Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.04.2012, 17:15
Gregor K. Uporabnik Gregor K. ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 41
Exclamation Ping pri SiOLu ~48, pri Amisu je bil ~36 + počasna internetna povezava

Pozdravljeni!

Pred nekaj dnevi sem postal novi naročnik SiOL storitev.

Imam težave z internetno hitrostjo in s pingom.

Pri mojem prejšnjem ponudniku storitev, Amisu, sem imel paket Trojček (ali pa Trojka,...nekaj takega pač), ki je enak sedanjemu paketu, Trio 10 Mb/s variabilno.

Problem pa je, da sem imel pri Amisu (s prižgano televizijo) ping okoli 36ms in ponavadi okoli 10 Mb/s hitrost. Pri SiOLu pa imam s prižgano televizijo le okoli 7 Mb/s ter 48ms pinga.

Testiral sem na speedtest.net in sicer na strežniku z najmanjšim pingom.
Prav tako sem testiral pri Arnesu:

Občutek imam, da so mi ob prehodu SiOL znižali sinhronizacijo. Sama nizka hitrost me sploh ne bi motila, če ne bi bilo takšnega pinga.

Rad bi izvedel, zakaj so mi pri SiOLu "omejili" sinhronizacijo/linijo, ali pač nekaj (prepričan sem, da so mi) ter tudi, ali nameravajo le-to povrniti na stanje pred prehodom?

Upam, da mi bo tehnično osebje pomagalo odpraviti to težavo ter da ne bo potrebe po koriščenju možnosti za predčasno prekinitev pogodbe v obdobju prvega meseca brez vezave.

Nazadnje uredil Gregor K. : 16.04.2012 ob 18:48. Vzrok: Zaradi nasveta uporabnika "rock", sem se odločil napisati enoto pinga.
Odgovorite s citatom
Staro 16.04.2012, 17:54
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552
Privzeto Re: Ping pri SiOLu ~48, pri Amisu je bil ~36 + počasna internetna povezava

In zakaj si odšel iz Amisa če je tam delalo vse bolje kot na Siolu,verjetno cena ni igrala glavne vloge ,ker je siol dražji ali se motim nisem primerjal paketov.
Odgovorite s citatom
Staro 16.04.2012, 18:24
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Ping pri SiOLu ~48, pri Amisu je bil ~36 + počasna internetna povezava

A to je ping v sekundah, da tako hudo moti?
Odgovorite s citatom
Staro 16.04.2012, 18:44
Novinec

Citat:
Objavil-a krepki Prikaži sporočila
In zakaj si odšel iz Amisa če je tam delalo vse bolje kot na Siolu,verjetno cena ni igrala glavne vloge ,ker je siol dražji ali se motim nisem primerjal paketov.
SiOL Box.

EDIT: Zdaj, ko so na omrežje priklopljeni trije računalniki, pa je ping okoli 62ms.

Nazadnje uredil Gregor K. : 16.04.2012 ob 18:49.
Odgovorite s citatom
Staro 17.04.2012, 09:15
asterix Uporabnik asterix ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2010
Sporočila: 77

Velikost pinga je povezana z linjskih profilom. Siol uporablja drugačne linijske profile kot Amis. Ping je večji zato ker je v linijskem profilu nastavljeno večje ščitenje podatkov (posledično ni kockanja TV-ja).
Ping okoli 60ms je čisto OK za ADSL.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 17.04.2012, 15:06
Novinec

Citat:
Objavil-a asterix Prikaži sporočila
Velikost pinga je povezana z linjskih profilom. Siol uporablja drugačne linijske profile kot Amis. Ping je večji zato ker je v linijskem profilu nastavljeno večje ščitenje podatkov (posledično ni kockanja TV-ja).

lp
Hvala za razložitev. V pogodbi sicer tega podatka ni.

Nisem prepričan, kaj točno je s tem ščitenjem podatkov mišljeno. Zaradi mene lahko to večje ščitenje izklopijo.
So pa težave s televizijo - tudi neka vrsta kockanja (niso ravno kocke, a se slika pomeša z zeleno barvo, zamrzne) - na vsake toliko časa se za približno 10 sekund zvok popači in odmeva.

S 60ms pinga bi pa bil popolnoma zadovoljen, če ga prej ne bi imel skoraj pol manj.

Da, preizkusni mesec je dobrodošla zadeva.
Staro 18.04.2012, 06:31
asterix Uporabnik asterix ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2010
Sporočila: 77

Citat:
Objavil-a Gregor K. Prikaži sporočila
Hvala za razložitev. V pogodbi sicer tega podatka ni.

Nisem prepričan, kaj točno je s tem ščitenjem podatkov mišljeno. Zaradi mene lahko to večje ščitenje izklopijo.
So pa težave s televizijo - tudi neka vrsta kockanja (niso ravno kocke, a se slika pomeša z zeleno barvo, zamrzne) - na vsake toliko časa se za približno 10 sekund zvok popači in odmeva.

S 60ms pinga bi pa bil popolnoma zadovoljen, če ga prej ne bi imel skoraj pol manj.

Da, preizkusni mesec je dobrodošla zadeva.
Z ščitenjem podatkov sem imel v mislih interleaving (http://www.kitz.co.uk/adsl/interleaving.htm).
Glede teh zelenih kockic pa ti priporočam, da pokličeš v tehnično pomoč, da ti odpravijo to kockanje.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2012, 07:14
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.504

Prosim, da nam posreduješ uporabniško ime in kontaktno telefonsko številko.

Lp, Jasmin
Staro 18.04.2012, 16:52
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Saj ta zelena barva črta se meni občasno tud pojavlja na vseh HD programih,pa sem na optiki.
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2012, 20:49
drt2 Uporabnik drt2 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2012
Sporočila: 8
Thumbs down Re: Ping pri SiOLu ~48, pri Amisu je bil ~36 + počasna internetna povezava

Citat:
Objavil-a asterix Prikaži sporočila

lp
ni čudno da je odnos na siolu tak kot je, ping 60ms skoraj da ni sprejemljiv več za hsdpa mobilno povezavo...

ping na adslju more bit pod 30ms, normalno 10-20ms. pred nekaj časa so se na tem forumu pritoževali nad 40ms pingom, zdaj so že skoraj zadovoljni z 60ms... kam to gre
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
amis, amisu, bil, internet, internetna, ping, počasna, počasna povezava, povezava, siol, siolu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Počasna povezava po spremembi iz mpeg2 na mpeg4 dpozde Tehnična pomoč 11 15.01.2011 14:51
Windows 7 in internetna povezava FCB Računalništvo in internet 4 09.06.2010 21:06
počasna povezava, sinhronizacija gtramt1 Tehnična pomoč 10 29.07.2009 16:13
internetna povezava se prekinja denso26 Tehnična pomoč 3 23.05.2009 10:15
Slaba internetna povezava markokov Tehnična pomoč 9 03.06.2007 20:41

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:50.