Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 25.07.2010, 09:23
matejgt Uporabnik matejgt ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 15
Privzeto Kje kupiti računalnik?

Pozdravljeni!
Kupujem nov računalnik, potreboval bi nekaj, kar se trenutno prodaja po ugodni ceni, torej dobro razmerje cena - zmogljivost! V mislih sem imel računalnik do 500 eur! Ko sem malo pregledoval mi je padla v oči ponudba od Hoferja in sicer

http://hofer.si/si/html/offers/2827_13111.htm

http://hofer.si/si/html/offers/58_17452.htm

Sicer sem malo že gledal in prebral kao, da se računalnike med solato ne kupuje! Sam se ne spoznam kaj dosti na računalnike, se mi pa zdi da računalnik je računalnik in recimo isti model kupljen med solato ali pa v profi trgovini je en in isti ku.....!
Sedaj imam računalnik ki sem ga kupil cca dve leti nazaj, sestavljen po meri! Znjim sem imel same težave, v bistvu sem menjal že vse komponente, preostal je le še napajalnik in procesor! Me pa sedaj spet za***ava in sem se odločil da na tega nedam več centa, ker ima pokvarjeno dušo!
Torej računalnik ne bom potreboval za kakšne igrice ampak predvsem za delo z raznimi grafičnimi programi (CDR, AI....)! Mi lahko svetujete kakšno pametno varianto, hvala!
Staro 25.07.2010, 09:33
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.664
Privzeto Re: Kje kupiti računalnik?

Koliko so pa kaj "požrešni" tisti programi, ker te zadevi nimata ravno vrhunskega proca, drugi sicer ima več rama in boljšo grafo ampak..., ne vem, moral bi kaj posrfat, mogoče dobiš kje kakšno zadevo ravno tako ugodno.
Jaz kadar sem kupoval sem vedno kupil sestavljeno po izbiri in ta izbira je bila moja. Če odštejem "nekvalitetno montažo" do sedaj nisem imel še problema. Trenutna mašina je stara 5 let in razen dokupa (dodaten disk, ram) nisem imel še problema. Je pa treba poskrbeti za par zadev in potem deluje vse bolj zanesljivo in dlje.
Staro 25.07.2010, 10:10
matejgt Uporabnik matejgt ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 15

Še enkrat, ker nevem zakaj linki ne delajo pravilno:

http://cgi.ebay.de/KOMPLETT-PC-AMD-A...item3a5c3278f1

http://cgi.ebay.de/GAMER-PC-AMD-Quad...item3a5c863f19
Staro 25.07.2010, 11:02
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

prva opcija
druga opcija
v kolikor potrebuješ monitor zraven: tole je več kot odlična zadevca...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 25.07.2010, 11:30
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Kolega je kupil že kar nekaj računalnikov pri Hoferju. Poleg zanesljivega delovanja imajo ponavadi tudi najdaljši garancijski rok. Žal ne ve povedati kako je, v slučaju, da se računalnik okvari, vendar pravi, da v kolikor dela vsa tri leta, kot imajo običajno garancijo, ima poplačan vložek.

Ko pa primerjaš ceno računalnika v Hoferju in pri ostalih ponudnikih, je pri prvem poleg daljše garancijske dobe tudi cena precej bolj ugodna. S tem ne želim delati reklamo Hoferju, ampak taka so dejstva.
Staro 25.07.2010, 13:39
Paganini Uporabnik Paganini ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Paganini
Član od: May 2002
Sporočila: 7.445
Žarnica Re: Kje kupiti računalnik?

Na foto safari v Afriko greš zato, da boš videl "big five": lev, slon, nosorog, bivol in leopard.

Kure in krave lahko vidiš tudi doma, v Sloveniji.

Podoben je moj pogled na plehnato ponudbo, ki so jo spoštovani dopisniki navedli zgoraj.

Cena je vsekakor pomembna, toda je to edini razlog za nakup? Ta logika, ko sem bil še pri državnem koritu, nas je pred leti krepko stala: najcenejši ponudnik, povrh vsega še domači (ne bomo podpirali gnile kapitaliste, aneda !?), je kot rezultat bil le, da smo to šaro že po 1 letu odpisali in smo "osrečili" nekaj tehničnih šol za raziskovanje drobovja.

Pri monitorjih je zadeva lažja. Osnovo (Thin film transistor liquid crystal display - TFT-LCD) danes izdeluje le eno ali dve podjetji na celem svetu, vsi ostali "proizvajalci in ponudniki" dodajo podstavek, elekrični kabel in še kaj. Pozoren moraš biti le na "mrtve" pixle.

Sliši se demagoško, toda ali ni bolje stisniti zobe in pas, dodati še kakšen cekin in kupiti pc z malce bolj znanim imenom ali firmo?

Za konec pa razmislek: namizna ali prenosna gajbica? Tisti tvoj izbor pri "solatarju" vsekakor pokrije tudi prenosnik. Pa tudi kakšen 22" ali več monitor lahko doštrikaš.

Značke
kupiti, računalnik

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
problem z zagonom WINDOWS XP MIRJAM-J Računalništvo in internet 26 02.07.2009 21:12
Namestitev viste na nov računalnik pteichme Računalništvo in internet 2 16.12.2008 17:48
Prikoop mikrofona na računalnik Rocky365 Računalništvo in internet 1 21.09.2008 20:23
Nov računalnik ne dela.. .:WoLf:. Računalništvo in internet 17 17.07.2008 14:44
računalnik zanič ali moja napaka? firemen Računalništvo in internet 36 28.11.2007 17:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:28.