Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 11.12.2007, 16:27
Ed004 Uporabnik Ed004 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ed004
Član od: Aug 2004
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 124
Privzeto siolTV na optiki

Hoj,

a ima že kdo siolTV (ne kabelsko) preko optike?

V stanovanju že imam delujoči optični priključek, ampak se še morem odločiti za solTV preko optike.

Če ima kdo kakršnekioli izkušnje prosim napišite.
Npr. ali slika kocka (naj ne bi na optiki)? ali šteka zvok preko HDMI? avtomatski preklop med fomratoma 4:3 in 16:9; so kakšni testni HD programi....

tnx

lp
Odgovorite s citatom
Staro 11.12.2007, 22:29
snezenimoz Uporabnik snezenimoz ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007
Sporočila: 10
Privzeto Re: siolTV na optiki

Meni obljubjajo priklop že en mesec. Baje dobim do novega leta in potem sporočim
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2007, 11:10
snezenimoz Uporabnik snezenimoz ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 10

Imam jo !! optiko !!
Dela vse OK. Slika je preko HDMI dosti boljša kot prej na kabelski. Do zdaj nič ne kocka (tok-tok) internet dela, samo hitrost ni ravno obljubljenih 20Mb.
Jaz imam možnost na TV-ju menjat format slike, lahko pa se nastavi na avtomatsko.
Malo sem razočaran nad siolTV plus , ker je meni programov slabši in ni možno razporediti programe po želji.
Ko bom imel malo več izkušenj se še javim - natipkam.
Po novem letu ne bo več obveznosti v službi in bom lahko v miru doma malo stvar naštudiral.

Lep dan
IN SREČNO NOVO LETO VSEM
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2007, 11:33
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Član od: Jan 2006
Sporočila: 861

Citat:
Objavil-a snezenimoz Prikaži sporočila
...., samo hitrost ni ravno obljubljenih 20Mb. ....
Tale hitrosti je že malo težje testirati na klasičnih testih na internetu. Svetujem da se proba še z dvema sejama na enkrat z http://file.siol.net/ pa mogoče da se nadzira z programom dumeter ( www.dumeter.com ) tako da se dobi občutek.

lp,
storz
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2007, 16:04
ive123 Uporabnik ive123 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 37

opticni siolttv imam 14 dni, prej nisem imel, tako da ne vem ce je razlika. kockic v glavnem ni.

Problem PLUS vmesnika pa je v glavnem pocasna reakcija na klik. Kliknes Ok in potem traja par sekund da se kaj zgodi, ker pa mislis, da 'ni prijelo' klikas naprej in se potem ko se vsi tvoji kliki zgodijo kam zaplezas. Za priboljsek so vgradili noter se nepotrebne dialog boxe tipa 'klikni OK' naprimer: Sedaj ste v glavnem nacinu. Kliknite Ok za nadaljevanje! ..namesto da bi se preprosto znasel tam, saj nazaj itak ne gre vec.

hitrost interneta pa sem meril enkrat pozno ponoci na speedtest.si

18.12. 3:26

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 16.32Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 20.10Mb/s

Danes je bil merilni page parkrat busy in verjetno je tudi zaradi zasedenosti rezultat precej slabsi:

28.12. 15:25

izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 2.62Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 5.28Mb/s

po restartu prospero632 modema (hint zasledil nekje na tem forumu), pa se je zadeva vseeno pohitrila

28.12. 15:35

izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 4.28Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 14.22Mb/s
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2007, 19:49
Ipod Uporabnik Ipod ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ipod
Član od: Mar 2006
Naslov: Down Under
Sporočila: 321

Jst se na tele speedteste vseen nebi zanašal. Dozdej mi je najbolj realne rezultate pokazal kar torrent seveda z uporabo dumetra.
Staro 10.01.2008, 20:07
kvaterni Uporabnik kvaterni ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce kvaterni
Član od: Jan 2008
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 1

Imam optiko, imam SiolTV+, imam Panasonic (Viera plazma TH-37PV70PA letnik 2007), imam HDMI priključek.
Nimam kvalitetne slike (rahlo "zablurana", detajli so rahlo zabrisani), nimam teleteksta, ne vidim testnega HD programa, vendar na ostalih kanalih vidim kockice (pri hitrih kadrih).
Na 080 mi odgovorijo, da je "slika pač takšna kot je in kot jo imajo vsi ostali naročniki internetne TV. Signal so preverili (ne vem kako ga je operater preveril iz naslanjača, če je končni priključek vendar v moji dnevni sobi)., zato je slika morda malo slabša zaradi večjega ekrana".
Tega pa ne morem verjeti. Najnovejša tehnologija, rezultat pa podpovprečen. Na istem TV je bila (skoraj) odlična slika na UPC Telemah kablelski TV. Zaenkrat sem pustil oba sistema, zato lahko preklapljam in direktno primerjam isti kanal na obeh virih. Ali lahko kdo pomaga z nasvetom? Do revežev na 080 praktično ne prideš (ure in ure čakanja na zvezo), pa še pravih odgovorov ne dobiš. Aja! Zakaj se ne vidi teletekst? Hvala!

Nazadnje uredil kvaterni : 10.01.2008 ob 20:25.
Odgovorite s citatom
Staro 10.01.2008, 21:09
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Kot prvo Siol TV ni nikakršno čudo glede kvalitete slike. Mal si preber po forumu, kaj si o tem mislimo. Tega kolker vem tudi nihče od ponudnika nikjer ne pravi. Sagem je sicer nekoliko negativno poglavje zase a ga relativno slabo poznam (le pri enem kolegu domuje).
Velik+ pa nam je Siol TV+ vsem kjer imamo "zanikernega" kabelskega operaterja.

Prek HDMI kolker vem TTX ne gre.

Slika je digitalna in pride kakršna pride. Pride nekolk drugačna kot analogna. Pri hitrih premikih se nekoliko bolj pozna saj je komprimirana na fiksno pasovno širino, da na bakru zadeva lahko čimbolj nemoteno špila.

ALi TV podpira DVB-C. Primerjaj Telemchov digital (nekaj kanalov imaš sigurno zraven) in Siol IP. Meni je digitalna kabelska Telemaha slabša od Siol TV (sicer sem na enem lokalnem rokavu, ki pobira signale iz Telemacha).

Vsekakor bo pa za potrebe Siol TV treba nekolko prenastavit parametre na TV. Iz analognega signala verjetno malo drugače predela barve in ti je slika bolj všečna. Treba je nastavit tudi zadeve glede mpeg obdelave vkolikor jih TV ima...
Odgovorite s citatom
Staro 11.01.2008, 08:38
minek Uporabnik minek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce minek
Član od: Nov 2007
Sporočila: 281

Citat:
Objavil-a kvaterni Prikaži sporočila
Imam optiko, imam SiolTV+, imam Panasonic (Viera plazma TH-37PV70PA letnik 2007), imam HDMI priključek.
Nimam kvalitetne slike (rahlo "zablurana", detajli so rahlo zabrisani), nimam teleteksta, ne vidim testnega HD programa, vendar na ostalih kanalih vidim kockice (pri hitrih kadrih).
Na 080 mi odgovorijo, da je "slika pač takšna kot je in kot jo imajo vsi ostali naročniki internetne TV. Signal so preverili (ne vem kako ga je operater preveril iz naslanjača, če je končni priključek vendar v moji dnevni sobi)., zato je slika morda malo slabša zaradi večjega ekrana".
Tega pa ne morem verjeti. Najnovejša tehnologija, rezultat pa podpovprečen. Na istem TV je bila (skoraj) odlična slika na UPC Telemah kablelski TV. Zaenkrat sem pustil oba sistema, zato lahko preklapljam in direktno primerjam isti kanal na obeh virih. Ali lahko kdo pomaga z nasvetom? Do revežev na 080 praktično ne prideš (ure in ure čakanja na zvezo), pa še pravih odgovorov ne dobiš. Aja! Zakaj se ne vidi teletekst? Hvala!
Žal je tako, da je zaenkrat digitalna TV veliko slabša od analogne. Dobro je le, da večina ljudi tega ne vidi.
Enako velja za superduper LCD-je in plazme. Ološ. Če hočeš "živo" sliko pač rabiš CRT in dober analogni vir, ne pa, da se ubogi PAL signal upsampla, upsampla in upsampla....
Odgovorite s citatom
Staro 13.01.2008, 21:59
mdebevc1 Uporabnik mdebevc1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 14

Res je. Digitalna TV slika je slabša od analogne. Že zaradi tega ker se kompresira. Tudi mi smo dobili optiko in imamo SIOL TV hkrati z analognim kabelskim signalom od klasičnega kablerja. Priznati pa moramo, da na našem SONY katodnem televizorju slika ni tako slaba, da bi bilo to opazno s prostim očesom. Šele po zelo pozornem primerjanju analogne slike proti digitalni sliki opaziš razlike. In hec je tudi v tem, da digitalna slika v primerjavi z analogno časovno rahlo zamuja zaradi kompresiranja. Ampak to se vidi šele z direktno primerjavo. Če bi imel samo digitalno sliko brez primerjave verjetno tega ne bi opazili. Vprašanje pa je res, kako bi se to odražalo na velikih digitalnih televizorjih.

Tudi mene moti, da na nekaterih TV programih ni teleteksta. Glede na to, da uporabljam podnapise (sem naglušen) na veliki večini TXT kanalih, je to kar velika hiba.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
optiki, sioltv

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
povezava sioltv s prenosnim računalnikom dasenka SiOL TV 4 28.11.2007 20:58
Sprememba hitrosti na optiki? tumbo O storitvah 8 15.11.2007 07:39
kdaj VBR in vecja pasovna sirina za sioltv? alexx_ SiOL TV 3 01.11.2007 12:21
SiolTV - CRC errors lukadane Tehnična pomoč 3 17.09.2007 15:11
Težave s SiolTV simon123 SiOL TV 13 10.09.2006 11:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:49.