Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 26.12.2009, 16:06
AwaJoBi Uporabnik AwaJoBi ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2009
Sporočila: 4
Question Brezžične Slušalke In Receiver

Torej fantje mam nekaj vprašanj za vas strokovnjake

Imam namreč hišni sistem od Yamahe, se pravi,da imam receiver Yamaha RX-V357 in sem si omislil, da bi poslušal glasbo iz računalnika. Zato sem premišljeval, saj imam prenosnika in ponavadi sem za leptopom na kavču in prišel do te situacije, da bi kdaj poslušal preko slušalk kdaj pa preko hišnega sistema, nerad pa na prenosnikove zvočnike -.- zato :

°prvo kar me zanima me to na kašen princip delujejo brezžične slušalke ?
°jasno je pač brezžična povezava je, in me zanima ali postaja ki oddaja glasbo slušalkam deluje tudi na brezžičnem principu ali je tu pač spet kabel ? gledal sem sledeče slušalke LINK
°potem imam še eno vprašanje ali ta postaja ima možnost priključka 3,5mm kabla? ker bi priključil receiver s sledečim kablom LINK

ker sem pač laik in sem use skupaj zakompliceral, morda vi poznate kakšno boljšo rešitev, za lažjo predstavitev kaj sploh hočem si oglejte spodnjo skico

tako upam da mi boste pomagali, kolikor boste le znali ali bom moral pač za poslušanje glasbe enkrat priklopiti kabel na receiver in drugič ko bom želel poslušati s slušalkami pač moral priklopi psotajo od slušalk, razen če tu ni nobenega kabla.

LP Aleš
Staro 27.12.2009, 08:18
Shotky Uporabnik Shotky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Shotky
Član od: Jan 2005
Naslov: Na kavču
Sporočila: 1.047
Privzeto Re: Brezžične Slušalke In Receiver

Citat:
Objavil-a AwaJoBi Prikaži sporočila
Torej fantje mam nekaj vprašanj za vas strokovnjake

Imam namreč hišni sistem od Yamahe, se pravi,da imam receiver Yamaha RX-V357 in sem si omislil, da bi poslušal glasbo iz računalnika. Zato sem premišljeval, saj imam prenosnika in ponavadi sem za leptopom na kavču in prišel do te situacije, da bi kdaj poslušal preko slušalk kdaj pa preko hišnega sistema, nerad pa na prenosnikove zvočnike -.- zato :

°prvo kar me zanima me to na kašen princip delujejo brezžične slušalke ?
°jasno je pač brezžična povezava je, in me zanima ali postaja ki oddaja glasbo slušalkam deluje tudi na brezžičnem principu ali je tu pač spet kabel ? gledal sem sledeče slušalke LINK
°potem imam še eno vprašanje ali ta postaja ima možnost priključka 3,5mm kabla? ker bi priključil receiver s sledečim kablom LINK

ker sem pač laik in sem use skupaj zakompliceral, morda vi poznate kakšno boljšo rešitev, za lažjo predstavitev kaj sploh hočem si oglejte spodnjo skico

tako upam da mi boste pomagali, kolikor boste le znali ali bom moral pač za poslušanje glasbe enkrat priklopiti kabel na receiver in drugič ko bom želel poslušati s slušalkami pač moral priklopi psotajo od slušalk, razen če tu ni nobenega kabla.

LP Aleš

Te slušalke delujejo tako da električni signal (glasbo) ki ga pripelješ na vhod bazne postaje, pretvorijo v frekvenčno moduliran signal visoke frekvence po navadi v UHF področju okrog 146Mhz oz. 450Mhz, torej bazna postaja deluje kot radijski oddajnik nizke moči cca. 10mw.
Naglavne brezžične slušalke pa imajo vgrajen FM sprejemnik ki sprejema na isti frekvenci- toliko o principu delovanja.
Dvomim da ti bo delovalo prek cinch izhoda na receiverjeu ker je signal tukaj zelo nizek oz. bo pretiho.
zato je bazno postajo slušalk najbolje priklopiti na izhod za slušalke 6,3mm (včasih tudi 3,5) zato pa potrebuješ spet drugačen adapter.
Na prenosnik pa jih lahko priklopiš direktno, saj ima 3,5mm izhod za slušalke.
Če bi pa rad glasbo iz prenosnika predvajal na receiverju od tam pa na slušalke pa nabavi http://www.amazon.com/Belkin-TuneCas.../dp/B0001F22PA sledečega imam sam in dobro dela.

LP

Nazadnje uredil Shotky : 27.12.2009 ob 19:26.
Staro 27.12.2009, 19:53
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

mogoče bi si pa omislil celo bluetooth slušalke,ki jih uporabiš lahko tudi s telefonom
dvojna izkoriščenost in dvojno zadovoljstvo
Staro 27.12.2009, 23:45
Novinec

@Slowhand
hvala za ta predlog, a to mislim da ne pride v poštev....

@Shotky
aha hvala za pojasnila
se pravi če sem te prav razumel moram jaz priklopiti postajo od slušalk na laptop s kablovjem in potem pač postaja oddaja ta signal za glasbo na slušalke in ko bom hotel poslušati glasbo preko receiverja bom moral pač preklopiti kablovja.

a vendar ali ni ista ta varjanta da pač priklopim laptop na receiver in na receiver priklopim to postajo od slušalk in ko želim poslušati na slušalke pač priklopim postajo in ko hočem na hišni sistem jih izklopim, drugače imam uno bananco za 3,5mm slušalke..

toda ni mi jasno kam bi moral vstaviti ta tvoj predlagani belkin aparat? kaj da bi ta priklopljen na receiver lovil signale iz laptopa in jih posredoval receiverju tam bi pa uporabil mojo omejeno varjanto, to bi bilo super saj se pri laptopu brez kablovja in to tudi glavno kar želim, popravi me če se motim.
Staro 28.12.2009, 18:50
Uporabnik

Citat:
Objavil-a AwaJoBi Prikaži sporočila
@Slowhand
hvala za ta predlog, a to mislim da ne pride v poštev....

@Shotky
aha hvala za pojasnila
se pravi če sem te prav razumel moram jaz priklopiti postajo od slušalk na laptop s kablovjem in potem pač postaja oddaja ta signal za glasbo na slušalke in ko bom hotel poslušati glasbo preko receiverja bom moral pač preklopiti kablovja.

a vendar ali ni ista ta varjanta da pač priklopim laptop na receiver in na receiver priklopim to postajo od slušalk in ko želim poslušati na slušalke pač priklopim postajo in ko hočem na hišni sistem jih izklopim, drugače imam uno bananco za 3,5mm slušalke..

toda ni mi jasno kam bi moral vstaviti ta tvoj predlagani belkin aparat? kaj da bi ta priklopljen na receiver lovil signale iz laptopa in jih posredoval receiverju tam bi pa uporabil mojo omejeno varjanto, to bi bilo super saj se pri laptopu brez kablovja in to tudi glavno kar želim, popravi me če se motim.
če omenjenega belkina priklopiš na prenosnik, bo ta glasbo oddajal v eter v UKW frekvenčnem spektru in boš to glasbo lahko lovil na radijskem sprejemniku v receiverju, torej boš lahko poslušal prek zvočnikov ali pa prek slušalk ki bodo povezane z receiverjem.

lp
Staro 28.12.2009, 19:50
Novinec

aha razumem, nekje sem prebral da jim baterija drži 10 ur ter da imajo napananje za 12v vtič v avtomobili, morda veš če je kateri, ki ga lahko priklopim z navadnim vtičem, težka ane ?
Staro 28.12.2009, 20:06
Uporabnik

boljše kot kabel za napajanje so baterije ki se polnijo.

Nazadnje uredil Shotky : 30.12.2009 ob 21:43.

Značke
brezžične, receiver, slušalke

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Naglavne slušalke ne delajo ssedonj1 Računalništvo in internet 5 21.12.2009 18:00
SIOL TV + DVD + Receiver mikkeni O storitvah 3 30.06.2008 20:37
Slušalke HOLLAND Računalništvo in internet 3 12.03.2008 21:03
slušalke za radio alfonz Hi-Fi in elektronika 2 21.12.2007 16:40

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:22.