Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 04.05.2006, 12:53
pokec Uporabnik pokec ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 5
Privzeto Kupovanje novega avta

Živjo!

Kopujem novi avto in me zanima, katerega se najbolje splača vzeti, da ima majhno porabo in ni preveč drag. cena nekje do 3,5MSIT. NA seznamu imam novega Cliota. Zanimam me, če se ga splača kupiti in kakšna je cena rednega servisa. Koliko stanejo kej gume za njega? Zanima me še to, kje se da najugodneje dobiti avtomobilski kredit?

Hvala

LP
Staro 04.05.2006, 13:01
Sharkica Uporabnik Sharkica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Sharkica
Član od: Jun 2005
Naslov: Deep blue sea
Sporočila: 1.516
Privzeto Re: Kupovanje novega avta

Citat:
Objavil-a pokec
Živjo!

Kopujem novi avto in me zanima, katerega se najbolje splača vzeti, da ima majhno porabo in ni preveč drag. cena nekje do 3,5MSIT. NA seznamu imam novega Cliota. Zanimam me, če se ga splača kupiti in kakšna je cena rednega servisa. Koliko stanejo kej gume za njega? Zanima me še to, kje se da najugodneje dobiti avtomobilski kredit?

Hvala

LP
V bistvu bi rad, da namesto tebe pregledamo avtomobilski trg, naredimo informativne izračune in pokukamo k vulkanizerjem? Svašta. To je isto kot bi rekel: lačen sem, kaj se mi najbolj splača pojesti, da bom sit, v tošlu mam jurjapetstotrideset, koliko stane meni če zraven naročim še deciđusadecivode?

Avtomobilov se pa res ne kupuje tkole ...
Staro 04.05.2006, 13:11
ARMEDhodzic Uporabnik ARMEDhodzic ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce ARMEDhodzic
Član od: Aug 2004
Naslov: Republika e Shqiperise
Sporočila: 15.077

Citat:
Objavil-a pokec
Živjo!

Hvala

LP
Za 3,5 mio lahko dobiš že poštenega cliota - predvsem ne pozabi omenit popustov. Za cene servisov se obrni na servis prodajalca. Gume stanejo od kakšnih 12 jurjev do kakšnih 25. Kredit pa ... SKB, Abanka, NLB, NKBM, BaCa, RKB..... večina bank ima izračune tudi na spletu.

Staro 04.05.2006, 13:25
GiGi Uporabnik GiGi ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2003
Sporočila: 1.652

Glede na količni denarja bi jaz vzel vse prej kot Cliota saj je premali glede na ceno in opremo. Poglej malo okoli po konkurenci. Za 3.5MIO že dobiš swašta. V Rangu 3.5MIO si lahko privoščiš avtomobile 2 razredov. Torej Clio, Punto, Getz, Polo Novi Rio, pa do eno številko večjih, za ta denar imaš kup že srednje velikih korejcev Elantra, Cerato in pa kake vstopne modele Mazd 3 ipd.

ČE misliš dat tak denar se ti splača pregledat vso možno izbiro. Preveč filozofirat pa z servisi ne, poglej samo kakšna je cena delovne ure ker deli so pri večini skoraj enaki. Je pa razlika med šraufanjem v močvirju in na provici tudi do 50% v korist province.

Avtomobilski krediti pri SKB so preverjeno nesramno poceni proti ostalim, vsaj pred dobrim letom so bili.
Staro 04.05.2006, 13:43
avalanche Uporabnik avalanche ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce avalanche
Član od: Mar 2004
Sporočila: 1.949

Tako je. Na tvojem mestu bi kupil vse prej kot Clia. Za ta denar dobiš že Grande Punta, Stila, Focusa, Almero, Astro, 307, Ibizo, Octavio, Corollo pa še kaj bi se našlo. Sicer bi s tem denarjem kupil raje rabljen avto, saj dobiš že zelo solidne Audije A4 in A6, BMW-je serije 3 in 5, Vectre...

Gume stanejo kolikor hočeš. Če si klasičen Slovenček s Cliom, bodo verjetno že Matadorke za 15 jurjev dobre, lahko pa si kupiš kvalitetne Dunlop in podobne za 30 jurjev. Odločitev je pač tvoja.
Staro 04.05.2006, 16:28
spaceruner Uporabnik spaceruner ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce spaceruner
Član od: Mar 2006
Naslov: tu...čisto blizu...
Sporočila: 411

...ma kakšen clio, kje si to najdu???

Nazadnje uredil spaceruner : 04.05.2006 ob 16:50.
Staro 04.05.2006, 16:29
UrbyBiser Uporabnik UrbyBiser ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2004
Sporočila: 676

Odvisno za kaj rabiš avto! Mlada družina ki rabi dober prostoren avto z dobro opremo za relativno malo denarja, ni boljšega kot nissan Note! Zelo dobri bencinski motorji in avto je v bistvu že preverjeno zanesljiv (je sicer nov v evropi, vendar je samo nadgradnja avtomobila ki se v aziji prodaja že dobro leto)!
Staro 04.05.2006, 19:47
Uporabnik

Za 3.5MIO bi jaz za družino okoli vozit definitivno kupil tole:

-je prostoren
-razumna poraba(7l kombinirano) preverjeno
-povsem zadovoljiv motor
-dobra oprema
-odlična izdelava
-na vseh testih ocenjen kot avto z najboljšim podvozjem v razredu
Staro 04.05.2006, 20:41
ksimon Uporabnik ksimon ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ksimon
Član od: Apr 2005
Sporočila: 814

Novega avta pa se res danes ne splača kupit, ker drastično izgubljajo na ceni (da ne govorimo o korejcih).
Za 3,5 mio dobiš kar soliden avto, malo preglej na www.avto.net
Staro 04.05.2006, 20:46
Uporabnik

Citat:
Objavil-a ksimon
Novega avta pa se res danes ne splača kupit, ker drastično izgubljajo na ceni (da ne govorimo o korejcih).
Za 3,5 mio dobiš kar soliden avto, malo preglej na www.avto.net

-Avto se kupuje zato da se ga vozi ne zato da se ga proda Za 3.5MIO dobiš velik in zanesljiv nov avto kot sem napisal zgoraj.

-ne vem zakaj bi moral kupit nekdo zaradi teh razlogov rabljen avto ki ga je nekdo kupil novega zato da ga je fražje prodal(iam na sumu da boste rekli naj kupi avto ala passat....)

-rabljeni avti so vedno maček v žaklju. Pri novem avtu pa imaš pri večini 3 leta garancije in razne brezplačne asistence kar ti garantira da boš za svoj denar 3 leta relativno brez skrbi. Če za ta isti denar kupiš rabljenega ki je bil nov 7MIO pa ne samo da nimaš garancije ampak tudi vzdrževanje takih vozil je dosti dražje kot je vzdrževanje vozil ki že v osnovi stanejo pol manj.

-pa ko smo pri padanju cen. Najbolj izgubljajo vsi novi poleg korejcev pa so še boljši po izgubi fiati. Preveri malo avto.net pa poglej iste letnike velikostne razrede in motorje pa približno ceno novih.

Značke
avta, kupovanje, novega

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:21.