Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.10.2012, 13:53
rannt Uporabnik rannt ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 22
Privzeto Kdo se tukaj norčuje iz koga?

Pozdravljeni, predragi Telekomovci!

Že dolgo časa sem pripravljal en krajši zapis, pa sem se vedno znova vzdržal. Tokrat ne.

Zakaj gre?

Živimo na lokaciji, ki na prvi pogled ni tako grozna toda v resnici smo glede povezave v svet nekje pet do deset let za ostalo Slovenijo.

Začelo se je že nekje 15 let nazaj, ko so se začele bolj množično pojavljati domači internetni priključki. Večina znancev, prijateljev, sorodnikov je pričela veselo brskati po spletu, preko dial-up modemov, se razume. Pri nas? Sanja svinja kukuruz. Linija v pi***, kabli raztrgani, še telefon stalno padal dol, kaj da bi se še na internet priključil.

Nato se je najprej pojavila ISDN tehnologija in kasneje ADSL (zagotovo se na tem mestu spomnite na vele nateg Telekoma z obveznim isdn-jem kot predpogoj za adsl!?)

Zgodba se je ponovila ... Ljudje so veselo prikljapljali širokopasovne povezave. Pri nas? Sanja svinja kukuruz. Skozi polovico srednje šole sem lahko le cedil sline ob obiskih znancev, prijateljev, sorodnikov.

Leta 2004 se zgodi čudež, priklopijo ADSL! (seveda skupaj z ISDN-jem, "ker drugače ni možno"). Vesel kot še nikoli, dobil širokopasovno povezavo, in to EN MEGABIT! Neverjetno!

Nato tečejo leta, za tisti megabit internetna veselo plačujem oderuške položnice in počasi se prične ponavljati zgodba. Verjetno že vesta, katera kajne?

Praktično vsi prijatelji, znanci, sorodniki so že preklopili na hitrejše povezave in veselo brskajo po internetu in uživajo v visokoresolucijskih posnetkih na YouTube-u. Pri nas? Sanja svinja kukuruz. Največ, kar so uspeli narest vrli Telekomovci, je priklopiti paket DO 2 megabita.

V teoriji se vsaj zame in za trenutne razmere sliši kot znanstvena fantastika. Toda žal je poudarek na besedi DO. V praksi se je spremenila le višina zneska na položnici, na hitrosti se ni spremenilo nič.

Še naprej vsaj enkrat tedensko pade linija dol, še naprej stalno kličem in prijavljam napake, nekaj na hitro popravijo in čez nekaj dni se zgodba ponovi. (Na tem mestu bi vseeno izrekel kakšno pohvalo tehnikom, ki so načeloma prijazni in se celo trudijo).

V teh letih se je neštetokrat zgodilo, da tudi po nekaj dni linija ni delovala, absolutni rekord pa je bil EN MESEC. Zgodba zase ...

Zakaj je temu tako? Ker se predragi Telekomovci predobro zavedajo, da nimamo nikakršne alternative. Ni optike, in je nikoli ne bo. Ni kabla in ga nikoli ne bo. Ni UMTS-a in ga še dolgo ne bo. Wi-max tehnologija bi bila, pa je monopolistični Telekom uspešno pregnal tujega investitorja. Isto se dogaja v tem trenutku, ko lokalni ponudnik brezžičnega interneta čudežno ne dobi dovoljenja za postavitev oddajnika na določenem geografsko izjemno zanimivem hribu.

Ker se torej dobro zavedajo, da nimamo nobene druge opcije, jim je malo mar za vse moje tegobe. Izgovor bo pa jasno, da pač ni možno nič narest, ste pač predaleč od centrale ... je pač premalo naročnikov ... je pač milijon izgovorov ...

Pika na i, ki je sprožila tole moje negodovanje je dogajanje na liniji v zadnjih 14 dneh. Vsak dan pada dol, se čudežno pobere in zopet pade dol. Lahko za nekaj minut, lahko za par ur.

Kličem (in zgubljam živce, ker moram vedno najprej dopovedovati osebku na drugi strani linije, da sem preveril če vse lučke svetijo, da sem resetiral modem, router, pečico in ročno uro in da zadeva še vedno ne deluje!), prijavim napako, pridejo tehniki in nekaj pomerijo, odidejo. In pa jasno, obvezno dobim nasvet; resetirajte modem! Mogoče pa mi lahko Telekom zagotovi dežurnega, ki bo vsaki dve uri resetiral modem??

Skratka, KDAJ in KAKO boste spravili linijo v red, da bo vsaj pri enem megabitu zadeva delovala stabilno?

Hvala
Gašper
Odgovorite s citatom
Staro 26.10.2012, 13:57
Novinec
Privzeto Re: Kdo se tukaj norčuje iz koga?

P.S.

Poleg vsega zgoraj napisanega so si pred časom drznili poklicati in ponuditi priklop Siol TV-ja. Serpentinšek bi rekel "si morš mislt"
Odgovorite s citatom
Staro 27.10.2012, 17:38
mglds Uporabnik mglds ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2011
Sporočila: 534

Podoben primer z sesuvanjem omrežja enih 20x na dan sem imel z T-2 in so ugotovili,da sem imel prežgan kabel iz vtičnice do modema,ki ga je strela malo prekurila ! Tko,da baker je baker !!
Odgovorite s citatom
Staro 29.10.2012, 15:04
Novinec

Napeljava po hiši je bila preverjena že večkrat, tudi s strani telekomovih serviserjev. Popravljeni so bili vsi spoji, menjane vtičnice, splitter, modem ... you name it.

Dejstvo je pač, da bi blo potrebno posodobit linijo med centralo in hišo oz postavit centralo bližje naselju. Ampak seveda se to ne bo zgodilo, ker dobro vedo da nimamo alternative in smo obsojeni na obstoječi priključek.
Odgovorite s citatom
Staro 31.10.2012, 09:35
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.504

Citat:
Objavil-a rannt Prikaži sporočila
Napeljava po hiši je bila preverjena že večkrat, tudi s strani telekomovih serviserjev. Popravljeni so bili vsi spoji, menjane vtičnice, splitter, modem ... you name it.

Dejstvo je pač, da bi blo potrebno posodobit linijo med centralo in hišo oz postavit centralo bližje naselju. Ampak seveda se to ne bo zgodilo, ker dobro vedo da nimamo alternative in smo obsojeni na obstoječi priključek.
Prosim, če mi na ZS posredujete vaše uporabniško ime, da preverimo težave.

Lp,
Borut
Staro 01.11.2012, 13:34
jure2610 Uporabnik jure2610 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Sporočila: 25

Če so vaši kraji tako problematični s telekomunikacijsko infrastrukturo pritisnite na občino. Podajte predlog za izgradnjo odprtega širokopasovnega omrežja - OPT. Denarja za to je v Evropskem skladu veliko. Le treba ga izkoristit.

Žal pa je tako, kot je glede Telekoma. Verjetno tudi ti ne bi vlagal v neko področje, ki ni ekonomsko spremenljivo.
Odgovorite s citatom
Staro 01.11.2012, 22:12
Novinec

@jure2610: naša občina je ena bolj zahojenih, kar se tiče politikov. Tri sosednje običine so se pred leti skupaj prijavile na razpise in uspešno pridobile kar nekaj milijonov evropskega denarja. V vseh oddaljenih vaseh zo zgradili optično omrežje!

Vodilni v naši občini so bili pa precej bolj pametni, kot njihovi kolegi. So rekli, mi se pa tega ne gremo.

Težava je, ker se v našem primeru gre za tri osamljene hiše, od tega so pri dveh zadovoljni s tem kar imajo (sam nisem, ker je narava mojega dela taka, da brez dostopa do internet ne morem nič).

Večina vasi je približno dva kilometra bližje centrali in temu primerna je tudi linija.
Odgovorite s citatom
Staro 05.11.2012, 03:28
BulsiT Uporabnik BulsiT ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2012
Sporočila: 20

Citat:
Objavil-a rannt Prikaži sporočila
Pozdravljeni, predragi Telekomovci!

Že dolgo časa sem pripravljal en krajši zapis, pa sem se vedno znova vzdržal. Tokrat ne.

Zakaj gre?

Živimo na lokaciji, ki na prvi pogled ni tako grozna toda v resnici smo glede povezave v svet nekje pet do deset let za ostalo Slovenijo.

Začelo se je že nekje 15 let nazaj, ko so se začele bolj množično pojavljati domači internetni priključki. Večina znancev, prijateljev, sorodnikov je pričela veselo brskati po spletu, preko dial-up modemov, se razume. Pri nas? Sanja svinja kukuruz. Linija v pi***, kabli raztrgani, še telefon stalno padal dol, kaj da bi se še na internet priključil.

Nato se je najprej pojavila ISDN tehnologija in kasneje ADSL (zagotovo se na tem mestu spomnite na vele nateg Telekoma z obveznim isdn-jem kot predpogoj za adsl!?)

Zgodba se je ponovila ... Ljudje so veselo prikljapljali širokopasovne povezave. Pri nas? Sanja svinja kukuruz. Skozi polovico srednje šole sem lahko le cedil sline ob obiskih znancev, prijateljev, sorodnikov.

Leta 2004 se zgodi čudež, priklopijo ADSL! (seveda skupaj z ISDN-jem, "ker drugače ni možno"). Vesel kot še nikoli, dobil širokopasovno povezavo, in to EN MEGABIT! Neverjetno!

Nato tečejo leta, za tisti megabit internetna veselo plačujem oderuške položnice in počasi se prične ponavljati zgodba. Verjetno že vesta, katera kajne?

Praktično vsi prijatelji, znanci, sorodniki so že preklopili na hitrejše povezave in veselo brskajo po internetu in uživajo v visokoresolucijskih posnetkih na YouTube-u. Pri nas? Sanja svinja kukuruz. Največ, kar so uspeli narest vrli Telekomovci, je priklopiti paket DO 2 megabita.

V teoriji se vsaj zame in za trenutne razmere sliši kot znanstvena fantastika. Toda žal je poudarek na besedi DO. V praksi se je spremenila le višina zneska na položnici, na hitrosti se ni spremenilo nič.

Še naprej vsaj enkrat tedensko pade linija dol, še naprej stalno kličem in prijavljam napake, nekaj na hitro popravijo in čez nekaj dni se zgodba ponovi. (Na tem mestu bi vseeno izrekel kakšno pohvalo tehnikom, ki so načeloma prijazni in se celo trudijo).

V teh letih se je neštetokrat zgodilo, da tudi po nekaj dni linija ni delovala, absolutni rekord pa je bil EN MESEC. Zgodba zase ...

Zakaj je temu tako? Ker se predragi Telekomovci predobro zavedajo, da nimamo nikakršne alternative. Ni optike, in je nikoli ne bo. Ni kabla in ga nikoli ne bo. Ni UMTS-a in ga še dolgo ne bo. Wi-max tehnologija bi bila, pa je monopolistični Telekom uspešno pregnal tujega investitorja. Isto se dogaja v tem trenutku, ko lokalni ponudnik brezžičnega interneta čudežno ne dobi dovoljenja za postavitev oddajnika na določenem geografsko izjemno zanimivem hribu.

Ker se torej dobro zavedajo, da nimamo nobene druge opcije, jim je malo mar za vse moje tegobe. Izgovor bo pa jasno, da pač ni možno nič narest, ste pač predaleč od centrale ... je pač premalo naročnikov ... je pač milijon izgovorov ...

Pika na i, ki je sprožila tole moje negodovanje je dogajanje na liniji v zadnjih 14 dneh. Vsak dan pada dol, se čudežno pobere in zopet pade dol. Lahko za nekaj minut, lahko za par ur.

Kličem (in zgubljam živce, ker moram vedno najprej dopovedovati osebku na drugi strani linije, da sem preveril če vse lučke svetijo, da sem resetiral modem, router, pečico in ročno uro in da zadeva še vedno ne deluje!), prijavim napako, pridejo tehniki in nekaj pomerijo, odidejo. In pa jasno, obvezno dobim nasvet; resetirajte modem! Mogoče pa mi lahko Telekom zagotovi dežurnega, ki bo vsaki dve uri resetiral modem??

Skratka, KDAJ in KAKO boste spravili linijo v red, da bo vsaj pri enem megabitu zadeva delovala stabilno?

Hvala
Gašper
evo vse kar lahko povem je +1, sam sem v enakem dreku. zadnji 2 leti stalne tezave z linijo. v bistvu se je vse zacelo ko ste vsem povecali hitrost od tedaj dalje moram imeti sreco, da se mi poveze z neko normalno hitrostjo. trenutno stanje je: ADSL Line
Down 896.00 Kbps Up 96.00 Kbps ping do vase strani pa je okoli 150ms. ne rabite mi posiljat serviserjev, ker nimajo pri nas vec kaj delati, saj je bilo preverjeno vse kar bi lahko bilo narobe v hisi. linija je slaba po besedah enega od njih, torej jo popravite! je pred tem linija bila 5+ let normalna 1mbit sinhronizacija vedno, to kar pa se dogaja zadnje case je pa ena navadna katastrofa. aja pa en dan se poveze modem z 1.5mbit naslednji dan pa moram spet teziti na help desk da ni sinhronizacije. no od tedaj je 2 ali 3 tedne in nisem se videl, da bi linija prisla na 1mbit. pocasi postaja vse skupaj zelo nadlezno
Odgovorite s citatom
Staro 05.11.2012, 12:31
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.504

@BulsiT: Prosim, posredujte tudi vi naročniške podatke na ZS, da preverimo te težave.

lp Mitja
Staro 09.11.2012, 11:49
BulsiT Uporabnik BulsiT ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2012
Sporočila: 20

torej vas tehnik je bil tukaj in seveda ne more narediti nic. torej kaj mi ostane? naj vam vsak teden prijavlam napake dokler vam mogoce v kaksnem letu ali dveh ne do****im in se odlocite za izboljsanje omrezja v nasih krajih? ha ?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kdo, koga, norčuje, tukaj

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Koga odrešiti bede grgo Svet in ljudje 14 02.01.2012 12:33
Tukaj smo: bleda modra pika. BlaiseM Svet in ljudje 0 27.01.2011 15:15
Vesolje veselja, Siol TV, HD za koga že... alex1 O storitvah 3 14.10.2009 21:31
kratki info o živalih vilivolcini Živalski svet 95 30.11.2008 15:24
Kje je tukaj logika? piko2 O storitvah 1 06.12.2006 20:21

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:05.