Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 03.05.2008, 15:28
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641
Privzeto Re: kupite domače

Citat:
Objavil-a Davor Prikaži sporočila
Ja ane in v Sloveniji kjer tako REALNA minimalna in REALNA povprečna plača zrasteta za več 10% od leta 2000 res ne naredimo nič proti temu in ljudje živijo vse slabše in tukaj je vse več jamranja....
Pa smo spet pri povprečju. Nekako vedno končamo pri kislem zelju s klobaso. Ne rečem, da uradno POVPREČJE ni nekoliko boljše, popravljajo ga tisti, ki imajo plačo merjeno z desetkratniki povprečne slovenske in tisti, ki si lahko privoščijo štrajke in izsiljevanja. Praviloma zadnji živijo od proračuna, se pravi od davkov tistih, ki jejo samo zelje. Samo pomisli koliko delavcem dvigne povprečje direktor živalskega vrta ali zdravstvenega doma. Če ne bi poznal primerov iz vsakdanjega življenja, se ne bi oglašal. In vsi ti ljudje, večinoma upokojenci in delavci pri zasebnikih, kupujejo ob akcijah v Hoferju in Lidlu. Domača roba s tržnice jim je postala nedosegljiva.

Staro 03.05.2008, 15:41
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Pa smo spet pri povprečju. Nekako vedno končamo pri kislem zelju s klobaso. Ne rečem, da uradno POVPREČJE ni nekoliko boljše, popravljajo ga tisti, ki imajo plačo merjeno z desetkratniki povprečne slovenske in tisti, ki si lahko privoščijo štrajke in izsiljevanja. Praviloma zadnji živijo od proračuna, se pravi od davkov tistih, ki jejo samo zelje. Samo pomisli koliko delavcem dvigne povprečje direktor živalskega vrta ali zdravstvenega doma. Če ne bi poznal primerov iz vsakdanjega življenja, se ne bi oglašal. In vsi ti ljudje, večinoma upokojenci in delavci pri zasebnikih, kupujejo ob akcijah v Hoferju in Lidlu. Domača roba s tržnice jim je postala nedosegljiva.
Ravno v izogib takšnega odgovora sem poudaril tudi realno rast minimalne plače. Ali tudi na realno rast minimalne plače vplivajo plače direktorja ZOO in direktorja zdravstvenega doma?

Pa dokler se v Slovenijo uvaža delovna sila mi ne prodajaj, da v Sloveniji ni mogoče človeku spodobno življenje...
Staro 03.05.2008, 16:12
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

Citat:
Ja ane in v Sloveniji kjer tako REALNA minimalna in REALNA povprečna plača zrasteta za več 10% od leta 2000 res ne naredimo nič proti temu in ljudje živijo vse slabše in tukaj je vse več jamranja....
Um, a mas kak podatek kolk so cene zrastle od leta 2000? Pa ne samo hrane, ampak tudi stanovanj, elektrike, goriv, storitev...?
Staro 03.05.2008, 16:19
Maratonec

Citat:
Objavil-a Lilly the Bear Prikaži sporočila
Um, a mas kak podatek kolk so cene zrastle od leta 2000? Pa ne samo hrane, ampak tudi stanovanj, elektrike, goriv, storitev...?
www.stat.si.

Rast lahko prilagodiš kar s stopnjo rasti cen življenjskih potrebščin v katerih so zajete tudi cene stanovanj, elektirke, goriv, hrane....
Staro 03.05.2008, 16:47
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Ravno v izogib takšnega odgovora sem poudaril tudi realno rast minimalne plače. Ali tudi na realno rast minimalne plače vplivajo plače direktorja ZOO in direktorja zdravstvenega doma?

Pa dokler se v Slovenijo uvaža delovna sila mi ne prodajaj, da v Sloveniji ni mogoče človeku spodobno življenje...
Od uvožene delovne sile imajo spodobno življenje samo njeni uvozniki. Delovna sila, uvožena in domača, pa ne.

Staro 03.05.2008, 16:47
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

Citat:
www.stat.si.

Rast lahko prilagodiš kar s stopnjo rasti cen življenjskih potrebščin v katerih so zajete tudi cene stanovanj, elektirke, goriv, hrane....
Hmnjah, ok ok... Statistika je ze ok stvar, sam v principu lahko tud popaci realno sliko.

Mene je v zadnjem casu zitrigiralo to, da jaz v enem zahojenem koncu UK za 15 ur dela na teden dobim isto placo kot jo dobi moja frendica v SLO za full time delovnik, sicer ona je v javnem sektorju (ista izobrazba kot jaz), ampak se vseen je razlika mal velika. Nobena od naju ne placuje najemnine in jaz pridem skoz mesec malo lazje (kljub vsem mojim neo-studentskim kozlarijam) in imam 25 ur casa na teden vec kot ona.

Ne trdim nic, sam pravim da me je zintrigiralo.
Staro 03.05.2008, 16:51
Maratonec

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Od uvožene delovne sile imajo spodobno življenje samo njeni uvozniki. Delovna sila, uvožena in domača, pa ne.
Pomeni pa, da je dovolj oz. preveč delovnih mest za trenutno populacijo v Sloveniji. Torej, kdor želi delati bo lahko delal, kdor pa ne želi pa ne bo mogle delati. Vem, da je kar nekaj ljudi, ki jih je življenje nepravično kaznovalo in takim bi se moralo pomagti in se tudi pomaga. Kdor pa lahko dela ima pa dela na pretek in to ne samo v slabše plačanih sektorjih. Je pa res, da niso vsi priprvljeni konkretno delati.
Staro 03.05.2008, 16:54
Maratonec

Citat:
Objavil-a Lilly the Bear Prikaži sporočila
Hmnjah, ok ok... Statistika je ze ok stvar, sam v principu lahko tud popaci realno sliko.

Mene je v zadnjem casu zitrigiralo to, da jaz v enem zahojenem koncu UK za 15 ur dela na teden dobim isto placo kot jo dobi moja frendica v SLO za full time delovnik, sicer ona je v javnem sektorju (ista izobrazba kot jaz), ampak se vseen je razlika mal velika. Nobena od naju ne placuje najemnine in jaz pridem skoz mesec malo lazje (kljub vsem mojim neo-studentskim kozlarijam) in imam 25 ur casa na teden vec kot ona.

Ne trdim nic, sam pravim da me je zintrigiralo.
Ne moreš tako posploševat, v nekaterih državah je deficit družboslovcev spet v drugih je sufucut družboslovcev in od tega je odvisna tudi višina plač. Nikjer pa nisem trdil, da imamo take plače kot recimo UK, trdim pa, da smo usmerjeni proti tem plačam. Rasti plač čez noč pa res ne moreš pričakovati.

Za orientacijo vzami samo BDP na prebivalca v UK in pri nas....
Staro 03.05.2008, 16:58
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Pomeni pa, da je dovolj oz. preveč delovnih mest za trenutno populacijo...
aha... preveč KAKŠNIH mest?

lepo je modrovati o "nesposobnih" in "tistih, ki nočeo delati"
uvožena delovna sila dela (dostikrat) po 12 ur na dan - VSAK dan, tudi za praznike in vikende, kljub temu da je to v nasprotju z zakonom, za 600€ neto plače mesečno in 10 dni dopusta na leto, ko lahko hkrati koristijo po pogodbi največ 2 dni skupaj...

kdo od tu bi bil pripravljen tako delati??? v takšnik razmerah, ko ima sam recimo V., VI. ali VII stopnjo izobrazbe??? sami se vprašajte.

BTW - takim primerom sem bila sama priča... v večij podjetjih, ki so najemala delavce preko privatnikov...
Staro 03.05.2008, 16:59
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Ne moreš tako posploševat, v nekaterih državah je deficit družboslovcev spet v drugih je sufucut družboslovcev in od tega je odvisna tudi višina plač. Nikjer pa nisem trdil, da imamo take plače kot recimo UK, trdim pa, da smo usmerjeni proti tem plačam. Rasti plač čez noč pa res ne moreš pričakovati.

Za orientacijo vzami samo BDP na prebivalca v UK in pri nas....
to je res.

čez 20 let bomo imeli mi tako plačo, kot jo imajo zdaj oni. in oni bodo imeli čez 20 let spet 5x višjo, kot jo imamo mi.

Značke
domače, kupite

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice Goody Živalski svet 306 28.11.2014 19:32
kako ustvariti domače omrežje? davor92 Računalništvo in internet 2 10.04.2008 13:07
Knight Industries Three Thousand ali po domače: KITT Kal-El Mediji 0 24.12.2007 15:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:45.