Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 10.10.2013, 20:26
mglds Uporabnik mglds ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2011
Sporočila: 534
Privzeto Sodobno suženjstvo !

Koliko časa bomo še zdržali v tej naši bedni goljufivi državi ? Ker sindikati delajo samo,da si vlečejo hude plače, ne naredijo nič,razen lapajo v medijih ? Imamo trgovca,ki izkorišča delavce do maximuma in delajo za minimalno plačo 570 evrov ! Za ta denar morajo naresti krepko čez 200 ur,tudi nedelje in za povrhu jim brišejo še ure z razlago ,da niso bile efektivne ! (inventura,prenova trgovine itd.) Takrat delajo nepretrgoma tudi do 20 UR !!!! 4 ure spanja in spet cel dan od 5h do 24h(polnoč)! Seveda potem še niso nič vredni in jim grozijo z odpovedjo ! In v tej bedni eni največji trgovini v državi imamo še sindikat,ki je namenjen samo za delavce te trgovine,ko ga pa morajo obvezno plačevati. In stanje se samo še poslabšuje,ker so v globokem minusu in seveda krivi so delavci za 570 evrov! Tistih 40 miljonov,ki ga pa uprava meče stran in vlaga v projekte,ki ne uspejo pa nihče ni nič kriv !
So pa krivi tudi delavci takrat,ko slučajno s to majhno plačo kaj pozidajo,da jih potem šivilja še po glavi tolče!Skratka stroškov je iz meseca v mesec samo več ! Štrajka se pa samo takrat,ko levaki hočejo zamenjat vlado!In sedaj ko je vlada zamenjana so pa za tako stanje krivi spet drugi politični nasprotniki ! Državna podjetja se ne privatizirajo,javni sektor je prevelik in plače so previsoke glede na gospodarstvo,kulturniki so pa tako mafijsko povezani z levico,da si režejo debelo pogačo !Mi rabimo trojko, nujno !! Ker dan ,ko bo šel sedet Kučko,Golobec in Zokić ne bomo doživeli.
Staro 13.10.2013, 14:52
larisa Uporabnik larisa ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce larisa
Član od: Mar 2009
Sporočila: 88
Privzeto Re: Sodobno suženjstvo !

Kar pišeš je vse res, samo očitno malokoga briga. Mi postajamo tretji svet, tam pa ljudje nimajo pravic. Počasi bodo pripeljali Romune in druge sem, ti bodo delali za 300 evrov, naši delavci bodo predragi za 500. Ne vem, če se splača sekirat, ker je vse tako zavoženo, da ni videt upanja na koncu predora. Živet vsak dan sproti in kdor more in zmore, naj gre na boljše, v solidne tuje države, kot je Kanada.
Staro 13.10.2013, 17:23
mglds Uporabnik mglds ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2011
Sporočila: 534
Privzeto Re: Sodobno suženjstvo !

Žal se tudi jaz strinjam s teboj.Ampak forumaše pa tut ne zanima preveč,ker smo tudi vsi preveč tiho. Znajo se pa nekateri tolk organizirat za zamenjajo vlado,ki nam dela tole kar imamo !

Značke
sodobno, suženjstvo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Moderno suženjstvo sati Svet in ljudje 12 01.03.2008 10:25

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:24.