Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL telefonija

SiOL telefonija Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL telefoniji...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.05.2009, 14:03
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125
Privzeto Re: Trio paket in 2 uri zaston v Telekom

Poglej madmich in ostali: v Angliji plačujemo 10 funtov za navadno teelfonsko linijo BTja, ki je pogoj za ADSL, pri tem pa imamo še zastonj vse klice v državi (na 60 milijonov številk ali koliko jih je že) zvečer in pa konec tedna, ne glede na to, kdo je operater, številka mora biti samo "landline". Za internet plačujemo 15 funtov na mesec imamo pa hitrost 7Mbit/s in pa brezplačno IP telefonsko številko. Skupaj za vso komunikacijo torej plačujemo 25 funtov na mesec, kar je recimo 28 evrov.

V Sloveniji moja mama plačuje naročnino na ISDN 16,06 evrov k temu pa je potrebno prišteti še internet za 26 evrov. To stane 42,06 evrov.

Za pomanjkanje konkurenčnosti in vzdrževanje monopola, samovoljnega spreminjanja cenikov torej plačujemo v Sloveniji mesečno 13,06 evrov. Hvala lepa za tako ugodno ponudbo Siol/Telekom.
Odgovorite s citatom
Staro 22.05.2009, 18:39
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

schnapsi, tut jaz imam v Londonu v pisarni veliko več za nižjo ceno, samo si sam napisal ključen podatek, 60+ mio proti 2- mio. Tridesetkrat večje tržišče dovoljuje 30x večji manevrski prostor. Seveda je tu tudi konkurenca in oba dobro veva, da je BT ravno tak mastodont, če ne celo večji, kot slovenski TK. Poleg tega ima BT še ogromno prihodkov (in seveda odhodkov) s področij, ki so malemu TK v Sloveniji nedosegljivi, tako geografsko, kakor tudi drugače.

Takole primerjanje je enako temu, da stane v Dubaju liter bencina 10x manj kot prinas.

Sploh pa sem jaz samo predlagal raznim ekspertom, ki se tukaj hršijo in sproti tulijo, kakšni nesposobneži so neki drugi, da naj raje konstruktivno ponudijo svoje nedosegljivo znanje. Seveda pri tem svetohlinju pozabljajo (ker, da ne bi vedeli, ne verjamem), da VSE take sisteme, kot je TK, T2, BT... vodijo marketinški oddelki in so tehniki, razvoj in kar je še takih, le ***ena stranka, ki jih kasirajo z obeh strani. Marketinarji so pač debili, ki jih ne zanima drugega, kot lep plakat in dober odziv prve tri dni, potem so že pri drugem nategu, tehniki pa ostanejo tam in kidajo drek, narediti pa ne morejo NIČ.

Ker seveda nimajo med samo takih genijev, kot se tukaj petelinijo.
Staro 24.05.2009, 11:04
MK84 Uporabnik MK84 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2008
Sporočila: 54

Madmitch me veseli, da nimaš tudi ti probleme s siolom, kot večina drugih. Verjetn maš že veze tam oz. si kater njihov, ker jih tako ščitiš.

Zakaj bi šou jest delat na siol jes delam svoj posel, ki ga opravljam tako kot je treba. Mogoče bi blo res boljše, če bi bil tam znam saj s strankami delat. Js v nasprotjo s siolom spoštujem stranke saj mi one dajejo kruh.
Odgovorite s citatom
Staro 25.05.2009, 08:50
minek Uporabnik minek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce minek
Član od: Nov 2007
Sporočila: 281

Super, če stranke spoštuješ. Ampak, če jih res spoštuješ jim ne piši nobenih dopisov.
Odgovorite s citatom
Staro 25.05.2009, 12:36
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a minek Prikaži sporočila
Super, če stranke spoštuješ. Ampak, če jih res spoštuješ jim ne piši nobenih dopisov.
Ja, to bi bilo res lepo od njega.

Drugače pa MK, ne nimam prav nobenih vez, res ne. Tudi "njihov" nisem. Res pa je, da ne grem v "luft" prav za vsako malenkost, imam drugih, bolj zanimivih stvari v življenju dovolj.
Da bi šel kdo od tukaj nergajočih delat na siol, je pa le moja pobožna želja, ker bi bilo, vsaj glede na silno znanje, ki ga tu stresajo/te, vse rešeno v največ tednu dni.

Nazadnje uredil madmitch : 25.05.2009 ob 12:39.
Odgovorite s citatom
Staro 25.05.2009, 13:41
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018

Da se vrnemo k prvotni temi...

Tukaj je odgovor oz. del odgovora na moje vprašanje iz strani Urada za varstvo potrošnikov:

"Potrebno je preveriti, kje je bila zapisana ugodnost, ki vam je bila podeljena in sedaj odvzeta. Če ugodnost izhaja iz splošnih pogojev poslovanja je možno, da podjetje le-te spreminja, vendar mora imeti v splošnih pogojih poslovanja tudi določeno na kakšen način jih spreminja in kaj lahko v takšnem primeru stori uporabnik. Če ta ugodnost iz same pogodbe, pa lahko od operaterja zahtevate, da izpolni svojo obveznost iz pogodbe.

Po skrbnem pregledu zgoraj navedenih določb iz katerih je razvidno do česa ste upravičeni in na kakšen način lahko postopa operater, se lahko pisno obrnete na operaterja, če menite, da ni postopal ustrezno. Zakon o elektronskih komunikacijah v 92. členu namreč določa, da ima vsak končni uporabnik pravico do ugovora zoper odločitev ali ravnanje operaterjev v zvezi z dostopom do storitev ali njihovim izvajanjem na ustrezen organ ali telo, ki ga ustanovi operater.

Ugovor mora končni uporabnik vložiti v 15 dneh od dneva, ko je izvedel za izpodbijano odločitev ali ravnanje iz prejšnjega odstavka, pri čemur se šteje, da je ugovor pravočasen tudi, če je vložen zadnji dan pritožbenega roka priporočeno po pošti. Če bi se rok iztekel na soboto, nedeljo, praznik ali dela prost dan, je ugovor pravočasen, če je vložen prvi naslednji delovni dan. Način in postopek reševanja ugovorov končnih uporabnikov mora operater določiti v svojih splošnih pogojih. Če operater v 15 dneh po prejemu ugovora temu ne ugodi oziroma ne odloči o njem, lahko uporabnik v 15 dneh po prejemu neugodne rešitve svojega ugovora oziroma po preteku 15-dnevnega roka od njegove vložitve vloži pritožbo na Agencijo za pošto in elektronske komunikacije."

Torej, če ima kdo v pogodbi zapisano 120 minut brezplačno, potem je 120 minut brezplačno, če pa ni zapisano, pa pač ni

lp
Odgovorite s citatom
Staro 25.05.2009, 17:04
MK84 Uporabnik MK84 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2008
Sporočila: 54

Če se ne motim je kar nekaj takih, ki ima kao 120 min brezplačno v pogodbi in zakaj bi bli tiho. Tud jest za vsako malenkost ne skačem v zrak ampak, ko vidim kako se pri siolu obnašajo pa tudi jest ne bom tiho. zakaj bi plačeval nekaj kar ne dobim.

Je pa res, da ima ta tema naslov, tko da treba odpret kako drugo temo z naslovom - "gremo delat na siol" .
Odgovorite s citatom
Staro 26.05.2009, 08:55
HEPANDIL Uporabnik HEPANDIL ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 190

@ RDA v moji pogodbi je določeno, in mislim da v vseh, ki so sklenili pogodbo v času trajanja te akcije
Odgovorite s citatom
Staro 05.06.2009, 07:50
Žiga99 Uporabnik Žiga99 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2008
Sporočila: 13

Tudi sam sem preveril in v pogodbi mi jasno piše "Storitev vključuje mesečno 120 min brezplačnih klicev v PSTN in ISDN omrežje Telekoma Slovenije ter brezplačne klice med naročniki SIOL telefonije".
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
2 uri, paket, telefonija, telekom, trio, uri, zaston

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Trio paket-uporabljal 5 mesecev, sedaj mi pa rečejo, da ga ne morm več ssheikh1 SiOL TV 8 06.03.2009 20:19
TRIO paket aikec O storitvah 1 22.12.2008 15:19
Prehod na paket TRIO -optika + fax feler Tehnična pomoč 3 17.11.2008 18:53
Trio paket, ki to ni seba O storitvah 1 31.10.2008 08:47
TRIO in kabelska TV predlog za nov paket Dravlje O storitvah 2 02.03.2008 13:18

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:34.