Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL telefonija

SiOL telefonija Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL telefoniji...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.12.2009, 00:22
DAC Uporabnik DAC ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2007
Sporočila: 43
Privzeto SIP Registration Failed

Kot kaže se moj telefon Gigaset A580IP ne more več povezati s siolovim voip serverjem. Do nekaj dni nazaj nisem mogel klicati samo 080 številk sedaj pa je obstal pri napaki SIP registration failed. Poskusil sem že popoln reset nastavitev bazne postaje na tovarniške nastavitve in jih ponovno nastavil nazaj. Prav tako sem resetiral nastavitve telefona. Zamenjal sem tudi porte na sinopeju a problem ostaja. Karkoli storim problem ostane. Telefon brez problema najde bazno postajo.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2009, 08:11
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019
Privzeto Re: SIP Registration Failed

Citat:
Objavil-a DAC Prikaži sporočila
Kot kaže se moj telefon Gigaset A580IP ne more več povezati s siolovim voip serverjem. Do nekaj dni nazaj nisem mogel klicati samo 080 številk sedaj pa je obstal pri napaki SIP registration failed. Poskusil sem že popoln reset nastavitev bazne postaje na tovarniške nastavitve in jih ponovno nastavil nazaj. Prav tako sem resetiral nastavitve telefona. Zamenjal sem tudi porte na sinopeju a problem ostaja. Karkoli storim problem ostane. Telefon brez problema najde bazno postajo.
do tega je prišlo ker je vaša telefonska številka registrirana na modem in se posledično ne more registrirati tudi na vašo bazno postajo.
možnosti:
1. uporabljajte aparat v "analognem" načinu: Meni > Nastavitve > Osnovna enota > Telefonija > Privzeti tip linije > najdemo Telefon, stisnemo še OK, da se izriše kljukica in nato z rdečim gumbom zapustimo meni.
2. če želite aparat še naprej uporabljati v IP načinu mi sporočite, da številko izbrišem iz modema.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2009, 11:59
Novinec

Telefon sem že dlje časa uporabljal kot IP priključen z eth kablom. Problemov ni bilo, a so se pojavili nekaj dni nazaj. Iz modema so mi sedaj tudi zbrisali tisto fiksno številko a kot sem pričakoval to ni bil problem. Pravzaprav nihče ne ve kaj je problem. Po dolgem pogovoru s siolovim agentom, mi je dal številko od uradnega serviserja. A ta mi je lepo povedal, da najbrš ko bom telefom pripeljal k njim, bo vse normalno delovalo.
Precej neugoden položaj. Kaj mi priporočate?
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2009, 12:01
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

mi lahko sporočite na ZS katero geslo vpisujete? zraven pripišite telefonsko številko da preverim.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2009, 12:28
Novinec

PM poslan.
Odgovorite s citatom
Staro 22.12.2009, 11:08
Spela33 Uporabnik Spela33 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2009
Sporočila: 1

Že pred približno tremi meseci se mi je začelo dogajati, da so mi govorili, da me na domači telefon ne morejo dobiti. Da je zasedeno - čeprav nisem bila niti doma ali celo številka ni dosegljiva oz. ne obstaja!! zadnje čase pa me je kar med pogovori prekinjalo in povezava je bila prekinjena! Sedaj že sploh klicati ne morem!!!! IN to, ko telefon najbolj potrebuješ!! Sem brezposelna oseba in mi je telefon nuja! Na tel se mi začelo izpisovati "Connection failed" ali "SIP registration failed" . Sem klicala na siol servis in so mi nekaj nastavljali na slušalki, saj niti slovenskega menija ni bilo, oz. v meniju nastavitev spoloh ni bilo
Potem je včeraj po večjih klicah v center prišel serviser in je baje porihtal. Res takrat sem poskusila klicat in je šlo. Takoj zatem sem šla mami in sva probale k meni domov poklicat. Sploh ko da številka ne obstaja in to neštetokrat!! Sedaj se sprašujem, zakaj plačujem te storitve, če nikoli nič ne dela!
Sem naročnica siola že 10 let in je večkrat bilo že kaj za pripomnit. Tudi ko sva s partnerjem šla narazen in ni bilo mogoče urediti, da sem bila jaz naročnica, čeprav je bilo vse na mene.
Sedaj že kličem eno pol ure in NIKAKOR ne morem klicati s telefonom, kje je to način?? Človek še rešilca ne more poklicati!!
Treba vas je dati v javnost in to krepko! Ali pa že enkrat zadeve uredite!!! TOREJ???
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
failed, registration, sip

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vista update failed na hp palivion dv 5 Jurex Računalništvo in internet 4 20.01.2009 10:34

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:10.