Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 08.06.2005, 11:14
angel
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto koliko nas evropa pozna?

Meni se je zgodilo,da so me v Italiji (Rim) vstavili vstavili karabinjerji,kateri so imeli kontrolo prometa in so me vprašali zakaj imam na avtu zalepljeno SLO nalepko,če so na njem austrijske tablice. Nato sem jim razlagal,da so to slovenske tablice in,da SLO piše tudi na prometni.In oni meni POLA.Sem rekel ne,to je na hrvaškem.

naredi si življenje lepo!
Staro 08.06.2005, 12:01
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234
Privzeto

To je katastrofa. Za cesko, slovasko, poljsko in baltske drzavice se vedo, ampak Slovenija je za vse res crna luknja.
Staro 08.06.2005, 13:10
maksimum Uporabnik maksimum ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce maksimum
Član od: May 2004
Sporočila: 1.484
Privzeto

A ti imaš Italijo za Evropo ? Lepo te prosim no, sever Italije je zelo razvit in moderen, srednja in južna Italija je pa še slabše kot na Balkanu ... še sam italjanski šolski minister je zaskrbljen, ker njihovo šolstvo je najslabše v Evropi.

Še dandanes se lahko v Italiji kupi vozniško dovoljenje, diplomo, licenco, ... črnih gradenj je kolikor hočeš, po slepariji so v samem vrhu ,... in tako naprej.

Če boš še tam, vprašaj kje je Trst ? Ti bodo odgovorili, da je v Jugoslaviji. Ali pa njihovo vzhodno sosednjo državo ? Odgovor bo enak

Staro 08.06.2005, 13:16
Čerenski
Guest
Privzeto

pa kaj se sekirate, ko vas tak glup policaj ustavi, mu natvezite da slo pomeni indija koromandija in da se država nahaja 50 milj nad zemljo, pol pa naj debil naprej sam tuhta

ali pa naj vas aretira in se kasneje zagovarja pred nadrejenimi( če so ti kaj bolj modri), ker nima pojma o geografiji

My house, my rules!

Ain't nothin' gonna to break my stride, nobody's gonna slow me down!

It's easier to leave, than to be left behind.
Staro 08.06.2005, 15:15
cudezni
Guest
Privzeto

Jaz sem bil začuden, ko me je Avstijec( sosednja država ) vprašal ( gledajoč zastavo, ki je plapolala in lahko rečem ,da je bila na vidnem mestu ), če smo iz Črne Gore.
Odgovoril sem mu,da je verjetno v šoli prešprical kakšno uro zemljepisa in da imajo v okoliških trgovinah velike popuste na Atlase sveta.

...sem čudežni...deček namreč
Staro 08.06.2005, 15:34
angel
Guest
Privzeto

Tudi v Siciliji sploh niso poznali slovenije. Poznajo koper,pulo,rijeko,zadar,mesta kot taka,ne vejo pa v katerih državah so.Celo eni so mislili,da je koper v Italiji.Za ostale je vse jugo.Vprašal sem več ljudi,če poznajo Ljubljano,še sanja se jim ne.Niti en ni vedel.

naredi si življenje lepo!
Staro 09.06.2005, 07:28
joshua
Guest
Privzeto

Kjerkoli sem bil, v Evropi ali pa kje prek oceana, Slovenije praktično ne poznajo nikjer. Če že, se jim malo posveti če rečeš ex Yugo. Tudi mene je to zelo presenetilo, sčasoma sem se pa navadil. Poznajo jo morebiti samo tisti, ki so tukaj bili.

malo za hec:
Glede Italije se pa strinjam, ja. Oni se zase ne vedo kje so.
Staro 09.06.2005, 07:31
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto

Razumet morte dvoje:

v Evropi se 50 let v solah ni ucilo geografije drzav, ki so bile desno od zelezne zavese. Obstajajo solski ucbeniki, kjer je podrocje za zelezno zaveso naprintano v monotoni zeleni barvi, brez drzavnih mej, rek... Skratka, nula.

Enkrat mi je nekdo povedal zgodbo, kako je bil poslovno v Angliji. Tam je na nekem social dogodku spoznal neko prikupno deklico, ki se je izkazala za studentko geografije. Ker je mel po treh mesecih bivanja v Angliji malo domotozja, je bil strasno vesel, da je spoznal eno, ki bo vsaj v teoriji vedela kaj o Sloveniji, oziroma ji bo lahko iz njenega profesionalnega interesa nalagal o lepotah Bleda in Bohinja. Izkazalo se je, da punca, kljub temu, da je bila pred koncem studija, ni imela pojma glede Slovenije. Povedala je, da je vzhodna Evropa eden od izbirnih predmetov na faksu, ampak ona je rajsi izbrala afriske drzave, ker se je na koncu obetalo eno kulsko potovanje.

Drugi vzrok za ne-poznavanje Slovenije pa je, da nas nimajo po cem poznati. Nemce poznajo po avtomobilih in pivu, francoze po hrani in vinu, angleze po pivu, skote po viskiju, spance po celem kupu spanskih zadev, italijane prav tako po hrani... Po cem pa poznajo nas? Na nobenem podrocju izrazito ne izstopamo, zato smo prav tako nezanimivi, kot juzni predeli Gambije.
Staro 09.06.2005, 08:38
joshua
Guest
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava mrjerry

Razumet morte dvoje:

v Evropi se 50 let v solah ni ucilo geografije drzav, ki so bile desno od zelezne zavese. Obstajajo solski ucbeniki, kjer je podrocje za zelezno zaveso naprintano v monotoni zeleni barvi, brez drzavnih mej, rek... Skratka, nula.

Enkrat mi je nekdo povedal zgodbo, kako je bil poslovno v Angliji. Tam je na nekem social dogodku spoznal neko prikupno deklico, ki se je izkazala za studentko geografije. Ker je mel po treh mesecih bivanja v Angliji malo domotozja, je bil strasno vesel, da je spoznal eno, ki bo vsaj v teoriji vedela kaj o Sloveniji, oziroma ji bo lahko iz njenega profesionalnega interesa nalagal o lepotah Bleda in Bohinja. Izkazalo se je, da punca, kljub temu, da je bila pred koncem studija, ni imela pojma glede Slovenije. Povedala je, da je vzhodna Evropa eden od izbirnih predmetov na faksu, ampak ona je rajsi izbrala afriske drzave, ker se je na koncu obetalo eno kulsko potovanje.

Drugi vzrok za ne-poznavanje Slovenije pa je, da nas nimajo po cem poznati. Nemce poznajo po avtomobilih in pivu, francoze po hrani in vinu, angleze po pivu, skote po viskiju, spance po celem kupu spanskih zadev, italijane prav tako po hrani... Po cem pa poznajo nas? Na nobenem podrocju izrazito ne izstopamo, zato smo prav tako nezanimivi, kot juzni predeli Gambije.
Bolj se ne bi mogel strinjat. Probem je pa potem se v tem, da Slovenci tudi nic naredimo zato da bi bili prepoznavni v svetu, zal. Edina svetla točka se mi zdijo šprtniki, ostalo je pa bolj beda.
Staro 10.06.2005, 07:22
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026
Privzeto

Ne poznajo nas pa kaj.Večini ljudi se ne svita, kje je Slovenija.

Na ta način v Sloveniji ne bo nikoli dosti ekonomskih imigrantov iz manj razvitih držav, ki bi Slovencem kradli službe. Bodite srečni.

Značke
evropa, koliko, nas, pozna

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:53.