Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 22.03.2007, 23:38
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: Dolgi politični prsti v bazah podatkov tajnih služb

Mislim, da je v kovčku gospoda Metuljčka veliko, veliko zanimivih stvari. Ne pomaga, da se danes išče kaj ni takrat romalo v kovček. Ste mar pozabili, čigav sin je gospod Metuljček. Njegov papa je bil jako, jako vpliven gospod v času komunajzarjev, kot nekateri imenujeno nekdanjo državo. Sam gospod JJ je ob 40.obletnici SKOJA na čelu povorke s praporjem v rokah korakal na proslavo v Jajce. Ali fantje eden drugemu več ne zaupajo? Čudna so pota Gospodova. In če so pota Gospodova, gospod Šturem ne sme manjkati.

Če bom še kaj brbljala po računalniku-forumu se mi zna zgoditi, da bom tudi jaz ostala brez svoje škatle.
Staro 23.03.2007, 06:36
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
Ja ja, ogromno aferic je prišlo iz kovčka g. Metuljčka Tko, da to ni kej novga glede dejavnosti dandanašnjih. Je treba preverit kaj se takrat ni znašlo v kovčku.
Prosim, če se lahko o evro poslancu govori s spoštovanjem, ki pritiče takšni funkciji.
Staro 23.03.2007, 09:07
Mojster

Delo - Pregled dela Sove
Po Šturmovih besedah Sovi povzročajo škodo ljudje, ki posredujejo dezinformacije.
Gospod minister Šturm: "Trdno sem prepričan, da mora vlada nadzorovati tako občutljive službe, kot je Sova. Zato ima pravno podlago v Zakonih o vladi in o državni upravi............Očitno se stare sile bojijo kakršne koli kontrole, ker je niso vajene......."

Gospod minister Šturm v izogib možnostim dezinformacij je prav, da vlada deluje transparentno in ne vmika oznako "zaupno" na pritisk medijev. Če je dokument "zaupen" je zaupen. Če ni, ne lepite te oznake na vsak papir, sploh pa ne, da ga pred objavo še popravljate. S takim načinom delovanje vzbujate sum o nezakonitosti postopkov. Kar ni nikomur v prid. Ostaja še odprto vprašanje, zakaj direktor Sove ni član komisije?

Kot pravnik pa ni dobro da uporabljate besedo "Očitno se stare sile boje....." Ali veste ali samo sumite. Radi ste konkretni in jasni in bodite taki tudi v bodoče.
Staro 23.03.2007, 21:29
Mojster

Tednik - TV Ljubljana
Gospod minister Šturm, lepa hvala, da ste nam navadnim zemljanom le nekaj povedali, če ste vse, veste samo vi.
Ali je bilo potrebno vzdigovati pritisk volilkam in volilcem. Zakaj že takoj na začetku, ni bila objavljena vestička ali novička, da vlada namerava opraviiti delovni obisk Sove. Pika, konec. In vi bi lepo sedeli doma, počeli vam ljube stvari, ne pa cel teden pojasnjevali preko časopisov in TV kaj se je dogajalo, oziroma se še bo dogajalo na Sovi. Ampak šef hiše še vedno sodi v vašo komisijo. Ali se pač motim?
Staro 23.03.2007, 23:23
Riki Uporabnik Riki ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 81

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Ostaja še odprto vprašanje, zakaj direktor Sove ni član komisije?

Časi ko sta partija in Edvard Kardelj kontrolirala samega sebe so minili.

Nazadnje uredil Riki : 24.03.2007 ob 00:06.
Staro 24.03.2007, 08:48
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a Riki Prikaži sporočila
Časi ko sta partija in Edvard Kardelj kontrolirala samega sebe so minili.
Ja, sedaj samega sebe kontrolira Janez Janša.

Staro 24.03.2007, 09:14
Mojster

Meni se še vedno zdi čudno, da direktorja Sove ni poleg. A, če ti praviš da bi bilo to kontrolirati samega sebe, naj bo tako. Mogoče bo pa čas prinesel odgovor.

No, v tvojem odgovoru je bil omenjen tudi rezalec papirja, na katerega si bil ti bolj pozoren kakor jaz. Mene veliko bolj zanima, kdo in kdaj je prinesel stroj v arhiv, ki tam res nima kaj početi. Oziroma če je bil uporabljen kdo je bil tisti. ki je dal nalog za uporabo in katere dokumente, je spremenil v rezančke.

Pa se bom ponovila. Barva in politična usmeritev nalogodjalca me sploh ne zanima. Oseba, ki bi uničevala arhivsko dokumentacijo zelo škodi državi in s tem nam državljanom. Zato mora odgovarjati. Bomo res kdaj izvedeli, vsa koščet tistega, kar se je dogajalo v drobovju Sove?
Staro 24.03.2007, 13:29
Novinec

Citat:
No, v tvojem odgovoru je bil omenjen tudi rezalec papirja, na katerega si bil ti bolj pozoren kakor jaz. Mene veliko bolj zanima, kdo in kdaj je prinesel stroj v arhiv, ki tam res nima kaj početi. Oziroma če je bil uporabljen kdo je bil tisti. ki je dal nalog za uporabo in katere dokumente, je spremenil v rezančke.

Omenil sem ga zato, ker je bilo to povedano v včerajšnih TV odmevih.
Povedano je bilo tudi to, da se je nahajal v arhivu SOVE, kjer nima kaj početi.
Povedano je bilo tudi, da so v teh arhivih SOVE hranili dokumente bivše SDV, kar ne bi smeli, to je bivše t.i. UDBE (če veš kaj to pomeni).

Povedali so tudi, da bi po zakonodaji morali predati dokumente bivše SDV v Arhive Slovenije (kjer bi do njih imela dostop tudi t.i. civilna družba, zgodovinarji npr. ; to je moja opomba) ŽE LETA 1997

Sedaj se lahko vprašaš:

Zakaj že 10 let SOVA noče predati teh dokumentov tja kamor po zakonu sodijo?

Zakaj se je ta "afera" zgodila skoraj istočasno z menjavo direktorja SOVE.

Sam bom komentiral samo tole: Verjetno nekaterim ni ustrezalo, da dobijo zgodovinarji dostop, do dokumentov bbivše SDV (Služba Državne Varnosti).

Nazadnje uredil Riki : 24.03.2007 ob 13:48.
Staro 24.03.2007, 14:53
Novinec

Citat:
To, da ima trenutna vladajoča garnitura, vpogled v vsako dokumentacijo, in s tem nadzor nad vsemi nami in zavarovanje samih sebe, je tudi način ustrahovanja vseh, ki bi si karkoli upali povedati, pa veljakom ne bi bilo povšeči ali bi jih prikazalo v pravi luči. Vsaka podobnost s kako afriško ali južno ameriško državo je zgolj slučajna in nenamerna ???

Ko sem napisala trenutna vladajoča garnitura, sem imela v mislih, danes eni gledajo arhive, jutri bodo drugi in tako dalje.......

Zakon o Sovi (ZSOVA) Nadzor:

Sovo pri njenem delu nadzorujejo: varuh človekovih pravic, pristojno okrožno sodišče, pristojna komisija državnega zbora, vlada, računsko sodišče in proračunska inšpekcija ter javnost. Poleg zunanjih oblik je v agenciji zagotovljen tudi notranji nadzor.

Vlada opravlja strokovni nadzor nad delom Sove s spremljanjem njenih aktivnosti in rezultatov dela. Agencija o svojih ugotovitvah obvešča predsednika vlade, kadar gre za zadeve iz njihove pristojnosti pa tudi predsednika republike, predsednika državnega zbora in pristojne ministre. Podatke o svojih ugotovitvah agencija posreduje tudi pristojnim ministrstvom ter drugim organom državne uprave, …

Nadzor porabe proračunskih sredstev Sove opravljata proračunska inšpekcija ministrstva za finance in računsko sodišče. Proračun agencije je javen.

Nadzor javnosti ni posebej opredeljen, izraža pa se predvsem v javnem mnenju o agenciji, medijski odmevnosti njenega dela in komentarjih javnosti na nekatere njene postopke. Tudi spletna stran omogoča vpogled javnosti v delo Sove.

Opomba Riki: Torej je po zakonskih uzancah bolj problematično, da se po SOVI "sprehajajo" pristransko politično obarvani novinarji Dnevnika kot pa predstavniki vlade. Tudi je domnevno dajanje informacij s strani kakšnega uslužbenca SOVE nekemu novinarju nezakonito, kaj bi bilo in kaj bi vi dragi tovariši pisali danes, če bi kaj takega analogno obratno napisala Demokracija npr. leta 2001? Verjetno bi napisali, da lahko SOVO nadzirajo samo Marsovci (in nikakor ne Tone Rop s svojimi fanti seveda ). Sploh pa, a se ni mogoče kaj podobnega že zgodilo v preteklosti, to bi se splačalo pogledati, seveda se je, saj je vlada vendar pristojna za kontrolo SOVE. Le zakaj ste bili tiho, a ste kaj spregledal, ali ste šele sedaj spregledali.

Nazadnje uredil Faust : 24.03.2007 ob 15:19.
Staro 24.03.2007, 21:43
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a Riki Prikaži sporočila
Neumnost si napisal in jo celo opremil s smeškom. Norčuješ se edino iz svoje neumnosti.
Janša ni direktor SOVE, ki naj bi kontrolirala sama sebe ampak zastopnik demokratično izbrane oblasti. Če ta oblast ne sme nadzirati SOVE, kdo jo bo potem nadziral. Marsovci? Ali naj bo SOVA država v državi, kjer bi lahko edino novinarčki (samo "tapravi" seveda) z lahkoto prišli do informacij (in nikakor ne "neprava" oblast, ki so jo izvolili "fašisti"- ta temin ti je verjetno všeč?).

Janšo nadzira opozicija, ki je izgubila na volitvah in volilci na naslednjih volitvah ali celo predčasnih na kar tudi lahko vplivajo volilci.
Hudo je, če nekdo ne razume in potem tako obširno komentira mimo. Prepričan sem, da je večina forumašev razumela. No, obljubim, da bom drugič razložil enostavneje in obširneje, tako, da boste razumeli tudi ostali.

Značke
bazah, dolgi, podatkov, politični, prsti, služb, tajnih

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:21.