Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 26.07.2008, 15:32
thursiaz Uporabnik thursiaz ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce thursiaz
Član od: Jan 2008
Naslov: nekje čez mavrico
Sporočila: 52
Privzeto Re: Lizbonska pogodba-naj se ljudstvo odloči na referendumu

se strinjam ampak lizbonska pogodba je že sama po sebi nerazumljiva potem pa so še prepovedali , da se jo napiše v bolj preprosti različici. Povej mi zakaj so to storili če je tako dobra kot jo opevate
Staro 26.07.2008, 20:50
nofear2009 Uporabnik nofear2009 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce nofear2009
Član od: Dec 2005
Sporočila: 193

Predsedniki in šefi vlad držav članic niso "prepovedali", da se pogodba ne bo pisala v bolj preprostem jeziku, ampak so se tako odločili. Čeprav točno ne vem, zakaj so se tako odločili, se mi vseeno zdi, da bi bila poenostavljena verzija Lizbonske pogodbe neresna in preveč preprosta. Ko sem jaz šel pogodbo brat, se mi sploh ni zdela nerazumljiva, saj je napisana tako kot vsaka druga mednarodne pogodba. Za tiste, ki pogodbe ne razumejo (in čisto normalno, da ne razumejo vsega, ker niso navajeni brati takšnih besedil), imata slovenska vlada in evropske institucije napisano razlago v preprostem jeziku na svojih straneh, kjer si vsakdo lahko prebere za kaj se pogodba gre. Edino žal mi je, da Evropska komisija ni lansirala večje kampanje za sprejetje Lizbonske pogodbe, kjer bi v vsaki državi članici ljudem razložili prednosti pogodbe (ne preko spletne strani, ampak prek raznih letakov, reklam, itd.) - bi bil vsekakor nov in zanimiv pristop.
Staro 26.07.2008, 21:56
rođe Uporabnik rođe ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 29

Citat:
Objavil-a thursiaz Prikaži sporočila
se strinjam ampak lizbonska pogodba je že sama po sebi nerazumljiva potem pa so še prepovedali , da se jo napiše v bolj preprosti različici. Povej mi zakaj so to storili če je tako dobra kot jo opevate
sej maš prečiščeno besedilo, ki je precej razumljivo. pač tko je treba brt kot se bere ustavo in zakone... druzga načina pisanja pravnih dokumentov ni...
Staro 26.08.2008, 18:57
Azgard Uporabnik Azgard ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2008
Sporočila: 4

Pa kaj mate toliko proti zdrućitvi, hvala bogu, če bo Evropi se kdaj uspel tako združit, kot je ZDA. Oziroma jaz sem za to, da je ena sama država na celem svetu.

Ker jaz se dosti bolj počutim Zemljana, kot pa Slovenca... vsekakor pa bolj evropejca, kot slovenca.
Staro 16.12.2008, 23:13
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a orix Prikaži sporočila
Ni sploh pomembno kje se je boljše živelo, sedaj je pomembna prihodnost!
Slovenci smo jasno rekli, da hočemo biti samostojni, sedaj pa nam hočejo politiki to uzeti in sploh ne dopustijo, da nas bi javnost kaj seznanila z tem!
A seveda je
Trenutno smo v večini v zelo revnem stanju. Če pogledamo samo koliko delavcev dobi na mesec manj kot zajamčeni oseni dohodek, koliko ljudi je na cesti, koliko ljudi hodi na karatas in rdeči križ prosit za pomoč. Tega v socializmu ni bilo.
Gnili kapitalist (tajkuni) se vedno bolj bohotijo z nakradenim imetjem, ki so si ga prdobili z pomočjo nekdanjih vlad, poznanstev, sodišč, policije, odvetnikov itd.
Je že kateri od teh bil kaznovan?

Značke
lizbonska, ljudstvo, odloči, pogodbanaj, referendumu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:58.