Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 23.01.2011, 18:03
sigreol Uporabnik sigreol ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 14
Privzeto Pridobitev statičnega IP in vprašanje glede neznanega IP

Na forumih sem prebral, da je za pridobitev statičnega IP dovolj sporočilo, ki ga pošljem ta tehnično pomoč. Poslal sem že dva sporočila. Oba sta ostala brez odgovora, vidim pa tudi, da je moj IP še vedno dinamični. Je sploh možno dobiti statični IP?

Poleg tega imam pa še eno drugo vprašanje in sicer se je zadnjič pojavil na modemu poleg mojih računalnikov v DNS tabeli IP 192.168.1.5 z imenom HOST in še nekaj številk in črk. Kaj bi to lahko bilo? Wireless ključ je bil takrat izlopljen iz modema, požarni zid na widnowsih je kazal, da prometa ni.
Je pa res, da sem takrat preko enega od računalnikov v omrežju opravljal update Ubuntu sistema. Ampak kot kaže to ni povezano, saj sem to opravil tudi danes, pa je število uporabljenih računalnikov in število IP prikazanih na modemu enako. Ali gre morda v tem primeru le za nadgradnjo modema? Me skrbi po nepotrebnem?
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2011, 18:30
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.508
Privzeto Re: Pridobitev statičnega IP in vprašanje glede neznanega IP

Citat:
Objavil-a sigreol Prikaži sporočila
Na forumih sem prebral, da je za pridobitev statičnega IP dovolj sporočilo, ki ga pošljem ta tehnično pomoč. Poslal sem že dva sporočila. Oba sta ostala brez odgovora, vidim pa tudi, da je moj IP še vedno dinamični. Je sploh možno dobiti statični IP?

Poleg tega imam pa še eno drugo vprašanje in sicer se je zadnjič pojavil na modemu poleg mojih računalnikov v DNS tabeli IP 192.168.1.5 z imenom HOST in še nekaj številk in črk. Kaj bi to lahko bilo? Wireless ključ je bil takrat izlopljen iz modema, požarni zid na widnowsih je kazal, da prometa ni.
Je pa res, da sem takrat preko enega od računalnikov v omrežju opravljal update Ubuntu sistema. Ampak kot kaže to ni povezano, saj sem to opravil tudi danes, pa je število uporabljenih računalnikov in število IP prikazanih na modemu enako. Ali gre morda v tem primeru le za nadgradnjo modema? Me skrbi po nepotrebnem?
Z vašega siolovega maila( @siol) pošljite mail na tehnicna.pomoc@siol.net, navedite vaše uporabniško ime, kontaktne podatke in da želite statični ip naslov.
P.S. Tisto je bil lokalni ip naslov, kakšne naprave, lahko tudi virtualne.

LP Jernej
Staro 23.01.2011, 22:05
sigreol Uporabnik sigreol ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 14
Privzeto Re: Pridobitev statičnega IP in vprašanje glede neznanega IP

ok storjeno.

sem opazil, da nisem popravil svojega e-poštnega naslova, ki se prejemniku prikaže v polju "od:" zato se vam je prikazoval kot nek drug naslov (kot primer.net ). Verjetno od tu zamuda...

Kot kaže je res bila virtualna naprava.

Hvala za pomoč.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
glede, neznanega, pridobitev, statičnega, vprašanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vprašanje glede RAM pomnilnika SlovenskiSlavcek Računalništvo in internet 4 28.12.2007 08:06
vprašanje glede TV siol amadej SiOL TV 3 27.11.2007 18:02
Vprašanje glede bitdefenderja 10 Chase Tehnična pomoč 1 10.03.2007 12:17
Vprašanje glede nadgradnje hitrosti Brain O storitvah 1 18.02.2007 11:43
Vprašanje glede Trio paketa Grey O storitvah 4 09.12.2006 12:34

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:43.