Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Kultura in literarni kotiček

Kultura in literarni kotiček prireditve, dosežki, novosti, knjige, pesmi, literatura ...

Orodja za teme
Staro 03.09.2005, 01:41
Daysleeper Uporabnik Daysleeper ni prijavljen
Guest
Član od: Apr 2005
Naslov: Vrtiljak
Sporočila: 2.264
Privzeto

In kar se Vesne Milek in njene knjige tiče, pa... Ajoj, od nje - kot od super samozavestne bejbe - dejansko nisem pričakovala tako zafrustriranega pisanja. Bruh. Na kvadrat.

Lejte, pesniki pa pisatnli majo doma za svoje rokopise skrbno urejene arhive, jst mam pa namst tega skdn za pokvarjen papir... No in tam notr sm zadnč staknu svojo ta prvo popevko, k sm jo biu kdaj napisou... Hjooj, koko zdavni, zdavni je že to blo - tko sem zdi, k dj blo hmal po stvarenju sveta, mal po tistem, kj bog reku: "Bodi luč.", poj pa elektrika crknla. Pesem se imenuje Ajatutu, ali po slovensko: Ajatutu...
Staro 03.09.2005, 21:18
namgyal Uporabnik namgyal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2004
Sporočila: 951
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava filistejec

Citat:
quote:Originalna objava urko
No resno; a kdo mogoče ve, kakšni so stroški z objavo knjige, npr. prek založbe - ali oni plačajo lektorja, če se enkrat odločijo zate, ipd.?
Če te založba sprejme (kar je v bistvu največji problem), le-ta krije vse stroške - od tiska, preloma, grafičnega oblikovanja, lekture in morebitnega prevoda.
Načeloma naj bi avtor dobil tudi nek honorar, le-ta pa je odvisen od finančne sposobnosti založbe. Od te je odvisno tudi to, kakšna bo (in če sploh bo) promocija knjige.
Med založbami, ki sploh objavljajo izvirne stvari (recimo leposlovje) honorarje plačujejo samo bolj pomembne založbe, beri: CZ, MK, Literatura, Aleph, Beletrina, Litera, Nova revija najbrž tudi Goga. In se bojim, da smo s tem bolj kot ne izčrpali možnosti...
Priti do teh založb pa je bolj ali manj nemogoče, če nimaš že kakšne poprejšnje kilometrine, vsaj revialnih objav (delna izjema sta Litera in Goga v tistem delu, ki se posveča lokalnim avtorjem).
Obstaja pa kar precej drugih majhnih založb, ki pa večinoma funkcionirajo tako, da plačajo v najboljšem primeru tisk in oblikovanje (ki je narejeno "na horuk" in zato ne nujno najboljše), lekturo si priskrbiš sam, o honorarju pa lahko samo sanjaš oziroma marsikdaj pričakujejo celo tvoj vložek, npr. v obliki sponzorjev...
Staro 09.09.2005, 11:37
stLARA Uporabnik stLARA ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce stLARA
Član od: Apr 2004
Naslov: between angels and insects
Sporočila: 10.196
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava urko

A je že kdo med vami poskušal napisati in objaviti knjigo? Rada bi se tega lotila, pa ne vem če se splača.
jaz sem se enkrat v osnovni šoli spravila knjigo pisat...ne vem več v katerem razredu sem bila, mislim da v kakem 4., ali 5. No, ker sem takrat full knjige iz zbirke 5 prijatelev in podobne stvari, sem hotela tudi jaz napisat eno tako "kriminalko". Prišla sem do enih 40-45 strani (pisala sem na roko), pol se mi pa ni več dalo (...pisat na roko:D)... Tisti, ko so to moje zapiske brali (sošolci), so rekli, da je bilo zelo zanimivo.
Med tem časom sem izgubila ves svoj "dar" za pisanje ...(edino če objavim svoje dnevnike, al pa SMS-e, ki mi jih je poslal fant in katere sem si prepisovala...tega je okoli 290 strani...tipkanih!)

............................................
dobro jutro
Staro 09.09.2005, 13:08
iri Uporabnik iri ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce iri
Član od: Mar 2004
Naslov: barrel of a gun
Sporočila: 14.338
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava stLARA

al pa SMS-e, ki mi jih je poslal fant in katere sem si prepisovala...tega je okoli 290 strani...tipkanih!
:shock:

----------------------------
Gravity makes the heart grow fonder.
Staro 09.09.2005, 13:54
stLARA Uporabnik stLARA ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce stLARA
Član od: Apr 2004
Naslov: between angels and insects
Sporočila: 10.196
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava iri

Citat:
quote:Originalna objava stLARA

al pa SMS-e, ki mi jih je poslal fant in katere sem si prepisovala...tega je okoli 290 strani...tipkanih!
:shock:
saj vem da je čudno, ja

............................................
dobro jutro
Staro 02.01.2012, 14:02
Sunshine 77 Uporabnik Sunshine 77 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2012
Sporočila: 25
Privzeto Re: Pisanje knjige

mhm.....dobro vprašanje.js tudi pišem......sam nism še nč objavla....mogoče kdaj v prihodnosti če mi uspe.
ne znam ti odgovorit.
Staro 31.01.2012, 22:19
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a urko Prikaži sporočila
A je že kdo med vami poskušal napisati in objaviti knjigo? Rada bi se tega lotila, pa ne vem če se splača.
Izberi si eno temo in začni. Potem gre vedno lažje naprej. Saj ni treba takoj prvo objaviti. Volja in neko vodilo, ki se ga držiš morata biti in gre!
Staro 10.02.2012, 20:27
jasas Uporabnik jasas ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce jasas
Član od: Feb 2012
Sporočila: 41

vredno je poskusit

Winston Churchill.

Značke
knjige, pisanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:25.