Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.04.2007, 20:11
Senitel Uporabnik Senitel ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2006
Sporočila: 152
Privzeto Re: EMX-NT1 in sinhornizacija pri ADSL naročnikih

Kaj ti bo "optika v vas" (FTTN), če je pa pol bakrena infrastruktura naprej v p.m. ali je pa sploh ni?
Boljše kot enega na 2/384 je pa imet 5 uporabnikov na 512/128 (4 na EMX in 1, ki mu je EMX linijo zjahal do amena)...
Potem pa bereš kako je nekdo plačeval 4/512, dejansko pa imel 1/256 in potem razlaga Telekoma, da NIKOLI ni bilo možno na njegovi parici imet 4/512... Nekoč se modem seveda je sinhroniziral s tako hitrostjo, potem so pa še 5 sosedov priklopil se pa ni več.

Fora je v tem, da je pri nas telefonsko omrežje (bakreni "last mile") v kaosu. Zato so se pa sedaj spravili vsi optiko vlačit okrog. Seveda to delajo spet tako hudo fer, da boš v Ljubljani lahko izbiral med VDSL 2 (Telekom, T-2), optiko (Telekom, T-2), kabelskimi operaterji, za tiste prave alternativce je pa še vedno Amis. Čim pa prideš samo nekaj km iz Ljubljane boš pa že srečen, če boš sploh lahko še dobil ADSL.
Pri nas pač naš predragi Telekom nabija v višino tolk visok kolikor gre. Imamo VDSL2, pa čeprav lahko une hitrosti koristi glih 10 srečnežev, ki so sosedje s centralo, 9 od teh pa itak nima potrebe po več kot 1Mbps. Seveda je potem cool ponujat še TV preko te linije, da ima potem sploh smisel it na ADSL 2+ ampak ups to je mal počas za TV pa prodajmo še VDSL 2...
Potem se pa nekateri sprašujejo zakaj smo šele nevem 35. država na svetu po omrežni pripravljenosti. Anglija pa recimo na 9. mestu, pa je tem pokritost z ADSL strašna (plus to da kabelski operaterji tam dejansko kaj počnejo) ne pa pri nas ko je pokritost samo na papirju, hitrosti na papirju...
Glede na to, da še če živiš sredi Ljubljane ni niti približno nujno, da boš lahko imel ADSL oziroma, da se bo kdor koli na Telekomu kar koli zmrdnil, da bi ti to omogočili (sredi Ljubljane!) me v bistvu preseneča da smo na 35. mestu ne pa 53....
Odgovorite s citatom
Staro 17.04.2007, 21:30
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Ali pa na telekomu ne vedo da na vasi tudi živijo ljudje in da so vsaj v mojem primeru to urbana naselja se pravi hiša do hiše vsaj v vasi ker živim je skoraj 1000 prebivalcev pa še skoraj polovico tolko v sosednji vasi pa ni centrale.Mogoče na telekomu mislijo da je v vsaki vasi 5 hiš v katerih živi 5 osemdeset in devedeset letnikov katerim še je radijski sprejemnik preveč.
Imam iskušnjo na mobitelu ko sem spraševal na mobitelovem centru za pokritost umts pri nas pa so se začudili in me vprašali citiram A JE TAM DOL SPLOH KAJ HIŠ mobitelov center je v mestu od mene 9km vstran ne vedo pa da tam dol živi več kot 5000 prebivalcev.
Če imajo takšno prepričanje tudi na telekomu potem ne vem....
Odgovorite s citatom
Staro 17.04.2007, 21:43
Maj Uporabnik Maj ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Maj
Član od: Dec 2005
Sporočila: 100

Tam kjer ne dobiš Mobitelovega UMTSa ne dobiš niti Simobilovega GSMa.
Ravno tako ni nikjer v bližini T2, da bi ti nudil poceni in kvaliteten internet.

Torej ni problem v nesposobnem Siolu(Telekomu) ampak v nesposobni konkurenci-ta je pa v veliki meri nesposobna zato, ker ji Telekom nagaja in zato je za razvoj potrebna čimprejšnja prodaja Telekoma, da potem ne bo več zaščiten s strani države.

Dokler prodaje Telekoma ne bo se pa lahko pod nosom obrišemo za dobro ponudbo in boljšo konkurenco ter večjo izbiro.

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 17.04.2007, 22:07
Pripravnik

Sorry Maj, ampak Simobil ima pa dost močno pokritost... Pri meni Mobitel stalno ven meče, Simobil pa lovi EDGE in to brez problema. O UMTS lahko samo sanjam (ok je UMTS repetitor, samo sem predaleč stran od njega).

Problem je ker prave konkurence sploh ne moreš imet. VSI so omejeni z Telekomovo bakreno infrastrukturo (vključno s Telekomom), ki je živa katastrofa. Zato pa tako T-2/Gratel kot Telekom sedaj tko na velik zvon obešajo to optiko. Čeprav preden se bo to vsaj približno spodobno pokrilo bo trajal še 10 let in seveda se bo najprej podvojilo kapacitete tam kjer so že. Telekom zato, ker mora T-2 zajezit, T-2 pa zato ker se (logično) širijo od gosteje poseljenih predelov proti manj poseljenim.
Mislim poglej si Telekomov cenik pa ti bo vse jasno v čem je ideja. Molzti še naprej reveže, ki so obvisel na njih, da bi tiste odrešil ki itak ne morejo imeti drugega kot dial up jim niti na pamet ne pade (komu pa bi, če pa lahko položnice za 100€ pošilja za mesečni promet, ki ga en ADSL uporabnik naredi v enem dnevu), pri višjih hitrostih zajezit odliv na T-2 in pa zagnat totalno paniko glede optike.

Naj mi sedaj en strakovnjak pojasni zakaj se pri takih cenah povezav preko optike bolj izplača razkopat Ljubljano, kot pa postavit in zapolnit en kompleten DSLAM (oziroma par unih plat po 32 portov na ipBAN-ih) nekje na vasi kjer širokopasovnih povezav ni? Telekom počne samo eno: "damage control" čisto nič drugega.
Odgovorite s citatom
Staro 17.04.2007, 22:34
Pripravnik

Tudi sam nisem mogel verjeti, da ljudje še danes ne morejo imeti drugega kot dial up.
To je res čista sramota, ki bi jo morali prepovedati in naložiti vsakemu operaterju, da ima na tisoč mestnih priključkov vsaj še 50 na podeželju.

Optika mislim, da ne bo nobena rešitev, ker ljudje ne bodo nikoli dopustili še stotič prekopati vrt, dvorišče,...

Mi imamo na parceli vse mogoče in vedno so nam pustili vse razrito ob tem smo jim dali brezplačno na voljo uporabo omarice na hiše,...
Sedaj pa imamo za nagrado to, da še enega prizidka ne moremo narediti, ker gre tam pač en vod.

Skratka brezplačno razkopavati svojega vrta nihče več ne bo dovolil.

Zato mislim, da je edina prihodnost internet preko elektrike in pa še bolj brezžični internet kot bo Wimax in kakšen sistem kot je Amis air.

Ne vem zakaj so sedaj graditev tega opustili saj sem jaz gledal, da bi lahko imel za malo denarja kar 35 megabitno linijo.

Mislim, da je polaganje kablov zgodovina in, da bomo veliko prej dočakali dober brezžični sistem-res pa mi ni jasno zakaj se tako malo dela na tem področju-vsaj videti je tako.

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 17.04.2007, 22:51
Pripravnik

Wimax in Air ne bosta mogla nikoli konkurirati VDSL 2 in optiki! Po zraku je vse deljen bandwidth, nevem glih detajlov koliko je kanalov ampak je zelo podobno kot pri običajnem WiFi, kjer je en kanal načeloma 54Mbps sedaj daj pa gor dva računalnika in bo šel bandwidth na polovico. Isto je pri WiMAX s tem da je skupen bandwidth za kanal 70Mbps in razdalje hudo večje. Torej ti in sosed vzameta oba 35Mbps linijo in sta zasedla cel kanal na področju velikem par 100km^2 (kanalov je pa nekaj 10 mogoče).

Pri optiki pa ima vsak posamezen uporabnik svoj 1Gbps link in si ga ne deli s sosedom čisto nič, obenem pa se še znebiš nadležnih central vsake par km, baznih postaj za katere moraš imet vsa mogoča dovoljenja. Pač če kateremu ni prav da mu skopljejo optiko do hiše je mu pa naj ne. Optične hrbtenice so pa tako ali tako že razpredene...
Odgovorite s citatom
Staro 17.04.2007, 23:32
Pripravnik

To kar praviš je res vendar sem prepričan, da novo prekopavanje po celi Sloveniji nikoli ne bo več uspelo.

Za 95% folka bo en dober Wimax čez glavo dovolj dober in jim zato še na kraj pameti ne bo padlo, da bodo dali soglasja za prekopavanje in samo v vsaki vasi se najde nekaj takih in bo večino občin brez optike.

Hrbtenico se postavi zlahka ob avtocesti in ob daljnovodih-širjenje omrežja do vsake hiše pa ne bo tako lahko.

Jaz upam staviti, da je prihodnost izven žic.
To se že lepo vidi pri mobilni telefoniji, kjer še pred desetimi leti niti sanjati nismo mogli, da bo kaj takega možno in tako sem 99,99% prepričan da bo tudi z internetom.
Čez deset petnajst let bo po moje vsaj 95% ljudi imelo brezžični internet, brezžično videotelefonijo in samo še brezžična elektrika nam manjka pa žic sploh ne bi več rabili:-)

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2007, 00:27
Ipod Uporabnik Ipod ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ipod
Član od: Mar 2006
Naslov: Down Under
Sporočila: 321

Optika FTW!
Staro 18.04.2007, 07:48
Pripravnik

Govori zase Maj... Wireless kot rečeno ne bo nikoli imel bandwidtha enega samega optičnega vlakna, s tem da se pri wireless vse skup deli na vse uporabnike, ki so na eni bazni postaji, pri optiki imaš pa ves ta bandwidth na razpolago zase.
Pa če že primerjaš z mogilno telefonijo... Zakaj ljudje ne uporabljajo recimo HSDPA kot nadomestilo za ADSL? Si predstavljaš kaj se bo zgodilo, če bodo kar naenkrat vsi uporabniki znotraj UMTS celice začeli surfat?
Recimo Ljubljana in njena bližnja okolica imata gotovo tam okrog 40000 xDSL priključkov, katerih hitrost je v povprečju vsaj 1Mbps. Torej skupaj 40Gbps... Če jih vse stlačiš na zelo majhno površino (samo 2-5km od bazne postaje) boš potreboval ~8300Mhz. Takega pasu ni šans da imaš. Sedaj pa to razbij tako da boš imel tam kakšne 100Mhz okno, torej 83 baznih postaj... Kjer ima vsaka doseg vsaj kakšne 2km (12km^2) in ugotoviš, da imaš v Ljubljani prostor samo za 21 baznih postaj (Ljubljana je 270km^2).
(To je tko na hitrico malo poračunano in ne odraža dejanskega stanja, je pa po mojem dovolj dober primer)

Primerjaš GSM, kjer je za vsakega uporabnika dvolj nekaj 10 kbps takrat ko pokliče (!!) z nečim kjer vsak uporabnik hoče 1Mbps vedno (!!).
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2007, 08:53
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Ja se zna zgodit, da bo umts sistem odpovedal v primeru da se mobitel odloči ponudit neomejen dostop za še sprejemlivo ceno dokler pa se plačuje prenos podatkov pa dvomim da se bo to zgodilo.
Kar se pa tiče optike je res idealna rešitev in predvsem rešitev za dalše obdobje na kateri bi telekom lahko ponujal skoraj neomejeno število sodobnih storitev katere pri bakru ne bodo možne samo telekom tega ne ve, da je v optiki tudi na podeželju prihodnost in denar.Mene samo zanima kaj se bo zgodilo za par let vemo vsi da so kabli še posebej na podeželju že precej stari in v slabem stanju (saj v mojem primeru je tako) kako pa bodo potem ponujali internet na podeželju.Najlaže je po omaricah montirati aparate ki omogočajo več priključkov na eni liniji in podobno samo v nedogled to ne bo šlo, pa saj ti aparati tudi niso zastonj a ni bolje potegnit nov kabel optičnega ker danes je res brezveze, da bi šli na novo polagat bakra vendar telekom raje tlači aparate v omarice prej je gotovo par minut dela pa je potem pa gredo telekomovci v gostilno.
Verjeli ali ne sem prijavo napako o nedelovanju pride telekomovec mislim da je bilo sredi tedna ob 11 dopoldan brez vseh instrumentov kar precej VINJEN HALO OB 11 DOPOLDAN NA DELOVNEM MESTO IN Z SLUŽBENIM AVTOMOBILOM NA TERENU in mi grozi da brezveze kličem in da bom plačal kazen in podobno.
Sprašujem se kako lahko pijan človek kvalitetno opravlja delo potem se pa čudimo, da internet crkuje
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
adsl, emxnt1, naročnikih, sinhornizacija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako povečam hitrost ADSL povezave? howrude Tehnična pomoč 13 22.08.2009 21:24
Ne morem ne več povezati na ADSL ... azislo Tehnična pomoč 12 11.08.2008 10:06
adsl modem/router, ki ni od siola popek Tehnična pomoč 2 24.01.2007 23:02
2X ADSL v eni hiši. Možno? dolphe Tehnična pomoč 18 06.01.2007 18:59
ADSL razcepnik mato22 O storitvah 5 29.11.2006 06:34

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:13.