev se je ločila od cerkve drugih vzhodnih patriarhov ravno v boju s politično močjo Rimskega cesarstva, ki ga v Rimu že dolgo ni bilo več. (Mimogrede, pravilno je 'rimskokatoliška cerkev'.)

Če prav razumem, označuje nikolaizem oblikovanje ureditve prve cerkve in njenega nauka. Drugače se mi zdi povsem upravičen potek ob vse številčnejšem članstvu in predvsem vse večji zemljepisni in časovni oddaljenosti od dogodkov z JK, zaradi česar je bilo nujno treba zbrati dela, ki so ohranjala nauk prvih kristjanov. Zato je cerkev tudi spisala NZ, določila knjige SP in izločila sumljiva dela.

Pri tem ne morem razumeti, zakaj bi pri tem cerkev, ki je bila domnevno dokaj ali docela v pesti zlodja, kratko malo morala izbrati prave knjige. Nerazumljivo se mi zdi, da lahko JK prepusti svojo nevesto hudirju, svoje odrešenjsko sporočilo pa zaupa človeško dvomljivim spisom, ki jih je mdr. izbrala prav nevesta, ko se je že spridila. Cerkev, nevesta, mistično telo Kristusovo, ki naj bi jo Sveti duh vodil do vse resnice, je manj pomembna od raznorodne zbirke besedil v negotovem jeziku in z nejasnim pomenom? Nekaj ni v redu.

In spet mi daje misliti, da je bilo veliko dvomov ravno glede Razodetja. Ne le, da je bilo dolgo sumljiva knjiga, ki jo vzhodne cerkve še stoletja niso sprejele, ampak ga tudi Luter ni hotel v SP. Kasneje, praviš, se je tudi Lutrova cerkev spridila, tedaj pa je sprejela tudi Razodetje. Kako lahko z Razodetjem grajaš tisto cerkev, ki ga je izbrala? Kako lahko z Razodetjem hvališ tistega reformatorja, ki ga je zavrnil? Tu nekaj smrdi. Če le za hip pomislim s svojo glavo, je nujni sklep grozljiv, neizrekljiv.

Nazadnje se čudim tudi protiizobraženski naravnanosti. Razumem, da z nikolaizmom - za katerega vsebino pravzaprav ni zgodovinskih podatkov - označuješ nekakšno intelektualizacijo, teologizacijo cerkvenega nauka, ki se neizogibno odtujuje veri, toda hkrati sam nastopaš z enako intelektualiziranim, ja, teologiziranim naukom. Ne vidiš protislovja?
Staro 15.01.2009, 11:46
Pripravnik

Citat:
Objavil-a mizarstvo.lorencak Prikaži sporočila
Ker je geneza zelo povezana z Razodetjem, bom napisal nekaj mojih razlag o stvarjenju.

No, jaz razumem genezo ali prve dni stvarjenja, kot pot človekovega duhovnega razvoja in mislim, da ima malo skupnega z materijalnim stvarjenjem zemlje.....
Zanimiva razlaga, moram reči.
Lahko bi gledali na stvarjenje tudi s te strani.
Edino nekaj bi dopolnil. Seveda gre tu na forumu zgolj za osebna razmišljanja. Naša različna stališča so res samo osebna in različnost je vedno dobrodošla in nas edino bogati – tako kot vaša razmišljanja.

Če jaz vzamem Genezo samo kot pot človekovega duhovnega razvoja, mi enostavno zmanjka prostora za stvarjenje materialnega sveta. Ta materialni snovni svet pa je vendarle bil ustvarjen. Vse kar vidimo, je nekako nastalo, pa naj bo na kakršen koli način. Ne moremo, da ge ne bi vključili v Genezo.

Po mojem duhovni človek ni imel postopnega razvoja. On je bil od vekomaj pri Bogu in je bil popoln. Bog je Duh in tudi duhovni človek je bil duh. Pri Bogu lahko biva samo popolnost. Ta ima večno življenje, ki torej nima začetka. Če bi šlo za postopni razvoj duhovne komponente, bi bilo to en začetek, neko rojstvo. Vse kar pa ima začetek, pa ni večno.
Drugo je, kdaj je bil ta duhovni človek izražen. On je bil izražen 6. dan stvarjenja. Sedmi dan pa je bil rojen telesni človek. Telesni človek pa ima začetek in zato nima večnega življenja. Zato tudi vsakemu telesnemu bitju sledi konec, to je smrt. In Jezus pravi: »Ne čudi se, da sem ti rekel: Morate se roditi od zgoraj(Janez 3,7). Tu Jezus ni omenil novega rojstva, ampak rojstvo od zgoraj. Duh pride v vašo dušo in tako postanete večni zaradi večnega Duha. Telo pa bo vseeno šlo v smrt.
Pomembno se mi zdi ena stvar: Mi ljudje se med sabo enostavno ne moremo videti takšne, kot smo v resnici. Mi smo oviti v telo in nekoč mora to odpasti. Telo ne more videti duhovnih sfer. Teh 5 čutil, ki jih imamo, so samo za materijo. (voh, sluh, tip, okus, vid) Zato nastanejo veliki problemi z dokazovanjem duhovnega sveta, če bi uporabljali ta čutila. Duhovni svet se lahko občuti samo z enim čutilom: vera!
In tudi pravi v Janez 1,18: »Boga ni nikoli nihče videl; edinorojeni Sin, ki je v naročju Očetovem, on ga je oznanil.« Duha ne more videti nič mesenega, nič snovnega. Zato se je moral Bog učlovečiti, da so ga lahko videli. (Bog z nami)Moral je postati naš bližnji. Ta prehod, ta pot je torej možna: Duh – meso. Obratno pa ni možno: meso – Duh.

Torej je moral biti najprej ustvarjen duhovni svet in nato snovni. In tudi zato pravi v pravilnem vrstnem redu: »V začetku je Bog ustvaril nebesa in zemljo.« Tu se torej vidi pravilni vrstni red in dejansko gre za obe obliki stvarjenja: duhovno in materialno. In obstajajo materialna in duhovna telesa. Pavel o tem pravi v 1.Kor 15,40: »So nebesna in zemeljska telesa.« In prehod iz mesa v duh ni možen, ker pravi naprej v 1.Kor 15,50: » To pa povem, bratje: meso in kri ne moreta podedovati Božjega kraljestva pa tudi propadljivost ne podeduje nepropadljivosti

Geneza zajema nastanek vsega. Že samo ime to nakazuje. Duhovnega in materialnega. Mi enostavno ne moremo zanikati materialnega sveta. Seveda je bil svet preklet zaradi greha. In zagotovo je bil pred prekletstvom drugačen, kot je danes. Tudi to moramo vzeti na znanje.
Arheologija v trenutku sesuje dosedanje cerkvene poizkuse, da bi stvarjenje materialnega sveta stlačili v 6000 let.
Med prvim in drugim stavkom je preteklo na milijone let. O tem sem že pisal.
Drugi stavek pa govori: »In zemlja je bila pusta in prazna, in tema je bila nad breznom, in Duh Božji je plaval nad vodami.« Tukaj smo že v enem drugem časovnem obdobju. Smo tik pred pričetkom stvarjenja Edenskega vrta, ki pa je dejansko nastajal 6000 let. V zemlji pa je takrat že bilo vse, kar danes izkopavamo in črpamo: od premoga, nafte in plina. Če bi današnjo vegetacijo pokopali v zemljo, bi dobili res malo, malo premoga. Očitno je moralo biti prej nekaj velikega… In to je bilo pred nastankom Edena.
Staro 15.01.2009, 13:15
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Svetopisec Prikaži sporočila
Pri tem ne morem razumeti, zakaj bi pri tem cerkev, ki je bila domnevno dokaj ali docela v pesti zlodja, kratko malo morala izbrati prave knjige. Nerazumljivo se mi zdi, da lahko JK prepusti svojo nevesto hudirju, svoje odrešenjsko sporočilo pa zaupa človeško dvomljivim spisom, ki jih je mdr. izbrala prav nevesta, ko se je že spridila. Cerkev, nevesta, mistično telo Kristusovo, ki naj bi jo Sveti duh vodil do vse resnice, je manj pomembna od raznorodne zbirke besedil v negotovem jeziku in z nejasnim pomenom? Nekaj ni v redu.
Tudi mene so begala ta vprašanja. Posebno sem zaupal RKC, češ da jo vodi Sveti duh, drugače bi zaradi človeških napak že zdavnaj propadla. Na videz je bil kar trden argument.
Veliko spoznanje je, da je tudi satan podložen Bogu in lahko dela samo to, kar mu Bog dovoli. Bog je vedel, da ta sistem ne bo uničil Svetega pisma. To tudi ni bilo v interesu hudiča. Biblija je mogočno orožje, ki ga je hudič uporabil za strahovanje in obvladovanje ljudi. Zgradil si je svoj satanski Eden, ki temelji na laži, istočasno pa se je in se še sklicuje na Biblijo. S tem dela večjo škodo, kot pa da bi jo uničil. Mene je najbolj motilo to. Mislil sem si, zakaj je res ni uničil. Bilo bi v hipu vsega konec. Vsaj ne bi bilo zlorabe, in vsega tega in niti tega foruma. Zaradi tega je bilo veliko trpljenja posameznikov v sami RKC, da se je ta knjiga ohranila. Ampak sistem je seveda to zlorabil sebi v prid.
Poglej prefinjeno taktiko: Najprej je bila Biblija samo v strogi uporabi v cerkvi. Pozneje se je cerkev strahoviti borila proti širjenju tiskane oblike Biblije. Ko pa je videla, da je boj izgubljen, pa je ubrala nasprotno taktiko. Začela nas je zasipavati z njo, z različnimi izdajami in oblikami, da še sam ne vem katero bi bral, istočasno pa se norčuje, češ saj samo prah brišete z nje.

Tako to ne gre. Hudič ve, da je samo branje Biblije premalo. On jo je prebral večkrat, kot pa vso človeštvo skupaj. To mu nič ne pomaga. Pri branju je potreben Sveti duh.

Bistveno je to!! Cerkev nikoli NI bila Nevesta in NI mistično telo Kristusa. Nevesta so posamezniki v cerkvi. Lahko so to Judje, Grki, Slovenci, Nemci, … To je skrivnostno telo, kot že samo ime »skrivnostno« to pove.
In tega hudič ni vedel. On ni vedel, kdo je NEVESTA, vedel pa je, da obstaja. Zato se je on usmeril na ORGANIZACIJO, ker je mislil, da bo uničil Nevesto. Usmeril se je na prvo cerkev, ki je potem postala RKC. Njegov edini cilj je bil zapeljati Nevesto. Ampak Bog je dejal, da je ne bo mogel.
Hudič je zapeljal Evo, prvo nevesto Adama. Kristus kot poslednji Adam pa bo imel Nevesto, poslednjo Evo.
Seveda je hudič hotel umakniti zadnjo knjigo Razodetja, ker se tu razkrije, kdo je kdo. Tega pa mu Bog ni dovolil. On se je torej polastil prve cerkve, ki je zato padla in je mislil, da je Bogu uničil načrt, tako kot mu je to uspelo prvič.
Zakaj ni vedel, kdo je Nevesta? Ker ni mogel odpreti zvitka s sedmimi pečati iz Razodetja. V njej je Nevesta. Zato pa tudi pravi v Razodetju 5,2-3: »Kdo je vreden, da odpre knjigo in odtrga njene pečate?«Toda nihče ne v nebesih ne na zemlji ne pod zemljo ni mogel odpreti knjige ne pogledati vanjo.« Samo Bog, v podobi Jagnjeta je to lahko storil.

Ker hudič ni vedel koga naj uniči, se je spravil na izvoljeno ljudstvo – Izraelce. V Razodetju 9,15-16 piše: »Odvezal je štiri angele, ki so pripravljeni čakali na uro, dan, mesec in leto, da pomorijo tretjino ljudi. Število konjeniških trum pa je bilo dvesto milijonov; slišal sem njihovo število.« Ta množica demonskih maziljenj se je polastila ljudi in posledica je bila sistematično uničevanje Judovskega ljudstva v preteklem stoletju. Od 18 milijonov jih je umrlo 6 milijonov.
Seveda je spoznal, da izvoljeno ljudstvo ni Nevesta, zato se bo hotel osredotočiti na NJO, ampak prepozno. Nevesto sedaj ščiti Sveti duh, zato ji ne more nič. Zaradi tega sedaj divja duhovna bitka za Nevesto, ki je mi ne moremo videti. Ko pa se bo ON umaknil se bo hudič osredotočil samo še na Nespametno devico. 2 Tesaloničanom 2,6-7 pravi o tem: » Veste pa tudi, kaj ga zdaj zadržuje, da se ne more razodeti pred časom. Skrivnost nepostavnosti je namreč že na delu; treba je samo, da se umakne on, ki zadržuje
To dogajanje opisuje tudi odlomek iz Razodetja 12,17 ki pravi: »Zmaj pa se je razjezil nad ženo in se bojeval proti preostalim iz njenega rodu, proti tistim, ki se ravnajo po Božjih zapovedih in imajo Jezusovo pričevanje.« Žena je IZRAEL, ki je pobegnila v puščavo, preostali iz njenega rodu pa so nespametna devica torej tisti, ki niso člani nobene denominacije in nimajo Svetega duha. To se bo dogajalo v obdobju 3,5 let po odhodu Neveste.

Ne razumi me napak. Izobraževanje je v redu in dobro je da smo vsi kolikor toliko izobraženi – v skladu z danimi možnostmi. Nedopustno pa je, da se ta dobrina (intelekt) izkoristi za izgradnjo pogubnega sistema, ki obvladuje ljudi. To je nikolaizem.
Luther je posebna zgodba. To moram napisati drugič, ker sedaj nimam več časa.
Staro 16.01.2009, 15:20
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Svetopisec Prikaži sporočila
In spet mi daje misliti, da je bilo veliko dvomov ravno glede Razodetja. Ne le, da je bilo dolgo sumljiva knjiga, ki jo vzhodne cerkve še stoletja niso sprejele, ampak ga tudi Luter ni hotel v SP. Kasneje, praviš, se je tudi Lutrova cerkev spridila, tedaj pa je sprejela tudi Razodetje. Kako lahko z Razodetjem grajaš tisto cerkev, ki ga je izbrala? Kako lahko z Razodetjem hvališ tistega reformatorja, ki ga je zavrnil? Tu nekaj smrdi. Če le za hip pomislim s svojo glavo, je nujni sklep grozljiv, neizrekljiv.
Dejstvo je, da so se z Lutrom odprla vrata za pobeg iz RKC in verski okovi so se začeli trgati. In dejstvo je, da je knjiga Razodetje preživela in je danes del Svetega pisma. Med tema dvema točkama se je dogajalo ogromno. Zgodovinarji vedo o tem več, jaz ne poznam dovolj teh stvari.

Zame je pomembna predvsem to, da je z Lutrovim časom zrno vzklilo in začelo poganjati liste. Luther Razodetja ni mogel sprejeti, saj on niti sam ni vedel, v kakšen proces je bil vključen. In niti ni mogel vedeti, ker je bil takrat zvitek s pečati še zapečaten s sedmimi pečati. On nikoli ni govoril o Nevesti Jezusa Kristusa, ker je ni poznal. On je tako kot vsi mislil, da je Nevesta cerkev. Tudi hudič ni vedel, kje je, vedel pa je, da obstaja. Zato Razodetje 5,1 opisuje to knjižico kot zaprto: »In v desnici njega, ki je sedèl na prestolu, sem videl knjigo, popisano znotraj in zunaj in zapečateno s sedmimi pečati.« Ni še bil čas za odpiranje, ker se je proces rasti izven zemlje komaj začel. Seveda je bila vsaka na novo nastala cerkev takoj napadena, češ mogoče pa je to Nevesta. Ta napad pa je v tem, da so poleg Besede sprejeli še svoje doktrine. Originalno seme so križali s pravili in dogmami ter dobili "debeli pridelek". Zato Jezus tudi daje primerjavo božjega kraljestva z gorčičnim zrnom. ne samo zato jer je najmanjše in potem zraste največja rastlina, temveč tudi zato, ker se to seme ne da križati z drugimi.

Z Luthrom se je začel 3 stopenjski proces: OPRAVIČENJE, POSVEČENJE, KRST V SVETEM DUHU. Luther je bil predstavnik prve stopnje, Wesley z metodisti druge stopnje, predstavnik tretje stopnje pa je bilo binkoštno gibanje z glasnikom Branhamom.

Z Lutrom se je začelo opravičenje iz vere. To je bilo za njega čisto dovolj. Božje maziljenje za tisti čas je predvidevalo samo to. Ni bilo več potrebno plačevati za odpustke, dovolj je vera v Jezusa Kristusa. Njegova naloga je bila svetu oznaniti samo to opravičenje. In to ni bila mala stvar. Takrat si za tako trditev šel na grmado. In veliko ljudi pred njim je dejansko zgorelo. In zato je Luther v Nevesti, čeprav je kadil, preklinjal in sovražil Žide. On ni imel popolnega maziljenja, popolnega razodetja, kot ga imamo danes.

Wesley pa je dejal: »Dobro, če smo že opravičeni iz vere v Jezusa Kristusa, potem pa moramo tudi živeti temu primerno.« In to je bila druga stopnja maziljenja – posvečenje. To je prišlo šele 230 let kasneje.

In čez 156 let je prišla tretja stopnja - izlitje Svetega Duha čez vse ljudi. Pričelo se je binkoštno gibanje.
Vsaka doba ima torej svoje sporočilo. Če bi danes nastopali z Lutrovim sporočilom, bi se nam smejali. Svetloba in maziljenje Duha je šla naprej. Zato je tudi velika vsebina Evangelijev že za nami, so že preteklost.
Poglej primer iz Stare zaveze. Mojzes ni prišel s sporočilom od Noeta, ki se je glasilo: »Pojdite v ladjo in boste rešeni.« Mojzes je imel sporočilo: »Izidite iz te pokvarjene dežele in boste rešeni.« Če bi imel on Noetovo sporočilo, ne bi delovalo, ker je to že prešlo.
Enako je danes. Danes velja sporočilo iz Raz 18,4: »Pojdi iz njega, ljudstvo moje, da ne boš soudeleženo pri njegovih grehih in da te ne prizadenejo njegove nadloge!«
In ta poziv ne bo trajal v nedogled. Ko se bo poziv končal, bodo nastopili drugačni pogoji in razmere. Vedno v zgodovini je bilo tako in tako bo do konca.

Danes je omenjena knjižica iz Razodetja 5,1 odprta in Nevesta je razodeta. Nevesta sprejema svojega ženina, torej sprejema razodeto Besedo za današnji čas, ki je sam Jezus Kristus. Ne Besede za čas Luthera, ne za čas Wesleya, ampak za čas današnjega trenutka. V Razodetju 10,8 pravi: »Stopi in vzemi odprto knjižico….«
Ljudje odprte knjižice so danes znani in se odzivajo na Božjo Besedo. Luther ni imel pojma o tem. Če bi on o tem kaj vedel, bi vedel tudi hudič. Ravno zato je bilo to vsem prikrito.
Žalostno dejstvo pa je, da bo velika večina ljudi Nevesto zgrešila, ker bo zgrešila Kristusov drugi prihod. Jezus bo z njo odšel, religije pa bodo še naprej pričakovale obljubljeni 2. Kristusov prihod.

Knjiga Razodetje je pač knjiga, s katero si v preteklih stoletjih niso imeli kaj začeti. Bolj aktualni so bili Evangeliji. Zato so tudi zgradbe bogoslužij in maš v cerkvah sestavljena tako, da je evangelij v središču. Prej je bilo prav tako. Danes mora biti v središču Razodetje Jezusa Kristusa. Tu pa nastopajo drugačne razmere, drugačni besednjak in niso vsi pripravljeni da bi poslušali besede, kot so: .. saj jih tudi sam sovražim, .. in se bojeval proti njim z mečem svojih ust, .. glej, vržem jo na bolniško posteljo, … te izpljunem iz svojih ust, .. prišla je tvoja jeza , …gorje pa vama, zemlja in morje, …izlijte na zemljo sedem čaš Božjega srda, … ogrnjen je v plašč, ki je bil namočen v krvi, … in tlačil stiskalnico z vinom srdite jeze Boga.

Tu Bog ni več prikazan kot sivi starček, ki ima vsevprek rad in je v isti skupini namišljenih likov kot Rdeča kapica ter božiček.

Nazadnje uredil Vernik : 16.01.2009 ob 15:34.
Staro 17.01.2009, 20:28
mizarstvo.lorencak Uporabnik mizarstvo.lorencak ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 396

[quote=Vernik;1400308]Zanimiva razlaga, moram reči.
Lahko bi gledali na stvarjenje tudi s te strani.
Edino nekaj bi dopolnil. Seveda gre tu na forumu zgolj za osebna razmišljanja. Naša različna stališča so res samo osebna in različnost je vedno dobrodošla in nas edino bogati – tako kot vaša razmišljanja.

Citat:
Če jaz vzamem Genezo samo kot pot človekovega duhovnega razvoja, mi enostavno zmanjka prostora za stvarjenje materialnega sveta. Ta materialni snovni svet pa je vendarle bil ustvarjen. Vse kar vidimo, je nekako nastalo, pa naj bo na kakršen koli način. Ne moremo, da ge ne bi vključili v Genezo.
Ne mislim, da gre samo za duhovne stopnje človekovega razvoja, seveda je tudi zajeto materijalno stvarstvo, ampak tega je treba gledati po poti nazaj iz duhovnega v materialno stvarjenje in ne iz materialnega v duhovno. Mislim pa da gre prvenstveno za opis duhovnih stopenj čovekovega razvoja. Po duhovnem razumevanju moramo vso zgodbo o stvarjenju razumeti predvsem kot Božje delo vzgoje ljudi, da bi spoznali sebe in Njega kot svoje vse.

Mojzesovo stvarjenje lahko beremo štirikratno in ga zmeraj lahko zelo dobro in povsem razumemo.

Prvi pomen je zgolj povsem naraven, iz česar spoznamo nujni nastanek v nekaterih obdobjih po večno nespremenljivem Božjem redu. Iz tega lahko vsi naravno modri napolnijo svoj razum in tako uresničijo svoja nemogoče drugačna in še vedno izredno plitva razmišljanja; po tej poti lahko prav veliko doženejo, vendar pa se tako nikoli ne morejo dokopati do kakšnega trdnega in trajnega temelja.

Drugi pomen je naravno in duhovno pomešano. ta prav tako nadvse resnična sfera je najboljša za ljudi, ki hrepenijo po boguvšečnem življenju, ker tu postane oboje jasno in vidno in razumljivo, kot z roko v roki , v dejanju in v znamenju.

Tretji pomen je čisto duhoven, kjer niti najmanj ne upoštevamo naravnih pojavov ter njihovega začasnega obstoja in sprememb. Tu gre edino le za človekovo duhovno vzgojo, ki jo je Mojzes odlično ponazoril z ustreznimi naravnimi podobami. To morajo razumeti vsi modri, kar zadeva Boga, katerim je zaupana notranja vzgoja ljudi.

Četrti pomen je čisto nebeški, kjer je Gospod vse v vsem in se vse nanaša Nanj. To pa lahko razume le človek, ki je dosegel svoj četri dan duhovne stopnje po Mojzesovem stvarjenju, ali prerojenje z vnovičnem rojstvom svojega Duha in postane eno z Kristusom, kakor je On eno z Očetom v nebesih.

Citat:
Po mojem duhovni človek ni imel postopnega razvoja. On je bil od vekomaj pri Bogu in je bil popoln
.
Seveda, Adam prvi človek je bil popoln, kot Oče v nebesih, vendar pa Adamova svobodna volja še ni bila samostojna, ampak je bila postavljena na preizkušnjo v meso, kot edino nujno sredstvo za dosego njene samostojnosti. Po padcu v greh in duhovnem izgonu iz raja, je postopno izginila tudi duhovna popolnost in padla skoraj na najnižjo raven duhovno nezavednega.

Citat:
Bog je Duh in tudi duhovni človek je bil duh. Pri Bogu lahko biva samo popolnost. Ta ima večno življenje, ki torej nima začetka. Če bi šlo za postopni razvoj duhovne komponente, bi bilo to en začetek, neko rojstvo. Vse kar pa ima začetek, pa ni večno.
Prav imaš, vendar je poterbno samostojnost Življenja doseči preko materialnega in ga od zgoraj preroditi z oživitvijo in vnovičnem rojstvom Duha v sebi in tako preobraziti dušo, ki je ustvarjena, v neustvarjenega duha ali večno samostojno življenje.

Citat:
In tudi pravi v Janez 1,18: »Boga ni nikoli nihče videl; edinorojeni Sin, ki je v naročju Očetovem, on ga je oznanil.« Duha ne more videti nič mesenega, nič snovnega. Zato se je moral Bog učlovečiti, da so ga lahko videli. (Bog z nami)Moral je postati naš bližnji. Ta prehod, ta pot je torej možna: Duh – meso. Obratno pa ni možno: meso – Duh.
Ravno zato je sodba duhov padla materialne okove. Po poti zveličanja in ponovnega rojstva Duha v materialnem človeku se bo vrnila nazaj v duhovno. Dokler ne bo vso materialno prešlo v duhovno, tako dolgo ne bo konec vidnega stvarstva. Človek je zadnji vezni člen pri prehodu iz materialnega v duhovno.

Citat:
Torej je moral biti najprej ustvarjen duhovni svet in nato snovni. In tudi zato pravi v pravilnem vrstnem redu: »V začetku je Bog ustvaril nebesa in zemljo.« Tu se torej vidi pravilni vrstni red in dejansko gre za obe obliki stvarjenja: duhovno in materialno. In obstajajo materialna in duhovna telesa.
Se strinjam, ampak te moram popraviti; nebo in zemljo, ne pa nebesa in zemljo.

Citat:
Pavel o tem pravi v 1.Kor 15,40: »So nebesna in zemeljska telesa.« In prehod iz mesa v duh ni možen, ker pravi naprej v 1.Kor 15,50: » To pa povem, bratje: meso in kri ne moreta podedovati Božjega kraljestva pa tudi propadljivost ne podeduje nepropadljivosti
Tukaj jaz razumem Božje kraljestvo, kot čisto duhovno kraljestvo, kjer pa materija ali meseno telo nima kaj iskati, dokler ni prerojeno in preobraženo v duhovno telo. Podedovati ga tudi ni mogoče, ker si nista nič v sorodu.

Citat:
Geneza zajema nastanek vsega. Že samo ime to nakazuje. Duhovnega in materialnega. Mi enostavno ne moremo zanikati materialnega sveta. Seveda je bil svet preklet zaradi greha. In zagotovo je bil pred prekletstvom drugačen, kot je danes. Tudi to moramo vzeti na znanje.
Tudi jaz podobno gledam na to.

Citat:
Arheologija v trenutku sesuje dosedanje cerkvene poizkuse, da bi stvarjenje materialnega sveta stlačili v 6000 let.
Med prvim in drugim stavkom je preteklo na milijone let. O tem sem že pisal.
Drugi stavek pa govori: »In zemlja je bila pusta in prazna, in tema je bila nad breznom, in Duh Božji je plaval nad vodami.« Tukaj smo že v enem drugem časovnem obdobju. Smo tik pred pričetkom stvarjenja Edenskega vrta, ki pa je dejansko nastajal 6000 let.
Res lahko gledamo na obdobja, ki si časovno sledijo v velikih presledkih, kot v materialnem in duhovnem zaporedju. Jaz mislim, da je Eden upodobljen v petem in šestem dnevu stvarjenja skupaj z Adamom.
No toliko o mojem razmišljanju.

Pa lep pozdrav

Nazadnje uredil mizarstvo.lorencak : 17.01.2009 ob 23:40.
Staro 25.01.2009, 21:34
Pripravnik

V glavnem se v veliko stvareh strinjamo. Malo sem čakal, da bo še kdo kaj pokomentiral, ampak očitno ne bo nič.

Glede na to da se zima končuje in bo spomladi manj časa za pisanje bi še rad dodal nekaj kratkih stvari na temo Razodetja.
Sedaj živimo v sedmi laodicejski dobi, ki se je začela leta 1906 z izlitjem Svetega Duha čez vse ljudi in z razvojem binkoštnega gibanja. Ta doba se sedaj končuje in se bo zaključila z vzetjem Kristusove Neveste, medtem ko bodo ostale religije še naprej pričakovale Kristusov 2. prihod.

Ključno vlogo je pri tem igral glasnik te dobe, ki je hkrati glasnik iz Razodetja 10.7: »V dneh glasu sedmega angela in bo zatrobil, se bo dopolnila Božja skrivnost, kakor jo je Bog oznanil svojim služabnikom prerokom

Ta glasnik je bi William Marrion Branham, ki je moral pridigati pomen in vsebino sedmih pečatov. Z razodetjem teh pečatov je nastopil trenutek, ko je prišel Jezus Kristus in pričel pozivati svojo Nevesto.
Kdo je bil ta človek?
Marsikdo bo sedaj prvič slišal zanj. In samo dve možnosti sta. Ali delo, ki ga je Bog opravil preko njega popolnoma sprejmete ali pa ga popolnoma odklonite. Ni srednje poti. Rodil se je leta 1909 v hribovski državi Kentucky nedaleč od mesta, kjer se je rodil tudi Abraham Lincoln. Branham je bil eden od najvplivnejših pridigarjev 20. stoletja. Mnogi ga smatrajo za enega od začetnikov službe ozdravljanja in duhovnega prebujenja iz leta 1947, iz njegove službe pa so izšli tudi mnogi drugi pridigarji, ki so postali znani po celem svetu. Neki zgodovinar, ki je preučeval duhovne premike in gibanja tega obdobja, je izjavil, da je William Branham bil "prerok naše generacije," medtem ko je nek Binkoštni zgodovinar napisal, "Branham je polnil najvećje stadione in dvorane na svetu."
The Full Gospel Men's Voice, ( sedaj Full Gospel Businessman's Fellowship Internacional), u izdaji iz 1961, piše: "V Biblijskih dneh so bili ljudje, ki so bili Božji preroki i vidci. Ampak v vsem Svetem pismu, ni bilo niti enega, ki bi imel večjo službo od William Branhama, Božjega preroka, katerega fotografija se nahaja na naslovni strani te številke časopisa Full Gospel Man's Voice. Bog je uporabljal Branhama celo tako, da je obujal mrtve v Jezusovem imenu! "

Bog ga je izbral za službo in mu že v otroštvu to naznanil z besedami: "Nikoli ne pij, ne kadi in ne omadežuj svojega telesa na noben način, ker imam delo zate, ko boš odrasel." In tako se je tudi zgodilo.

V decembru leta 1962 je Bog dal William Branhamu posebno vizijo obiska Angela, ki jo je pozneje Branham oznanil v pridigi z naslovom: "Gospod, ali je to znamenje konca?" Ta vizija in preroštvo sta se dejansko izpolnile 28. februarja 1963, ko je skupina sedmih Angelov oblikovalo lik Kristusove glave nad Arizono in so ga poslali, da razodene ljudem iz knjige Razodetja skrivnosti lomljenja Sedmih Pečatov.

Časopis Life (17. maja 1963) je prikazal fotografijo tega nadnaravnega dogodka in ga opisal kot Skrivnostni oblak nad Arizono.
Oblak je bil na tako veliki višini, da je bil osvetljen še 28 minut po tem, ko je sonce zašlo in so okoliški oblaki potonili v temo. Na taki višini običajni oblaki ne morejo obstajati, ker se vodna para tam enostavno ne more ustvarjati. O tem oblaku je bilo posredovanih približno 150 reportaž. Vse so bile v krožnem območju znotraj 500 km. Notranjost oblaka je odsevala v posebni mavrični barvi. (Podoben pojav vidimo pri oljnem madežu na vodni površini), Na belem obodu oblaka je bilo vidnih vseh sedem angelov. Če bi imeli dobro fotografijo, bi jih lahko videli. V središču oblaka je bil viden Kristusov obraz. Fotografijo je potrebno obrniti za 90°. Žal je ta reprodukcija zelo slaba, zato se to tukaj ne vidi.

S tem dnem se je začel proces, ki so ga verniki pričakovali skoraj 2000 let. Kristus je prišel Nevesti nasproti.

Poglejte sliko:
Ime: Skrivnostni oblak 1.jpg
Pogledi: 340
Velikost: 11,4 KB

Sliko je potrebno obrniti za 90 stopinj:
Ime: Skrivnostni oblak.jpg
Pogledi: 341
Velikost: 11,3 KB

In še detajl, kjer se najlepše vidi eden izmed 7 angelov:
Ime: Skrivnostni oblak detajl.jpg
Pogledi: 340
Velikost: 12,0 KB

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:46.