Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.04.2016, 11:12
vsrsan Uporabnik vsrsan ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2010
Sporočila: 7
Privzeto SiOL analogna kabelska preko optike

Zanima me ali še kdo opaža na SiOL kabelski (analogni) sledeče težave:
- slika in zvok občasno zamrzneta, včasih se vidijo kocke. Najbolj opazno je to na VH1, res pa je da sem gledal največ ta kanal.

Ker je kockanje in zamrznitev sliki značilnost digitalne tv, jaz pa imam analogni sprejemnik, sumim da gre za napako na SiOL-ovi strani. Tehniki so mi testno zamenjali FTTH/Coax pretvornik vendar je vseeno prihajalo do iste napake. Poskusil sem tudi zamenjati TV in tudi to ni pomagalo.

Nekako se mi zdi da SiOL pretvarja digitalni signal v analognega in da tam nastopa težava. Lahko kdo potrdi?

Preden mi kdo svetuje IPTV ali nakum novega TV z digitalnim sprejemnikom, naj omenim da nimam potrebe po menjavi, saj mi IPTV nekako ne ustreza (dodatni daljinec, signal preko istega optičnega kabla kot za internet itd...), obstoječa plazma pa ima predobro sliko, da mi jo menjal za novo LCD ali LED tv z vgrajenim DVB-C digitalnim sprejemnikom.

- v zadnjem mesecu ali dveh na večih kanalih ne dela avtomatična nastavitev razmerja slike ali pa oddajajo napačen signal - prej je zadeva delala bp razen na kakšnem nemškem kanalu.
Odgovorite s citatom
Staro 27.04.2016, 13:35
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.508
Privzeto Re: SiOL analogna kabelska preko optike

Citat:
Objavil-a vsrsan Prikaži sporočila
Zanima me ali še kdo opaža na SiOL kabelski (analogni) sledeče težave:
- slika in zvok občasno zamrzneta, včasih se vidijo kocke. Najbolj opazno je to na VH1, res pa je da sem gledal največ ta kanal.

Ker je kockanje in zamrznitev sliki značilnost digitalne tv, jaz pa imam analogni sprejemnik, sumim da gre za napako na SiOL-ovi strani. Tehniki so mi testno zamenjali FTTH/Coax pretvornik vendar je vseeno prihajalo do iste napake. Poskusil sem tudi zamenjati TV in tudi to ni pomagalo.

Nekako se mi zdi da SiOL pretvarja digitalni signal v analognega in da tam nastopa težava. Lahko kdo potrdi?

Preden mi kdo svetuje IPTV ali nakum novega TV z digitalnim sprejemnikom, naj omenim da nimam potrebe po menjavi, saj mi IPTV nekako ne ustreza (dodatni daljinec, signal preko istega optičnega kabla kot za internet itd...), obstoječa plazma pa ima predobro sliko, da mi jo menjal za novo LCD ali LED tv z vgrajenim DVB-C digitalnim sprejemnikom.

- v zadnjem mesecu ali dveh na večih kanalih ne dela avtomatična nastavitev razmerja slike ali pa oddajajo napačen signal - prej je zadeva delala bp razen na kakšnem nemškem kanalu.
Po krajšem spremljanju programa VH1 na analogni CATV težav ali motenj v sliki in zvoku ni bilo opaziti. Prav tako nam drugi uporabniki težav na tem programu niso javili.

Prosim, sporočite mi svoje naročniške podatke in podrobnejši opis težave (npr. na približno koliko časa se pojavljajo motnje na programu VH1 ter na katerih programih na analogni CATV ste opazili, da ne deluje avtomatska nastavitev razmerja slike?) na zasebno sporočilo. Pripišite tudi kontaktno telefonsko številko, na kateri ste dosegljivi.

lp,
Sebastjan
Odgovori

Značke
analogna, kabelska, optike, preko, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL BOX (http://box.siol.net) SiOL SiOL TV 1576 03.12.2018 07:21
YouTube preko Siol Box-a - težava z vpisom mato22 O storitvah 1 02.05.2014 12:40
Siol analogna kabelska ni zvoka makroo SiOL TV 3 04.03.2014 18:50
SiOL nogomet preko Multicasttv/VLC mattejci Tehnična pomoč 0 02.04.2013 18:27
Priklop SIOL TV preko switcha samomas SiOL TV 4 24.10.2006 13:33

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:08.