Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.08.2009, 09:50
Skokica Uporabnik Skokica ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2009
Sporočila: 12
Privzeto Sagem, SCART in komponentni kabel?

Mogoče kdo ve kako priklopit ta novi Sagemov Siol TV komunikator na TV-jev SCART tako, da na komunikatorju nebi uporabil SCART izhoda? V navodilih sem razbrala, da ima tudi neke druge chinch izhode Y, Pr, Pn in me zanima kako to priklopit na TVjev SCART. Kolikor sem gledala naj bi šlo za komponentne kable, ki jih še nisem srečala.

Zanima me tudi ali je že komu uspelo komunikator (preko SCARTa) priklopit na TV-jev kompozitni video vhod (običajni rumeni chinch). Meni nikakor ne uspe. Ali je možno, da obstajata 2 verziji SCART izhodov: komponentni in kompozitni, ki med sabo nista kompatibilna (tj. drugačni signali)?
Ali to pomeni tudi, da pri povezavi od komunikatorja do TV-ja ne moremo uporabiti kar kateregakoli SCART-SCART kabla?

Gre za to, da priloženega SCART-SCART kabla ne morem napeljati za omaro, ker je konektor prevelik in zato iščem druge rešitve.

Hvala vnaprej, upam, da nisem preveč zakomplicirala vprašanja.
Odgovorite s citatom
Staro 05.08.2009, 11:19
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450
Privzeto Re: Sagem, SCART in komponentni kabel?

Obstajajo kabli SCART - činče, kjer imaš na eni strani navaden SCART vtič, na drugi strani pa tri činče (rumena - video, rdeča in bela - stereo levo/desno). Na tak način imam jaz priključem komunikator na tv (na komunikatorju činče, na tv SCART).

Edino kar je pomembno je, da preveriš ali imaš IN ali OUT SCART priključek. Nekateri SCART konektorji imajo tudi gumbek, kjer lahko spremeniš smer (vhod/izhod) signala.

Če imaš SCART priključen v TV potem moraš imeti IN SCART, če imaš na komunikatorju, moraš imeti OUT SCART. Za činče-činče je vseeno.
Odgovorite s citatom
Staro 05.08.2009, 12:39
Skokica Uporabnik Skokica ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2009
Sporočila: 12

Aha ok super. Samo zanima me na kateri chinch izhod na komunikatorju si priklopil rumeni video chinch.

Jest imam zadej tole (2. slika):
http://etrgovina.mobitel.si/front/katalog/358/

Audio chincha sta očitna. Video pa ne. Poskusila sem ga priklopit na zelenega, modrega ali rdečega in je bila slika črnobela in je skakala gor in dol (na vseh izhodih podobno) ...

Hvala.

Nazadnje uredil Skokica : 05.08.2009 ob 12:46.
Odgovorite s citatom
Staro 05.08.2009, 14:30
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Sporočila: 2.017

@bejli

Upam da veš, da uporabljaš najslabšo možno povezavo kar jih je mogoče najti.
To imaš navaden kompozitni kabel v bistvu. Slabše slike ne moreš dobit s komunikatorja
Odgovorite s citatom
Staro 05.08.2009, 16:32
Pripravnik

@skokica: na tisti sliki se zelo slabo vidi kakšni so vhodi. Bi pa rekel, da je pravilni tisti nad audio vhodi (razen če je tisto AUX). Žal nimam tega komunikatorja, ga pa dobim danes proti večeru in ti bom lahko kaj več povedal.

@Frenky: Se zavedam, da je to najbolj bedna varianta kabla. Nimam pa LCD televizorja, da bi bila vidna razlika v kvaliteti slike zaradi kabla. Zaenkrat mi je za moje oči slika super.

Ko bom nabavil LCD, bo pa itak HDMI

Samo upam, da mi bo ta televizor kmalu crknil, ker drugače nimam dobrega občutka, da bi dal gore denarja za novi LCD :>
Odgovorite s citatom
Staro 05.08.2009, 17:43
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

[quote=Skokica;1426011]Aha ok super. Samo zanima me na kateri chinch izhod na komunikatorju si priklopil rumeni video chinch.

Jest imam zadej tole (2. slika):
http://etrgovina.mobitel.si/front/katalog/358/

Audio chincha sta očitna. Video pa ne. Poskusila sem ga priklopit na zelenega, modrega ali rdečega in je bila slika črnobela in je skakala gor in dol (na vseh izhodih podobno) ...

Hvala.[/QUOT

Tako ti ne bo šlo priklopit ker za tak priklop rabi tudi Tv enake barvne vhode in za to rabiš komponentni video kabel.
V tvojem primeru kupi ta Kabel VIDEO-adapter SCART-3xChinch+SVHS in gor priklopi tvoj kabel.

http://www.nakupovanje.net/kabel-vid...vhs-pr-1199537
Odgovorite s citatom
Staro 05.08.2009, 18:17
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.798

Samo še nekaj bi rad omenil: YPbPr komponentni izhod ni isto kot RGB komponentni izhod. Več info na http://en.wikipedia.org/wiki/YPbPr.

Nazadnje uredil 080 Tehnična pomoč : 06.08.2009 ob 09:54.
Odgovorite s citatom
Staro 06.08.2009, 00:49
Pripravnik

Krepki in Tilen imata prav. Sem dobil Sagem komunikator in žal zadeva tri činče in SCART ne deluje. Slika poskakuje v črno-beli barvi.

Očitno bo potreben nakup SCART-SCART kabla.

Pa vklopimo nazaj Amina....
Odgovorite s citatom
Staro 06.08.2009, 07:25
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 930

Citat:
Objavil-a bejli Prikaži sporočila
Krepki in Tilen imata prav. Sem dobil Sagem komunikator in žal zadeva tri činče in SCART ne deluje. Slika poskakuje v črno-beli barvi.

Očitno bo potreben nakup SCART-SCART kabla.

Pa vklopimo nazaj Amina....
Nič ne rabiš kupovati novega kabla! Lepo na daljincu pritisni tipke "MENU-rumena-modra" lepo eno za drugo. Odpre se ti meni. Spremeni način procesiranja signala na video izhodu. Nato le še shraniš nastavitve in uživaš v sliki.

EDIT: Sem prebral še enkrat in očitno na TV nimaš rumeno-belo-rdečega priključka (zgornji nasvet velja za takšno kombinacijo) tako, da bo treba nabaviti nov kabel.

Nazadnje uredil telex : 06.08.2009 ob 07:33.
Odgovorite s citatom
Staro 06.08.2009, 08:30
Pripravnik

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Nič ne rabiš kupovati novega kabla! Lepo na daljincu pritisni tipke "MENU-rumena-modra" lepo eno za drugo. Odpre se ti meni. Spremeni način procesiranja signala na video izhodu. Nato le še shraniš nastavitve in uživaš v sliki.

EDIT: Sem prebral še enkrat in očitno na TV nimaš rumeno-belo-rdečega priključka (zgornji nasvet velja za takšno kombinacijo) tako, da bo treba nabaviti nov kabel.
Na TV imam vklopljen SCART, na Sagema pa bi rad imel tri činče. Bom poizkusil zgornje, samo ne vem kako, ker slike ne vidim in zato posledično ne tudi menija
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kabel, komponentni, sagem, scart

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
HDMI KABEL IN SONY LCD-ni zvoka pogodba SiOL TV 21 22.01.2010 14:36
Komunikator (SAGEM) iz SCART na S-VIDEO herzen SiOL TV 5 25.01.2008 10:57
komponentni kabel rs1975 Hi-Fi in elektronika 1 21.03.2007 11:48
Sagem STB in komponentni priklop? Wampek Tehnična pomoč 8 05.01.2007 11:53
Sagem vs. Callisto mikrohard Tehnična pomoč 13 05.09.2006 18:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:04.