Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 25.12.2006, 17:26
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980
Privzeto Koliko (če sploh kaj) dajete za razne človekoljubne organizacije?

No, zadnjič sem slučajno opazil tiste velike flaše za nabiranje drobiža (eno sem v Hervisu), pa sem dal noter tisti drobiž, ki sem ga imel po žepih in v denarnici za društvo Sonček.
Je pa res in to javno priznam, da za RK (razen tistega, kar mi odtrgajo pri plači) ne dam NIČ, prav tako ne za Karitas, Unicef in podobne stvari. Kar pa ne pomeni, da nisem mehkega srca, ampak se mi pa malce zameri, kako te organizacije (žal tu ni izjeme) delajo z denarjem in so naravnost leglo korupcije.
Primer:
V Mariboru je bil koncert za Unicef. Vse lepo in prav. Prišla je neka ženska iz tujine (iz vodstva Unicefa), pa je za to morala dobiti najboljšo sobo v najboljšem hotelu v mestu, limuzino s svojim voznikom, plačane masaže itd.. Tej dragi gospe so plačali ves ta luxus lačni otroci po vsem svetu. Isti drek je s kakšnim Greenpeacem in podobnimi zadevami.
No, tu je razlog, zakaj jaz ne dajem (če že.. raje pomagam direktno), pa vi?
Staro 25.12.2006, 19:45
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: Koliko (če sploh kaj) dajete za razne človekoljubne organizacije?

za RK dam samo posredno (tisti teden v oktobru al novembru zraven znamk, karte za na vlak...), za unicef nism dala nikol, odkar sm vidla Mileno v debelem in razkosnem pelcmantlu (ce bi ga prodala, bi najbrz nahranila par lacnih otrok v afriki). ce ze, dam kakim, ki majo cez zavetisca za zivali.
Staro 26.12.2006, 08:26
Aleksander Vidmar Uporabnik Aleksander Vidmar ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Aleksander Vidmar
Član od: Feb 2006
Naslov: Ulica Bratov Tuma 2 (Štepanjsko naselje), 1000 Ljubljana
Sporočila: 65

Edinokrat ko sem prispeval kaj je bilo povsem isto kot pri Nace-ju.

Drugače, pa ne vidim rešitve v dobrodelnosti. Erm = kot gre en pregovor: "Če daš človeku ribo, mu pomagaš za en dan, če ga naučiš ribarit, si ga preskrbel za vse življenje".

2. Igram Torncity, ED, Marcoland, itd.. (nick Katulus)

3. Rad imam dobre debate ...
Staro 26.12.2006, 09:06
kow Uporabnik kow ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Sporočila: 89

Z dobrodelnostjo si samo operemo vest. Lažje je podariti nekaj drobiža, kot se vprašati kaj je narobe s sistemom, ki državam v "tretjem" svetu ne omogoča razvoj. Veliko bi storili že z odprtjem trga za njihove kmetijske izdelke, ne pa da finančno podpiramo bogate kmete v Evropi.
Staro 27.12.2006, 07:15
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157

ze dolgo ne dam nic vec -- tudi klosarjem ne -- skratka -- nikomur nic ....
Staro 27.12.2006, 07:18
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a NaceM
No, zadnjič sem slučajno opazil tiste velike flaše za nabiranje drobiža (eno sem v Hervisu), pa sem dal noter tisti drobiž, ki sem ga imel po žepih in v denarnici za društvo Sonček.
Je pa res in to javno priznam, da za RK (razen tistega, kar mi odtrgajo pri plači) ne dam NIČ, prav tako ne za Karitas, Unicef in podobne stvari. Kar pa ne pomeni, da nisem mehkega srca, ampak se mi pa malce zameri, kako te organizacije (žal tu ni izjeme) delajo z denarjem in so naravnost leglo korupcije.
Primer:
V Mariboru je bil koncert za Unicef. Vse lepo in prav. Prišla je neka ženska iz tujine (iz vodstva Unicefa), pa je za to morala dobiti najboljšo sobo v najboljšem hotelu v mestu, limuzino s svojim voznikom, plačane masaže itd.. Tej dragi gospe so plačali ves ta luxus lačni otroci po vsem svetu. Isti drek je s kakšnim Greenpeacem in podobnimi zadevami.
No, tu je razlog, zakaj jaz ne dajem (če že.. raje pomagam direktno), pa vi?
tudi prostore so si na RK in Unicefu uredili.....prav nič skromno
tako da.....dam samo tistemu, za katerega vem, da potrebuje in da bo sredstva dobil direkt v roke
ja, je pa res, da je zadnje čase vedno več ljudi na cesti, ki prosijo....tako da klošarji so že v manjšini
Staro 27.12.2006, 13:50
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Res je po cestah vedno več prosjakov, teh tujih.Maribor je zadnje čase ponl beračev, ki ne razumejo slovensko, baje so iz Romunije..
Staro 27.12.2006, 14:04
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

odvisno od situacije... naprimer zadnjič me je v Kranju pred hervisom ustavil možakar in povprašal, če je mogoče kej drobiža, pa sem mu odstopil dvesto tolarjev... spet drugič sem se znašel pred merkurjevim centrom in je bil tam en tipček, ki je prav tako žical za drobiž... pa sem mu dal kovanec za 50sit, ker nisem imel drugega... no model pa meni nazaj: češ kaj pa mu bo 50sit sej si ne more čisto nič pomagat, pa da meni sram in te scence...
.. no lepo sem mu povedal, da kdor z malim ni zadovoljen, pač velikega vreden ni... pa sem šel...
drugače pa raje povprašam na Karitasu, če vejo za kakšno družino, ki je potrebna pomoči in se osebno oglasim ter prispevam kakšen malo večji znesek...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 27.12.2006, 14:47
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a Aldebaran
no model pa meni nazaj: češ kaj pa mu bo 50sit sej si ne more čisto nič pomagat, pa da meni sram in te scence...
.
Nekaj podobnega se je tudi meni enkrat zgodilo. Zato od mene na tak način noben ne dobi nič. Naj pa gre kakšne čevlje poščetkat, pa dobi 150 sit za to.
Staro 27.12.2006, 15:12
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

meni, ki sem bolj majhna in kolikortoliko drobna, pa se to zgodi večkrat ...najslabše izkušnje imam z džankiji, ki jih je okrog metelkove, poliklinike in žel. postaje kar precej. Tudi zmerjanja sem že bila deležna.
Žal mi je, denarja mladim džankijem ne dajem, tudi cigaret ne kupujem nikomur, sem pša že v trgovini kupila par sendvičev za tiste, ki so bili res lačni.

Značke
človekoljubne, dajete, kaj, koliko, organizacije, razne, sploh

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:41.