Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 01.04.2010, 08:45
Citymamba Uporabnik Citymamba ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Citymamba
Član od: May 2002
Sporočila: 13.786
Privzeto Nečlovečnost ter nezakonitost ptujskega centra za socialno delo.

Ptujski center za socialno delo (CSD) je neki družini iz obrobja mesta z odločbo za 18 mesecev ukinil možnost prejemanja izredne denarne socialne pomoči. Razlog? 1 (EN) dan so zamudili 15 dnevni rok za predložitev dokazil o namenski porabi ene izmed že odobrenih in izplačanih pomoči. Čeprav so center vedno in pravočasno obveščali o vseh dosedanjih izrednih prejemkih. Le v enem primeru se jim je očitno zalomilo. In rok zamudili celih 24 ur. Strašno, nedopustno in oh ter sploh strašno kršenje zakona. Da bo vse skupaj še smešneje so s tem povezane negativne odločbe (kar več njih naenkrat) za nazaj izdali s kar 4 in celo več mesečno zamudo. Zakon o splošnem upravnem postopku CSD-je sicer zavezuje, da so na vsako vloge dolžni odgovoriti najkasneje v dveh mesecih. Na dopise pa v 15-ih dneh. Ne predpisuje pa sankcij za posameznika, ali organ, ki ga krši. Si sedaj predstavljate kako se ta družina počuti? Že ob misli, da si ne bo mogla kupiti kurjave za sledečo zimo? Ali pa poplačati dolgove, ki so nastali zaradi nizkih socialnih prejemkov? Resnično ogabno in nedopustno. Je pa Ptuj očitno postal pravo leglo socialne sramote in projekcija ter poligon socilane doktrine trenutno vladajoče nomenklature. Pritisni, vzemi in šikaniraj tam kjer se ti revež ne more upreti. Saj nima za odvetnika. Čestitam gospodoma Pahorju ter Svetliku. Res sta mogočna in neponovljiva vladarja. Morda postaneta celo evropska politika leta? Nikoli se ne ve. Splača se potruditi. Kot argument za nagrado oz. naziv pa bi predlagatelji lahko navedli državno plačevanje elektrike, ogrevanja ter vode znameniti družini Srojan. Kar ji mimogrede plačujeta kar dve mnistrstvi, ki nit slučajno nimata nič s socialo. Torej je naša država več kot socialna. Mogoče bi pa morali socialno ogroženi svoje vloge v bodoče pošiljati kar na na ministrstvi za obrambo ter gospodarstvo oz. energetiko?

Nazadnje uredil Citymamba : 01.04.2010 ob 08:51.
Staro 01.04.2010, 10:03
edvard kardelj Uporabnik edvard kardelj ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce edvard kardelj
Član od: Sep 2008
Naslov: čebine
Sporočila: 65
Privzeto Re: Nečlovečnost ter nezakonitost ptujskega centra za socialno delo.

Ni problem v CSD Ptuj.Zadeva je tako nastavljena.Zgodilo se mi je, da sem tudi jaz z zamudo dostavil potrdila o porabi pomoči.Vmes smo preživeli zimo brez kurjave, ženino nosečnost, rojstvo petega otroka, zdaj pa čakamo, da mine še par mesecev od 18.
A ja, vmes je prišla še recesija (Mura, Gorenje, ipd., skratka obdobje delitve pomoči z lopato levo in desno), sedaj pa mi DURS rubi bajto zaradi neplačanih prispevkov (sem sp).Nekega dne se mi bo strgalo, verjetno, ko bo prišlo do prisilne izselitve.
PS: V sobotnem Dnevniku je članek z naslovom Zapravili 8000EUR, letel nihče.
Vlada je rezervirala avionske karte za kajvemkam, vmes so pogruntali, da je potovanje brez potrebe, edino kart niso stornirali...približno toliko znaša moj dolg...
Staro 01.04.2010, 13:12
Banned

Se strinjam s tvojo ironično pripombo. Je pa očitno da ta tematika tudi tukaj nikogar ne zanima prav preveč. Za večino je očitno važneje, da so "naši" na oblasti.
Staro 01.04.2010, 16:05
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

a, jbga. tko je, red je red.
če zamudiš samo za minuto čez polnoč z oddajo prijav (in podobnih zadev) ravno tako nisi sprejet na faks, v študentski dom, odvzamejo ti registrske tablice in tako dalje in tako naprej. že zamujaš po samo 24 ur v službo, se tudi dobro ne konča.

če nenazadnje janez zamudi za eno uro in francelj za dva dni, potem lahko tudi jaz za kak mesec, in zakaj jaz ne, če lahko drugi?!? kje se to potem konča?

torej... če ti je hudo in rabiš uslugo ali pomoč, potem se boš pač pobrigal, do kdaj se je treba za to potegovati. če te rok ne zanima, ti najbrž že ni tako hudo mogoče se sliši brezsrčno, ampak če se tega ne drži, si lahko vsak privošči, kar (in kadar) si hoče.

saj ni CSD kriv, da slabo vidiš na koledar. nezakonitost?? i don't think so...
mogoče se bo za pomoč našla kakšna druga rešitev...
Staro 01.04.2010, 18:08
Novinec

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
če zamudiš samo za minuto čez polnoč z oddajo prijav (in podobnih zadev) ravno tako nisi sprejet na faks, v študentski dom, odvzamejo ti registrske tablice in tako dalje in tako naprej. že zamujaš po samo 24 ur v službo, se tudi dobro ne konča.

če nenazadnje janez zamudi za eno uro in francelj za dva dni, potem lahko tudi jaz za kak mesec, in zakaj jaz ne, če lahko drugi?!? kje se to potem konča?

torej... če ti je hudo in rabiš uslugo ali pomoč, potem se boš pač pobrigal, do kdaj se je treba za to potegovati. če te rok ne zanima, ti najbrž že ni tako hudo mogoče se sliši brezsrčno, ampak če se tega ne drži, si lahko vsak privošči, kar (in kadar) si hoče.

@Andreea: je.bi.se s tvojim modrovanjem!!!
Za pomoč sem CSD zaprosil 10/2008, ker je zaškripalo podjetju, ki je bilo naročnik mojih storitev.Takrat nihče ni mislil na krizo.Čez pol leta neuspešnega iskanja dela sem šel na CSD, kjer so mi povedali isto kot ti.Od.je.bi...
Staro 01.04.2010, 19:01
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Objavil-a edvard kardelj Prikaži sporočila
@Andreea: je.bi.se s tvojim modrovanjem!!!
Za pomoč sem CSD zaprosil 10/2008, ker je zaškripalo podjetju, ki je bilo naročnik mojih storitev.Takrat nihče ni mislil na krizo.Čez pol leta neuspešnega iskanja dela sem šel na CSD, kjer so mi povedali isto kot ti.Od.je.bi...
s takim izrazoslovjem in odnosom si drugega tudi ne zaslužiš...

mi je žal za vse, ki nimajo dela ali še huje, celo s poštenim delom ne morejo preživet s tistima dvema evroma (če jih sploh dobijo nakazane). ampak veš kaj? nisi edini! veliko je ljudi, ki so bili v (verjetno) slabši situaciji že takrat ko "nihče ni mislil na krizo". in so vložili prošnje za pomoč pred tabo. in do časa. in jim potemtakem tudi pomoč pripada pred tabo.

tako pač je. in tak sistem je najbrž na nekaterih področjih (za nekatere žal) bolj pravičen, kot tak, kjer bi vsak uletel kadar bi se mu zdelo. mogoče se težave ne držijo rokov, toda tudi sredstva za pomoč so omejena.

ni ga sistema, ki bi bil pravičen za vse! in najbrž si nihče s srcem ne želi biti na mestu tistega, ki bo določal, kdo dobi pomoč in kdo je ne...
Staro 01.04.2010, 19:31
Banned

Citat:

A ti to meni razlagaš, ali odgovarjaš na temo? Saj nisem jaz poslal vlogo. Še manj pa sem socialni podpiranec. Havla bogu. Temo sem odprl, ker je ta država očitno daleč od socialne, pravne in pravične. Državlajni so podvrženi strogim sankcijam, če česa ne postore pravočasno. Tudi taki, ki so pomoči najbolj potrebni. Državni organi oz. njihovi predstavniki pa lahko kršijo zakon. Še več. Sami sebi so spisali take zakone, da ne odgovarjajo za kršitve. V tem je problem. Če je tebi to cool ..... ? Nah ja. Vsak ima svoje veselje.

Nazadnje uredil Citymamba : 01.04.2010 ob 19:34.
Staro 01.04.2010, 22:37
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Na žalost ima Andreea prav. Vsak ve točno kdaj mora kaj oddati, če želi nekaj dobiti. Če ne more, še vedno obstaja neka pot po kateri sporočiš, da ne moreš, zakaj ne moreš in kdaj boš lahko uredil kar moraš. Marsikje se da s pogovori odpraviti kako težavo, vendar ne z upitjem, grožnjami itd., ampak na normalen način. Seveda pa ne povsod, kajti ljudje so različni, enako njihov karakter in prav zato se je potrebno potruditi za sebe.

Neazinteresiranost pomeni pri birokratih dodaten problem, kjer jemljejo vse enako, če se ne potrudiš malce bolj, ko je potrebno. Ne morejo pa vsakega spraševati, ali nima možnosti poslati dokumente itd., ali je bolan, ali je še živ itd. Če ni interesa s strani ljudi, je s strani birokracije še manj, kajti marsikdo, ki deli pomoč na tak ali drugač način, se niti ne zaveda kako je lahko ob pomanjkanju nekdo ogrožen, ampak samo opravlja svojo službeno birokratsko dolžnost.

In če želi pomagati mimo zakonov, pa pride inšpekcija, bo zaradi svoje dobrote nastal še en problem več - brezposelen ali dolga leta tožarjenja in dokazovanja, da je bil ob pravem času najprej človek, potem birokrat. In drugih ljudi, za katere se je vlekel, to sploh ne zanima. Zato se resnično danes, lepo ali grdo, ne izplača izpostavljati za nikogar. Je pa birokratska in zakonska, velikokrat neživljenjska, v glavnem pisana od ljudi, ki imajo polne riti vsega in ne morejo na noben način zastopiti nekoga, ki se iz meseca v mesec prebija s kakršno koli podporo.

Tudi sam nisem enkrat mogel plačati položnice, sem sporočil firmi, da pač nimam denarja in sporočil datum kdaj bom poravnal. Ko sem dobil denar sem najprej poravnal dolg in verjeli ali ne, niti zamudne obresti mi ni bilo potrebno plačati.

Mora pač vsak pri sebi razčistiti kaj želi, kaj potrebuje in, da mu nihče ne bo ustregel, če se sam ne bo pobrigal za svoje dobro. In pri tem ne kazati na druge, vsak naj najprej razčisti pri sebi, druge pa naj pusti pri miru. Najlažje je kazati na druge in jim delati krivice, zaradi lastne nezainteresiranosti.

Mogoče sem že kdaj napisal, ampak ne škodi, če ponovim. Pri nas v podjetju smo imeli šefico. Kadar smo ga "usr,ali" in je šefica vsa besna in rdeča v obraz kot purman priletela v oddelek, se je za najmanj 5 minut zaprla v svojo pisarno. Potem je "grešnika" poklicala na zagovor in čisto umirjeno rekla: Pogovorila se bova o zadevi, veš zakaj se gre, vendar preden odgovoriš, preštej do 100 ali 500 nato pa želim slišati od tebe kaj in kako je bilo. Pa smo se vedno dobro zastopili!

Nazadnje uredil Vsemogočni : 01.04.2010 ob 22:44.
Staro 02.04.2010, 08:05
Novinec

Citat:
s takim izrazoslovjem in odnosom si drugega tudi ne zaslužiš...

mi je žal za vse, ki nimajo dela ali še huje, celo s poštenim delom ne morejo preživet s tistima dvema evroma (če jih sploh dobijo nakazane). ampak veš kaj? nisi edini! veliko je ljudi, ki so bili v (verjetno) slabši situaciji že takrat ko "nihče ni mislil na krizo". in so vložili prošnje za pomoč pred tabo. in do časa. in jim potemtakem tudi pomoč pripada pred tabo.

tako pač je. in tak sistem je najbrž na nekaterih področjih (za nekatere žal) bolj pravičen, kot tak, kjer bi vsak uletel kadar bi se mu zdelo. mogoče se težave ne držijo rokov, toda tudi sredstva za pomoč so omejena.

ni ga sistema, ki bi bil pravičen za vse! in najbrž si nihče s srcem ne želi biti na mestu tistega, ki bo določal, kdo dobi pomoč in kdo je ne...
S polno ritjo ni težko s*rati...
Staro 02.04.2010, 08:58
Banned

Sam osebno nisem seznanjen s podrobnostmi problema. Vem zgolj to, da so zamudili rok za 24 ur. Mogoče pa so se zmotili pri seštevku datumov? Ne vem. Ker jih ne poznam. Pa tudi sicer se mi zdi 15 dnevni rok za pošiljanje nekih dokazil popolna traparija. Zakaj pa ni enomesečni? Kaj pa če denar porabijo denimo za nakup premoga in morajo na dostavo počakati 16 dni? Mislim da gre zgolj in samo za birokratsko izživljanje. Da bi država privarčevala pri osmoljencih. Slišal sem namreč, da v primeru, ko denarja ne morejo porabiti v 15. dneh, lahko to sporoče centru in se dogovore za podaljšanje. Kar je sicer lepo. A zopet nezakonito, saj je 15 dni zakonsko določenih pa pika. Skladno s tem sem bil tudi sam vzpodbujen k pisanju. Ne da bi kogar koli zagovarjal. Poleg vsega pa so revežem odtegnili možnost za dodatna sredstva. Kar debelih 18 mesecev. Toliko včasih ne dobiš, če povoziš pešca do smrti. Birokat pa kljub kršitvi zakona ne bo sankcioniran. Čeprav je rok za pošiljanje odločb zamudil debele tri oz. 4 mesece. Se ti zdi to prav?

Nazadnje uredil Citymamba : 05.04.2010 ob 08:57.

Značke
centra, delo, nečlovečnost, nezakonitost, ptujskega, socialno, ter

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Centri za socialno delo - vprašanja, delo, pripombe ... monster Dom in družina 285 22.12.2009 21:46
CSD -centri za socialno delo (tragedija pri Grosuplju) SlovenskiSlavcek Slovenija 108 08.03.2007 08:15

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:58.