Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.05.2013, 18:34
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 854
Privzeto Re: Saj ni res pa je... VDSL2b gremo na adsl

ne vem, sem na glas razmišljal in nekako logično se mi zdi. Lahko, da je tudi do kake napake prišlo.

Se mi zdi, da je bilo tko pri meni. Prvo sem imel samo net 10/5 nato je prišel un dvig na 15/5, po tem sem naročil Trio, vendar sem jim moral povedat, da hočem tudi še naprej 15/5 linijo.
V nasprotnem primeru, bi verjetno dobil osnonvo hitrost, ki se je takrat ponujala na tem paketu.

Pa tudi ni treba, da se tolk jeziš. Ponavadi za vsako stvar obstaja razlaga.
Odgovorite s citatom
Staro 27.05.2013, 19:39
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235
Exclamation Re: Saj ni res pa je... VDSL2b gremo na adsl

Citat:
Objavil-a donaldduck Prikaži sporočila
*****a je ovc na tem svetu, jaz bi pa sam discovery ne tem bakru rad gledal...
Če malo "zajokam", včeraj je bilo to še možno... Danes tega ni več...
Ma hebite se vsi...
Ti mater, DD, pa kaj ti sam s sabo debatiraš tle na forumu
Odgovorite s citatom
Staro 06.06.2013, 19:11
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719

Tipo ima prav, po novem vse, ki smo bili na VDSL2+ tehnologiji in ki smo naredili spremembo na top trio osnovni paket, so dali nazaj na ADSL. Razlog zato, pa je sledeč in tiči v njihovem novem ceniku:

1.2.3.6. TopTrio Osnovni

Vkljuceno v paketu: internet s hitrostjo do 4M/1M VAR na ADSL2+, VDSL2B. SiOL TV - mini programska shema. SiOL telefonija.
SiOL TViN, promocijsko brezplacno do 31.12.2013. (samo programi, ki jih ima narocene). Digitalni dostop vkljucen v ceni. Ostale
storitve po ceniku. Cena SiOL BOX znaša 0,83 EUR brez DDV oz. 1,00 EUR z DDV ob vezavi za 24 mesecev.

To po novem pomeni, da vsi, ki imamo osnovni top trio paket, nimamo uploada višjega od 1Mb, ne glede na tehnologijo, iz tega je pa logično, da bodo takšne vse dali nazaj na ADSL, ker je pač ADSL za 1Mb uploada dovolj in tako šparali VDSL2+ parice za dražje pakete....

Sicer prijazna siolova agentka mi je po telefonu razložila, da me lahko dajo nazaj na VDSL2+ tehnologijo le ob naročilu paketa top trio mini HBO, ki je pa dražji od osnovnega. To se pravi, da šparajo te parice za dražje in hitrejše pakete. Sam teh programov na dražjem paketu ne potrebujem in zato pač ostajam na ADSL. Mi je pa nekaj zelo moteče in sicer sprememba iz VDSL2+ tehnologije nazaj na ADSL brez predhodnega obvestila, prav tako v novi pogodbi za paket top trio osnovni ni navedeno, da gre v mojem primeru tudi za spremembo tehnologije iz VDSL2+ nazaj na ADSL. Ta sprememba iz VDSL2+ pa je bila definitvno narejena, tako mi je tudi potrdila siol agentka po telefonu, zato ne vem čemu se nekateri derete čez tega človeka, ki govori resnico? Zadeva je pač takšna, brez obvestila so naredili to spremembo, prav tako tega niso navedli v novi pogodbi, ki jo sam sicer še nisem podpisal...

Nazadnje uredil kikus20 : 06.06.2013 ob 19:24.
Odgovorite s citatom
Staro 06.06.2013, 19:40
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a kikus20 Prikaži sporočila
Tipo ima prav, po novem vse, ki smo bili na VDSL2+ tehnologiji in ki smo naredili spremembo na top trio osnovni paket, so dali nazaj na ADSL. Razlog zato, pa je sledeč in tiči v njihovem novem ceniku:

1.2.3.6. TopTrio Osnovni

Vkljuceno v paketu: internet s hitrostjo do 4M/1M VAR na ADSL2+, VDSL2B. SiOL TV - mini programska shema. SiOL telefonija.
SiOL TViN, promocijsko brezplacno do 31.12.2013. (samo programi, ki jih ima narocene). Digitalni dostop vkljucen v ceni. Ostale
storitve po ceniku. Cena SiOL BOX znaša 0,83 EUR brez DDV oz. 1,00 EUR z DDV ob vezavi za 24 mesecev.

To po novem pomeni, da vsi, ki imamo osnovni top trio paket, nimamo uploada višjega od 1Mb, ne glede na tehnologijo, iz tega je pa logično, da bodo takšne vse dali nazaj na ADSL, ker je pač ADSL za 1Mb uploada dovolj in tako šparali VDSL2+ parice za dražje pakete....

Sicer prijazna siolova agentka mi je po telefonu razložila, da me lahko dajo nazaj na VDSL2+ tehnologijo le ob naročilu paketa top trio mini HBO, ki je pa dražji od osnovnega. To se pravi, da šparajo te parice za dražje in hitrejše pakete. Sam teh programov na dražjem paketu ne potrebujem in zato pač ostajam na ADSL. Mi je pa nekaj zelo moteče in sicer sprememba iz VDSL2+ tehnologije nazaj na ADSL brez predhodnega obvestila, prav tako v novi pogodbi za paket top trio osnovni ni navedeno, da gre v mojem primeru tudi za spremembo tehnologije iz VDSL2+ nazaj na ADSL. Ta sprememba iz VDSL2+ pa je bila definitvno narejena, tako mi je tudi potrdila siol agentka po telefonu, zato ne vem čemu se nekateri derete čez tega človeka, ki govori resnico? Zadeva je pač takšna, brez obvestila so naredili to spremembo, prav tako tega niso navedli v novi pogodbi, ki jo sam sicer še nisem podpisal...
Spet so nekaj zmutili.Zato sem p nekje drugje zapisal da so iz vseh ponudb za pakete umaknili upload hirosti. Piše samo npr. do10Mb,do15Mb...in nikjer več uploada.
In se avtomatsko nimaš kaj več bunit.
Zato pa tudi ni več samostojnega izbirnika,kjer si lahko sam izbral storitve in si točno videl kaj izbiraš in cene.

Kako pa si sploh videl da si nazaj na adsl ? samo po uploadu ali še kje drugje.

Na siolu pa naj nehajo mutiti in bodo tudi na forumu večinoma pohvale.
Tisti ki pa se tu na forumu razburjajo čez določene uporabnike češ da se samo pritožujejo,pač enostavno nimajo pojma zakaj gre.
Na televiziji gleda pet programov,na internetu pa pogleda vreme.Verjamem da je za njega vse dobro.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 06.06.2013, 19:42
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719

Opazil sem pri limitu za tv, ki je pri ADSL 12Mb...odkar sem spet na ADSL ne delajo več programi nad 12Mb.

Ne, da bi karkoli grajal, ampak sprememba brez predhodnega obvestila ( niti na novi pogodbi to ni navedeno ) mi je malce čudna...modem mi je pa ostal isti Innbox U50, ampak modem itak ne igra vloge, isti modem Innbox U50 dela preko ADSL in VDSL.

Nazadnje uredil kikus20 : 06.06.2013 ob 19:46.
Odgovorite s citatom
Staro 06.06.2013, 20:12
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila

Forum je namenjen tudi pritožbam, opozarjanju na probleme in izpostavljanju cak v drobnem tisku (še posebej takih, ki ji je moč zaslediti v tej temi in jih je na forumu vedno več: kompresirani HD kanali, dvig osnovnih cen z izgovorm dviga DDV,...). Je pa tako, več kot se nas bo pritožilo, večja je možnost da se bo kaj spremenilo v miselnih vzorcih odgovornih na Telekomu in nas ne bodo kar tako vsepovprek farbali.

Isaac Asimov
Odgovorite s citatom
Staro 06.06.2013, 20:25
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.036

Citat:
Spet so nekaj zmutili.Zato sem p nekje drugje zapisal da so iz vseh ponudb za pakete umaknili upload hirosti. Piše samo npr. do10Mb,do15Mb...in nikjer več uploada.
In se avtomatsko nimaš kaj več bunit.
Zato pa tudi ni več samostojnega izbirnika,kjer si lahko sam izbral storitve in si točno videl kaj izbiraš in cene.

Kako pa si sploh videl da si nazaj na adsl ? samo po uploadu ali še kje drugje.

Tisti ki pa se tu na forumu razburjajo čez določene uporabnike češ da se samo pritožujejo,pač enostavno nimajo pojma zakaj gre.
Na televiziji gleda pet programov,na internetu pa pogleda vreme.Verjamem da je za njega vse dobro.

lp
http://www.siol.net/storitve/izbirni..._izbirnik.aspx

Si imel v mislih ta izbirnik storitev?

lp
Odgovorite s citatom
Staro 06.06.2013, 20:57
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a g33k Prikaži sporočila
http://www.siol.net/storitve/izbirni..._izbirnik.aspx

Si imel v mislih ta izbirnik storitev?

lp
Ne ta ni pravi.
Ta je že itak paketno sestavljen.Prej je bil še takšen kjer si lahko sam sestavil in hkrati videl cene.
Sem še našel link,a na siol strani tega izbirnika jaz ne vidim nikjer več?

http://www.siol.net/storitve/izbirni.../izbirnik.aspx

Še boljša varianta z vsemi informacijami je bila pa tole :

https://moj.siol.net/CreaWF2ASP

Tu si pa lahko videl vse hitrosti ki jih lahko naročiš,koliko linij za tv imaš odprtih......
Ampak normalno ,to je treba vse blokirat in skrit.

Me prav zanima kaj siol profitira s tem skrivanjem ? Aja ,nevedno rajo je bolj enostavno nat*govat .
Ista fora ko na modemu ne moreš videti več marginov. HAlo,slučajno živom napodročju kjer smo popolnoma iz svojega žepa položili pre leti kabel,sedaj pa ne smem videti kakšne imam parametre na liniji ?? Pa to ni več res .

lp

Nazadnje uredil cveto : 06.06.2013 ob 21:02.
Odgovorite s citatom
Staro 09.06.2013, 19:55
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 854

Citat:
Ne ta ni pravi.

Še boljša varianta z vsemi informacijami je bila pa tole :

https://moj.siol.net/CreaWF2ASP

Tu si pa lahko videl vse hitrosti ki jih lahko naročiš,koliko linij za tv imaš odprtih......
Ampak normalno ,to je treba vse blokirat in skrit.

Me prav zanima kaj siol profitira s tem skrivanjem ? Aja ,nevedno rajo je bolj enostavno nat*govat .
Ista fora ko na modemu ne moreš videti več marginov. HAlo,slučajno živom napodročju kjer smo popolnoma iz svojega žepa položili pre leti kabel,sedaj pa ne smem videti kakšne imam parametre na liniji ?? Pa to ni več res .

lp
o ja, tale tazadnja opcija, ki si jo navedel je bila res da best. Prav res neumno, iz njihove strani, da so jo ukinili.
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2013, 19:26
donaldduck Uporabnik donaldduck ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2012
Sporočila: 38

http://www.siol.net/storitve/izbirni.../izbirnik.aspx

ali si tole mislil?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
adsl, gremo, res, saj, vdsl2b

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Ne morem ne več povezati na ADSL ... azislo Tehnična pomoč 12 11.08.2008 10:06
ADSL lučka na modemu utripa Cojs Tehnična pomoč 2 14.04.2008 11:45
Adsl, Adsl 2+, Vdsl, ... andrejl2 Tehnična pomoč 4 09.10.2007 20:38
2X ADSL v eni hiši. Možno? dolphe Tehnična pomoč 18 06.01.2007 18:59
ADSL razcepnik mato22 O storitvah 5 29.11.2006 06:34

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:53.