Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 09.11.2007, 20:14
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365
Privzeto Zaposlitev v EU

Ima kdo kako osebno izkušnjo? Sam postopek evidentiranja kandidata, zdravniški pregled, dokumenti?

Glede na to, da je zahtevano odlično znanje dveh uradnih jezikov EU in slovenščina je eden izmed 23 uradnih jezikov EU in eden izmed dveh jezikov mora biti angleščina ...je to to?

Kako je z bivanjem? Cene najema stanovanja v Bruslju, Strasburgu, Haagu?

Hvala.
Staro 09.11.2007, 20:25
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: Zaposlitev v EU

Mogoče boš na katerem od dveh spletnih naslovov našel kaj uporabnega tudi zase. Bolj kakor angleščina je po birokratskih hodnikih in pisarnah nepogrešljivo znanje francoščine, vsaj za vsakodanjo rabo. Mimogrede, v Bruslju imamo evropske poslance in poslanko, izkoristi jih in kontaktiraj, ne boš razočaran.

http://www.ess.gov.si/slo/Eures/Zapo...njeVTujini.htm

http://www.ess.gov.si/slo/Ncips/ncip...re%9Ei%20NRCVG
Staro 09.11.2007, 20:42
Gofljač

ja, linke sem našel že sam vseen hvala, mene zanimajo OSEBNE izkušnje folka, ne kontakti
Staro 09.11.2007, 21:06
plebs Uporabnik plebs ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2007
Sporočila: 110

Jaz zacnem delat v Bruslju decembra, pa ti potem povem. Stanovanje se zmeraj iscem, je pa na voljo obilica glede na to da je fluktuacija ljudi velika. Rezerviral si bom za najkrajsi mozni cas stanovanje prek http://www.immoweb.be/en/, po tem pa bom tam na licu mesta nasel nekaj bolj pametnega ce mi to ne bo vsec.

Drugace se mi pa zdi da so stanovanja nekje mogoce malenkost nad Ljubljano ... samo za primerjavo, tam eno normalno stanovanje enih 60-80m2 dobis za cirka 700 eurov na mesec. Seveda so tudi drazja, in tista bolj poceni ... verjetno glede na kvaliteto ali pa del mesta v katerem se nahaja. Toliko bom gledal da ni dalec od postaje podzemne. Javni prevoz je relativno poceni, opazil sem tudi da po trgovinah ni velike razlike med nasimi cenami in belgijskimi, je pa res da ce gres ven jest, pa pride vec kot pri nas.

Kar se pa tice institucij EU, pa razpise najdes na http://europa.eu/epso/

Drugace pa so od zacetka do konca vsi bili zelo prijazni, korektni in pripravljeni odgovoriti na vse kar me je zanimalo.

Nazadnje uredil plebs : 09.11.2007 ob 21:15.
Staro 09.11.2007, 21:08
Gofljač

that's my man
Staro 09.11.2007, 22:38
slehernik Uporabnik slehernik ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2005
Sporočila: 504

Objavil sem kar nekaj informacij, ampak potem sem se spomnil tega. Upam, da si jih utegnil prebrati.

Nazadnje uredil slehernik : 09.11.2007 ob 23:25.
Staro 10.11.2007, 00:25
Gofljač

lepo, da imaš spomin. Sicer se objava ni nanašala nate, ampak vsak odgovarja za svoje pa lahko noč
Staro 10.11.2007, 00:38
Uporabnik

Ah, sori, malo se mi kisa. Na, če ti je kaj zanimivo. Morda ti prav pride.

Najprej kakšno službo iščeš? Zdaj nekaj časa ne bo splošnih razpisov za AD5, ker se ravno končuje velik razpis za nove države članice. Bo pa kmalu razpis za prevajalce AD5, kmalu pa bo tudi dober razpis za AST3, ki je še vedno kar v redu (pogoj srednja šola, dejansko pa faks). Če imaš vodstvene izkušnje, bo kmalu tudi razpis AD9 in višje.

Redno službo in večkrat tudi začasno dobiš sam po EPSO, Evropskem uradu za izbor osebja. Postopek EPSO je neverjetno mučen, zamuden (od roka za prijavo do službe mine približno 2 leti) in sam sebi namen. Povej, ali te zanimajo izkušnje z EPSO.

Zdravniški pregled daš skozi, ko imaš tako rekoč že službo. Kot so meni rekli, ne pomnijo, da kdo ne bi dobil službe, ko je bil že na zdravniškem (se pa na inštitucijah govori od dveh, rakavem bolniku in bolniku za aidsom, ki ju niso potrdili).

Večina služb EU je v Bruslju ali Luksemburgu, vse ostalo je hudo postransko. Cene v Bruslju so znosne in je ponudba velika (baje najcenejša prestolnica v Zahodni Evropi). Cene v Luksemburgu so obupne visoke, čeprav se vedno kaj najde (baje najdražja prestolnica v Zahodni Evropi). V Strasburgu ni stalnih služb EU (so samo zasedanja parlamenta, ampak ni stalnega osebja), v Haagu pa kakšen Europol in Eurojust ipd. Seveda pa so tam službe Sveta Evrope, ki NI inštutucija EU. Sem poskusil priti noter, ampak čeprav sem imel kar dobre reference, so me na suho odjebali.

Za znanje jezikov ne skrbi. Res moraš znati poleg slovenskega še angleško ali francosko, vendar gre za delovno znanje, ne za pisanje esejev. Slovenci ponavadi nimamo težav. Konkretno povedano, večinoma prišleki (pa tudi drugi nasploh) govorijo hudo povprečno angleščino in to nikogar ne moti. Pomembno je, da jo govoriš, tudi če delaš napake. Ne bodi v zadregi. Na evropskih inštitucijah je nepojmljivo, da mi se kdo obregnil ob slabše znanje katerega koli jezika. Vsi znajo več jezikov, vsaj tako, da se z njimi znajdejo.
Angleščina je mogoče za začetek boljša od francoščine, čeprav je v Bruslju precej pomembna. Francoščine se boš tako ali tako naučil, te služba izobražuje zastonj.

Poslanci nimajo zveze z delom na institucijah EU.

Vsekakor na institucijah EU lahko pričakuješ prijaznost (ne pa vedno učinkovitost).
Staro 10.11.2007, 00:45
Gofljač

ok. to je zelo uporabno.

v bistvu je moj interes Europol ... za kar gre prijava na njihovo Human resourses enoto

Nazadnje uredil monster : 10.11.2007 ob 00:49.
Staro 10.11.2007, 00:59
Uporabnik

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
ok. to je zelo uporabno.

v bistvu je moj interes Europol ... za kar gre prijava na njihovo Human resourses enoto
Zanimivo, ravnokar sem se prejebal skozi razpis za human resources/public administration. Kisa se mi tudi ali predvsem od tega.

Žal nimam stikov z Europol. Te kaj konkretno zanima? Na institucijah bom se zelo malo časa, sem se za nekaj časa res naveličal, ampak lahko vprašam sodelavce, če kdo kaj/koga pozna.

Kaj pomeni 'za kar gre prijava'? Si se že prijavil, se šele zanimaš, so te že povabili na razgovor, na zdravniškega? Zakaj pa ravno na Europolu? Human resources je isto na vseh inštitucijah.

Značke
zaposlitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Boj za prvo zaposlitev castor Dom in družina 166 27.11.2006 21:43

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:16.