Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.10.2012, 19:53
sladzan Uporabnik sladzan ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce sladzan
Član od: Nov 2010
Naslov: Bela krajina
Sporočila: 279
Post SIOL TV in DODATKI

Pozdravljeni;

Danes sem poleg standardnih dodatkov na svoji programski shemi dodal še HD paket,ki pa je prvi mesec brezplačno ob prvem naročilu in tako sem tudi hotel sprobati kako zgleda HD slika na bakreni povozavi.

No zdej me pa zanima;

Ko sem potrdil spremembo programske sheme,ki sem jo dogradil z HD paketom mi je izpisalo tole;

"Zadnja sprememba programske sheme: 16.10.2012.

Naslednja sprememba programske sheme bo možna 16.11.2012.-zdej me pa zanima ali lahko paket spremenim samo ta dan 16.11.2012 ali ne in ali je možno spremenit tudi po 16 datumu v 11 mesecu oz. šele po enem mesecu,da je možno spremenit shemo?

Gre se zato,da bi ta HD paket preklical rad po enemu mesecu oz šele 29.11.2012 bi hotel spremenit shemo.Ali,če spremenim shemo in prekličem dodatek po 16 datumu in ga uporabljam še 13 dni več ali bi plačal na koncu za ceu mesec HDpaket ,ker sem(bi) 13 dni
več gledal od poiskusnega obdobja.

Teh 13 dni več bi pa bilo več zato,ker bi 29.11.2012 rad naročil še preostale poiskusne 1-no mesečne brezplačne programe in takrat bi šele prekinil HD paket in naročil HBO in popnon/stop paketa,ki bi bila brezplačna 1 mesec.Tako bi imel HBO in popove programe decembra brezplačno kar sem tud nameraval uzet,ampak sem se zafrknil in sem danes naročil HD paket,ki ga en mesec nemorem prekiniti,če ga pa prekinem po enem mesecu si avtomatsko zaklenem spremembo sheme in odpade gledanje brezplačno HBO in popnon/stop za en mesec ,ker je naročilo za poiskusno obdobje le do 30.11.2012.

Žau nisem dobro premislu ko sem naročeval paket kdaj se mi splača kaj uzet oz vse oddenkrat uzet se najbolj splača,če bi hotel imet december lepši z siol tv popolno programsko shemo.

Se pravi nakratko;rad bi;

preklical HD paket po poteku 13 dneh od preizkusnega brezplačnega obdobja in takrat šeenkrat spremenil programsko shemo z HBO in POP/nonstop + dodatkom ali bi se to dalo in ali bi plačal za cel mesec HD paket ali bi plačal le za pol meseca,če ga prekinem takrat,to pomeni 13 dni po poiskusnem obdobju.

Še eno vprašanje ali se da pakete naročit tudi 30.11.2012-točno ta dan,ker piše do 30.11.2012 da je možno preizkušat in naročit brezplačne dodatke za en mesec,ali je da moraš do 29 naročit in je 30.11.2012 že prepozno?
Upam,da prav mislim in ,da lahko naročiš DO 30.11 in maš tako decembra brezplačne dodatke 1 mesec.Ni pa da traje ponudba dodatkov gledanja do 30.11.2012 a mam prav?

Upam ,da mi bo kdo lahko odgovoru in da bo razumel kaj sem hoteu povedat,vprašat.

Hvala,LP

Nazadnje uredil sladzan : 17.10.2012 ob 13:01. Vzrok: Popravljanje in dodajanje vprašanja,tud napake;POPRAVU PRVI ODSTAVEK
Odgovorite s citatom
Staro 16.10.2012, 20:21
s.m. Uporabnik s.m. ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce s.m.
Član od: May 2011
Sporočila: 205
Privzeto Re: SIOL TV in DODATKI

Citat:
Naslednja sprememba programske sheme bo možna 16.11.2012.-zdej me pa zanima ali lahko paket spremenim samo ta dan 16.10.2012 ali ne in ali je možno spremenit tudi po 16 datumu v 10 mesecu oz. šele po enem mesecu,da je možno spremenit shemo.
Koliko jaz vem če se naročiš na en paket potem ga lahko čez 1 mesec odjaviš, prej ne. Tako da ja, kako tukaj piše.

Nazadnje uredil s.m. : 16.10.2012 ob 20:23.
Odgovorite s citatom
Staro 16.10.2012, 20:22
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Tale Siol/Telekomova logika je pomoje precej mim - milorečeno. Le enkrat mesečno lahko posegaš v naročeno. Če že omejitev bi morala veljati za posamezeno storitev. Torej danes naročim HD jutri oz. kadarkoli odjavim naročeni HBO. Oboje za en mesec vkolikor želijo manjašat administrativne stroške.

Se pa ravno odločam kaj odjaviti. Namreč fasal pred dobrim mesecem en odklop ker ja priznam bil zanikeren in nisem preveril če je plačilo šlo skozi (najnižji račun v zadnjih nekaj letih mimgrede). V FF mi NLB spletna stran občasno nekaj skače, ko potrdim. In je nato po pisnem opominu nekako ostalo nekih 53 centov neplačano zaradi katerih sem bil na hladnem kak teden. Dokler nisem vprašal kdaj blagovorijo nazaj priklopit saj sem bil prepričan, da je bila zadeva poravnana najkasneje dan pred odklopom.
Na servisne pa se prek drugega dostopa ne da!!!!
In so vklopili ter sporočili dolg pod 1€... Ker je bil v domačem routerju ravno ključek z UMTS modemom, ki ga občasno rabim na eni drugi lokaciji se mi je prvi dan le net zdel nekaj počasen. TV je prek PC špilal normalno. Prek STB pa nihče ni nič gledal. Naslednji dan pa le starši vprašajo zakaj telefon ne dela...
No skratka traparija. Ampak 10€, ki so na zadnjem računu za ponoven priklop pa bo treba "not dobiti". Nižanje sheme v osnovno je najverjetnejša varianta. Morda tako tudi trajno ostane saj se gleda večinoma le HD starši pa imajo vkolikor bomo odjavili kablsko še vedno več kot prek nje.
Sem moral mal zasmetiti.. Avtor teme oprosti!.

vmes je bil seveda izveden uspešen preklop na VDSL2b.

Telekom ob odklopu pa le mail pošljite. Saj ne bo nikomur krona z glave padla. Če bi kak dan prej pa tudi nebi bilo nič narobe. Da vsaj veš da si dokončno za***al... Sem že parkrat pozabil plačat en račun ker ga pač ni med papirnatimi in nikoli nisem potrdila pošiljal pa do sedaj ni bilo odklopa. In posledično tudi to rundo po pisnem opominu nisem.
Odgovorite s citatom
Staro 16.10.2012, 21:37
Pripravnik

Tale Siol/Telekomova logika je pomoje precej mim - milorečeno. Le enkrat mesečno lahko posegaš v naročeno. Če že omejitev bi morala veljati za posamezeno storitev. Torej danes naročim HD jutri oz. kadarkoli odjavim naročeni HBO. Oboje za en mesec vkolikor želijo manjašat administrativne stroške.

Ja sej to;
Blo bi najbolje ;Če že omejitev bi morala veljati za posamezeno storitev v enem mesecu.-Meni je to tud čudno,da dograditve nemoreš večkrat mesečno nadgradit.Ok za zmanjšanje programov-dodatkov ok,pač nemoreš ceu mesec spreminjat...

Zdaj nemorem niti dodat jutri več nobenega dodatka,kar ni najbolj ok.Ampak ok,zanima me samo ali lahko po 16. datumu recimo 18 spremenim shemo,da dodatek HD ukinem in potem plačam koliko(do 16 zastojn meu,ukinu pa bi recimo18.11.2012 paket) in koliko potem plačam'Plačam tele 2 dni kot ,da sem gledau ceu mesec ali ne,ali plačam potem pač samo 2 dni gledanja.

Gre se mi pa da namesto 16.11.2012 ,ko lahko spremenim paket šele,da bi ga vbistvu spremeniu šele 29. ali 30.11.2012(čeje sploh možno 30-setega) s tem da bi HD ukiniu ,vzeu pa HBO in Pop programe?Je tako možno oz. tedaj spremenit paket in koliko bi plačau za 13-14 dni(prekoračitve v poiskusnem obdobju) več gledanja HD programov

Čudno mije to res.Očitno nebo pomoči dokler ker od siola direktno ne odgovori.
Odgovorite s citatom
Staro 16.10.2012, 21:46
Pripravnik

Naslednja sprememba programske sheme bo možna 16.11.2012.-zdej me pa zanima ali lahko paket spremenim samo ta dan 16.10.2012 ali ne in ali je možno spremenit tudi po 16 datumu v 10 mesecu oz. šele po enem mesecu,da je možno spremenit shemo.

Joj tle sem se pa jaz zmotu in napisal v 10 mesecu,vbistvu v 11 mesecu ,če je možno spremenit shemo tudi po 16. datumu ali samo ta datum je možno spremenit shemo?

Namesto 10 mesec sem mislu v 11 mesecu,če je možno te spremembe nardit...nemorem verjet vse kar pišem se zadne čase zmotim.

Nazadnje uredil sladzan : 16.10.2012 ob 21:49. Vzrok: dodajanje
Odgovorite s citatom
Staro 16.10.2012, 22:05
Pripravnik

Citat:
Objavil-a s.m. Prikaži sporočila
Koliko jaz vem če se naročiš na en paket potem ga lahko čez 1 mesec odjaviš, prej ne. Tako da ja, kako tukaj piše.

Hvala za odg.
Zdaj sem šele popravil datum in vprašanje moje.
Tko ,da nisem prav zastavu vprašanje...drugač pa vem ,da en mesec nemoreš odjavit dodatek.
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2012, 13:39
likid Uporabnik likid ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2012
Sporočila: 95

Citat:
Objavil-a sladzan Prikaži sporočila
Ja sej to;
Blo bi najbolje ;Če že omejitev bi morala veljati za posamezeno storitev v enem mesecu.-Meni je to tud čudno,da dograditve nemoreš večkrat mesečno nadgradit.Ok za zmanjšanje programov-dodatkov ok,pač nemoreš ceu mesec spreminjat...

Zdaj nemorem niti dodat jutri več nobenega dodatka,kar ni najbolj ok.Ampak ok,zanima me samo ali lahko po 16. datumu recimo 18 spremenim shemo,da dodatek HD ukinem in potem plačam koliko(do 16 zastojn meu,ukinu pa bi recimo18.11.2012 paket) in koliko potem plačam'Plačam tele 2 dni kot ,da sem gledau ceu mesec ali ne,ali plačam potem pač samo 2 dni gledanja.

Gre se mi pa da namesto 16.11.2012 ,ko lahko spremenim paket šele,da bi ga vbistvu spremeniu šele 29. ali 30.11.2012(čeje sploh možno 30-setega) s tem da bi HD ukiniu ,vzeu pa HBO in Pop programe?Je tako možno oz. tedaj spremenit paket in koliko bi plačau za 13-14 dni(prekoračitve v poiskusnem obdobju) več gledanja HD programov

Čudno mije to res.Očitno nebo pomoči dokler ker od siola direktno ne odgovori.
Ne rabiš spreminjati točno na 16.11., lahko spremeniš recimo 20.11. ali pa 29.11. kot ti to želiš. Ampak ko boš recimo spremenil 29.11., potem do 29.12. ne boš mogel narediti nobene naslednje spremembe.

In ja, plačal boš proporcionalno za število dni, ko gledaš ta paket. V primeru HD, ti bo do 16.11. zastonj, med 16.11. in 29.11. pa ti bodo zaračunali delež za teh 13 dni, kolikor pač stane mesečna naročnina paketa. Če recimo paket stane 10 EUR/mesec in si ti imel paket vklopljen 60% dni v nekem mesecu (recimo da je to 18 dni), boš plačal za to obdobje dodatno 6 EUR za ta paket.

Upam, da je razumljivo.
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2012, 15:49
Pripravnik

Citat:
Objavil-a likid Prikaži sporočila
Ne rabiš spreminjati točno na 16.11., lahko spremeniš recimo 20.11. ali pa 29.11. kot ti to želiš. Ampak ko boš recimo spremenil 29.11., potem do 29.12. ne boš mogel narediti nobene naslednje spremembe.

In ja, plačal boš proporcionalno za število dni, ko gledaš ta paket. V primeru HD, ti bo do 16.11. zastonj, med 16.11. in 29.11. pa ti bodo zaračunali delež za teh 13 dni, kolikor pač stane mesečna naročnina paketa. Če recimo paket stane 10 EUR/mesec in si ti imel paket vklopljen 60% dni v nekem mesecu (recimo da je to 18 dni), boš plačal za to obdobje dodatno 6 EUR za ta paket.

Upam, da je razumljivo.

No super,hvala.Točno to meje zanimalo in prau sem misliu,da je to tko,da plačam le delež kolko sem pač več imel naročen HD paket.
Takrat pa šele bom spreminjau paket in dodatek HD preklicau,HBO in POPnonSTOP pa bom vklopu za en mesec brezplačno.

Na mestu vprašanje je pa še samo to:
Ker piše ,da je akcija oz. možnost brezplačnega gledanja dodatkov možno naročiti do 30.11.2012 me zanima še ;
ali lahko ,če naročim točno 30.11.2012 ali se še vedo upošteva ta dan,da imam en mesec brezplačno dodatke ali moram en dan prej naročiti,se pravi 29.11.2012,da ponudba brezplačnega paketa velja.

Je možno potem ta dan naročiti paket,da velja ponudba brezplačnega dodatka,da se ne zamudi datum?Potem bi imel cel december HBO in pop programe do 30.12.2012 brezplačno,naprej pa se sam vsak odloči..

(popove programe bi pa itak morau dat siol že brezplačno do novega leta,saj jih imajo več kot 30 operaterjev zastojn te programe do novega leta,tko da bi rad vsaj ta en mesec izkoristu ponudbo brezplačno gledanje dodatka,ker ga nisem še nikoli naročil).
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2012, 16:31
bond008 Uporabnik bond008 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2009
Sporočila: 659

zanimivo je to da če naročiš kaki paket na sagemu lahko pol še vedno spremeniš pakete na servisnih straneh.
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2012, 16:42
Pripravnik

Citat:
Objavil-a bond008 Prikaži sporočila
zanimivo je to da če naročiš kaki paket na sagemu lahko pol še vedno spremeniš pakete na servisnih straneh.
(Jst mam sagema.)
Hm.Si siguren v to?Si probal?

Kaj to pomeni?
Če naročim danes HBO na sagemu,ga lahko danes ali jutri spremenim na servisnih straneh?Oziroma lahko spremenim šeenkrat paket in dodam ali zmanjšam paket.

A lahko odjaviš prek sagema dodatek?

Pa še vedno sprašujem kaj pomeni do 30.11.2012 da lahko izkoristiš 1 mesec brezplačno gledanje dodatka.
30.11.2012 ta dan še velja ponudba ali je ta dan prepozno za naročilo,da se uveljavi brezplačno gledanje 1 mesec?

Nazadnje uredil sladzan : 18.10.2012 ob 16:49. Vzrok: //
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dodatki, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
O SiOL storitvah oz. zgodba za na WC Straus O storitvah 18 27.01.2010 11:01
Siol tv problem slo114 SiOL TV 274 08.09.2009 15:04
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 07:17
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 00:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:29.