Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Mobilna telefonija

Mobilna telefonija mobilna telefonija in tehnologija

Orodja za teme
Staro 12.08.2006, 15:40
elephant Uporabnik elephant ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 20
Privzeto nadlegovanje preko mobitelove tel.številke

Upam da se najde kje tukaj kdo ki bi mi lahko pomagal. Zadeva je sledeča; rekli so da je nemogoče da dobim podatke o človeku ki teži moji punci preko telefona z sms-i; rekli so da ne bom nikoli zvedel kdo je. Ima mobitel številko 041 910 301. Sem si pa potlej mislil, če kje mi bodo pa na siolovem forumu pomagali - do zdaj je bilo še vedno tako. Če ne druga - križem rok ne bom stal.. in to je trenutno edini način da poskušam kaj narediti..
V glavnem, postopek teče in če bodo na mobitelu naredili kar pač morajo v primeru da ti kdo teži preko telefona, ga bodo baje v najhujšem primeru po opozorilu odklopili. Si bo pa novo številko dobo in nadaljeval, to pa se mi ne zdi ok.. ..na kratko, če je navadni naročnik in je njegovo ime znano (da pač nima samo kartice..) a ve kdo kako bi lahko dobil podatke o njemu? Je kakšen način..ali je treba it do konca, na policijo in pa potem po dolgem postopku preko sodišča? Ne poznam te osebe in se sekiram da ni kakšen nevaren osebek, za vsako pomoč se zahvaljujem.. nagrada za pomoč pa itak sledi, to se pa ve..
..če pa ne bo šlo drugače, bom pa čakal da naši sodni mlini in naša super policija to uredi...bo fajn članek v cajtngah spet..
v nobenem primeru pa ne bom spremenil številke in se skril....to pa mi slovenci ne bomo počeli..
Staro 13.08.2006, 11:30
stLARA Uporabnik stLARA ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce stLARA
Član od: Apr 2004
Naslov: between angels and insects
Sporočila: 10.196
Privzeto Račun - informacija

Kaj na Mobitelovem računu pomeni alineja "Dodatne storitve - Mob. postaje"? Kakašna storitev je to?
Staro 13.08.2006, 12:56
popka Uporabnik popka ni prijavljen
the master of disaster
Prikazne slike uporabnika/ce popka
Član od: Mar 2004
Naslov: cheese
Sporočila: 21.101
Privzeto Re: Račun - informacija

če karkoli dobivaš iz kratkih številk 2929, 6262, itd. (storitve zunanjih ponudnikov) al pa, če si si kej nalagala iz Planeta npr.
Staro 13.08.2006, 18:48
Odvisnik

Aha, hvala

Še nekaj - če na planetu pogledam stanje na računu ali pa recimo kinospored - ali je to, razen prenosa podatkov, še kako drugače plačljivo?
Staro 13.08.2006, 19:22
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279
Privzeto Re: nadlegovanje preko mobitelove tel.številke

Torej si naslednje že storil?

V primerih nadlegovanja vam lahko pomagamo, če nam pošljete pisno prijavo. V dopisu navedite čim več podatkov o nadlegovalcu, točne datume in ure prejetih klicev, telefonsko številko (če je prikazana) in vsebino nadležnih klicev. Zapisati je treba najmanj pet dogodkov, pri katerih mora biti zveza vzpostavljena, da se klic zabeleži na Mobitelovi centrali. Pripišite vašo telefonsko številko in podatke naročnika; dopisu priložite fotokopijo osebnega dokumenta. Če ste Mobiuporabnik, prijavi priložite tudi fotokopijo Mobicertifikata.Pisno pritožbo o nadlegovanju nam lahko pošljete po pošti na naslov: Mobitel, d. d., Oddelek za spremljanje prometa, Vilharjeva 23, 1537 Ljubljana, po faksu na številko (01) 472 23 95 ali prek e-pošte na naslov info@mobitel.si (priložite scan dokumenta).Podatke iz vaše pritožbe bomo podrobno preverili in ukrepali v najkrajšem možnem času.
Staro 14.08.2006, 00:06
popka Uporabnik popka ni prijavljen
the master of disaster
Prikazne slike uporabnika/ce popka
Član od: Mar 2004
Naslov: cheese
Sporočila: 21.101

ne, kar je dodatno plačljivo, vedno piše preden si to stvar ogledaš oz. naložiš (sklop kr neki)
Staro 14.08.2006, 19:50
Odvisnik

Citat:
Objavil-a b.o.g.d.a.n.
kako pa izklopiš ta plačljiva sporočila
na št.2929 ne prime.
ponavadi je treba poslat neko ključno besedo na to številko... Če dobivaš sms-e od Žurnala, kot sem jih nekaj časa jaz, recimo pošlješ žurnal konec na to cifro... Ponavadi je nekaj taka fora pri teh stvareh. Sicer pa lahko pokličeš svojega operaterja, poveš v čem je problem in ti bodo že povedali, kaj naredit.
Preberi navodila in drobni tisk poleg reklamnih sporočil, ki te vabijo da se pridružiš tem in tem klubu, tam bi tudi moralo pisat.

Če pa sodeluješ v kakšnih anketah s SMS-i na 2929 ki jih imajo na RTV-ju, pa pač ne sodeluj, ker ti vsako povratno sporočilo požere 25 sit :D
Staro 15.08.2006, 16:13
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582

Citat:
Objavil-a b.o.g.d.a.n.
kako pa izklopiš ta plačljiva sporočila
na št.2929 ne prime.
Odvisno s katere št. dobivaš. Ponavad pošlješ STOP na tisto št. iz katere prejemaš. če je izpisano kako "ime" npr. Megamama, greš na njihovo spletno stran in tam pogldaš.
Staro 16.08.2006, 21:17
sJavorshek Uporabnik sJavorshek ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce sJavorshek
Član od: Dec 2005
Naslov: kva jest vem
Sporočila: 3.275

Na mobitelu so glede tega kar precej ažurni in samo pokličeš na njihovo številko, poveš od koga dobivaš in ti oni povejo, kaj poslat, da se odjavš.

So pa nekateri precej nasilni glede pošiljanja sporočil in ti jih lahko pošiljajo tut enkrat ali večkrat na dan.

Značke
kako, mobitele, nastavitve, pomoč, skratka, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:00.