Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 04.02.2009, 22:17
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Vernik -

Kakšne TRAPARIJE pišeš na Račun Razodetja! Pa to je NEZASLIŠANO!
In vso to BURKO, po Branhamu, si sedaj pripeljal do leta 2008.

Ja povej mi no, kaj boš pa potem pisal, ko pridemo do 2011? Dragi Vernik, pa je tebe PAMET čisto zapustila ob vsem tem Branhamu?

Kaj si naj nek nevernik mislil o verujočem (ti se namreč podpisuješ z "vernikom"), ko tole prebira, kar nam haluciniraš? Kaj drugega, kot to, da je vernik pač človek, ki je čisto, to je 100%, NOR!

Včasih smo poslušali jehovce, da so na podoben način noreli... (drugače takega početja ne morem imenovati), zdaj ste pa tudi drugi sektaši (čeprav izven sekt), prešli do iste norosti.

Pa človek, strezni se vendar!

Nič, kar si sedaj pisal, se do 2008 se NI zgodilo. Ti (z Branhamom) v Apokalipso vnašaš te neumnosti. Pa kaj boš pa takrat storil, ko naj bi "od mrtvih vstajali"? In ko nobenega ne bo nikjer, me zanima, kaj boš takrat pisal. Se bodo oni ali se boš ti (od stamu) udrl? Tele tvoje papirje bom namreč shranil, da ti jih bom takrat lahko POKAZAL.

Hudo je, če človeka zapusti še zadnji ščep razuma!

Sprašujem se tudi, kakšna naj bi bila ta tvoja vera, ob vseh teh norostih, ki jih kvasiš?

In mimogrede: Poglej si ta jezik, ki ga priobčuješ... - "Nato bo odšla nevesta v vzetje","izvajalo se bo vstajenje svetih cca. 30 dni..." "izvaja se poroka Kr. neveste" in podobne formulacije. Kateri jezik pa je to, Vernik?

OBUP od tega tvojega pisanja...

Na žalost!

Nazadnje uredil drstane8 : 04.02.2009 ob 22:30.
Staro 05.02.2009, 08:58
Pripravnik

Vernik, zapisal si:

1. "Jaz sem NOREC za Jezusa Kristusa".

Nikjer v Pismu ne piše, da Kristus rabi NORCEV! Pač pa pravi: "Če kdo svojemu bratu pravi norec..."
Kar zadeva moja poimenovanja so torej zgolj citati....

2. "Morda bomo leta 2011 še tu...?"

Dragi moj "NOREC". Vsi, ki te traparije berejo, se ti bodo smejali, kajti čisto gotovo boš še tu...
In to vsi vedo, brez Branhamove "razlage" !

3. Kaj pa naj pomaga, če nekdo ve, kaj bo 2011? Če naj bi "vi kam odšli?" S tem se pač nikogar ne da PRESTRAŠITI!
Pred leti so jehovci to trapali, pa še sedaj blodijo po Ljubljani in vseh drugih mestih in če jih povprašaš, kje je sedaj tisti "poslednji dan", ki so ga vsepovsod oznanjali, so užaljeni. Si žalil njihova "jehovska" čustva! V resnici gre pa za podobne fantazije s katerimi so ONI obremenjevali druge.

Boš tudi ti užaljen?
Vsekakor, leta 2011 te povabim na čaj (kave ne pijem) - da se bova temu, kar si po branhamovsko oznanjal, SKUPAJ SMEJALA! Ali pa boš tedaj "vzetje neveste " prestavil za nedoločen čas, da ne bo treba kaj branhamovsko premikati v NE - DOGLED?

Vendar, povabilo na čaj ostane. Kakršne koli že naj bi bile takrat razlage...

VSEM BRALCEM PA TOLE: Kar mirno. Do leta 2011 ne bodo nikogar nikamor "vzeli". VSEGA TEGA V APOKALIPSI NI! Vse to je zgolj v glavah branhamovskih "norcev". (Spet gre samo za "samopoimenovanja" nekaterih! Nič drugega!

_

Nazadnje uredil drstane8 : 05.02.2009 ob 09:15.
Staro 05.02.2009, 10:04
Whitezero Uporabnik Whitezero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Whitezero
Član od: May 2004
Naslov: Vis Uban
Sporočila: 194

Vsakršno dvoumno ali drugačno napovedovanje je obsojeno na propad in ga ne smeš jemat resno.

V to veljajo tudi ciganske(ne žalim porekla! Ampak mentaliteto) vedeževalke, ki naivne ljudi oskubljajo za visoke pare in mi sploh niso všeč, saj prodajajo meglo.

Leta 2011 ne bo nobene poroke kristusove neveste(wtf?) ali konca "satanovega raja" (spet wtf?) ipd. Svet bo normalno tekel, mogoče bo kakšna vojna, nemir, ampak čisto človeško, dokler se ne izboljša bo tako bedno stanje na našem svetu.

Po drugi strani pa veliko ljudi komaj čaka leto 2012, saj ne vedo, da se tega leta ne bo ni posebnega zgodilo in bodo zelo krepko razočarani.

Lahko pa povem eno in zanesljivo napoved kaj se bo zgodilo leta 2012, na dan 21.12, število samomorov se bo v obdobju 3 tednov tega dne statistično povečalo. Bodisi zaradi strahu pred namišljenim sodnim dnevom, bodisi zaradi bankrota, ko se je naivno odločil da potroši vse kar ima, saj je pričakoval sodni dan.

Zdrav človeški razum se bo učil na zgodovini. Najbližja prelomna dogodka sta bila leta 2000 in 2003, prvi je bil napoved uničujočega virusa Y2k, ki se ni uresničil, drugi pa je bil napoved (prva!) prihoda planeta Nibiruja, ki se spet ni uresničila.

Podobnih primerov iz zgodovine je stotine in na žalost imajo ljudje zelo kratek spomin, da ne uvidijo, da so vse napovedi bile sfaljene ali pa pesniško napisane in prav tako tudi interpretirane. Nobena napoved pa ni bila NATANČNA, JASNA IN ČITLJIVA! Vse so bile nasprotje teh pojmov.

"Hallowed are the Ori!!!" :cool2:
Staro 05.02.2009, 19:51
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Od kot nam gotovost, da je vzetje Neveste blizu?

Sedaj prihajam V SREDIŠČE Razodetja, kar se tiče poganskih narodov. Pokazal sem sheme, za katere bi se pred svojim časom »trgali«. Tega enostavno ni v učbenikih, niti v nobeni verski knjigi. Tega nima nobena verska skupnost in ne druga denominacija. To je Bog sam razodel preko preroka. Za dokazovanje bom uporabljal odlomke iz Svetega pisma in vi sami se prepričajte, ali lažem. Sedaj ni več časa za emocije, zamere in podobno. Vsak mora v tem času opraviti svojo nalogo.

Torej. Vzetje Neveste je blizu. Seveda se vernikom zaradi tega ni potrebno bati, kot bi nekdo mislil. Celo nasprotno. Saj pravi Pismo v Luka 21,28: »Ko se bo to začelo dogajati, se vzravnajte in vzdignite glave, kajti vaša odkupitev se približuje
In kaj se bo začelo dogajati? Malo pred tem pravi v Luka 21,27: »In tedaj bodo videli Sina človekovega priti na oblaku z močjo in veliko slavo
Ta oblak ki so ga naredili angeli leta 1963 pred odpiranjem 7 pečatov, je samo simbol enega drugega pravega oblaka. Pravi oblak so njegovi verniki in pričevalci, saj na enem mestu pravi v Hebrejcem 12,1: »Ker nas torej obdaja tako velik oblak pričevalcev….«.

In Jezus je povedal o NAJVEČJEM ZNAMENJU, ki bo spremljal njegov prihod. Katero je to znamenje? Luka 21,29-32: »Povedal jim je priliko: »Poglejte smokvino drevo in vsa drevesa. Ko začenjajo brsteti, vidite in sami od sebe veste, da je poletje že blizu. Tako tudi vi, ko boste videli, da se to dogaja, védite, da je blizu Božje kraljestvo. Resnično, povem vam: Ta rod nikakor ne bo prešel, dokler se vse ne zgodi. Nebo in zemlja bosta prešla, moje besede pa nikakor ne bodo prešle.«

Smokvino drevo si IZRAELCI, ki so po drugi svetovni vojni dobili svojo državo. Smokva je bila v Bibliji vedno simbol izvoljenega ljudstva. Ta smokva je začela brsteti in dobila je liste. Izrael je postal država, dobil je svojo himno, denar, vojsko vodstvo….
Vse to se je zgodilo na isti dan, 6. maja 1946 leta, Izraelci so razglasili državo, angel pa je prišel h preroku in ga poslal s sporočilom za Nevesto. Mednarodno je bila ta država priznana 1948 leta.
Ta dan je bil torej dan, ko so se začele dogajati zgodovinske stvari. Če ste zgodovinar, si sami izračunajte, po kolikih letih so Izraelci dobili svojo državo. Drevo je začelo zeleneti. Za Izraelce je to pomemben datum. Za nas pogane pa še bolj. Znamenje, ki je bilo obljubljeno, je bilo podano. Zato dvignite glave vi, ki pričakujete Jezusa Kristusa. ON je sedaj tu. On je dejal da bo takrat Božje kraljestvo blizu.
Enostavno ne moremo reči, da se ne bo nič zgodilo, ker smo s to izjavo prepozni. SE JE ŽE ZGODILO. Samo dovršiti se mora to, kar je bilo začeto. Preberite si celotno zgodbo o Ruti v Rutini knjigi. Tam je simbol vsega tega, kar se sedaj dogaja.

In še pravi: »Ta rod nikakor ne bo prešel, dokler se vse ne zgodi«…. Ta rod od leta 1946 ne bo prešel. In koliko traja en rod? Približno vemo. Od takrat je preteklo 63 let.
In Jezus potrdi gotovost in resničnost svojih besed, ko pravi da bo vse drugo prešlo, samo njegove besede ne bodo prešle. Jaz mu verjamem.

Znak je bil dan leta 1946, in pozneje so se pečati odprli. To je bilo leta 1963. Obe letnici sta potrjeni z VELIKIMI ZNAMENJI in drugimi manifestacijami. Zato so to dejstva in jih niti ni treba dokazovati.
Povedati je potrebno samo pomen pečatov. Ko so bili pečati odtrgani, je nastopilo tisto posebno obdobje, ko pravi v Razodetju 10,6-7: »… Ne bo več časa! V dneh, ko se bo oglasil sedmi angel in zatrobil, se bo dopolnila Božja skrivnost, kakor jo je Bog oznanil svojim služabnikom prerokom
V času trobljenja 7. angela, ki je glasnik sedme cerkvene dobe z imenom Branham, je bila ta skrivnost dopolnjena.
Samo na grobo še omenim pečate:
Pečati 1-4 so varovali skrivnost odkupitve Kristusove Neveste.
Pečat 5 varuje skrivnost odkupitve Izraelcev
Pečat 6 varije skrivnost odkupitve Nespametne device in 144000 izraelcev.
Pečat 7 pa je SKRIVNOST KRISTUSOVEGA PRIHODA

Glede »norca« sem se tudi jaz malce poigral. Mislil sem predvsem to iz Pregovorov 28,26: »Kdor se zanaša na svojo pamet, je norec, kdor pa hodi z modrostjo, bo rešen
Jaz se ne zanašam na svojo pamet. Ponavljam samo to, kar je Bog povedal. Hočem hoditi z modrostjo. Modrost pa je Beseda, Beseda pa je Jezus Kristus. Janez 1,14: »In Beseda je postala meso in se naselila med nami… Zato sem »norec« za Jezusa Kristusa.
Staro 05.02.2009, 20:42
Allegra Uporabnik Allegra ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Allegra
Član od: Jan 2007
Sporočila: 288

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Olje pomeni krst v Svetem Duhu. Vemo namreč, da je za rojstvo vseh stvari na svetu potreben tristopenjski proces. To so voda, kri in duh, kar pomeni opravičenje, posvečenje in krst v Svetem Duhu.
Samo eno vprašanje se mi poraja - glede na to, da zavračaš vse religije: če torej ne pripadaš nobeni religiji, KDO te naj bi potem krstil?

In če te krsti recimo duhovnik, ki pripada RKC ali kateri koli drugi religiji, za katero trdiš, da je itak v zmoti, obsojena na propad, na napačni poti ... - je ta "krst" potem "veljaven"?
Staro 06.02.2009, 18:39
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Allegra Prikaži sporočila
Samo eno vprašanje se mi poraja - glede na to, da zavračaš vse religije: če torej ne pripadaš nobeni religiji, KDO te naj bi potem krstil?

In če te krsti recimo duhovnik, ki pripada RKC ali kateri koli drugi religiji, za katero trdiš, da je itak v zmoti, obsojena na propad, na napačni poti ... - je ta "krst" potem "veljaven"?
Tudi meni se je porajalo isto vprašanje.
Glede krsta. Krsti te lahko vsak človek moškega spola, je bil sam pravilno krščen. Pravilni krst pa je tisti, pri katerem se krščenec popolnoma potopi v vodo in je krščen v IME Gospoda Jezusa Kristusa.
Tu torej ni potrebna nobena človeška posvetitev krščevalca in pismeno dovoljenje od kakšne ustanove. To je popolnoma svetopisemski krst.
Duhovnik RKC bi lahko pravilno krstil samo takrat, če bi bil sam pravilno krščen. To pa praktično ni mogoče, ker mu doktrina ne dopušča drugače, kot krščevanje s polivanjem in v naziv Očeta, Sina in Svetega duha. Če bi delal drugače, bi bil izločen. Vidite, tako močni so okovi denominacijske doktrine in zato jih Bog sovraži. Doktrina se je povzdignila nad Besedo. Bog seveda ne sovraži ljudi, ampak tako doktrino, ki sprevrača Besedo.

V IME Gospoda Jezusa Kristusa so se krstili v ZAČETKU v Pavlovih časih, kot to piše na več mestih v Apostolskih delih in tako se moramo krstiti danes na KONCU. Zato pravi Malahija 3,24: »...Obrnil bo srce očetov k sinovom in srce sinov k očetom......« Vse zanemarjene resnice iz obdobja očetov morajo biti danes v času sinov spet obnovljene. In krst je samo ena izmed teh resnic.
Če bi šli sedaj nazaj ugotavljat, kdo je bil v 20. stoletju prvi pravilno krščen, ne vem. Mogoče se ve, ampak jaz ne vem. Bog je glasniku razodel kako mora biti izvršen pravilni krst.
Vse to sicer piše v Svetem pismu, ampak denominacije so delale vse po svoje. Bog je torej naredil red. Do trenutka njegovega poziva k pravilnemu krstu so se ljudje krstili različno. Bog jim tega ni jemal za nepravilnost, ker so bili pač zavedeni. Ampak od trenutka naprej, ko je Bog razodel, kako naj poteka krst v skladu z napisano Besedo, pa ni več opravičila. Torej: če je bil nekdo pred glasnikovim sporočilom krščen v ime Očeta, Sina in Svetega Duha, in je umrl pred spoznanjem resnice, v redu. Ampak sedaj, ko pa je znano, kako se moramo krstiti, pa je taki krst neveljaven. Vi bi bili enostavno, kot da ne bi bili krščeni.
Ne glede na pripadnost kaki religiji moramo danes biti krščeni samo v skladu s tem, kakor je v Svetem pismu.

V Svetem pismu glede krsta obstajata dva odlomka:
V Mateju 28:19 beremo takole: »Pojdite torej in naredite vse narode za moje učence. Krščujte jih v ime Očeta in Sina in Svetega Duha
V Apostolskih delih 2,38-39 pa je na videz drugačen opis krsta: »Bratje, kaj naj storimo?« Peter jim je odgovoril: »Spreobrnite se! Vsak izmed vas naj se dá v imenu Jezusa Kristusa krstiti v odpuščanje svojih grehov in prejeli boste dar Svetega Duha. Zakaj obljuba velja vam in vašim otrokom in vsem, ki so daleč, kolikor jih bo k sebi poklical Gospod, naš Bog
Katero navodilo je sedaj pravo???
Bistvo vsega je to, da je hudič hotel izbrisati IME JEZUSA KRISTUSA iz tega osnovnega obrazca, ki je v Apd 2,38. Ta obrazec je ključ za vstop v Nebeško kraljestvo: »……Zakaj obljuba velja vam in vašim otrokom in vsem, ki so daleč, kolikor jih bo k sebi poklical Gospod, naš Bog
Bog je dolžan (če smemo temu tako reči) spolniti svojo BESEDO, ko je dejal … obljuba velja vam in vašim otrokom … . To velja seveda, če mi pravilno uporabimo ključ, to je uporaba pravilnega krsta. Važno je, da se krstimo V IME. Če pa tega ne storimo in se krstimo v NAZIV, pa Bog ni obvezen, da se drži svoje obljube. Oče je naziv, sin je naziv in sveti duh je naziv. To ni ime.

Od ponovnega razkritja je danes krst v NAZIV ničen. In hudič je hotel ravno to!! Izničiti pomen krsta. Vemo, da je krst znamenje smrti. Mi s krstom umremo in ponovno vstanemo v imenu Jezusa Kristusa. V njegovem imenu. Zato, ker je tudi on vstal. Ne moremo vstati v imenu Očeta, Sina in Svetega Duha. Ne moremo vstati v imenu NAZIVA ali s klicanjem NAZIVA. Zato tudi pravi Pavel v Rim 10,13: »In res: Kdor koli bo klical Gospodovo ime, bo rešen«. Klicati Gospodovo ime pa ni mišljeno tako, da bi človek skakal naokrog in kričal: Jezus Kristus, Jezus Kristus, …. To pomeni pravilno poznati in uporabiti njegovo ime, ravno v krstu.
Pravilni vrstni red pri krstu je torej tak: SPREOBRNENJE, nato pa KRST. Vse drugo pa opravi Bog. Mi samo čakamo. Zato Pismo pravi: »Približajte se Bogu in ON se vam bo približal.« Ko mi opravimo svoj del, bo Bog opravil svoj del in nam poslal dar Svetega Duha. In zato tudi pravi, da obljuba velja ....vsem, ki so daleč.... celo tistim v 21. stoletju.

Poglej en napačni primer definicije krsta. Nekatere doktrine učijo, da smo s krstom očiščeni izvirnega greha.
Prilagam odlomek iz doktrine, ki je napačna in kjer pravi:
Krst odpusti izvirni greh in vse osebne grehe kakor tudi kazni za greh. Daje delež pri troedinem božjem življenju s posvečujočo milostjo, z milostjo opravičenja, ki krščenega včleni v Kristusa in v njegovo Cerkev. Daje delež pri Kristusovem duhovništvu in sestavlja temelj občestva z vsemi kristjani. Podeli božje kreposti in darove Svetega Duha. Krščeni za vedno pripada Kristusu, ker je zapečaten s Kristusovim neizbrisnim znamenjem (character).

Ali je to res? NE. Na žalost je na milijone ljudi zavedenih in to verjame.

To je velika zmota, ki vas DANES lahko veliko stane. Kot prvo, samo Bog lahko odpusti greh in nikakršni krst. Tudi s kaznijo je tako. Tudi podeliti ti krst me more ničesar. Logično, saj krst ni oseba, ampak zgolj dejanje. Samo oseba ti lahko nekaj da. In samo ena stvar je, v kateri se lahko očistiš grehov. To je v KRVI JEZUSA KRISTUSA.
Potem pa še ta definicija »izvirni«. Izvirnega greha ni. Greh je greh in kazen za greh je smrt. Če bi nas lahko krst očistil greha, potem ne bi potrebovali Kristusove žrtve. Vsak bi se enostavno krstil in bi bil rešen. Ampak to je v popolnem nasprotju s Svetim pismom. S krstom lahko samo umreš. Umre naš stari človek in vstane novi.
Pavel v Rim. 6,4 pravi: »S krstom smo bili torej skupaj z njim pokopani v smrt, da bi prav tako, kakor je Kristus v moči Očetovega veličastva vstal od mrtvih, tudi mi stopili na pot novosti življenja

Tu je to. Mi s krstom umremo, s Kristusom vstanemo in dobimo dar Svetega Duha. To je pravo ponovno rojstvo, brez katerega nihče ne pride v Nebeško kraljestvo. In najboljši dokaz in seveda edini dokaz, da si na novo rojen je ta, da v popolnosti sprejmeš Božjo Besedo. Takrat si poln Svetega Duha, takrat si na novo rojen.
V Janezu 3,8-10 beremo: »Tako je z vsakim, ki je rojen iz Duha.« Nikodém je odgovoril in mu rekel: »Kako se more to zgoditi?« Jezus mu je odvrnil: »Ti si učitelj v Izraelu in tega ne veš?«
Nikodem je bil eden najboljših poznavalcev Pisma in velik strokovnjak. Ampak kako ga je Jezus pokaral… ti tega ne veš?

Torej, že v startu so nas zavedli in smo zgrešili pravi pomen, zato je tudi vse ostalo napačno in zgrešeno.
To se je uradno zgodilo na Tridentinskem koncilu, ko so uzakonili ta napačni obrazec krsta »v imenu Očeta, Sina in Svetega Duha« . In takrat se je satan usedel v svoj prestol, o čemer pripoveduje Razodetje in je mislil, da nas ima. Ampak on je bitko izgubil že davno prej, na Golgoti.

Zato je ta vrstica iz Mateja 28 napisana tako, da je njen pravi pomen razodet šele v »Laodicejski dobi«, ki traja danes. To končno razumevanje je za Nevesto zadnjega časa. Sedaj se ve, kaj pomeni IME očeta, Sina in Svetega Duha:
Oče, Sin Sveti Duh
GOSPOD JEZUS KRISTUS

Bog vedno stori tako, da bo sleherni slišal Besedo tako, kot je to v resnici. Drugo pa je, če jo bodo vsi sprejeli. To pa ve samo Bog.
Staro 07.02.2009, 14:24
Pripravnik

DRAGI VERNIK,
tudi glede TVOJE branhamovske razlage krsta moram reči, da ima eno samo napako, to, da jemlješ Branhama za svojega EDINEGA UČITELJA. Za njim si ponovil to, kar je že Branham trdil in prišel zaradi te razlage v konflikt z vsemi svojimi sodobniki (pri BAPTISTIH in KASNEJE VSEH DRUGIH). To je, krščuje lahko samo MOŠKI. Branham nasprotuje poslanstvu žensk stoprocentno. Niti v sili ne bi smela krščevati ŽENSKA, pravi.

Druga razlaga, po Branhamu, je seveda glede KRSTNE FORMULE. Branham je nasprotoval (sprava ne, pozneje pa) TRINITARIČNI FORMULI. Ker seveda ni bil teološko izobražen, ni vedel, da so krst v Jezusovem imenu (v glavnem) podeljevali tistim, ki so bili iz JUDOVSTVA, za vse ostale pa je - od vsega začetka) veljala TRINITARIČNA formula, ki jo Kristus izreka za vse oznanjevalce: "Pojdite... in krščujte jih v ime Očeta in Sina in Svetega Duha". Kot se čisto natančno ve, je Branham proti koncu svojega življenja povsem zavrnil tudi samo doktrino TROJSTVA in pristal, kot sem že omenil pri "JESUS ONLY" doktrini, ki je kot taka čisto sektaška in njegova.
S tem se dejansko povsem loči od KRŠČANSTVA. Postane torej pravi SEKTAŠ.

To, kar torej počneš, ni nič drugega, kot oznanilo tega sektaštva, vendar je Branham le imel neke ljudi okrog sebe, ti pa - za razliko - nimaš privržencev. Nisi v sekti, ampak si SAM. Zato tudi nisi mogel odgovoriti na zadnje vprašanje ene izmed tvojih bralk, KDO BO PA TEBE KRSTIL? Spretno si se spet izvil. VENAR je dejstvo, da si SAM pravzaprav samo eno izmed dejstev skrajnega sektaštva, solipsističnega sektaštva, v katerega je bil vklenjen že sam W. Branham.

ZASTONJ je torej bralstvu tukaj dopovedovati, da razlagaš PISMO, saj je skoraj vsem povsem jasno, da sprejemaš SAMO BRANHAMOVO SEKTAŠTVO in potem - kakor on - želiš to sektaštvo opravičiti prav z biblijskimi izrazi in citati. VEš, kdor želi naliti vino v kozarec, ne more določiti obliko vina na noben drug način, kakor je ta, DA IZBERE KOZAREC. Vendar to, kar je nalil vanj, ni voda. OBLIKO pa vsak, čisto jasno, določi z izbiro KOZARCA. Ti si izbral Branhama, ZATO JE v tvojih razlagah, kar tu pleteničiš, VSE BRANHAMOVSKO. Citati, ki jih tako vneto citiraš, nimajo nobene DRUGE OBLIKE. So vsi po vrsti vliti v branhamovske sektaške okvire, kozarce, če hočeš.
Sem bil jasen?

Vsemu bralstvu naj torej ponovno povem, da gre pri vsem tvojem pisanju ne le za branhamovsko "razlaganje" Razodetja, ampak predvsem za branhamovsko sektaško provizijo, torej sektaški KALUP, "prokrustovo posteljo", na kar se vse ostalo prokrustovsko nateguje.
V tem je vsa ta brqanhamovska "logika".

Ti torej trinitarično FORMULO ne zametuješ zato, ker je ni v PISMU, ampak zato, ker je tvoj sektaški učenik Branham ni hotel sprejeti. Še več, zaradi nje se je ves čas prepiral, zaradi tega so ga osamili in izločili. Ne samo, da ni mogel več delovati kot baptistični pridigar, tudi druge skupnosti so ga izločile. TEGA seveda večina naših bralcev ne ve, ti pa ne želiš povedati, ker bi se potem čisto jasno videlo, da ne oznanjaš nič drugega kot "branhamovsko sektaštvo", kar verjetno zanima le tiste, ki se ukvarjajo s sektami. Vseh drugih pa ne.

Torej, dragi vernik, trinitarična krstna formula v Bibliji OSTANE. Tudi to vsi vedo, da v sili lahko krščuje vsak, tudi ženske. In sicer v ime Očeta in Sina in Duha". To velja za vse kristjane. Za Branhamovske sekte pa seveda ne - in ravno zato so SEKTE, LOČINE.

In kaj se mi zdi pri tebi, dragi vernik, najbolj TRAGIČNO? Ravno to, da ob zagovarjanju nenakšne sektaške doktrine ti, osebno, niti TEJ ne PRIPADAŠ, ampak si sam. - SAM, na okopih, KI JIH NIHČE NE NAPADA. Na okopih, ki jih je, ob svoji smrti, tudi Branham moral zapustiti. To pa je tragično zate!

NEDVOMNO JE: Naj bi bila neka branhamovšina še tako veličastna (kar seveda sploh ni mogoče) , vedno bo veljalo:VAE SOLI, gorje samemu! Sekta si pač nikoli ne more pridobiti nikakršne SPLOŠNE veljavnosti, zato, ker je SEKTA...
Branhamovski kalup, na katerega nateguješ Pismo, je vedno bil in vedno bo zgolj obupen sektaški KALUP. Nič drugega.

Veliko ljubezni...

Nazadnje uredil drstane8 : 07.02.2009 ob 14:40.
Staro 07.02.2009, 16:43
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
Torej, dragi vernik, trinitarična krstna formula v Bibliji OSTANE. Tudi to vsi vedo, da v sili lahko krščuje vsak, tudi ženske. In sicer v ime Očeta in Sina in Duha". To velja za vse kristjane. Za Branhamovske sekte pa seveda ne - in ravno zato so SEKTE, LOČINE.
Vem da ta trinitarična formula ostane. Mi je jasno. Ampak samo za cerkve tega sveta. Za Nevesto Jezusa Kristusa ta formula ne velja. Ona mora biti krščena po Svetopisemskih besedah. Precej dolg prispevek sem napisal in sem se precej namučil, da bi to obrazložil. Upam da sem bil jasen.
poišči si vse primere krsta v apostolskih delih in boš videl. Vsi so krščeni v ime Jezusa Kristusa.
Tudi jaz sem bil krščen v IME Jezusa Kristusa. Od začetka prerokovega sporočila je vedno šla nepretrgana linija ljudi, ki so se krstili v Jezusovo ime.
Sedaj pa ti pravim resno in brez norčevanja: JAZ TE LAHKO KRSTIM V JEZUSOVO IME.

Da pa bi ženska krstila, pa sploh ni v Svetem pismu.
Staro 07.02.2009, 16:56
Pripravnik

Citat:
Ti si izbral Branhama, ZATO JE v tvojih razlagah, kar tu pleteničiš, VSE BRANHAMOVSKO. Citati, ki jih tako vneto citiraš, nimajo nobene DRUGE OBLIKE. So vsi po vrsti vliti v branhamovske sektaške okvire, kozarce, če hočeš.
Sem bil jasen? .
Popolnoma jasen si bil. Ampak ti ne razumeš mene. Jaz sem izbral Boga in Božje sporočilo, ki ga je ON posredoval. Bog vedno deluje na enak način. Vedno v zgodovini si je izbral preroka. Pred izhodom iz Egipta je poslal preroka Mojzesa. Veliko jih je izšlo ven iz Egipta. Cca 2 milijona. Ampak samo 2 od teh sta vstopila v obljubljeno deželo. Vsi ostali so popadali v puščavi. V puščavi se je moral roditi novi rod.
Isto je danes. Veliko jih je izšlo VEN, a malo jih bo vstopilo "V". Na žalost.
Pravi krst je danes, torej v tem trenutku potreben.
Poglej, kako se vse Pismo povezuje v eno samo celoto. Branham tega ne bi zmogel, če ne bi bil Bog avtor tega. Ta Branhamov "kozarec" bi se že zdavnaj razpočil. Res je, kar praviš glede Branhamove izobrazbe. Imel je samo 7 let osnovne šole.
Staro 07.02.2009, 17:12
Pripravnik

Citat:
....In mimogrede: Poglej si ta jezik, ki ga priobčuješ... - "Nato bo odšla nevesta v vzetje","izvajalo se bo vstajenje svetih cca. 30 dni..." "izvaja se poroka Kr. neveste" in podobne formulacije. Kateri jezik pa je to, Vernik?.....
Kateri jezik je to? Poglejmo, kje vse vidimo VZETJE!
V evangeliju po Luki 17,30-33: »Takó bo tudi na dan, ko se bo razodel Sin človekov……..Kdor bo skušal rešiti svoje življenje, ga bo izgubil; kdor pa ga bo izgubil, ga bo rešil. Povem vam: Tisto noč bosta dva na eni postelji; eden bo vzet, drugi puščen. Dve bosta skupaj mleli: ena bo vzeta druga puščena.« Dva bosta na polju; eden bo sprejet, drugi puščen.
Odvrnili so mu: »Kje bo to, Gospod?« Rekel jim je: »Kjer je telo, tam se bodo zbrali orli.
«
Ta odlomek pričuje za besede VZETJE, ki sem jih navajal v prejšnjih prispevkih. Govoril sem, da bo Nevesta šla v vzetje in da se bo to zgodilo kmalu. Poglejte podrobneje. Med množico simbolike lahko med drugim te vrstice opisujejo celotno zgodovino NEVESTE in sicer od Abela naprej. Vse skupaj vidim na treh nivojih.

1. nivo je podoba časa pred izvoljenim ljudstvom in greh v »akciji«, ko se je zgodil prvi uboj.
2. nivo je podoba časa zemeljskega Izraela, ko se je od sveta odvajalo izvoljeno ljudstvo
3. nivo je podoba časa nebeškega Izraela. To je čas odvajanja Kristusove Neveste od tega sveta.

Prvi nivo v vrstici … Kdor bo skušal rešiti svoje življenje, ga bo izgubil; kdor pa ga bo izgubil, ga bo rešil… govori sledeče: Kajn je bil predstavnik tega sveta, ki mu vlada greh, Abel pa predstavnik Neveste. Kajn je ubil Abela in ob tem dejanju se je zbal za svoje življenje. Zbal se je, da ga bo izgubil. Saj beremo v 1 Mz 4,14-15: »….Blodil in begal bom po zemlji. Kdor koli me bo našel, me bo ubil.« GOSPOD pa mu je odgovoril: »Ne tako…«. Zato mu je Bog dal znamenje, da ga nihče ne bi ubil, tako da je svoje grešno zemeljsko življenje ohranil, izgubil pa je nebeško življenje. Abel pa je izgubil zemeljsko življenje, vendar je pridobil nebeško, ker je bil del Neveste. Zato pravi da ga bo rešil… V njem je bilo večno seme. To seme se je manifestiralo tudi v Setu. Gre torej za prepletanje dveh rodov trt. Prave in neprave.

Drugi nivo – stavek naprej pravi: … Tisto noč bosta dva na eni postelji; eden bo vzet, drugi puščen….. Dva na eni postelji lahko pomeni dva dvojčka v eni maternici. To sta bila Izakova sinova Jakob in Ezav. Jakob je bil tip Neveste, Ezav pa tip ljudi tega sveta. On je pravico prvorojenstva prodal za skodelico hrane Jakobu, tako malo je cenil Boga. Jakob je bil človek, ki mu je božji blagoslov pomenil največ na svetu. Za vsako ceno ga je hotel imeti. On je vedel, kaj je najdragocenejše. In Ezav je bil puščen, medtem ko je bil Jakob vzet. Iz obeh sta se razvila dva velika naroda. Spet simbol prave in neprave vinske trte.

Tretji nivo - ta stavek pravi …. Dve bosta skupaj mleli: ena bo vzeta druga puščena… Gre za pravo nebeško Kristusovo Cerkev-Nevesto in za padlo religiozno cerkev. Nevesta bo vzeta in bo šla v vzetje, zemeljska cerkev pa bo še naprej obstajala na zemlji do svojega konca. Vsaka cerkev nekaj dela. Melje. Prva proizvaja nebeško moko, druga pa denominacijsko moko. Prva proizvaja čisto Besedo, druga pa hibridizirano Besedo. Vsaka je sestavljena iz množice ljudi. Tudi tukaj je prisotna simbolika prepletanja prave in neprave vinske trte.

Zanimivo je, da ga učenci vprašajo … Kje bo to, Gospod?, čeprav bi po človeško bilo bolj logično vprašanje: »Kdaj bo to?« To med drugim nakazuje, da v priliki ne gre za dobesedne ljudi, ampak za simbole dveh trt, ki sta med sabo tako tesno prepleteni, da sta videti kot eno. In pravo vprašanje ni kdaj bo to razdvajanje, ampak KJE bo to razdvajanje. In pravi, da bo to tam, kjer bo telo. Telo pa je po simboliki iz Janezovega evangelija del Kristusa – Kristusovo telo, torej je to Nevesta. Simbol orla pa je prerok. Kjer bo torej Nevesta tam se bodo zbirali preroki. Glasnik Branham, ki je bil prerok, je bil prvi simbol te preroške službe. To se pa zopet ujema z odlomkom iz Razodetja, ko pravi v Raz 10,11: »Tedaj mi je bilo rečeno: »Vnovič moraš prerokovati nad mnogimi ljudstvi, narodi, jeziki in kralji

Nevesta zadnjega časa bo torej prerokovala nad mnogimi ljudstvi. To bo seveda njeno pričevanje. To se bo končalo točno takrat, ko bo v množico Neveste vstopil zadnji član, ki še mora vstopiti. Torej je vprašanje »kdaj« nepotrebno, ker Nevesta to že ve. Kdaj? Ko bo vstopil zadnji član Neveste. Takrat bo nastopilo VZETJE NEVESTE.
In če še v ta odlomek vključimo Jezusove besede »..Ta rod nikakor ne bo prešel, dokler se vse ne zgodi..«, se nam časovni okvir zelo zoži. In še nekaj. To ne bo atrakcija, Nevesta bo odšla tiho in neopazno. Denominacije tega sploh ne bodo zaznale. Prišel bo kakor tat, da jo ukrade. In na koncu bodo vprašali Jezusa: »pa kdaj Gospod se je to zgodilo…«

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:30.