Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 02.04.2009, 11:47
Tonči Uporabnik Tonči ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2005
Sporočila: 3
Privzeto Okvara računalnika

Pri namiznem računalniku se mi je pojavilo,da se je med delom večkrat resetiral,nato izklopil in tako naprej.Po zagonu sem prišel do bios-a naprej pa ne več.Sedaj pa ne pridem niti do bios-a.Ventilator za procesor in za matično deluje,disk miruje.Sumim,da je prišlo do okvare napajalnika ali matične plošče.Računalnik ni v garanciji.Prosim,da mi nekdo,ki je imel podobne probleme svetuje.L.P.
Staro 02.04.2009, 13:32
pok Uporabnik pok ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce pok
Član od: Mar 2006
Sporočila: 166
Privzeto Re: Okvara računalnika

Ampk k ni on napisou da comp ni v garanciji?
Staro 02.04.2009, 13:38
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Citat:
Objavil-a Tonči Prikaži sporočila
Pri namiznem računalniku se mi je pojavilo,da se je med delom večkrat resetiral,nato izklopil in tako naprej.Po zagonu sem prišel do bios-a naprej pa ne več.Sedaj pa ne pridem niti do bios-a.Ventilator za procesor in za matično deluje,disk miruje.Sumim,da je prišlo do okvare napajalnika ali matične plošče.Računalnik ni v garanciji.Prosim,da mi nekdo,ki je imel podobne probleme svetuje.L.P.
Glede na to, da disk miruje, najprej poizkusi odklopit le tega in tako zalavfat racunalo. (sem ze imel primer, ko je disk bil tako pokvarjen, da je tudi vse ostalo zabrejkalo). Ce ne bo pomagalo poizkusi kaksen drug napajalnik, ce imas seveda moznost. Ce ne je hin osnovna plosca ali procesor.
Staro 02.04.2009, 14:54
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

če mckekyjev predlog ne bo dal željenega odgovora z matične odklopi vse - diske,cd enote,(odklopiš tudi napajanje in ne samo podatkovne kable) dodatne kartice (grafična,ostale,če so prisotne),ram - v bistvu ti ostane samo napajalnik in matična s procesorjem - če je zagon uspešen in se oglasi zategnjeno oz.hitro ponavljajoče piskanje iz zvočnika ,je že en pozitiven znak - komp ugasneš in dodaš ram - ponoven zagon - po tem mora komp že poslat normalen post signal (običajno en pisk) - če tega ni poskusiš najprej z drugim oz.novim napajalnikom (če kupiš novega ni taka reč le enako ali malo močnejšega vzemi) - če tudi to ne da željenega rezultata je fuč matična (procesor je manj verjetn - moj athlon je že tri plate preživel)
Staro 02.04.2009, 21:33
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

čisto v štartu pa lahko odpreš kišto in pogledaš na matični, če so kakšni kondenzatorji napihnjeni... v kolikor je to, to... potem se lahko lotiš ali menjave kondenzatorjev oziroma zamenjavo matične plate... enako storiš z napajalnikom, ga odpreš in preveriš kondenzatorje.

Tu mai nei nga toa e!!!

Značke
okvara, računalnika

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Hlajenje računalnika Debelinko Računalništvo in internet 11 30.03.2009 19:17
Zagon računalnika jancrom Računalništvo in internet 8 13.03.2008 06:32
Računalnika ne videta med sabo bobi02 Tehnična pomoč 11 27.01.2008 17:08
a je možno gledanje tv preko računalnika? maja01 SiOL TV 5 15.01.2008 18:06
2 računalnika v mrežo za prenos podatkov lp1 Računalništvo in internet 3 05.01.2008 14:55

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:46.