Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.02.2017, 16:58
fuzbaler27 Uporabnik fuzbaler27 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2017
Sporočila: 3
Privzeto Priklop dodatnega AP v omrežje

Živjo,

pred kratkim smo doma Siol internetu dodali tudi Siol TV, zraven pa seveda dobili tudi Siol BOX. V priponki prilagam sliko trenutne sheme, ki izgleda nekako takole:
- iz modema gre kabel v WAN port routerja, ki je čisto zraven, ta potem skrbi za wifi + 4 eth porte
- UTP kabel, ki je bil prej priklopljen na router in je peljal internet v dnevno sobo, je siolov tehnik, ko je nameščal box, priklopil direktno v modem in potem v dnevni sobi na siol box

Ker je v dnevni sobi wifi signal slab, bi rad sedaj na ta UTP kabel, ki ga je zasedel BOX, priklopil star router WRT54GL kot access point; za boljši wifi signal + da lahko preko etherneta priklopim poleg BOX-a še kakšno napravo (npr. PS3)

Na žalost sam ne vem, kako to izpeljati, saj kakšen bridge mode ne pride v poštev, do dnevne pa pelje en sam UTP kabel (ki ga zaseda BOX). Najbolje bi bilo, če bi se dalo kako vse speljat iz modema v router (tako data kot iptv) in potem naprej (da bi lahko drug router dodal kot AP), saj bi rad prek boxa dostopal tudi do prenosnega diska, priklopljenega na router.

Hvala za pomoč
Pripete slike
Tip dokumenta: jpg shema2.jpg‎ (25,7 KB, 77 ogledov)
Odgovorite s citatom
Staro 06.02.2017, 18:21
veso266 Uporabnik veso266 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2016
Sporočila: 121
Privzeto Re: Priklop dodatnega AP v omrežje

hmm port na Innboxu daj na trunk potem kabel ki gre sedaj v box vtakni v WRTja v WAN, kreiraj VLAN 3999 na WANu, kreiraj VLAN 3999 na portu kamor boš dal box in daj ta 2 vlana v bridge, poglej če deluje in poglej ip od BOXA (mislim da greš v meni->uporabniški računi), če je LAN IP enak VLAN ipju potem bo delala TV, VOD in Časovni zanik, ne pa youtube, tunein, itd, če je LAN IP v drugačen od LAN IP (verjetno 192.168.0.x) maš na boxu trunk in bi moralo vse delat

kar se pa diska tiče:
katerega TP-Linka točno pa imaš (v shemi nisem ugotovil)

če lahko daš gor OpenWRT ali pa DD-WRT bi se jaz na tvojem mesu Innboxa kar znebil (daš ga v škatlo, kjer počaka na navadnega smrtnika ko greš ti z siola), bi bilo lažje saj bi lahko tudi do diska dostopal (najprej preveri če ti tole vse dela, potem pa gremo k disku
Odgovorite s citatom
Staro 06.02.2017, 23:59
Novinec

Citat:
Objavil-a veso266 Prikaži sporočila
hmm port na Innboxu daj na trunk potem kabel ki gre sedaj v box vtakni v WRTja v WAN, kreiraj VLAN 3999 na WANu, kreiraj VLAN 3999 na portu kamor boš dal box in daj ta 2 vlana v bridge, poglej če deluje in poglej ip od BOXA (mislim da greš v meni->uporabniški računi), če je LAN IP enak VLAN ipju potem bo delala TV, VOD in Časovni zanik, ne pa youtube, tunein, itd, če je LAN IP v drugačen od LAN IP (verjetno 192.168.0.x) maš na boxu trunk in bi moralo vse delat

kar se pa diska tiče:
katerega TP-Linka točno pa imaš (v shemi nisem ugotovil)

če lahko daš gor OpenWRT ali pa DD-WRT bi se jaz na tvojem mesu Innboxa kar znebil (daš ga v škatlo, kjer počaka na navadnega smrtnika ko greš ti z siola), bi bilo lažje saj bi lahko tudi do diska dostopal (najprej preveri če ti tole vse dela, potem pa gremo k disku
najlepša hvala za hiter odgovor, se bom v prihodnjih dneh malo igral pa sporočim, če dela. Router je drugače TP-Link Archer C7 AC1750 v2 (http://www.tp-link.com/us/products/d...Archer-C7.html), tako da podpira openWRT/DD-WRT.
Odgovorite s citatom
Staro 06.05.2017, 00:05
Novinec

Živjo, danes sem na WRT54GL namestil Tomato in nato poskusil slediti danim predlogom, vendar pa mi zadeve ni uspelo usposobiti... Če dam trunk kabel v WAN, katero možnost moram potem izbrati - "Disable WAN" in potem "Bridge WAN port to primary LAN" ali kaj drugega? Nikakor ne morem dobiti dostopa do interneta.

Tudi Box ni delal, probal sem nekaj taggati, pa ne vem če delam prav.. prilagam screenshot.

Probal sem že vse živo, tako da če ima še kdo kakšen nasvet, bom zelo hvaležen
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dodatnega, omrežje, priklop

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sagem in domače omrežje? tomska Tehnična pomoč 2 25.11.2011 19:25
Priklop na optično omrežje fiber1 O storitvah 7 15.02.2010 18:59
Priklop dodatnega rač.na sinope marx Tehnična pomoč 3 02.10.2008 19:48
Domače omrežje, internet XP-Vista BeliVolk Računalništvo in internet 3 23.07.2008 08:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:08.