Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.06.2016, 20:04
veso266 Uporabnik veso266 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2016
Sporočila: 118
Privzeto povezava lastnega routerja na mesto Innboxa

Dober dan

doma imam Huawei-EchoLife HG8010H ki so ga ob priklopu na optiko prinesli siolovi tehniki (ta zadeva pretvarja optiko v utp)

zraven tega so prinesli še Iskratel Innbox V50-U, ki pa vse kar dela se obnaša kot router (vsaj tak občutek sem dobil ima wan in in nekaj LAN vhodov pa še za telefon vhode) ker za pretvorbo it optike že Huawei poskrbi.

Tato me zanima če se namesto Innboxa da uporabiti recimo Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN (saj nevem zakaj bi Innboxa sploh uporabljal (telefon imam še navadni PSTN v innbox pa je priklopjen samo nekaj računalnikov, ki bi jih zelo rad prestavil na Mikrotika innboxa pa bi dal v škatlo in ga nikoli več uporabil (pa še prostor zavzema)

Ker sem se sam že malo poigral (računalnik sem priklopil direktno na Huaweija ampak mi nek čuden ip preko DHCP določi, PPPoE seje prek Win7 pa ne morem vspostavit z željenim uporabniškim imenom in geslom)

Če se namesto Innboxa da uporabit Mikrotik bi bilo super

Hvala za odgovor in Lep pozdrav

PS: Ker ima Mikrotik SFP port bi bilo še boljše če bi optični kabel lako vklopil kar vanj.
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2016, 21:54
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.506
Privzeto Re: povezava lastnega routerja na mesto Innboxa

Omenjenega načina priklopa ne podpiramo in ne nudimo podpore, lahko pa poizkusite. Uporaba Huawei pretvornika optika-UTP je obvezna, ker se te pretvornike uporablja na GPON omrežju, kjer si več priključov deli isto optično vlakno.

Lp,
Gašper
Staro 11.06.2016, 07:14
IceBox91 Uporabnik IceBox91 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2016
Sporočila: 16

Kot router lahko vedno uporabiš drugo napravo (Mikrotik v tvojem primeru), vendar boš še vedno potreboval Siolov modem.

V takem primeru bi Mikrotik vzpostavljal PPPoE sejo, na njem bi nastavil DHCP strežnik, lahko tudi komunikator priklopiš gor.
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2016, 08:15
Pripravnik

aha samo kaj pa potem ta Innbox sploh počne če ti pretvorbo optike že Huawei nardi?
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2016, 09:16
Pripravnik

@mnheia aha torej Telekom uporablja neke vrste MAC filtering torej bi bilo dovolj da bi samo MAC od Innboxa kloniral?

PS: Kakšna pa je topologija TS omrežja? (neumno vprašanje ampak nekje je to treba izvedeti)

PPS: Omejitev interneta je na centrali tako da če priklopim Mikrotik na mesto Innboxa mi internet ne bo delal hitreje

Nazadnje uredil veso266 : 11.06.2016 ob 13:09.
Odgovorite s citatom
Staro 13.06.2016, 14:17
asterix Uporabnik asterix ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2010
Sporočila: 77

MAC filtra ni. Brez problema lahko PPPoE sejo dvigneš iz svoje škatle direktno na Huawei vmesnik in internet ti bo delal takoj. Zakopliciralo se ti bo pri tagiranju prometa za TV in VoIP, igmpproxy, TRUNK za STB, QoS...
Vse to dela Innbox in ni priključen samo za okras.
Zdaj če imaš res konkreten razlog zakaj bi to delal in si dovolj tehnično podkovan se loti tega. Če pa bi to delal ker ti je dolgčas pa ti to raje odsvetujem ker si boš samo zagrenil življenje.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 20.06.2016, 11:37
dedekmraz Uporabnik dedekmraz ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 1

Bi se še jaz malo vmešal v debato...
Za ostale stvari (lasten router, IPTV,...) sem videl napisanih že precej stvari, tako da mi je več ali manj jasno, za VoIP pa še nisem videl prav dosti (verjamem pa, da je marsikaj tudi že napisanega na tem forumu). Torej, je kje tudi kak vodič za lasten VoIP (SIP)?
lp
Odgovorite s citatom
Staro 16.12.2016, 20:36
_Dejan_ Uporabnik _Dejan_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2004
Sporočila: 10

Zadeva se da narediti da dela brez innbox-a internet, TV in voip. Je pa potrebno pravilno narediti konfiguracijo... Jaz uporabljam Mikrotikov hAP ac(RB962UiGS-5HacT2HnT) namesto innbox-a in na ta mikrotik sta priklopljena 2 TV-ja, IPTV, VOIP Telefon in en kabel za ethernet gre v drugo nadstropje na drugega mikrotika za ostale LAN naprave in SBc na katerem je KODI(za gledanje IPTV in ostale multimedijske vsebine)...
Zakaj menjati Innbox? Jaz konkretno sem ga zato, ker imam do drugega nadstropja samo en LAN kabel, wifi pa mi kljub 1W mikrotiku v pritličju ne lovi dobro. Ja lahko bi dal v pritličju mikrotika in pustil innboxa in bi delalo tako kot sedaj ampak bi poraba ki jo porabi innbox bila zaman pa čeprav je samo 10€(Govorim na pamet)
Nekomu, ki ne pozna delovanja omrežja, konfiguriranja Mikrotika mu ne priporočam te opcije, ker si bo samo zagrenil življenje
Odgovorite s citatom
Staro 19.12.2016, 09:54
borgy001 Uporabnik borgy001 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2016
Sporočila: 5

Ne vem kaj strašite ljudi. Če imaš katerikoli Asus router z Asuswrt software-om (pomožnosti Merlin) se da zadeva poštimat v parih korakih. Sam imam gpon optiko od Telekoma. Postavitev pa je sledeča. V Huawei škatlico pride optika. Iz Huawei škatlice gre mrežni kabel direkt v WAN port Asus routerja. V mojem primeru je to RT-N66U. V Asus router na LAN port 3 ali 4 se nahaja Siol BOX, na 1 in 2 pa ostale naprave (računalnik, dodatani switch). Vse kar je potrebno, da v Asus routerju v nastavitvah pod WAN zavihkom nastaviš, da se internet poveže preko PPPoE seje in vneseš svoje uporabniško ime in geslo. Nadalje greš na zavihek LAN-IPTV, izbereš manual settings in vneseš VID 3999 za port 3 in 4. Ostalo pustiš tako kot je.

Torej, da povzamem. V mojem primeru dela internet in televizija (EPG in 7 dni nazaj) vse brez Innbox škaktle. Edino kar mi ne dela, je Siol daljinec aplikacija na telefonu in pa telefon, katerega pa itak ne uporabljam.
Odgovorite s citatom
Staro 22.12.2016, 16:53
_Dejan_ Uporabnik _Dejan_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2004
Sporočila: 10

Jaz strašim samo tiste, ki želijo to rešiti z mikrotik routerji in jih ne obvladajo, ti si bodo zagrenili življenje... Se pa da nastavit, da dela Internet, TV in Telefonija če veš kje moraš kaj nastavit...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
innboxa, lastnega, mesto, povezava, routerja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol Box povezava preko routerja DennisDee SiOL TV 9 13.02.2017 11:58
Povezava routerja na modem Hudick Tehnična pomoč 3 02.03.2014 18:20
Pritožba: Nestabilna povezava SiOL VDSL Blednik Tehnična pomoč 10 26.02.2011 13:32
Povezava router modema Prospero in routerja Linksys urban9 Tehnična pomoč 0 23.04.2008 11:30
Nastavitve modema in routerja rado7rado Tehnična pomoč 4 22.06.2007 11:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:12.