Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.05.2011, 21:52
makuc Uporabnik makuc ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 2
Privzeto Neznan računalnik na modem/routerju

Imam ADSL modem/router Ganymede822+ pri katerem so se pojavile težave. Odkril sem, da če router uporablja privzeti IP 192.168.1.1, na računalniku čez čas izgubim internet in to tako, da nimam niti web dostopa do nastavitev samega modema. Včasih "Repair" pomaga, včasih ne, najbolj pa pomaga, če za kratek čas izvlečem mrežni kabel. Napaka ni na strani računalnika, saj se to dogaja tudi z drugim računalnikom in to ne istočasno. Če je preko mreže promet, težav praviloma ni, če ga pa ni sledi nedelovanje.

Poleg tega je zanimivo dejstvo, da so na seznamu računalnikov, ki so priključeni na router, računalniki kar trije, fizično pa sta nanj priključena le dva. Prilagam sliko: rudnik2 in IBM sta domača, od kje se je vzel "dory" pa nimam pojma. Tudi če ga izbrišem iz seznama "PC names" ali spremenim IP routerja, mu router čez čas spet dodeli nov IP ?!? Težavo z nedelovanjem internetne povezave sem uspel rešiti (vsaj mislim) s spremembo IP routerja, a še vedno se prikrade tale "dory".

Ali ima kdo idejo, kaj je to, kako je to sploh možno in kako se to nevšečnost odpravi?
Pripete slike
Tip dokumenta: jpg PC_Names.jpg‎ (31,7 KB, 106 ogledov)
Odgovorite s citatom
Staro 31.05.2011, 06:44
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.508
Privzeto Re: Neznan računalnik na modem/routerju

Posredujte uporabniško ime na ZS.

Lp Jaka
Staro 01.06.2011, 10:02
yawn Uporabnik yawn ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2010
Sporočila: 113

Komicno tole ja. Si imel default workgroup imenovano svoje omrezje? To se je v moji stari pisarni dogajalo z Ganymedijem. Zajahal sosedno firmo, ki so ocitno imeli isti workgroup in sem videl preko 30 pcjev v svojem omrezju in za posladek sem lahko se brskal po njihovih kistah

Najbolj smesno je to, da fizicne povezave s sosedi ni bilo, tako da so se Ganyi medsabo ocitno spentljali preko zic
Odgovorite s citatom
Staro 01.06.2011, 11:11
makuc Uporabnik makuc ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 2

Res imam domači workgroup, ki se imenuje HOME in res ni nevem kako izvirno ime, a to ni to. V iskanju rešitve poskušam ustvariti čimveč različnih kombinacij, tako da sem računalnik tudi startal z linux cd-ja, resetiral modem/router in "dory" se je po 5 minutah že pojavil na obisku.

Siolova tehnična pomoč mi je prijazno nadgradila ganymedov firmware, potrdila da res ne gre za računalnik, ki bi bil fizično priključen na modem, ter da gre verjetno samo (?!) za softversko napako. Sam zelo dvomim v to, saj me čudi tudi dejstvo, da mi internet čez čas neha delati, če ima router IP 192.168.1.1. Pravzaprav sem zaradi tega tudi začel brskati po modemu in našel dory-ja.

Dobro, bom preživel z IP 192.168.2.1 in tudi s pritepencem "dory" zaenkrat ni težav, a dobrega občutka mi to vseeno ne daje.

Nazadnje uredil makuc : 01.06.2011 ob 11:58.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
modem or routerju, neznan, računalnik

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Ekstremno upočasnjen računalnik mpinter Tehnična pomoč 11 07.03.2011 18:31
ko odprem računalnik ančk Računalništvo in internet 2 01.11.2010 18:21
Kje kupiti računalnik? matejgt Računalništvo in internet 5 25.07.2010 13:39
problem z zagonom WINDOWS XP MIRJAM-J Računalništvo in internet 26 02.07.2009 21:12
Nov računalnik ne dela.. .:WoLf:. Računalništvo in internet 17 17.07.2008 14:44

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:32.